• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

Z dumą i radością informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 6 znalazła się wśród placówek objętych programem Laboratoria Przyszłości. Jest to inicjatywa edukacyjna podjęta i prowadzona przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Program skierowano m.in. do szkół podstawowych, a jego celem jest wsparcie w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Młodzi ludzie będą nabywać kompetencji kreatywnych i technicznych, będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Program Laboratoria Przyszłości stanowi kolejny krok w stronę unowocześnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowych procesów nauczania i uczenia się. Lekcje i inne zajęcia mają być angażujące i ciekawe dla uczniów, a także pomagać im w odkrywaniu talentów.

i młodzieży, samodzielnego krytycznego myślenia, stosowania TIK, jak również pracy zespołowej czy dobrej organizacji pracy.

Relacje z zajęć prowadzonych w naszej szkole, z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach rządowego projektu Laboratoria Przyszłości są dostępne w zbiorze Wakalet. Link poniżej:

• Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
      • sekretariat@sp6pila.dlaedu.pl