• Nadleśnictwo Zdrojowa Góra

     • Dnia 14.02.2023r. klasa 2d  wybrała się na wycieczkę do nadleśnictwa Zdrojowa Góra, gdzie odbyła się lekcja edukacyjna z przyrody. Tematem naszego spotkania były „Leśne Walentynki”. Uczniowie dowiedzieli się jak ważną rolę odgrywa w życiu przyrody zwierzęca rodzina. Wszyscy na zajęciach byli bardzo aktywni, odpowiadali na pytania, rozwiązywali zadania. Najlepsi otrzymali nagrody! Po zajęciach odbyło się ognisko oraz samodzielne pieczenie kiełbasek. Pogoda jak na tą porę roku, dopisała nam wspaniale. Po upieczeniu kiełbasek mieliśmy czas na zabawy na placu nadleśnictwa. Dziękujemy bardzo  za profesjonalizm … na pewno nie raz  jeszcze się spotkamy.

      K. Adamczyk

     • KINO SFERYCZNE

     •      W dniu 15.02.2023 w naszej szkole zagościło KINO SFERYCZNE. Ciekawa formuła kina dla dzieci, ponieważ to kino przyjechało do nas, a nie my do kina! Miejscem seansu filmowego była kopuła, która była dodatkową atrakcją dla dzieci. Każda klasa mogła wybrać dla siebie film, który trwał 45 min. Ogromny wachlarz propozycji filmowych takich jak filmy o kosmosie, przyrodzie, anatomii, fantastyka itp. pozwolił na to, że każdy był zadowolony, co widać na zdjęciach… Zapraszamy do galerii.

      K. Adamczyk

     • TŁUSTY CZWARTEK  I WALENTYNKI W NASZEJ SZKOLE

     • Z okazji Tłustego Czwartku (16 lutego) uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję charytatywną pod nazwą „Wyślij pączka do Afryki” organizowaną przez fundację „Kapucyni i Misje”. Celem akcji jest  zebranie pieniążków na rzecz biednych oraz głodujących dzieci w Afryce. Koordynatorem oraz inicjatorem akcji w naszej szkole była pani Sylwia Chyła - nauczyciel religii, przy współpracy Samorządu Uczniowskiego. Jak zawsze wielką pomoc wykazali wychowawcy wraz z uczniami swoich klas zakupując pączki a zarazem wspierając akcję. W akcję włączyły się następujące klasy – 1A, 1B, 1C, 1D, 2A, 2B, 2C, 2D, 3A, 3B, 3C, 4B, 4C, 5A, 5B, 5C, 6A, 6C,  7A, 7B, 8B, 8D.   W ramach przedsięwzięcia przedstawicielki SU sprzedawały  pyszne pączki uczniom naszej szkoły a całkowity dochód ze sprzedaży  został przeznaczony na szczytny cel  - pomoc dzieciom w Afryce. Z dumą ogłaszamy, że w ramach tegorocznej akcji udało nam się zebrać 1600 złotych. Uzyskane środki zostaną przeznaczone na ufundowanie ciepłych posiłków dzieciom w Afryce oraz zapewnienie im dostępu do edukacji. Co więcej, darowizna umożliwi wybudowanie nowych studni z czystą wodą. Serdecznie dziękujemy za ten szlachetny a zarazem słodki gest

      Ponadto, dwa dni wcześniej (14 lutego) przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego przeprowadziły w naszej szkole akcję pod nazwą „Poczta Walentynkowa” z okazji tzw. dnia zakochanych. W tym dniu uczniowie mieli możliwość wyrażenia sympatii osobom, które lubią,  poprzez wysłanie im kartki z życzeniami oraz ciepłym słowem. Wystarczyło tylko napisać stosowną wiadomość oraz wrzucić do specjalnie przygotowanej skrzynki a przedstawicielki SU dostarczyły walentynkę do wskazanego adresata W tym miejscu wielkie słowa podziękowania należą się uczennicom klasy 8c, które były zaangażowane w obydwa przedsięwzięcia (Tłusty Czwartek oraz Walentynki). Są to: Marysia Garska, Ola Kelich, Ola Lus, Iga Mays, Natasza Skrzypczak, Pola Więch, Basia Zadrożna oraz Iga Zaremba.

     • POMYŚL, ZBUDUJ, ZAKRĘĆ

     • Projekt “Pomyśl, zbuduj, zakręć” jest odpowiedzią na wyjście naprzeciw wymogom edukacyjnym zawartym w aktualnej podstawie programowej dla pierwszego etapu edukacyjnego. Dzieci najchętniej i najskuteczniej uczą się w trakcie zabawy. Klocki to niezwykle uniwersalna zabawka, o ogromnych walorach edukacyjnych. Projekt realizowany przez uczniów klasy 1a, ma na celu szerzenie idei wykorzystania klocków Korbo (i innych) na zajęciach. Ma rozwijać analityczne myślenie oraz wyciąganie wniosków, programowanie, projektowanie oraz kreowanie ruchomych modeli. Nauka i zabawa oraz doświadczanie mają zachęcać i motywować uczniów do rozwijania myślenia. 

      Przykładem zajęć w nurcie STEAM był eksperyment. Najpierw dzieci zbudowały samochody z klocków Korbo i samodzielnie połączyły z dwoma robotami - Dachem i Photonem. Po kilku próbach okazało się, że  roboty mogą pociągnąć samochody, ale muszą mieć ustawioną prędkość maksymalnie (potrzebna jest siła). Film z zajęć można obejrzeć tutaj. 

     • POMAGAMY ZWIERZĄTKOM Z PILSKIEGO SCHRONISKA

     •  

      Pod koniec stycznia uczniowie oraz rodzice naszej szkoły wzięli udział w zbiórce na rzecz zwierzątek z pilskiego schroniska MILUSZKÓW. Zbiórka została zorganizowana przez Samorząd Uczniowski i  opiekunów SU – panią Małgorzatę Kossak, panią Katarzynę Sykuterę-Świerczyńską oraz pana Piotra Gorzelaka. W ramach zbiórki dostarczono wiele niezwykle cennych produktów potrzebnych do codziennego funkcjonowania schroniska mieszczącego się w Leszkowie pod Piłą. Wśród przekazanych darów znalazły się m.in. zabawki, smaczki wysokomięsne, ubranka, żwirek, szelki, sucha karma oraz środki czystości. Wielkie słowa uznania należą się przedstawicielom SU, którzy na bieżąco gromadzili oraz segregowali otrzymywane produkty a także dbali o porządkowanie pomieszczenia gospodarczego – są to: Natalia Adamik, Zosia Kulawik, Ula Lus, Zosia Marciniec (klasa 5a), Katarzyna Pankau, Olga Słowińska (klasa 6a), Zofia Burzyńska, Agata Musiał (klasa 7a), Sebastian Ignaciuk, Adam Kotecki oraz Jan Świerczyński (klasa 7b). Osobne podziękowania należą się panu Adamowi Janowskiemu, tacie uczennic naszej szkoły, za niezawodne i sprawne przetransportowanie produktów na teren schroniska. Przyznać trzeba, że ilość dostarczonych rzeczy zrobiła wielkie wrażenie na pracownikach schroniska oraz (mamy nadzieję) na samych zwierzątkach ☺

      Poniżej prezentujemy obszerną  listę dzieci, które okazały pomoc zwierzątkom. Dziękujemy!

      Tomasz Romaniszyn (1a)

      Pola Sujka (1a)

      Antonina Bekierska (1b)

      Francesco Chierici (1b)

      Michał Góra (1b)

      Filip Kamiński (1b)

      Jakub Rujner (1b)

      Julian Składanowski (1b)

      Joanna Strojna (1b)

      Michał Gorczyca (1c)

      Ada Przybylska (1c)

      Tomek Przybylski (1c)

      Ivo Wiśniewski (1c)

      Patrycja Zgodzińska (1c)

      Nikodem Janicki (1d)

      Maciej Lus (1d)

      Karol Mądrach (1d)

      Alicja Borodin (2a)

      Hania Dolna (2a)

      Tymon Forecki (2a)

      Zofia Smirnow (2a)

      Klara Zajkowska (2a)

      Zosia Bukowska (2b)

      Milena Hołtyn (2b)

      Ola Kledzik (2b)

      Varvara Kliuka (2b)

      Helena Sobczak (2b)

      Marcel Śmigiel (2b)

      Adrian Wutke (2b)

      Arina Zubko (2b)

      Norbert Lipski (2c)

      Bianka Badocha (2d)

      Marta Kubera (2d)

      Natalia Staszczak (2d)

      Zofia Stefaniak (2d)

      Nina Duda (3a)

      Lena Koła (3a)

      Nadia Mikołajczak (3a)

      Marysia Molenda (3a)

      Hanna Świerkowska (3a)

      Przemysław Król (3b)

      Marcelina Rozpłoch (3b)

      Kornelia Sasin (3b)

      Ola Sasin (3b)

      Lena Załachowska (3b)

      Nikodem Mays (3c)

      Kornelia Szatkowska (3c)

      Paweł Borodin (4a)

      Lena Burzyńska (4a)

      Sylwia Góra (4a)

      Aleksander Janicki (4a)

      Alicja Kledzik (4a)

      Maja Piechota (4a)

      Mateusz Raszewski (4a)

      Aleksander Uzdejczyk (4a)

      Julia Chorążyczewska (4c)

      Igor Korba (4c)

      Darek Nowakowski (4c)

      Julia Potasińska (4c)

      Michał Szuster (4c)

      Gracjan Graczyk (4d)

      Laura Sujka (4d)

      Natalia Adamik (5a)

      Ignacy Dolny (5a)

      Zofia Kulawik (5a)

      Oskar Lipski (5a)

      Ula Lus (5a)

      Zofia Marciniec (5a)

      Alena Suhak (5a)

      Franek Kaja (5b)

      Michalina Pastewska (5b)

      Weronika Szafrańska (5b)

      Nadia Westfal (5b)

      Tosia Wach (5c)

      Małgorzata Chamczyk (6a)

      Oliwia Klinowiecka (6a)

      Olga Słowińska (6a)

      Julian Strzelec (6a)

      Franek Konieczny (6c)

      Helena Bekierska (7a)

      Bartosz Jopek (7a)

      Jan Świerczyński (7b)

      Martyna Grabowska (8a)

      Nikodem Składanowski (8b)

      Adrian Dziubek (8c)

      Aleksandra Kelich (8c)

      Ola Lus (8c)

      Wiktoria Zaręba (8c)

      Oliwier Ignaczak (8d)

      Nikola Miszczykowska (8d)

      Natalia Nowaczyk (8d)

       

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
    • (67) 211 74 52
    • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła Poland
    • KLASY 1-3 SP: justyna_siekiera@o2.pl KLASY 4-8 SP: blazejdrab@interia.pl
    • 764-23-33-770
    • /SP6_Pila/SkrytkaESP
  • Galeria zdjęć

    brak danych