• 21.10.2020--- PASOWANIE NA UCZNIA

     • "Ślubuję być dobrym Polakiem,

      dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły…"

      Tymi słowami zaczyna się przysięga, którą 16 października tego roku uczniowie klas I złożyli w obecności dyrekcji szkoły, podczas uroczystości pasowania na ucznia. Tego dnia zostali oficjalnie uczniami Szkoły Podstawowej nr 6 im. Lotników Polskich w Pile.  Był to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Na pamiątkę otrzymali dyplomy oraz słodki upominek, ufundowany przez Radę Rodziców.

      Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

      Uroczystość przygotowały wychowawczynie klas I: pani K. Sykutera-Świerczyńska, pani D. Wojtkiewicz-Kraska oraz pani J.Siekiera.

      Dekoracje przygotowały: p. S.Chyła oraz p. A.Graj.

      Dziękujemy wszystkim uczniom starszych klas, zaangażowanym podczas uroczystości.  

     • 19.10.2020 --- Covid 19: kwarantanna / ważne informacje dla rodziców uczniów i przedszkolaków

     • Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pile informuje:

      1. Jeżeli zachorowałeś na Covid 19 uzyskaj od lekarza rodzinnego zwolnienie lekarskie L-4, przebywaj w izolacji domowej, Twoi domownicy objęci są kwarantanną domową.

      Osobom objętym kwarantanną zostanie wydana decyzja administracyjna (poczta nie dostarcza korespondencji do adresatów na kwarantannie – otrzymacie decyzję po jej zakończeniu).

      Złóż oświadczenie u pracodawcy (telefonicznie lub e-mailowo) o tym, że przebywasz na kwarantannie.

      Po odbyciu kwarantanny dostarcz otrzymaną decyzję o kwarantannie do pracodawcy (każdy domownik wg konieczności dostarcza kopię w/w decyzji).

       

      2. Jeśli jesteś rodzicem ucznia lub przedszkolaka który został objęty kwarantanną w związku z jego kontaktem z osobą zarażoną, również ty wraz z domownikami zostaniesz objęty kwarantanną na okres 10 dni liczonych od dnia następującego po dniu ostatniego kontaktu dziecka z chorym.

      Przygotuj dane domowników (imiona, nazwiska, nr pesel, nr telefonów) i czekaj na kontakt telefoniczny z pracownikiem inspekcji. W razie dużej ilości takich spraw - bądź cierpliwy.

      Złóż oświadczenie u pracodawcy (telefonicznie lub e-mailowo) o tym, że przebywasz na kwarantannie.

      Zostanie wydana decyzja administracyjna o okresie kwarantanny (poczta nie dostarcza korespondencji do adresatów na kwarantannie – otrzymacie decyzję po jej zakończeniu).

      Po odbyciu kwarantanny dostarcz otrzymaną decyzję o kwarantannie do pracodawcy (każdy domownik wg konieczności dostarcza kopię w/w decyzji).

      Jeśli w okresie kwarantanny ktoś z domowników zaczyna mieć niepokojące objawy skontaktuj się z lekarzem prowadzącym w celu odbycia konsultacji. Lekarz zdecyduje o potrzebie wykonania testu.

     • 05.10.2020 ---WYBORY NA STANOWISKO PRZEWODNICZĄCEGO  SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO SZKOŁY PODSTAWOWEJ

     • Dnia 5 października (poniedziałek) w naszej szkole odbyło się głosowanie wśród uczniów klas IV – VIII SP mające na celu wyłonić nową przewodniczącą bądź nowego przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Do startu w tegorocznych wyborach stanęło pięcioro kandydatów. Były to, w kolejności alfabetycznej: Inga Stankiewicz (klasa VIII B), Julia Szews (klasa VII B), Jan Świerczyński (klasa V B), Zofia Waszak (klasa VIII A), Tymoteusz Wojdyło (klasa VIII A) . W ramach „kampanii wyborczej”  kandydatki oraz kandydaci wraz ze swoimi sztabami wyborczymi przygotowali specjalne plakaty z informacją o samych sobie (zainteresowania, hobby itp.), programem wyborczym oraz pomysłami na funkcjonowanie samorządu uczniowskiego. Plakaty można było podziwiać w holu szkoły.

      Tradycyjnym elementem wyborów było powołanie szkolnej uczniowskiej komisji wyborczej czuwającej nad prawidłowym przeprowadzeniem głosowania. W skład komisji weszły uczennice klasy VIII C: Oliwia Krawczyk, Agata Łańska oraz Klaudia Michniewicz. Przedstawicielki komisji wyborczej odwiedziły wszystkie klasy IV-VIII SP, zaprezentowały najważniejsze zasady wyborów, oraz zebrały rozdysponowane wcześniej karty wyborcze. W tym miejscu warto przypomnieć najważniejsze cechy prawidłowo przeprowadzonych wyborów - powinny być one:

      1.POWSZECHNE: każdy uczeń ma  dobrowolne prawo do udziału w głosowaniu,

      2.RÓWNE: każdy uczeń ma jeden głos,

      3.BEZPOŚREDNIE: każdy głosuje osobiście,

      4.TAJNE: wybór jest anonimowy,

      5.WIĘKSZOŚCIOWE: wybory wygrywa kandydat, który otrzymał najwięcej głosów.

      Nadmienić należy, że wszystkie te cechy zostały spełnione. Komisja po przeprowadzonych wyborach dokonała bardzo skrupulatnego przeliczenia wszystkich oddanych głosów. Ze wszystkich tych zadań wywiązano się wzorowo za co należą się uczennicom wielkie słowa uznania!

      Na podstawie wszystkich zebranych głosów szkolna komisja wyborcza wyliczyła następujące dane:

      Osób uprawnionych do głosowania: 357

      Liczba oddanych głosów: 330

      W tym:

      -głosów ważnych: 325

      - głosów nieważnych: 5

       

      Wyniki na podstawie oddanych ważnych głosów:

      1. TYMOTEUSZ WOJDYŁO  (KL. 8 A) – 100 GŁOSÓW
      2. JULIA SZEWS (KL. 7 B)  – 62 GŁOSY
      3. ZOFIA WASZAK (KL. 8 A) – 55 GŁOSÓW

             JAN ŚWIERCZYŃSKI (KL. 5 B) – 55 GŁOSÓW

      1. INGA STANKIEWICZ (KL. 8 B) – 53 GŁOSY

       

      Nowym przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej nr 6 w roku szkolnym 2020/2021 został uczeń klasy VIII A – Tymoteusz Wojdyło. Nowemu przewodniczącemu serdecznie gratulujemy wyboru i życzymy owocnej pracy i samych  ciekawych pomysłów w nowej roli. Pozostałym kandydatom serdecznie  dziękujemy za udział w wyborach, składamy gratulacje i liczymy na aktywną działalność w samorządzie uczniowskim.

     • 02.10.2020 --- Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomić, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna.

      W piątek 2 października trzy komisje złożone z uczniów klas czwartych, wspierane przez asystentów, sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia. Każdy z chętnych, a było ich bardzo dużo rozwiązywał przykłady z tabliczki mnożenia, po komisyjnym zaliczeniu uzyskiwał tytuł ,,eksperta tabliczki mnożenia". Poziom konkursu był bardzo wysoki a emocje ogromne. Wszyscy chcieli policzyć bezbłędnie zadania.

      Wszystkim, którzy otrzymali odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia (wręczono 168 takich odznak dla uczniów).

      GRATULUJEMY!

      Ze względu na obostrzenia panujące w szkole związane z epidemią koronawirusa  uczniowie klasy 4b i 4c w ramach zadania domowego przepytali osoby dorosłe w swoich domach; egzamin z tabliczki mnożenia zdawali rodzice, dziadkowie, starsze rodzeństwo, a nawet wujkowie, ciocie, …  – łącznie 98 dorosłych. Uczniowie jako egzaminatorzy spisali się znakomicie i   stwierdzili, że osoby dorosłe  tabliczkę mnożenia pamiętają celująco, tylko 5 osób miało problemy z zaliczeniem. Dziękujemy, za przyłączenie się do zabawy z tabliczką mnożenia.

      Światowemu Dniu Tabliczki Mnożenia towarzyszyła wystawa plakatów i lapbooków
      z tabliczką mnożenia wykonanych przez uczniów klasy IVb i IVc.

      Nad całością imprezy czuwały nauczycielki uczące matematyki: Anna Wolska, Małgorzata Strzelecka– koordynatorki oraz Beata Krutel, Monika Małecka – Wiese oraz Agata Madej.

      Szkolny koordynator Anna Wolska

     • 7.10.2020--- Działaj z ImPETem

     • We wrześniu 2020 r. uczniowie klasy 1c rozpoczęli Ogólnopolski Program Edukacyjny dla szkół pt. "Działaj z imPETem". Celem projektu jest edukacja w zakresie prawidłowej segregacji odpadów, ze szczególnym uwzględnieniem butelek PET oraz ich recyklingu.

       

      Pierwszy zrealizowany temat „Zostajemy przyjaciółmi śmieciarki Mieci” został przyjęty przez dzieci z wielką radością i jeszcze większym zaciekawieniem. Celem zajęć było poznanie i utrwalenie podstawowych zasad postępowania z butelkami PET.

       

      Dzieci korzystały z przygotowanej witryny internetowej, znalazły miejsca w szkole
      z koszami do segregacji, zgniatały plastikowe butelki wykorzystując zamontowane
      w szkole zgniatarki i bawiły się na świeżym powietrzu utrwalając zasadę postępowania ze zużytymi butelkami PET: odkręć, opróżnij, zgnieć, segreguj.

     • 03.10.2020 --- UWAGA! KOREKTY W PLANIE ZAJĘĆ!

     • W ZAKŁADCE PLAN LEKCJI POJAWIŁ SIĘ PLAN
      Z KOREKTAMI W KLASACH 6-8, WYNIKAJĄCYMI ZE ZMIAN W GRUPACH WYCHOWANIA DO ŻYCIA W RODZINIE. PROSIMY O SPRAWDZENIE PLANÓW ZAJĘĆ.

       ZMIANY OBOWIĄZUJĄ OD NAJBLIŻSZEGO PONIEDZIAŁKU 5.10.2020.

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
    • sekretariat@sp6pila.dlaedu.pl
    • blazejdrab@interia.pl
    • (67) 211 74 52
    • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych