• MIKOŁAJKI W NASZEJ SZKOLE

     • 6 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy mikołajki.  Chcąc uczcić świętego biskupa Mikołaja z Miry, uczniowie klasy 2c wraz z wychowawczynią Agatą Kin i katechetką panią Sylwią Chyłą przygotowali świąteczne  przedstawienie
      pt.  Listy do Mikołaja”, w którym przybliżyli postać biskupa i nawiązali do tradycji obdarowywania potrzebujących. Wcielając się w rolę aniołów i świętych aktorzy wprowadzili nas w świąteczny nastrój.

       

      Po przedstawieniu, najmłodszych uczniów naszej szkoły odwiedził wesoły Mikołaj w czerwonym płaszczu, który na wzór biskupa z Miry obdarował dzieci czekoladami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

     • TURNIEJ „MIKOŁAJKI NA SPORTOWO” KLAS III-IV SP

     • 6 grudnia br. w naszej szkole odbył się turniej sportowy dla uczniów klas trzecich oraz czwartych z okazji Mikołajek. Celem turnieju było przybliżenie tradycji  związanych z dniem świętego Mikołaja, integracja młodzieży oraz rozwój sprawności fizycznej i współpracy między rówieśnikami. Turniej miał formę wyścigu rzędów a zadaniem uczestników było zaliczanie różnych konkurencji sprawnościowych, także związanych z dniem świętego Mikołaja.

      Podczas imprezy uczniowie klas IV byli podzieleni na cztery drużyny (żółtą, czerwoną, białą i niebieską). O przydziale do danej drużyny decydował kolor wylosowanej przed turniejem słodyczy. Po niezwykle zażartej i zaciętej rywalizacji (decydowała dodatkowa konkurencja) zwycięzcami okazali się przedstawiciele drużyny „żółtej”. W rywalizacji klas III zwycięzcami została klasa III B, która „o włos” pokonała klasę III C. Swoich podopiecznych wspierały i zagrzewały do rywalizacji panie wychowawczynie – Justyna Siekiera (kl. 3 b), Katarzyna Sykutera-Świerczyńska (kl. 3 c) oraz opiekująca się klasą 3 a – pani Małgorzata Kurowska. Dla zwycięzców oraz pozostałych uczestników zabawy czekały słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

      Pomysłodawcami konkurencji byli nauczyciele wychowania fizycznego - pan Sławomir Grzegorczyk oraz pan Mariusz Kwiatkowski. Przy organizacji turnieju pomagał  opiekun Samorządu Uczniowskiego – pan Piotr Gorzelak oraz przedstawicielki SU – Lena Kuszyk, Agata Musiał oraz Nikola Wrzesińska z klasy 7 a.

      Podsumowując, turniej był idealną okazją by poczuć świąteczną atmosferę a także rywalizować w duchu „fair-play”.

     • WIZYTA W PRZYCHODNI WETERYNARYJNEJ RYŚ

     • Takie lekcje są przez uczniów zapamiętane na zawsze! Dzięki uprzejmości Pani doktor Anny Białkowskiej z Przychodni Weterynaryjnej RYŚ w Pile klasa II b miała okazję zapoznać się z funkcjonowaniem lecznicy dla zwierząt i bliżej poznać zawód lekarza weterynarii. Celem wizyty było uświadomienie dzieciom, że zwierzęta też chorują i wymagają opieki, pomocy i leczenia. Dzieci zobaczyły  urządzenia i przybory medyczne, które wykorzystuje się podczas wizyt chorych zwierząt nie tylko kotów i psów, ale także innych hodowanych w domu. Poznały urządzenie do badania takie jak stetoskop, pracownię RTG, mikroskop, stół do zabiegów. Dużo emocji wzbudził psi pacjent o imieniu Ariel i koty, które czekają na swój nowy dom. Pies wcale nie był onieśmielony ilością rąk jakie próbowały go pogłaskać i zbadać, a koty były szczęśliwe, że mogły się pobawić z dziećmi. Na koniec Pani doktor udzieliła wyczerpujących odpowiedzi na liczne pytania zadawane przez dzieci.  Na zakończenie naszej wizyty uczniowie otrzymali od pani weterynarz słodki upominek w postaci pysznych cukierków oraz obiecali, że będą przyjaciółmi zwierząt.   

      Jeszcze raz serdecznie dziękujemy pracownikom z Przychodni Weterynaryjnej RYŚ za poświęcony nam czas.

     • Spotkanie w naszej bibliotece...

     • NPRCz- promocja książek o tematyce przyrodniczej- książka uczy, bawi, pomaga.    W dniu - 8 grudnia 2022 roku gościliśmy w bibliotece szkolnej panią Annę Kałka z Nadleśnictwa Zdrojowa Góra - Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej.                          Grudzień jest miesiąc, w którym dostajemy dużo prezentów - Mikołaj, Gwiazdor. Las również obdarza nas prezentami ( przez cały rok). Pani Anna Kałka przedstawiła i omówiła prezentacje "Dary lasu". W spotkaniu brały udział klasy- lll a, lll c.                 W bibliotece można było obejrzeć wystawę - Dary lasu, książki o tematyce przyrodniczej.                                                      Bardzo dziękujemy pani Annie za spotkanie, które uświadomiło nam  jak ważny jest las dla wszystkich.                                                                                          Maria Kluk

     • Miejski konkurs ekologiczno-przyrodniczy „Leśne rozgrywki”

     •    6 grudnia odbył się miejski konkurs ekologiczno-przyrodniczy „Leśne rozgrywki” organizowany przez Nadleśnictwo Zdrojowa Góra i Nadnotecki Instytut UAM w Pile. Uczniowie mieli do rozwiązania test oraz rozpoznawanie drzew i krzewów. W konkursie wzięło udział 82 uczniów. Uczestników podzielono na cztery kategorie wiekowe: klasy I-III, IV-VI, VII-VIII i szkoły ponadpodstawowe. Z przyjemnością informuję, iż w kategorii klas IV-VI uczennica naszej szkoły Zofia Marciniec z klasy Va zajęła II miejsce, natomiast w kategorii klas VII-VIII dwie uczennice SP6 zostały laureatkami. Są to:

      Pola Więch z klasy VIIIc – I miejsce

      Martyna Grabowska z klasy VIIIa – III miejsce.

         W oczekiwaniu na wyniki konkursu uczestnicy wraz z opiekunami wysłuchali dwóch ciekawych prelekcji. Jedna dotyczyła zwierząt kręgowych, głównie ptaków i ssaków występujących w pilskich lasach. Druga badań prowadzonych przede wszystkim nad bruzdnicami w rezerwacie przyrody Kuźnik, nad Wigrami, w Morskim Oku i na Spitzbergenie. Prezentacje przedstawił nadleśniczy Adam Standio z Nadleśnictwa Zdrojowa Góra oraz dr Paweł Michał Owsianny z NI UAM w Pile.

         Wszystkim uczniom dziękuję za udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratuluję!

       

      Marlena Wesołowska

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
   • (67) 211 74 52
   • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła Poland
   • KLASY 1-3 SP: justyna_siekiera@o2.pl KLASY 4-8 SP: blazejdrab@interia.pl
   • 764-23-33-770
   • /SP6_Pila/SkrytkaESP
 • Galeria zdjęć

   brak danych