17 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Kota. Ma on na celu przede wszystkim uwrażliwienie ludzi na los bezdomnych zwierząt i pomoc kotom wolno żyjącym, a także edukację w zakresie humanitarnego traktowania zwierząt i właściwej opieki, upowszechnianie wiedzy na temat znaczenia kotów w życiu człowieka, poprawę wizerunku miłośników kotów, tzw. kociarzy, oraz czynne zaangażowanie
w pomaganie bezdomnym zwierzętom.
W tym roku szkolnym w ramach Dnia Kota uczniowie naszej szkoły dostarczali kocią karmę oraz inne pomocne produkty (koce, poduszki, zabawki).
Dostarczone rzeczy zostały przekazane na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami – organizatora akcji. Z tej okazji uczniowie klasy 4 a pod opieką pani wychowawczyni - Anny Krutel przygotowali również piękną wystawę prac plastycznych przedstawiającą naszych czworonożnych przyjaciół.
Bardzo cieszy jak wiele osób włączyło się w akcję zbiórki karmy! Poniżej znajdują się imiona i nazwiska blisko 200 uczniów, którzy okazali wielkie serce poprzez pomoc kotom będącym w potrzebie. Należą się Wam wielkie słowo uznania i podziękowania za ten wspaniały gest!
Osobne podziękowania należą się pani Katarzynie Sykuterze-Świerczyńskiej, nauczycielce wychowania wczesnoszkolnego, za doskonałe przeprowadzenie akcji oraz paniom wychowawczyniom klas I-IV SP za wielkie wsparcie przy zbiórce.
Uczniowie, którzy włączyli się w akcję zbiórki karmy:
Klasa 1a:
- Alicja Borodin
- Hanna Dolna
- Ksawery Dryka
- Tymon Forecki
- Mieszko Jordan
- Oliwia Klim
- Liliana Matyka
- Kaja Piotrowicz
- Zofia Smirnow
- Klara Zajkowska
- Mieszko Zaremba
Klasa 1b:
- Lena Bartecka
- Zofia Bukowska
- Karol Danilewicz
- Alex Długosz
- Wiktoria Gronowska
- Aleksandra Kledzik
- Varvara Kliuka
- Tymoteusz Majewski
- Igor Synak
- Adrian Wutke
Klasa 1c:
- Martyna Bąk
- Mikołaj Dratwa
- Ksawery Górka
- Kaja Grzona
- Milena Jakubiak
- Norbert Lipski
- Michał Rurek
- Piotr Turkowiak
Klasa 1d:
- Bianka Badocha
- Józef Dróżdż
- Marcel Goc
- Maria Landowska
- Natalia Staszczak
- Zofia Stefaniak
- Zuzanna Stolarczyk
- Zofia Żyła
Klasa 2a:
- Zuzanna Brzeska
- Nina Duda
- Filip Gołast
- Hanna Goszka
- Julian Horodok
- Symon Horodok
- Lena Koła
- Wojciech Kropiński
- Patryk Mański
- Amelia Plucińska
- Oliwier Robaszyński
- Hanna Świerkowska
- Amelia Wasińska
Klasa 2b:
- Bronisław Dacyk Jodda
- Natalia Góra
- Przemysław Król
- Kacper Patyk
- Marcelina Rozpłoch
- Ola Sasin
- Kornelia Sasin
- Liwia Sawczak
- Wiktoria Taras
- Weronika Wójcik
- Lena Załachowska
Klasa 2c:
- Hanna Chwalińska
- Zuzanna Klajbor
- Lena Kostrzewa
- Marcel Lach
- Nicola Łukowska
- Maciej Otworowski
- Aleksandra Pankau
- Alicja Siekiera
- Bartek Syrkiewicz
- Jegor Wajs
- Adam Wiszowaty
Klasa 3a:
- Adrian Banach
- Franciszek Banasz
- Mikołaj Gładysz
- Sylwia Góra
- Gracjan Graczyk
- Helena Janca
- Jan Jaroszewski
- Emilia Kiestrzyn
- Zuzanna Kokoszka
- Klaudia Misiewicz
- Jagoda Misztal
- Laura Sujka
- Adrian Szczechowicz
- Antoni Szydłowski
- Aleksander Uzdejczyk
- Seweryn Zdunek
Klasa 3b:
- Patrycja Gawinowska
- Paweł Gawliński
- Natan Grzona
- Liliana Samorek
- Jan Siebyła
- Nela Zegan
Klasa 3c:
- Paweł Borodin
- Julia Chorążyczewska
- Lena Kegel
- Darek Nowakowski
- Jacek Kujawa
- Kacper Peredsen
- Jan Sikorski
- Szymon Smirnow
Klasa 3d:
- Janicki Aleksander
- Szuster Michał
- Kotowska Weronika
- Kotowska Wiktoria
- Piechota Maja
- Łaszcz Kacper
- Kledzik Alicja
- Jaroszewicz Anna
- Olszanowska Amelia
- Kierkowski Marcel
- Grochowalski Ignacy
- Nowakowska Victoria
- Jordan Zofia
- Skrzypczak Alicja
Klasa 4a:
- Natalia Adamik
- Amelia Bąk
- Emilia Kądziela
- Zofia Kulawik
- Urszula Lus
- Bartek Przygoda
- Lena Werner
- Ziemowit Ziomek
Klasa 4b:
- Maja Kolasińska
- Krzysztof Kopertowicz
- Magda Nowak
- Kornelia Olszewska
- Victoria Owczarek
- Michalina Pastewska
- Zuzanna Słowik
- Weronika Szafrańska
- Milena Szukaj
- Nadia Westfal
Klasa 4c:
- Maria Burzyńska
- Jędrzej Iwaszko
- Kaja Jagodzińska
- Julia Janowska
- Wojciech Kledzik
- Ewa Koprucka
- Amanda Kordyla
- Maja Walewska
- Antonina Wach
- Zofia Ziemiańska
Klasa 5a:
- Małgorzata Chamczyk
- Krystian Chyłek
- Patryk Dorofiejczyk
- Julia Janowska
- Maja Kołodziejczk
- Piotr Kulawik
- Patryk Kwiatkowski
- Borys McWilliam
- Nikola Stróżyńska
- Julian Strzelec
Klasa 5c:
- Michał Dąbrowski
- Roksana Jopek
- Natalia Kupisz
- Sofia Onishchenko
- Bartosz Spryszak
- Karmen Steciak
Klasa 6a:
- Helena Bekierska
- Zofia Burzyńska
- Krzysztof Chyłek
- Mateusz Chyłek
- Maria Dróżdż
- Alan Jamróz
- Oliwier Kopczyński
- Agata Musiał
- Katarzyna Perek
- Karol Śladowski
- Patryk Zuszma
Klasa 6b:
- Jan Świerczyński
Klasa 7a:
- Martyna Grabowska
- Olga Szydłowska
Klasa 7b:
- Maja Wawrzyńczak
Klasa 7c:
- Helena Pankau
- Pola Więch
Klasa 7d:
- Oliwier Ignaczak
- Igor Koła
Klasa 8a:
- Jonatan Dzik
- Zuzanna Kaja
- Lena Osowicka
- Bartosz Sikora
Klasa 8b:
- Jakub Bingel
- Weronika Cieślak
- Martyna Gawlińska
- Aleksandra Jopek
- Klaudia Łaszcz
Klasa 8c:
- Maria Bagińska
- Nadia Kegel
- Viktor McWilliam
Klasa 8d:
- Nikola Słowik