• 31.03.2020 --- INFORMACJA

• Szanowni Państwo,

w związku z wieloma pytaniami informujemy, że:

- listy dzieci przyjętych do szkoły będą umieszczane na stronie internetowej,

- składanie wszelakich dokumentów odbywa się drogą elektroniczną (można przesyłać skany dokumentów lub ich czytelne zdjęcia) na adres: sekretariat@sp6pila.dlaedu.pl

• 16.03.2020 --- OGŁOSZENIE.

• Drodzy Rodzice!

Zgłoszenia i wnioski o przyjęcie Waszych Pociech do I klasy naszej szkoły prosimy wrzucać do brązowej skrzynki listowej, wiszącej na ścianie przedsionka,  przy wejściu głównym do szkoły.

Dziękujemy za zrozumienie.

• 10.03.2020---SPORT TO SAMO ZDROWIE!

• W naszej szkole do uprawiania sportu zachęca JUDO JOPEK TEAM z trenerami Józefem i Tomaszem Jopkami na czele. Podczas spotkania grupa judoków (w tym nasza uczennica z klasy 3b- Roksana Jopek) zaprezentowała kilka podstawowych chwytów wywołując zachwyt na twarzach uczniów.

Chętni uczniowie próbowali swoich sił na matach.
            Emocjom nie było końca!

Zajęcia judo odbywają się w poniedziałki i środy o godz. 17.00 w naszej szkole.

Zachęcamy do zapisów!

• 04.03.2020--- WYŚLIJ PĄCZKA DO AFRYKI :)

•             Tłusty czwartek upłynął w naszej szkole pod hasłem „Wyślij pączka do Afryki”. Kolejny raz włączyliśmy się w akcję na rzecz dzieci z krajów misyjnych. W tym roku sprzedaliśmy – a tym samym „wysłaliśmy” do Czadu 650 pączków.

Dzięki wychowawczyniom i uczniom klas: 1a,b,c,d, 2a,b,c, 3a,b,c, 4a,b, 5b,c,d, 6c, 8a, a także dzięki wsparciu Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem p. Piotrem Gorzelakiem, nauczycielom i  uczniom wspierającym akcję, wolontariuszkom oraz pysznym pączkom z Piekarni Rogalik, na pomoc potrzebującym przekazaliśmy kwotę 870 zł.

Po naszych pączkach

nie urosły nam brzuchy,

ale nasze serca!

Za te serca

Dziękuję!

Podsumowanie akcji nastąpiło 24 lutego w Szkole Podstawowej nr 4. Wolontariusze z całej Piły mieli okazje spotkać się z misjonarzem z Czadu, zobaczyć wystawę misyjną oraz zjeść pysznego pączka :)

• 04.03.2020--- Podziękowanie

• Szczęść Boże!

Dzisiaj w imieniu społeczności Szkoły Podstawowej nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
            otrzymaliśmy darowiznę na kwotę 870,00 zł w ramach akcji "wyślij pączka do Afryki 2020". Złożona przez Was darowizna zamieni się w posiłki dla osieroconych dzieci, opiekę medyczną i lekarstwa dla chorych,nowe domy dla ubogich, czystą,zdrową wodę z 2 nowych studni.

Wasza pomoc przez ręce naszych misjonarzy kapucynów trafi do najbardziej potrzebujących.
            Bardzo dziękujemy!

Z kolejnych pączków powstaną szkoła, plac zabaw, boisko i kaplica.

Prosimy zachęcić swoich znajomych do pączkowania, wspólnie zrobimy wiele dobrego!

Misjonarze kapucyni otaczają swoją modlitwą całą Waszą społeczność.

br. Jerzy Steliga

Fundacja Kapucyni I Misje

• 02.03.2020 --- V Seminarium i Konkurs MATEMATYCZNE LABORATORIUM KULTURY

• Tegoroczna edycja konkursu odbyła się 12 lutego na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Pojechaliśmy tam w mocnym składzie – Martyna Bąk i Malwina Pienierska z klasy 8a oraz Dominika Adamska z klasy 8b. Po zaciętej walce dziewczyny zajęły czwarte miejsce tracąc do zwycięzców zaledwie dwa punkty! Trzeba też dodać, że w tym roku Wydział Studiów Edukacyjnych odwiedziły reprezentacje aż 41 szkół z całej Wielkopolski. Tematem konkursu były funkcje.

W czasie zmagań uczniów nauczyciele zaproszeni zostali na część seminaryjną, w której przedstawiono ciekawe wykłady, a uczestniczy mogli wymienić się doświadczeniami z pracy z uzdolnioną matematycznie młodzieżą.

Jak co roku impreza odbywała się pod honorowym patronatem rektora UAM w Poznaniu, prorektora Szkoły Nauk Społecznych, dziekana Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM w Poznaniu, dziekana Wydziału Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty .

I jak co roku, wizyta na wyższej uczelni, była dla uczennic wielkim przeżyciem i inspirującym doświadczeniem. Konkurs pozwolił sprawdzić się w gronie 123 uzdolnionych matematyków, pokazując jak wielką rolę w naszym życiu pełni matematyka, jak ważna jest zarówno dla młodych pasjonatów ze szkoły podstawowej,  jak i profesorów UAM, którzy nas tam gościli.

Koordynator konkursu – Beata Krutel