• KONKURS MATEMATYCZNY MAT - JUNIOR

     • 24 marca 2023 w Zespole Szkół Budowlanych  w Pile odbyło się uroczyste podsumowanie  II edycji powiatowego Konkursu Matematycznego MAT-JUNIOR. Uczestniczyli w nim uczniowie naszej szkoły:  Cyprian Sikorski klasa 8a i Tomasz Szweda klasa 8d, którzy zajęli II miejsce.  Gratulujemy!!!

      Anna Wolska

     • Wiosenne zagadki w kodach ukryte

     • Czym jest kod QR? Jest to alfanumeryczny, dwuwymiarowy, matrycowy, kwadratowy kod kreskowy wynaleziony przez japońską firmę Denso-Wave w 1994 roku. Genialność tych kwadracików to możliwość zapisania w nich linków, adresów mailowych, SMSów i tekstów. Co ciekawe, atrakcyjne i wygodne - przy odczytywaniu tekstów nie potrzeba dostępu do internetu. 

       

      Kody te zostały wykorzystane podczas zajęć polonistyczno-przyrodniczych w klasie 1a. W każdym z nich została zakodowana wiosenna zagadka. Pierwszoklasiści za pomocą specjalnej aplikacji zainstalowanej w tabletach, skanowali kody, czytali tekst zagadek i zapisywali odpowiedzi. Praca odbywała się w grupach.

       

      Wykorzystywanie kodów QR na lekcji wprowadziło element ciekawości i  duże zaangażowanie. Dzieci ćwiczyły czytanie ze zrozumieniem, logiczne myślenie oraz wyszukiwanie informacji w różnych źródłach (w tym przypadku notatki i obrazki w zeszytach). Nabyły nową umiejętność, związaną z technologiami informacyjno-komunikacyjnymi. Pracowały w grupach, kształtując kompetencje społeczne. Zajęcia przygotowała i prowadziła wychowawczyni p. Aleksandra Schoen-Kamińska.

     • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W NASZEJ SZKOLE – DZIEŃ PIŻAMY!

     •  

      Z okazji pierwszego dnia wiosny (21 marca) w naszej szkole odbył się dzień tematyczny tzw. DZIEŃ PIŻAMY . W tym dniu uczniowie mogli przyjść do szkoły ubrani w ….piżamy! Dzięki temu przebraniu uczniowie byli zwolnieni z niezapowiedzianych kartkówek lub odpowiedzi. Trzeba przyznać, iż zarówno młodsze jak i nieco starsze dzieci wykazały się tego dnia niezwykłą pomysłowością oraz kreatywnością ☺

      W ramach dnia piżamy odbyło się również głosowanie wśród młodzieży szkolnej na najbardziej oryginalnie ubraną osobę. Głosowanie przeprowadziły przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego. Najwięcej głosów otrzymała uczennica klasy 5 a - Jagoda Pląskowska. Wyróżnienia otrzymali: uczennica klasy 3 b – Natalia Góra oraz uczeń klasy 3 c – Bartosz Syrkiewicz. Gratulujemy!

      Podziękowania należą się również uczennicom, które były zaangażowane tego dnia w przeprowadzenie głosowania na najciekawszy strój-piżamę. Są to: z klasy 5 a – Natalia Adamik, Zosia Kulawik, Ula Lus, Zosia Marciniec, z klasy 5 c – Kaja Jagodzińska i Nikol Semenova, z klasy 7 b  - Kalina Mejer oraz Lena Wojewódka.

     • Dni Matematyki – Turniej klas IV „Na Powitanie Wiosny”

     •  

      W czasie Dni Matematyki nie mogło zabraknąć turniejów matematycznych.  Jednym z nich był Wiosenny Turniej Matematyczny klas IV, który odbył się 20 marca.

      Uczniowie rozwiązywali zadania matematyczne, bawili się w skojarzenia, układali wiersz o prostokątach i kwadratach, budowali modele sześcianów i rozwiązywali rebusy i zagadki logiczne. Ponadto klasy przygotowały kolorowe wiosenne stroje oraz plakaty pokazujące piękno Królowej Nauk.  W turnieju zaangażowani byli wszyscy uczniowie i wszyscy pięknie się spisali - kolejny raz okazało się, że matematyka nie jest taka straszna. Można się jej uczyć przez zabawę, przez współdziałanie i zdrową rywalizację. Brawo!

      Zmagania uczniów oceniało jury w składzie pani dyrektor Małgorzata Strzelecka, pani Monika Małecka-Wiese i pani Anna Teodorowicz. W prowadzeniu turnieju panią Beatę Krutel wspierały uczennice klasy 8c – Basia Zadrożna, Iga Mays, Pola Więch, Ola Kelich i Iga Zaremba.

      Klasy otrzymały dyplomy oraz słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły (1 miejsce - 4d, 2 miejsce - 4c, 3 miejsce - 4a, 4 miejsce - 4b).

      Na koniec imprezy wręczone zostały dyplomy i upominki uczniom, którzy zostali wyróżnieni w konkursie matematyczno-plastycznym pt. Kołowy zawrót głowy.

      I miejsce – Maja Piechota, 4a

      II miejsce – Alicja Kledzik, 4a i Gracja Graczyk, 4d

      III miejsce – Julian Giuliano, 4d

      Dziękujemy uczniom i wszystkim nauczycielom, którzy z zaangażowaniem wspierali swoich wychowanków

      Do zobaczenia na Dniach Matematyki za rok!

      Beata Krutel

     • KANGUR MATEMATYCZNY

     •  

      Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” odbył się w naszej szkole 16 marca. W tym samym czasie konkurs odbywał się w wielu krajach świata, na wszystkich kontynentach. Była to już XXXII edycja tego międzynarodowego konkursu.

      W tym roku szkolnym do konkursu w naszej szkole przystąpiła największa jak dotąd liczba uczestników - aż 115!  Zadania jak zawsze podzielone były na kategorie – Żaczek, Maluch, , Beniamin, Kadet. Podczas konkursu uczniami opiekowały się nauczycielki matematyki .

      Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy lubią rozwiązywać ciekawe zadania i przystąpili do konkursu! Dziękujemy nauczycielom, za przygotowanie uczniów!

      Wyniki podane będą przez organizatorów około 11 maja. Trzymamy kciuki!

      Szkolny koordynator konkursu, Beata Krutel

     • „KOLOROWA MATEMATYKA”

     • 17. 03. 2023  odbyły się turniej matematyczny pt. „KOLOROWA MATEMATYKA”

      dla uczniów klas  5 szkoły podstawowej.

      Klasy, przez ostatnie dwa tygodnie, przygotowywały się do turniejów wraz z wychowawcami, tworząc  plakaty na temat „Matematyka wokół nas”, oraz  wiersze o ułamkach. Podczas turniejów uczniowie rozwiązywali wiele zadań „ na poważnie” ,  ale również na wesoło: skojarzenia matematyczne i zadadania dziwne w których najważniejsze było logiczne myślenie.

      Wszystkie klasy zaprezentowały się znakomicie, wykazały się nie tylko  wiedzą matematyczną, ale również pomysłowością. Tego dnia uczniowie włożyli ubrania w wiosennych kolorach: 5a  ubrała się na zielono, 5b na czerwono, a 5c na żółto.

      Rywalizacja była bardzo wyrównana różnice były jednopunktowe. Spośród klas 5 najlepsza okazała się 5a.

      Wszystkie klasy otrzymały dyplomy i słodycze ufundowane przez Radę Rodziców.

       

      Organizator Monika Małecka -Wiese.

       

       

     • Awans do finału

     •  

      Reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 6 im. Lotników Polskich w Pile podczas Finału Rejonu Pilskiego

      w Piłce Siatkowej Dziewcząt:

      1. Bekierska Helena kl. 7A
      2. Burzyńska Zofia kl. 7A
      3. Janowska Zuzanna kl. 6A
      4. Klinowiecka Oliwia kl. 6A
      5. Kołodziejczyk Maja kl. 6A
      6. Pankau Katarzyna kl. 6A
      7. Perek Katarzyna kl. 7A
      8. Raszeja Kornelia kl. 6A
      9. Słowińska Olga kl. 6A
      10. Stróżyńska Nikola kl. 6A

      Wyżej wymienione zawodniczki wywalczyły awans do finału wojewódzkiego. Dziewczyny rywalizowały w Finale Mistrzostw Rejonu Pilskiego w Piłce Siatkowej w ramach Igrzysk Dzieci. Turniej odbył się w sobotę 11.03.2023

      w Trzciance. Nagrodę MVP turnieju otrzymała Olga Słowińska.

      Opiekunowie drużyny: Fiedorowicz Anna oraz Miłosz Malczewski

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
   • (67) 211 74 52
   • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła Poland
   • KLASY 1-3 SP: justyna_siekiera@o2.pl KLASY 4-8 SP: blazejdrab@interia.pl
   • 764-23-33-770
   • /SP6_Pila/SkrytkaESP
 • Galeria zdjęć

   brak danych