• 21.12.2021--- Paczka dla potrzebujących seniorów.

     •                                                            Świąteczny dar naszych serc.

                                                           Paczka dla potrzebujących seniorów.

                                                                „ To właśnie tego wieczoru,

                                                                   gdy wiatr zimny dmucha,

                                                                   w serca złamane i smutne,

                                                                     cicha wstępuje otucha”.

       

                     Czas Świąt Bożego Narodzenia napełnia nasze serca radością i wdzięcznością. Chwile wśród bliskich, pozwalają doświadczyć wielkiego daru, jakim jest rodzina. Niestety, tego wieczoru, w tym czasie są i takie osoby, które świąteczną radość dzielą z samotnością, bólem i cierpieniem, doświadczając choroby i biedy materialnej. W ich stronę, kolejny już raz skierowały się nasze oczy i serca. Współpracując z Caritas Parafii NMP Wspomożenia Wiernych oraz Szkolnym Kołem Caritas , wybraliśmy osoby, które potrzebowały naszej pomocy. Z „Choinki dobra”, wywieszonej na tablicy w holu kl. I – III, rozlosowane zostały bombki  z imionami osób.I ruszyło!  Produkty spożywcze, chemiczne, ciepłe koce, kapcie i wszystko, co można sobie wymarzyć... Z dnia na dzień coraz więcej paczek i ogrom radości z ich przygotowania.  16 i 17 grudnia to już prawdziwe „świąteczne szaleństwo”. Klasa 008 wypełniała się paczkami, spakowanymi w świąteczny papier, a w środku niespodzianka: świąteczne życzenia od klasy przygotowującej paczkę:) Każda paczka trafiła do adresata! Dostarczeniu już od drzwi towarzyszyły łzy obdarowywanych. Słowo „dziękuję” było powtarzane po stokroć, a wdzięczność w oczach pełnych łez nie do opisania. W imieniu wszystkich obdarowanych DZIĘKUJĘ:)  Wychowawcom, uczniom, rodzicom. Niech piękno tego daru przepełnia wasze serca.

       

       

                                                                              Jesteście Wielcy !!!

       

                                                     Tak, jak wielkie i piękne są Wasze serca!

       

                                                         Dziękuję klasom: 4b, 4c, 5c, 6a, 7c, 8b

       

                            oraz naszym najmniejszym uczniom z klas: 1a, 1b, 1c, 1d, 2a, 2b, 2c, 3a, 3b, 3c, 3d.

       

       

      Podziękowanie kieruję również w stronę p. Agaty Graj i cudownych dzieci, uczęszczających  do świetlicy szkolnej. Wasze kartki były radością dodawaną do każdej świątecznej paczki ofiarowanej potrzebującym przez Caritas Parafialne.

       

      Za ofiarowane dobro DZIĘKUJĘ :)

       

       

      Opiekun SCK Sylwia Chyła

     • 20.12.2021--- XXIII POWIATOWY KONKURS NA LAMPĘ RORATNIĄ

     •            

       8 grudnia br. w Domu Pielgrzyma w Skrzatuszu odbyło się podsumowanie XXIII Powiatowego Konkursu na Lampę Roratnią. Na konkurs zgłoszono 261 prac z 22 szkół podstawowych z powiatu pilskiego. W tej licznej grupie 25 prac rezprezentowało naszą szkołę. Pomysłowość i kreatywność zaskoczyła nawet komisję konkursową, która nagrodziła 30 prac, a 50 lamp wyróżniła. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znalazły sie prace naszych uczniów.

       

      Nagrodzeni w konkursie:

      Jan Świerczyński kl. 6b

      Aleksander Józefkowicz kl. 4b

      Jacek Kujawa kl. 3c

      Alicja Skrzypczak kl. 3d

      Paweł Gawliński kl. 3b

      Maja Piechota kl. 3b

      Paweł Borodin kl. 3c

       

      Wyróżnieni:

      Alicja Kledzik kl. 3d

      Helena Janca kl.3a

      Gracjan Graczyk kl. 3a

      Kornelia Olszewska kl. 4b

      Nadia Westfal kl. 4b

      Gratulujemy!

       

                Bardzo dziękuję wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie. Prace wykonali również: Alan Nadskakuła, Filip Adamkiewicz, Nela Zegan, Victoria Nowakowska, Aleksander Janicki, Jan Siebyła, Natalia Adamik, Laura Sujka, Franciszek Banasz, Magdalena Nowak, Anna Jaroszewicz. Dziękuję rodzicom i dziadkom za pomoc w wykonaniu lamp. Wszystkim uczestnikom GRATULUJĘ! pomysłowości.

       

                                                                                                     Sylwia Chyła

       

      Link do zdjęć z konkursu

                              

     • 15.12.2021--- Mikołaj w szkole!!!

     •  „Ho, ho, ho. Za śnieżnymi lasami, za lodowatymi górami, tu Elfów, Mikołajek i Śnieżynek, pracy moc. Pomagają Mikołajowi spełniać najskrytsze dzieci marzenia, przez dzień, aż po noc! To tutaj jest właśnie taka kraina, gdzie magia się zaczyna!!!”

      6 grudnia jak tradycja nakazuje żaden Mikołaj nie próżnuje!!! W naszej szkole, czekając z niecierpliwością na Mikołaja, w ramach projektu „Być artystą”, uczniowie klasy Id wystawili dla wszystkich uczniów klas I, spektakl teatralny pt. „Mikołaj w szkole”. Mali aktorzy przenieśli naszych gości do krainy Elfów, Śnieżynek , Mikołajów. Życząc wszystkim zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, mamy nadzieję, że tym skromnym widowiskiem wprowadziliśmy wszystkich w świąteczny nastrój!

      Red. Katarzyna Adamczyk

     • 10.12.2021 --- Zapraszamy do kampanii charytatywnej "Świąteczne Kartki Dobroczynne”!

     • Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,

      W dniach 13-17 grudnia w naszej szkole odbędzie się akcja sprzedaży kartek z życzeniami bożonarodzeniowymi na rzecz podopiecznych stowarzyszenia SURSUM CORDA – W GÓRĘ SERCA. Kartki będą sprzedawane przez Samorząd Uczniowski podczas przerw lekcyjnych w holu szkoły. Koszt kartki wraz z kopertą wynosi 2 zł 50 gr. Zapraszamy i liczymy na Waszą pomoc!

      Możecie sprawić, że świat dookoła będzie piękniejszy i radośniejszy. I to podwójnie! Pierwszy raz, gdy dzięki zebranym funduszom uda się pomóc chorym i niepełnosprawnym dzieciom, podopiecznym Stowarzyszenia Sursum Corda, a drugi raz, gdy kartka z ciepłym słowem dotrze do kogoś bliskiego na święta. Pomagając - wróćmy do pięknego zwyczaju wysyłania tradycyjnych, świątecznych kartek.

     • 10.12.2021 --- Podsumowanie projektu Aktywna Szkoła

     • Od 18 października do 3 grudnia w naszej szkole realizowany był Projekt AKTYWNA SZKOŁA - FESTIWAL REKREACJI . Projekt był realizowany na zajęciach wychowania fizycznego . Wzięli w niej udział uczniowie klas II - VIII - łącznie około 190 osób .

      Podczas zajęć wykorzystany został sprzęt sportowy przekazany szkole przez Urząd Miasta , który był jednocześnie pomysłodawcą Projektu . Podczas realizacji zajęć wykorzystano skakanki , kółka ringo , gumy do skakania , kółka hula - hop oraz zestawy do badmintona . 

      Chciałem podziękować wszystkim nauczycielom i uczniom za pomoc i zaangażowanie podczas realizacji projektu .

      Koordynator Projektu - Sławomir Grzegorczyk .

     • 08.12.2021--- FESTIWAL REKREACJI!

     • W listopadzie klasy I-III uczestniczyły w spotkaniu na holu szkoły. Niedawno, to tu właśnie na posadzce pojawiły się dziwne znaki. Tajemnica została rozwiązana, a tajemnicze znaki to nic innego jak gry. Gry, tak wspaniałe, a jednak już trochę zapomniane. Projekt „Wychodzą z cienia podwórkowe wspomnienia”, którego celem jest: Stworzenie miejsc, zabaw służących dorosłym i dzieciom do dobrej, bezpiecznej zabawy i rekreacji oraz integracji. Koordynatorem wspomnianego projektu jest p. Agata Graj. Pani Teresa Zapolska zaprosiła nas na spotkanie i  bardzo ciekawie omówiła zasady oraz z pomocą dzieci, zaprezentowała w jaki sposób bawimy się w „Chińczyka”, „Hopla”, „Potrójna gra w klasy”. Radości, śmiechu nie było końca. Każda gra wprowadziła dzieci w świat gier, zabawy, wspólnej integracji.

      Red. Katarzyna Adamczyk

     • 08.12.2021--- 24 zadania w interaktywnym kalendarzu.

     • Czas poprzedzający święta Bożego Narodzenia to okres, który uczniowie lubią szczególnie. Tematyka świąteczna towarzyszy uczniom klasy IIIa na wielu zajęciach, pozwala realizować podstawę programową w sposób niezwykle atrakcyjny dla dzieci. Staje się to dzięki klasowemu kalendarzowi, który tworzy dla swych uczniów wychowawczyni Aleksandra Schoen-Kamińska. Co dzień w okienku z datą dzienną czeka na dzieci nowe zadanie. Uczniowie projektowali swetry dla Mikołaja, które potem opisywali. Mają okazję trenować swą spostrzegawczość, szukając różnic między obrazkami. Kodują, liczą, rozwiązują zagadki i quizy. Praca z interaktywnym kalendarzem jest przykładem wykorzystania technologii podczas codziennych zajęć. 

      Kalendarz został udostępniony na stronie internetowej Klikankowo (prowadzonej przez p. Kamińską), by uczniowie i nauczyciele z naszej i innych szkół, mogli z niego korzystać. KLIKNIJ - KALENDARZ

     • 06.12.2021 --- VIII Miejski Konkurs Matematyczny "Mistrz Tabliczki Mnożenia"

     • VIII  Miejski Konkurs Matematyczny „Mistrz Tabliczki Mnożenia”

      2 grudnia 2021 r. po raz ósmy gościliśmy w naszej szkole uczestników Miejskiego Konkursu Matematycznego „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Przybyli do nas reprezentanci klas czwartych dziesięciu pilskich szkół podstawowych, a honorowy patronat objął Pan Prezydent Piotr Głowski. 

      Laureatami konkursu zostali zdobywcy miejsc I-III:

      1 miejsce – Jan Kosarski, 55 p, Salezjańska Szkoła Podstawowa

      2 miejsce –Kornel Duraj, 53 p, Szkoła Podstawowa nr 12

      3 miejsce –Wadim Jezior, 50 p, Szkoła Podstawowa nr 12  


      Wyróżnienia otrzymali:

      Julian Królik, 48p, Szkoła Podstawowa nr 11

      Leon Megger, 48 p, Szkoła Podstawowa nr 2


      Serdecznie gratulujemy!


      Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie - Ignacy Dolny, Zosia Marciniec i Jagoda Pląskowska, którzy uzyskali wysokie wyniki. Niestety ze względów zdrowotnych w konkursie nie mogła wziąć udziału Antonina Wach, która wcześniej uzyskała kwalifikacje. Duże brawa dla wszystkich!

      Na zakończenie imprezy, po sprawdzeniu prac i zajęciach dla dzieci, nagrody ufundowane przez pana Prezydenta Miasta Piły wręczyła uczniom pani dyrektor Małgorzata Strzelecka, a słodycze zapewniła Rada Rodziców przy SP nr 6.

      W tym roku cała impreza, która gromadzi młodych pasjonatów matematyki, odbywała się pod dyktando obostrzeń, nie wszyscy uczniowie mogli przybyć na konkurs. Jednak  było nam niezmiernie miło gościć Was drodzy Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice. Życzymy wielu sukcesów i wspaniałych przygód z królową nauk!


      Nauczycielki SP nr 6 – panie: Monika Małecka-Wiese, Agata Madej, Zdzisława Rzeczycka,  Małgorzata Strzelecka, Anna Wolska, Beata Krutel.


      Kodowane wyniki uczestników konkursu zamieszczone są w poniższym linku:

      wyniki_2021.pdf

      Beata Krutel – przewodnicząca komisji konkursowej

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
   • (67) 211 74 52
   • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła Poland
   • KLASY 1-3 SP: justyna_siekiera@o2.pl KLASY 4-8 SP: blazejdrab@interia.pl
   • 764-23-33-770
   • /SP6_Pila/SkrytkaESP
 • Galeria zdjęć

   brak danych