• 04.11.2019--- ,,Przyjaciele ogrodu”

• W mglisty wtorek 22 października 2019 r. wychowawczynie klas 1c i 3c zorganizowały wycieczkę na działki ,,ZALESIE” w Dolaszewie. Działania odbyły się w ramach planu rocznej współpracy ,,Przyjeciele ogrodu", a spotkanie nosiło tytuł ,,Jesienne dary ogrodu”. Wyjście  połączone było z przedstawieniem historii R.O.D. ,,Zalesie”. Dzieci doskonaliły umiejętność uważnego słuchania. Rozwijały zainteresowania jesienną przyrodą i wrażliwości na jej piękno. Jesteśmy przekonane, że zostały utrwalone wiadomości o jesieni i darach jakie nam oferuje.Uczniowie rozpoznawali i nazywali warzywa i owoce. Zapoznali się z pracą ogrodnika oraz poznali narzędzia potrzebne do pracy w ogrodzie. Sami ochoczo grabili liście, zrywali malinki i jabłka prosto z drzewa. Razem z panem Mariuszem dokarmiali ptaki zimujące w Polsce. Najmłodsi dzielili się własnymi doświadczeniami i przeżyciami. Był też czas na radosną integrację na placu zabaw. Spotkanie upłynęło w miłej i sympatycznej atmosferze. Na dzieci czekała gorąca herbatka i słodki poczęstunek. Na koniec uczniowie pięknie podziękowali pani prezes Iwonie Krzaczkowskiej i panu Mariuszowi Lewandowskiemu zapraszając na kolejne spotkanie w szkole.

Wycieczka była bardzo udana.

Beata Foszcz

Katarzyna Sykutera-Świerczyńska