• WARSZTATY KULINARNE

     • W piątek 28 października 2022 r. uczniowie klasy 1 D uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych w Poradni Dietetycznej p. Agnieszki Pankau. Rozmawialiśmy na temat higieny pracy w kuchni, podstawowych zasad zdrowego odżywiania, jak również zdrowego stylu życia. Uczniowie samodzielnie z przepisu p. Agnieszki wykonali zdrowe i odżywcze ciasteczka. Dzieci wykazały się dużym zaangażowanie, aktywnością i zapałem
      w przygotowaniu słodkiej przekąski.

      Była to dla wszystkich kulinarna przygoda pełna pozytywnych emocji!

      Wychowawczyni klasy 1 D

      Maria Konik

     • Europejski Tydzień Kodowania

     • CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia. CodeWeek jest świetną okazją, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową i podstawami robotyki. Idea jest prosta – każdy, kto chce się włączyć, może zorganizować własne wydarzenie. „Kodowanie niejedno ma imię” to wydarzenie klasy Ia, które zorganizowała ich wychowawczyni Aleksandra Schoen-Kamińska. Działania dzieci zostały docenione - uhonorowano je certyfikatami za uczestnictwo w tym europejskim święcie kodowania.  

     • XV BIEG LOTNIKA

     • Z Okazji DNIA EDUKACJI NARODOWEJ odbył się w naszej szkole XV jubileuszowy BIEG LOTNIKA pod patronatem Prezydenta Miasta Piły pana Piotra Głowskiego . Biegi zostały podzielone na kategorie klas 1 - 3 dziewcząt i chłopców , które zostały rozegrane na dystansie 300 metrów . Dziewczęta i chłopcy z klas 4 - 6 rywalizowali na dystansie 800 metrów . 

      W rywalizacji dziewcząt dziewcząt klas 1 - 3 zwyciężyła MARIANNA KUHN - uczennica klasy 3 B . Na drugim miejscu przybiegła HANNA ŚWIERKOWSKA - UCZENNICA KLASY 3A a trzecie miejsce zajęła MARIA MOLENDA reprezentująca również klasę 3A . 

      W rywalizacji chłopców klas 1 - 3 pierwszy do mety przybiegł BRONISŁAW DACYK - JODDA - uczeń klasy 3 B . Drugie miejsce zajął MIKOŁAJ DRATWA z klasy 2 C a trzeci był JÓZEF DRÓŻDŻ  - uczeń klasy 2 D .

      W rywalizacji dziewcząt klas 4 - 6 zwyciężyła WERONIKA BOGDAŃSKA ze Szkoły Podstawowej nr 2 przed ANTONINĄ CHWIESIUKOWICZ ze Szkoły Podstawowej nr 4 . Na trzecim miejscu uplasowała się IZA FORTUIAK reprezentująca SP nr 2 .

      W kategorii chłopców klas 4 - 6  najlepszy okazał się MAKSYM ADAMOV - uczeń Szkoły Podstawowej nr 7 , który wyprzedził drugiego na mecie - KACPRA WALEWSKIEGO ze Szkoły Podstawowej nr 4 . Trzecie miejsce zajął uczeń SP nr 7 - PATRYK WACHOLC .

      W kategorii dziewcząt i chłopców startujących na dystansie 800 metrów wystartowały reprezentacje szkół Miasta Piły w składach 5 osobowych . Do punktacji zespołowej liczono miejsca zajęte przez 3 pierwszych zawodników z każdej szkoły . W zawodach wzięły udział drużyny SP 2 , SP 4 , SP 5 , SP 6 i SP 7 . 

      W biegu dziewcząt 1 miejsce zajęła uczennica SP 6 - ZOFIA JAROSZWICZ . Na drugim miejscu uplasowała się MARTYNA GRABOWSKA - SP 6 a trzecią lokatę zajęła PATRYCJA KRÓL - reprezentująca SP 2 . 

      W kategorii chłopców zwyciężył CYPRIAN SIKORSKI ze Szkoły Podstawowej nr 6 przed WIKTOREM POŻARSKIM ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz OLIVIEREM KOPCZYŃSKIM - reprezentantem SP 6 .

      W końcowej klasyfikacji szkół 5 miejsce zajęła SP nr 5 . Na miejscu czwartym uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 4 . Miejsce trzecie przypadło zespołowi Szkoły Podstawowej nr 7 . Miejsce drugie zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 . Zwycięzcami punktacji drużynowej okazał się zespół Szkoły Podstawowej nr 6 .

      Należy nadmienić , że statuetki oraz puchary zostały ufundowane przez Urząd Miasta w Pile . 

      Dziękujemy również  darczyńcom za ufundowanie nagród rzeczowych , które zostały rozlosowane między dziećmi .

      Podziękowania kierujemy do kierownictwa i pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji za udostępnienie terenów do biegania oraz pomocy w organizacji imprezy . 

      Zespół nauczycieli wychowania fizycznego . 

     • Kolorowa muzyka

     • Innowacja metodyczna „Kodowanie kolorową muzyką”, realizowana od września 2022 roku, jest odpowiedzią wychowawcy Aleksandry Schoen-Kamińskiej na wyjście naprzeciw wymogom edukacyjnym zawartym w aktualnej podstawie programowej dla pierwszego etapu edukacyjnego. Dzieci najchętniej i najskuteczniej uczą się w trakcie zabawy. Muzyczne klocki Korbo oraz kolorowe instrumenty to niezwykle atrakcyjne pomoce, o ogromnych walorach edukacyjnych. Niniejsza innowacja ma na celu szerzenie idei wykorzystania amerykańskiej metody CHROMA-NOTES w której uczniowie grają utwory niezależnie od znajomości nut. Wszystko odbywa się za pomocą specjalnych kolorów przedstawiających wysokość dźwięku. Posiadając bum bum rurki, kolorowe dzwonki i dzwoneczki uczniowie klasy Ia rozpoczęli przygodę z kolorową muzyką. 

     • PASOWANIE NA UCZNIA

     • Tradycją naszej szkoły jest, że najmłodsi uczniowie w październiku przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość .

      13 października 2022 r. w naszej szkole odbyło się coroczne i jakże piękne spotkanie, a mianowicie ,,PASOWANIE NA UCZNIA”. Pierwszoklasiści odświętnie ubrani i przejęci, w obecności swoich najbliższych rozpoczęli występ, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie ślubowali ,,być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”.

      To był dla nas wszystkich wyjątkowy dzień.  Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 6  w Pile stali się pełnoprawnymi uczniami.

      Na uroczystości pasowania obecni byli rodzice, dyrekcja szkoły oraz wychowawczynie klas pierwszych. Część artystyczną przygotowały nasze pierwszaki a całość poprowadziła uczennica klasy IV a - Lena Kegel.

      Po złożonym ślubowaniu Dyrekcja Szkoły pasowała dzieci klas pierwszych na uczniów. Wielką kredką, jak czarodziejską różdżką dotykała ramion swoich podopiecznych.

      Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodki upominek ufundowany przez Radę Rodziców.

      Wszystkim pierwszakom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila oraz wielu sukcesów w nauce, uśmiechu oraz wytrwałości w pokonywaniu trudności.

      Maria Konik    Beata Foszcz

       

     • Laboratoria przyszłości- LEGO SPIKE PRIME

     • Podczas drugiego spotkania z klockami Lego SPIKE PRIME w ramach „Laboratoriów Przyszłości”, uczniowie klasy 3b mieli za zadanie zsynchronizować pracę silników „tancerza breakdance” tak, aby tańczył w rytm muzyki. Nie było to łatwe zadanie. Zaczęliśmy od pojęcia rytmu i przypomnienia działania silników. Na początku niektóre silniki nie kręciły się w odpowiednim kierunku. Trzeba było wykazać się umiejętnością czytania instrukcji i postępowania zgodnie z nią, aby nadać tancerzowi odpowiedniego tempa ruchów i dostosować do niego pracę silników. Uczniowie świetnie poradzili sobie z tym zadaniem. 

     • Warsztaty kulinarne

     •  

      Z okazji Dnia Chłopaka klasa 3 b wybrała się na warsztaty kulinarne  do poradni dietetycznej Pani Agnieszki Pankau. Po wstępnej pogadance dotyczącej prawidłowego odżywania uczniowie przystąpili do działania. Pod czujnym okiem pani dietetyk wykonali ciasto na pizzę, a następnie układali na nim przygotowane składniki. Miłym zaskoczeniem był fakt, że na pizzach pojawiły się nie tylko klasyczne pieczarki i ser, ale również pomidor, kukurydza czy papryka. Każda pizza wyglądała i smakowała znakomicie. Uczniowie otrzymali na pamiątkę przepis na pizzę w formie papierowej.

     • „Six bricks”

     • Dwa klocki, posiadające 2 na 4 piny, można połączyć z sobą na 24 różne sposoby. Przy trzech klockach liczba kombinacji wzrasta do 1060. A przy sześciu klockach aż do 915 103 765 kombinacji!!!  Sześć kolorowych klocków Lego Duplo o rozmiarach 2 na 4 piny wykorzystuje właśnie metoda „6 klocków”. Opiera się ona na wykorzystywaniu podczas zajęć krótkich zadań, które uatrakcyjniają proces zdobywania wiedzy oraz rozwijania umiejętności. Koncepcja tej metody zakłada, że uczniowie w młodszym wieku szkolnym  rozwijają jedną z najbardziej istotnych funkcji mózgu - umiejętność kontrolowania swego zachowania w dążeniu do określonego celu. Uczniowie klasy Ia rozpoczynają przygodę z sześcioma klockami. Zastosowane zadania mają charakter otwarty, pozwalają być kreatywnym, dają możliwość współpracy z innymi i są fantastyczną zabawą. Zestawy klocków Lego Duplo dla całej klasy pozyskała wychowawczyni Aleksandra Schoen-Kamińska. 

     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE

     • U W A G A ! ! !

      W dniu 14 października 2022 – piątek, odbędzie się: XV Bieg Lotnika o puchar Prezydenta Miasta Piły.

      Organizacja dnia: 

      • 9.20 – zbiórka w szkole (sprawdzenie obecności)
      • 9.30 – wyjście pod opieką wychowawców na miejsce biegu – tereny przyległe do hali MOSiR 
      • 10.00 – powitanie uczestników i otwarcie zawodów
      • 10.10 – bieg dziewczynek z klas I – III (300 m)
      • 10.20 – bieg chłopców z klas I – III (300 m)
      • 10.30 – bieg dziewcząt z klas IV – VI (800 m)
      • 10.40 – bieg chłopców z klas IV – VI (800 m)
      • 10.50 – bieg dziewcząt z kl. VII-VIII SP (800 m)
      • 11.00 – bieg chłopców z kl. VII-VIII SP (800 m)

      Po każdym biegu dekoracja zwycięzców.

      W biegu biorą udział wszyscy uczniowie szkoły. Każdy zawodnik przygotowuje dla siebie kartkę z imieniem, nazwiskiem i klasą.  Dekoracja zwycięzców i losy szczęścia – po każdej grupie wiekowej.

       Podczas zawodów wychowawcy sprawują opiekę nad swoimi klasami, planowo doprowadzają uczniów na linię startu.

      Lekcje w tym dniu są odwołane. Obowiązuje strój sportowy stosowny do pogody. Świetlica czynna planowo.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
   • (67) 211 74 52
   • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła Poland
   • KLASY 1-3 SP: justyna_siekiera@o2.pl KLASY 4-8 SP: blazejdrab@interia.pl
   • 764-23-33-770
   • /SP6_Pila/SkrytkaESP
 • Galeria zdjęć

   brak danych