• 28.11.2019---Nowoczesne technologie sprzymierzeńcem edukacji.

     • Od kilku lat jednym z ważniejszych priorytetów, wyznaczanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jest wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych podczas zajęć. Dzięki nim uczniowie są bardziej zaangażowani i zmotywowani, osiągają też wiele innych umiejętności niż tylko cyfrowe.Uczniowie klasy Ia wykorzystują podczas zajęć tablety, roboty, tablicę interaktywną i Magiczny Dywan Funtronic. Dzięki tym narzędziom ich lekcje  są ciekawe, a dzieci kreatywnie wykorzystują TiK tworząc np. plakaty, chmury wyrazowe, zadania matematyczne.

      Praca z tabletami  jest na tyle intuicyjna i łatwa, że pozwala na sprawne wykonywanie zadań – pierwszaki układają kilkuelementowe puzzle ze zdaniami, które muszą odczytać. Skanują kody QR, w których mają ukryte teksty cichego czytania ze zrozumieniem. Korzystają na lekcjach z Magicznego Dywanu Funtronic. Wykorzystują aplikacje związane z podstawami kodowania, utrwalają znajomość cyfr rosnąco i malejąco. Wychowawca klasy Aleksandra Schoen-Kamińska od wielu lat jest wielką entuzjastką nowoczesnych technologii i ich wykorzystywania w pracy z uczniami. Nauczycielka prowadzi dla uczniów stronę internetową Klikankowo. Zamieszcza edukacyjne zasoby, z których dzieci mogą korzystać również w domu i utrwalać poznane wiadomości i umiejętności. Ze strony mogą korzystać też inni uczniowie, do czego serdecznie zapraszamy. Decyzją grona ekspertów oraz praktyków skupionych wokół Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności w Polsce p. Kamińska została wyróżniona w 2018 roku i wpisana na listę STU SPRUC – listę stu osób, które w wybitny sposób przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce.

     • 27.11.2019--- Szkolny konkurs pięknego czytania dla kl.2 pt. „Mistrz pięknego czytania”

     • Dnia 26 listopada 2019r. odbył się Szkolny konkurs pięknego czytania dla uczniów klas 2. Po krótkim zapoznaniu się z nieznanym tekstem uczniowie prezentowali swój talent i umiejętności przed komisją konkursową – panią Justyną Siekierą i panią Katarzyną Sykutera-Świerczyńską. 

      W konkursie uczestniczyło 16 uczniów klas 2. Organizatorki wyłoniły laureatów, oceniając poprawność językową, dykcję, intonację oraz ogólny wyraz artystyczny.

       

      Miejsce 1:
      Juliusz Romanowski kl. 2c

      Miejsce 2:
      Ignacy Dolny kl. 2a

      Miejsce 3:
      Kornelia Olszewska kl. 2c

       

      Dziękujemy nauczycielkom klas drugich za przygotowanie dzieci do konkursu - p. Beata Sielecka kl.2a, p. Magdalena Kozłowska kl.2b, p. Agata Kin kl.2c.

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

      Organizatorki: Siekiera Justyna, Sykutera-Świerczyńska Katarzyna

     • 22.11.2019 --- XIX OLIMPIADA EKOLOGICZNA POWIATU PILSKIEGO KLAS VII - VIII

     • 22 listopada w MDK ,,Iskra „ w Pile odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców tegorocznej Olimpiady Ekologicznej. Oczywiście, jak co roku nie zabrakło tam uczniów z naszej szkoły.

      Olimpiada składa się z dwóch etapów- I etap powiatowy (poprzedzony etapem szkolnym i gminnym) oraz  II – etap ponadpowiatowy , w którym biorą udział uczniowie reprezentujący 5 powiatów : chodzieski, czarnkowsko- trzcianecki, pilski, wągrowiecki i złotowski.

      W tym roku w XIX Olimpiadzie Ekologicznej Powiatu Pilskiego w kategorii klas 7 i 8

      II miejsce wywalczył Jakub Kapidura z klasy 8b, natomiast III miejsce Malwina Pienierska z kl.8a. Przeogromny sukces!

      Ale to nie koniec sukcesów naszych laureatów.

      Otóż ta sama dwójka uczniów walcząc w II etapie , czyli  w XII Ponadpowiatowej Olimpiadzie Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski również znalazła się wśród osób nagrodzonych. I tak na tym etapie Jakub Kapidura zajął I miejsce , natomiast Malwina Pienierska wyróżnienie.

      Ogromne brawa i serdeczne gratulacje dla naszych zwycięzców, gdyż poziom tej olimpiady jest naprawdę na bardzo wysokim poziomie.

      Opiekunem Jakuba była p. Katarzyna Franc, a Malwiny p. Marlena Wesołowska.

     • 19.11.22019---,, JESTEM BEZPIECZNY – PRACA POLICJI OCZAMI DZIECKA”

     • 7 listopada 2019 roku  uczennice naszej szkoły uczestniczyły w uroczystych obchodach  NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI w Szkole Policji w Pile. Zostały nagrodzone i wyróżnione w konkursie plastycznym  ,, Jestem bezpieczny – praca policji oczami dziecka” spośród wielu uczniów powiatu pilskiego.

      II miejsce Amelia Pawłowska kl. 2a                                                    

      wyróżnienie Maria Burzyńska kl. 2a                                                    

      wyróżnienie Martyna Wiśniowiecka kl. 6d

      Konkurs został zorganizowany przez Komendanta Szkoły Policji insp. Beatę Różniak – Krzeszewską.

      GRATULUJEMY.

      B. Sielecka, K. Kujawa-Adamska

     • 19.11.2019--- PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA

     • W roku szkolnym 2018/2019 ruszył Międzynarodowy Projekt Edukacyjny
      „Piękna Nasza Polska Cała”, który był odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków -100 rocznicę odzyskania niepodległości. Temat jakże poważny i ważny, który powinien być zrozumiały także przez najmłodszych odbiorców. To właściwy czas na rozbudzenie w dziecku świadomości kim jest i skąd pochodzi.

       

       

      Celem projektu było kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwianie na piękno, folklor i tradycje Polski. Kształtowanie tożsamości narodowej dzieci. W projekcie tym wzięło udział ponad siedemset tysięcy dzieci i młodzieży  z całej Polski w tym również dzieci z naszej szkoły pod kierunkiem  nauczycieli:p. Beaty Foszcz, p. K. Adamczyk, p. U. Kijak, p. K . Sykutery –Świerczyńskiej.

      13 listopada 2019  otrzymaliśmy  od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy podziękowanie dla szkoły i  nauczycieli, za wysiłek podjęty z myślą o rozwijaniu talentów młodych ludzi oraz kształtowaniu ich w duchu patriotyzmu , który wzmocnił szkolną i przedszkolną wspólnotę w Polsce i za granicą.  

       

       

       

       

     • 15.11.2019--- ŚNIADANIE DAJE MOC!

     • Po raz kolejny nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskim programie edukacyjnym Śniadanie Daje Moc. Głównym zadaniem tego programu jest zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. ​​​​​​​


      Uczniowie z klas I-III podczas lekcji uczyli się o konieczności racjonalnego odżywiania, przypominali sobie Piramidę Zdrowego Żywienia oraz rolę warzyw, owoców  i witamin  w codziennym jadłospisie. Pamiętając o higienie i bezpieczeństwie, uczniowie pod kontrolą swoich wychowawców, przygotowali swoje drugie śniadanie. Były to zdrowe, kolorowe i apetyczne kanapki oraz szaszłyki i sałatki owocowe. Dzieci z entuzjazmem przystąpiły do degustacji przygotowanych przez siebie zdrowych śniadań. Taki poczęstunek było dla nich prawdziwą frajdą.

       

      J.Siekiera

     • 07.11.2019--- MATEMATYCZNE REBUSY- eliminacje szkolne.

     • W poniedziałek 04.11.2019r. odbyły się szkolne eliminacje do Miejskiego Konkursu Matematycznego pt. „Matematyczne rebusy”.

      Wzięło w nich udział 12 uczniów z kl.3a, 3b i 3c.

      Dzieci rozwiązywały zadania
      o różnym stopniu trudności. Były m.in. działania z zapałkami, łamigłówki matematyczne i zagadki.

       

      Naszą szkołę będą reprezentować:

      - Bukowski Wiktor kl.3a,

      - Jopek Roksana kl. 3b,

      - Kołodziejczyk Maja kl.3c,

      - Pankau Katarzyna kl. 3c.

       

      Gratulujemy!

       

      Wychowawczynie klas 3

     • 30.10.2019 --- Mistrzostwa Powiatu w unihokeju

     • Dziewczęta Naszej szkoły brały udział w Mistrzostwach Powiatu w unihokeju.Swoje zmagania rozpoczęły 20.10.2019 biorąc udział w eliminacjach grupowych ,które po zaciętej walce rozstrzygnęły z bardzo dobrym wynikiem.Zajęły tam drugie miejsce co było premiowane awansem do grupy finałowej tych zawodów.

      Finał Mistrzostw odbył się 30.10.2019 w obiekcie sportowym Sp 1 w Pile.Wystartowało 6 drużyn z Naszego Powiatu-Białośliwie,Ujście,SP 1 Piła,SP 7 Piła,SP 6 Piła,SP 5 Piła.Zawody przeprowadzono systemem każdy z każdym,co dawało Każdej drużynie możliwość rozegrania 5 spotkań,Nasze Dziewczyny dwa spotkania zremisowały,a trzy mecze wygrały.Ostatecznie Nasze dziewczyny zdobyły 2 miejsce,przegrywając  (po podsumowaniu wszystkich meczy i ilości zdobytych bramek ) tyko różnicą 1 bramki.

      Gratulacje !!!

      Skład zespołu

      Ola Gawlicak VI a

      Magda Chudzik VI a

      Dorota Graj VI a ( strzeliła największą ilość bramek)

      Martyna Grabowska V a

      Hania Kubiś VI a

      Oliwia Niebrzydowska VI a

      Zuzia Pasowska V a

      Pola Preihs VI a

      Zuzia Zajkowska VI a

      Opiekun zespołu -Dorota Zaleska

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
   • sekretariat@sp6pila.dlaedu.pl
   • agatamadej@sp6pila.dlaedu.pl
   • (67) 211 74 52 fax: (67) 211 74 73
   • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła
   • KLASY 1-3 SP: justyna_siekiera@o2.pl KLASY 4-8 SP: agatamadej@interia.pl
   • 764-23-33-770
   • /SP6_Pila/SkrytkaESP
 • Galeria zdjęć

   brak danych