• 28.04.2022--- SZKOLNY KONKURS GRAFIKI KOMPUTEROWEJ

     • Uczniowie klas młodszych wzięli udział w szkolnym konkursie grafiki komputerowej, którego celem było uwrażliwienie dzieci na piękno polskiej przyrody, dbanie o nią w różnych formach, zdobywanie umiejętności obserwacji przyrody, wyrabianie wrażliwości na piękno natury, rozwijanie kreatywności uczestników konkursu, zastosowanie dotychczas poznanych narzędzi edytora Paint oraz samodzielne wykonanie pracy. Pierwszoklasiści zrobili prace „Przyroda wokół nas”, uczniowie klas drugich w swych grafikach odzwierciedlali „Piękno polskiego lasu”. Trzecioklasiści, którzy poznali już wiele narzędzi programu Paint skupili się na ukazaniu „Symetrii w przyrodzie”. 

      Wyniki konkursu na poziomie klas pierwszych:

      I MIEJSCE - Ksawery Dryka kl. 1a

      II MIEJSCE - Aleksandra Kledzik kl. 1b

      III MIEJSCE - Hanna Dolna kl. 1a

       

      WYRÓŻNIENIA: 

      Józef Dróżdż kl. 1d, Jakub Kubiak kl. 1a, Norbert Lipski kl. 1c, Tymon Forecki kl. 1a 

       

      Wyniki konkursu na poziomie klas drugich:

      I MIEJSCE - Lena Koła kl. 2a

      II MIEJSCE - Hanna Świerkowska kl. 2a

      III MIEJSCE - Kacper Patyk kl. 2b

       

      WYRÓŻNIENIA: 

      Alicja Siekiera kl. 2c, Jegor Wajs kl. 2c, Nikodem Mays kl. 2c, Amelia Plucińska kl. 2a 

       

      Wyniki konkursu na poziomie klas trzecich:

      I MIEJSCE - Sylwia Góra kl. 3a

      II MIEJSCE - Zuzanna Kokoszka kl. 3a 

      III MIEJSCE - Jagoda Misztal kl. 3a 

       

      WYRÓŻNIENIA: 

      Jasiu Jaroszewski kl. 3a, Gracjan Graczyk kl. 3a, Szymon Pielacha kl. 3a, Klaudia Misiewicz kl. 3a

       

     • 25.04.2022--- PODZIĘKOWANIE

     • Drodzy Rodzice, Kochani Uczniowie, Szanowni Pracownicy naszej szkoły.

      Szkolna akcja charytatywna trwająca od 1 marca 2022r. , pn. ,,NIE JESTEŚCIE SAMI” sprawiła, że do naszej szkoły przyniesiono bardzo dużo artykułów potrzebnych osobom, które przyjeżdżają do naszego miasta z Ukrainy. Były to między innymi:  środki czystości i higieny, leki, opatrunki, środki odkażające, żywność z długim terminem przydatności, artykuły dla niemowląt i dzieci, odzież, koce, poduszki, śpiwory. Chylimy czoła przed wszystkimi, którzy otworzyli dla bliźnich swoje serca! Wszyscy bardzo wspieramy osoby uciekające przed wojną, którym chaos zabrał ich uporządkowany świat. Tym osobom potrzebne było wsparcie, którego Państwo hojnie udzieliliście odpowiadając na nasz apel. DZIĘKUJEMY.

      Małgorzata Strzelecka

      Maria Konik

      Beata Foszcz

     • 20.04.2022 --- MY FAVOURITE ENGLISH WORD (MOJE ULUBIONE SŁÓWKO ANGIELSKIE)

     • Wzorem poprzedniego roku jest nam niezmiernie miło zaprezentować najładniejsze prace oraz przedstawić wyniki konkursu plastycznego z języka angielskiego pod nazwą „My favourite English word – Moje ulubione słówko angielskie”.

      Celem konkursu było wzbudzenie zainteresowania  językiem angielskim wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły, rozwijanie ich kreatywności i wyobraźni oraz wyrażenie umiejętności plastycznych.  Konkurs został przeprowadzony wśród uczniów klas I oraz II SP. Polegał on na przedstawieniu  w jak najciekawszy, pomysłowy oraz oryginalny sposób swojego ulubionego angielskiego słówka. W tegorocznej edycji dzieci z klas I-II przygotowały niemalże 40 prac konkursowych!

      Wyniki prezentują się następująco:

      KLASY I

      1 MIEJSCE zajął  Norbert Lipski (klasa 1 c) - tytuł pracy: „PIGGY”

      2 MIEJSCE zajęła  Lena Bartecka (klasa 1 b) - tytuł pracy: „DIAMOND”

      3 MIEJSCE zajął Alex Długosz (klasa 1 b) – tytuł pracy: „SPRING”

      Wyróżnienie uzyskał Oliver Kubik (klasa 1 b) – tytuł pracy: „FLAGS”

       

      KLASY II

      1 MIEJSCE zajęła Hanna Świerkowska (klasa 2 a)  - tytuł pracy: „APPLE”

      2 MIEJSCE zajęła  Maria Molenda (klasa 2 a) – tytuł pracy: „CAT”

      3 MIEJSCE zajął Aleksander Januzik (klasa 2 b) – tytuł pracy: „FISHING”

      Wyróżnienie uzyskał Jegor Wajs (klasa 2 c) – tytuł pracy: „CAR”

       

      Serdecznie gratulujemy laureatom oraz wyróżnionym w konkursie! Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za nadesłanie pięknych prac :)

     • 05.04.2022 --- INFORMACJA

     • Szanowni Państwo,

      informujemy, że w przedsionku szkoły znajdują się listy dzieci zakwalifikowanych do klas pierwszych oraz do klasy czwartej sportowej.

      Dyrekcja szkoły

     • 08.04.2022 --- Dzień Świętego Patryka

     • 17 marca uczniowie klas 4 w naszej szkole świętowali Dzień Świętego Patryka - patrona Irlandii. 

       

      Z tej okazji uczniowie wzięli udział w quizie wiedzowym oraz konkursie plastyczno - językowym. Chętni uczniowie przygotowali plakaty o Irlandii i jej patronie. Na holu szkoły można było zobaczyć wspaniałe prace plastyczne przedstawiające między innymi słynnego skrzata Leprechauna oraz trójlistną koniczynę.
       

      17 marca przypada święto patrona Irlandii. Dzień ten jest świętem narodowym i religijnym Zielonej Wyspy - obchodzone jest w rocznicę śmierci Świętego Patryka (misjonarz zmarł 17 marca 461 roku).

      Tego dnia Irlandczycy w wielu miastach organizują festyny i uliczne pochody, w których dominuje kolor zielony, będący narodową barwą Irlandii. Głównym symbolem święta jest trójlistna koniczynka. Zgodnie z legendą o świętym Patryku służyła mu ona jako pomoc dydaktyczna przy tłumaczeniu pierwszym irlandzkim chrześcijanom pojęcia Trójcy Świętej.
      ​​​​​​​

      Według legend, święty Patryk był cudotwórcą, który przywracał wzrok niewidomym, życie umarłym, a Irlandię uwolnił od plagi węży. Dlatego na obrazach jest często przedstawiany jako mnich, przydeptujący stopą węża.

       

      P. Gorzelak, A. Kuchcińska, A. Teodorowicz

     • 06.04.2022--- SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

     • We wtorek 5 kwietnia uczniowie klasy 1b mieli okazję gościć Ratownika Medycznego – pana Grzegorza.

      Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Pan Grzegorz pokazał, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób wzywać pomoc.

      Uczniowie poznali  numery telefonów alarmowych. Dzieci obserwowały w jaki sposób wykonuje się resuscytację. Same mogły spróbować swoich sił w ćwiczeniach udzielania pierwszej pomocy na fantomie.

      Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych umiejętności, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia. Na koniec zajęć wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

      Bardzo dziękujemy panu Grzegorzowi  za wizytę w naszej szkole. Mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy, ponieważ taka forma zajęć na pewno stanie się bardzo ważną częścią naszej pracy związanej z tematyką pierwszej pomocy przedmedycznej.

       

     • 05.04.2022--- Z wizytą w Nadleśnictwie Zdrojowa Góra w Pile.

     • W piękny wiosenny poranek 23 marca  uczniowie klasy 1 b SP udali się na niecodzienną lekcję przyrody do Nadleśnictwa Zdrojowa Góra w Pile. W specjalnie przystosowanej sali edukacyjnej, wyposażonej w eksponaty roślin i zwierząt, uczniowie poszerzyli  wiedzę na temat ,, Zwiastunów wiosny”. Pani leśnik wykorzystując swoją wiedzę, eksponaty, tablice demonstracyjne opowiadała o zwierzętach, roślinach leśnych i zmianach jakie zachodzą wiosną w przyrodzie. Uczniowie brali aktywny udział w zajęciach odpowiadając na pytania , a w zamian otrzymały drobne upominki ufundowane przez Nadleśnictwo . Na zakończenie nadmiar energii dzieci spożytkowały bawiąc się  wspólne  na świeżym powietrzu.

      Wycieczka była miła okazją do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u dzieci. Aż żal było odjeżdżać!

      M. Kozłowska

     • 04.04.2022 --- "ŚWIĄTECZNE KARTKI DOBROCZYNNE"

     • Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,

      Czas pędzi niezwykle szybko i wciąż jest go mało, więc coraz trudniej nam o szczęście. Korzystając z zakupionych świątecznych kartek wielkanocnych, wyślecie w świat cząstkę dobra i optymizmu. Ten cenny dar z pewnością zauważą i docenią Wasi  bliscy i znajomi.

      Oferujemy Państwu wyjątkową kolekcję kartek świątecznych. W tym roku, dochód z ich sprzedaży inwestujemy w pomoc Uchodźcom, zasilając Fundusz Wsparcia Dzieci Uchodźców z Ukrainy, prowadzony przez Stowarzyszenie Sursum Corda.

       

      Kartki będą sprzedawane w dniach 4-13 kwietnia w holu naszej szkoły przez Samorząd Uczniowski podczas przerw lekcyjnych.

      Koszt kartki wraz z kopertą wynosi 3 zł.

      Zapraszamy i liczymy na Waszą pomoc!

       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
   • (67) 211 74 52
   • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła Poland
   • KLASY 1-3 SP: justyna_siekiera@o2.pl KLASY 4-8 SP: blazejdrab@interia.pl
   • 764-23-33-770
   • /SP6_Pila/SkrytkaESP
 • Galeria zdjęć

   brak danych