• Zaszczytne miejsce...

08.05.2023

24 kwietnia 2023r odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczniowie uczestniczący w turnieju rozwiązywali testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego i pierwszeństwa ruchu na skrzyżowaniach. W następnych konkurencjach uczestniczy konkursu musieli udzielić pierwszej pomocy osobie nieoddychającej, wykazać się umiejętnością jazdy rowerem zgodnie z przepisami ruchu drogowego oraz pokonać tor przeszkód.

• KONKURS MIEJSKI „MATEMATYCZNE 1 Z 10”

05.05.2023

Dnia 27 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się I Miejski Konkurs Matematyczny dla uczniów klas szóstych "Matematyczne 1 z 10" pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Piły.

Naszą szkołę reprezentował Wojciech Kozieł z klasy 6b, który wygrał przeprowadzone wcześniej eliminacje szkolne.W pierwszym etapie uczestnicy zmierzyli się z testem pisemnym. Do półfinału awansowało sześcioro uczniów. Miał on formułę zbliżoną do teleturnieju i trwał dopóki nie wyłoniło trójki finalistów. Walka była bardzo zacięta. Ostatecznie Wojtek zajął 4 miejsce.

• :)

05.05.2023

CHŁOPCY Z SP6 MISTRZAMI WIELKOPOLSKI W PIŁCE SIATKOWEJ !!!

Reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 6 im. Lotników Polskich w Pile podczas Finału Wielkopolski

w Piłce Siatkowej Chłopców:

1. Dorofiejczyk Patryk kl. 6A
            2. Hryncewicz Filip kl. 6A
            3. Jamróz Alan kl. 7A
            4. Jopek Bartosz kl. 7A
            5. Kulawik Piotr k

27.04.2023

formujemy, że lista dzieci przyjętych do klasy pierwszej SP6 (w tym do klasy patronackiej ASBL) została wywieszona w przedsionku szkoły.

Dyrekcja SP6

• Piłka nożna

23.04.2023

W kwietniu odbyły się XIII Edycja Wielkopolskiego Turnieju Orlika 2023 w Piłce Nożnej Chłopców rocznik 2010 - 2012 . Zawody zostały rozegrane na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 1 w Pile . Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły . Pierwsza drużyna składała się z uczniów klasy IV A , która zagrała w składzie : Paweł Borodin , Mateusz Raszewski , Aleksander Uzdejczyk , Kasper Pedersen , Filip Adamkiewicz , Jan Sikorski , oraz Kacper Nowakowski zajęła w rozgrywkach grupowych 3 miejsce . Drugi zespół wystąpił w składzie : Tomasz Pufal , Filip Staniszewski , Krzysztof Kopertowicz , Oliwier Pawłowski , Michał Szuster , Paweł Gawliński i Jan Siebyła zajmując w rozgrywkach miejsce 4 .

• KOLOROWY TYDZIEŃ

KOLOROWY TYDZIEŃ W NASZEJ SZKOLE

24 - 28 KWIETNIA

Z okazji pełnego nadejścia wiosny (a jak wiadomo wiosna to niezwykle kolorowa pora roku :D) Samorząd Uczniowski zachęca wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w tzw.
            KOLOROWYM TYGODNIU – każdy dzień tygodnia będzie poświęcony innemu kolorowi.

• Z WIZYTĄ W CENTRUM SYMULACJI MEDYCZNEJ Akademii Nauk Stosowanych W Pile.

19.04.2023

Korzystając z gościnności Akademii Nauk Stosowanych im Stanisława Staszica w Pile, uczniowie klasy 2 b odwiedzili Centrum Symulacji Medycznej – dumę tutejszej uczelni. Wraz z panią kierownik centrum , uczniowie zwiedzili wiele różnych pomieszczeń m.in.: szpitalny oddział ratunkowy, intensywną terapię , salę rehabilitacji oraz salę zabiegową , w których szkolą się przyszli ratownicy medyczni, pielęgniarki i fizjoterapeuci. Największe wrażenie zrobiły na dzieciach symulatory pacjentów – które oddychały , mówiły i płakały. Za pomocą sprzętu do resuscytacji, uczniowie sprawdzali jak powietrze dostaje się do płuc oraz zaglądali do wnętrza ucha i oka. Ta wizyta długo pozostanie w naszej pamięci. Kto wie, może po tej wizycie odezwie się w jakimś dziecku powołanie medyczne i będzie to początek pasji zawodowej?

• WIRTUALNE PODRÓŻE

05.04.2023

W dniu 31.03.2023r. uczniowie klasy III a z rodzicami zorganizowali uroczystą kolację. Poczęstunek został przygotowany w ramach podsumowania wielomiesięcznej pracy nad projektem
            WIRTUALNE PODRÓŻE II – AZJA.
            Gośćmi honorowymi tego przedsięwzięcia byli: HONOROWY KONSUL ARMENII PAN PAWEŁ ŁADZIŃSKI oraz DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 W PILE PAN GRZEGORZ MĄKA.
            Podczas kolacji można było skonsumowań czternaście potraw z siedmiu krajów azjatyckich.
            Imprezie towarzyszył miły klimat przy wyśmienitym jedzeniu i nastrojowej muzyce.
            Dzieci, rodzice oraz licznie przybyli goście w radosnej atmosferze wymieniali się przepisami kulinarnymi, dzieląc się jednocześnie własnymi doświadczeniami.
            Serdecznie dziękuję gościom za przybycie. Rodzicom oraz uczniom klasy III a za zaangażowanie oraz przygotowanie pysznych dań.
            Do zobaczenia za kilka miesięcy
            opiekun projektu
            Dorota Wojtkiewicz - Kraska

• Warsztaty języka angielskiego.

03.04.2023

W dniach 27 – 31.03.2023, uczniowie z klasy 5A, mieli okazję uczestniczyć w 5-dniowych warsztatach językowych z języka angielskiego w Międzygórzu na Ziemi Kłodzkiej.
            Zajęcia prowadzone były przez entuzjastycznych wolontariuszy Fundacji Euroweek z Gruzji, Francji, Zanzibaru, Meksyku, Wietnamu, Turcji i Albanii. Projekt Euroweek uznawany jest przez młodzież i nauczycieli jako jeden z najciekawszych programów edukacyjnych w Polsce.