• 25.06.2021--- Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

     • Elwira Drzał

      Jeszcze wczoraj z tornistrami

      Do szkoły biegaliśmy,

      W wielkiej ciszy i skupieniu

      w ławkach zasiadaliśmy.

      Dziś ostatni dzwonek zabrzmiał

      tak jakoś wesoło

      i na dwa długie miesiące

      Żegnamy cię, szkoło!

      Koniec czerwca, więc czas wolny,

      wzywa nas przygoda.

      Rozpoczęły się wakacje,

      czasu tracić szkoda!

      Do pociągu już wsiadamy,

      w letnią podróż wyruszamy!

      Zakończyliśmy rok szkolny 2020/2021.

      Pracowaliśmy w szkole i w domach podczas nauczania zdalnego.

      Pomagali nam nasi nauczyciele, rodzice i dziadkowie.

      Serdecznie wszystkim dziękujemy i życzymy wspaniałych wakacji!

      Bawcie się bezpiecznie!

      Do zobaczenia w nowym roku szkolnym 2021/2022!

       

      Uczniowie klas: 2b i 2d wraz z wychowawczyniami M.Kurowską i M.Konik. 

       

      Oto nasze propozycje na spędzenie wolnego czasu:

     • 18.06.2021--- Obrazy jak "żywe"!

     • W ramach konkursu "żywe obrazy" pod patronatem Prezydenta Miasta Piły pilskie przedszkolaki i uczniowie wykonali rekonstrukcje dzieł malarskich.

      W tym roku w konkursie wzięło udział aż 38 prac. Mamy dwie prace z naszej szkoły, które zostały nagrodzone. Mikołaj Gładysz z klasy IIa zdobył I miejsce, a Sylwia Góra z klasy IIa otrzymała wyróżnienie. Obie prace oceniano w kategorii „szkoły podstawowe”. Serdecznie gratulujemy pomysłu na aranżację portretu!!!

     • 16.06.2021 --- XV MIEJSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

     • Dnia 7 czerwca 2021 w Szkole Podstawowej nr 7 w Pile odbył się XV Miejski Konkurs Języka Angielskiego pod patronatem Prezydenta Miasta Piły.

      Celem XV Miejskiego  Konkursu Języka Angielskiego  było rozbudzenie wśród dzieci zainteresowania językiem obcym, nauczanym w szkole, podniesienie znajomości języka angielskiego oraz wiedzy o kulturze krajów angielskiego obszaru językowego zwłaszcza Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Uczestnikami konkursu mogli  być uczniowie klas VIII szkół podstawowych, ewentualnie klas VII.

      Naszą szkołę w konkursie reprezentowali: Szkodzińska Weronika, kl. VII B, Guss Antoni, kl. VIII B oraz Przybylski Paweł, kl. VIII B.

      Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu obejmującego różne kategorie gramatyczne, funkcje językowe oraz zagadnienia kulturowe.

      Z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki konkursu. Dlatego też jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczniowie naszej szkoły stanęli na podium:

      PAWEŁ PRZYBYLSKI – II MIEJSCE

      ANTONI GUSS – WYRÓŻNIENIE

      Uczestnikom konkursu dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy!

      Anna Teodorowicz

     • 15.06.2021 --- WSPIERANIE PRZEZ LISTOWANIE.

     •          W drugiej połowie maja najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie Wspieranie przez listowanie. Pomysłodawcami i organizatorami akcji byli studenci Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

       Idea projektu dotyczyła osób, które aktualnie potrzebują wsparcia bądź po prostu dobrego słowa. Dzieci wykonały laurki z podziękowaniami dla lekarzy i pielęgniarek za ich ciężką pracę w walce z pandemią Covid-19. Ogółem wpłynęły 133 laurki z siedmiu klas oraz świetlicy. Prace zostały przekazane autorom projektu i zostaną przekazane służbom medycznym. Zdjęcia prac i relację z przebiegu projektu będzie można śledzić na Facebooku :

      https://www.facebook.com/Wspieranie-przez-listowanie-109033824681161

       

      Małgorzata Strzelecka

     • 11.06.2021 --- „Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście”(Robert Baden-Powell)

     • To motto stało się piękną motywacją dla uczniów klasy Vb oraz ich rodziców. Inicjatorem akcji był Szymon Borowiak, który zachęcił klasę do działania. 

       

       

      Uczniowie wraz z rodzicami odpowiedzieli na apel pilskiego Hospicjum o wsparcie w kwiaty do ogrodu Hospicjum. 


      Koleżeńska zbiórka przebiegła bardzo pomyślnie. Po ustaleniach z przedstawicielem Hospicjum zakupiono sadzonki kwiatów, które przedstawiciele klasy z wielką radością dostarczyli do ogrodu Hospicjum.
      To była niezwykła lekcja empatii i wrażliwości.

      Zdjęcia: zbiór własny p. Magdy Borowiak oraz facebook Hospicjum w Pile 

      Magdalena Borowiak

     • 10.06.2021--- X Miejski Konkurs "Matematyczne Rebusy" pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Piły.


     •      4 czerwca  2021 r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. M. Kopernika w Pile odbył się X Miejski Konkurs "Matematyczne Rebusy" pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Piły. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy zdobyli I miejsce w eliminacjach szkolnych: 

      Zofia Marciniec kl. 3a i Ignacy Dolny kl.3a

      Główne zadanie  konkursu to mobilizowanie i motywowanie uzdolnionych uczniów do rozwiązywania matematycznych łamigłówek. Reprezentanci wszystkich pilskich szkół zmagali się z trudnymi zadaniami typu kakuro, sudoku. Były działania „zapałczane”, rebusy  i  krzyżówki  matematyczne oraz zadania
      z treścią. Uczniowie naszej szkoły zdobyli maksymalną liczbę punktów ze wszystkich zadań konkursowych
      i zmierzyli się w dogrywce z drużyną z SP11.

      Zosia i Ignaś

      zdobyli drużynowo II miejsce

      i tytuł

      ,,Wicemistrza Matematycznych Rebusów”

      przegrywając z mistrzami tylko jednym punktem w dogrywce.

      Uroczyste wręczenie pucharu, nagród i podziękowań nastąpiło w tym samym dniu.

      Był też słodki poczęstunek – tort dla uczestników konkursu.

      Gratulujemy wielkiego sukcesu!!!

      Uczniów do konkursu przygotowała p. Beata Sielecka

     • 07.06.2021 --- OGŁOSZENIE!

     • Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły do wzięcia udziału w akcji ekologicznej: „WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”.

      Nauka zdalna - nic prostszego! Zrób porządki i bądź eko!

       

      Czas wolny po odbyciu nauki zdalnej warto wykorzystać na pomoc w ochronie środowiska. Wiosna to idealny czas na porządki, warto pomóc w nich rodzicom a jednocześnie zadbać o naszą planetę! W zamian za dobry przykład postawy ekologicznej placówka szkoły może uzyskać profity tj. sprzęt sportowy i biurowy dla uczniów.

       

       W ramach akcji można dostarczać do szkoły ZUŻYTY sprzęt elektryczny i  elektroniczny (sprzęt komputerowy, sprzęt gospodarstwa domowego - wszystko co jest na prąd lub na baterie np. żelazka, odkurzacze, pralki, kuchenki itp.). Sprzęt należy przynosić najlepiej  przed lub po zajęciach lekcyjnych oraz pozostawić przy salce nr 19, która znajduje się w piwnicy szkolnej (schodzimy przy dyżurce).

      Bardzo ważne aby na dołączonej do sprzętu kartce podać IMIĘ, NAZWISKO i KLASĘ UCZNIA. Przedstawiciele SU będą na bieżąco dokumentować otrzymywane rzeczy.

      Klasa, której uczniowie dostarczą najwięcej elektrośmieci, otrzyma specjalny dyplom oraz drobny upominek na koniec roku szkolnego.

      Zbiórka trwa do 18 czerwca (piątek) włącznie.

       

      Zapraszamy !

     • 01.06.2021--- ŻYWE OBRAZY

     • W 2017 roku społeczność międzynarodowa zrzeszona w europejskim programie współpracy szkół eTwinning przeprowadziła akcję związaną z rozpowszechnianiem dziedzictwa kulturowego krajów Europy. Zadanie było proste. Należało przygotować fotograficzną aranżację wybranego dzieła malarskiego. Efekty były zachwycające, a „Żywe obrazy” stały się niezwykle popularnym projektem w wielu szkołach na całym świecie. Uczniowie klasy IIa wspólnie z rodzicami wzięli udział w klasowym projekcie artystycznym. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w okresie edukacji zdalnej 2020/2021. Rodziny przygotowały fotograficzną aranżację wybranego dzieła malarskiego. Celem projektu był rozwój kreatywności, bliski kontakt z dziełami sztuki oraz ciekawa forma spędzenia czasu z rodzicami. Prezentację przygotowała wychowawczyni - Aleksandra Schoen-Kamińska. Zapraszamy do galerii - prezentacja klik

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
    • (67) 211 74 52
    • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła
     Poland
    • KLASY 1-3 SP: justyna_siekiera@o2.pl
     KLASY 4-8 SP: blazejdrab@interia.pl
    • 764-23-33-770
    • /SP6_Pila/SkrytkaESP
  • Galeria zdjęć

    brak danych