• Zmiana planu!

     • Informujemy, że  - w związku z rozpoczynającymi się od października zajęciami na pływalni - zaszły niewielkie zmiany w planie lekcji. Zmiany nie muszą dotyczyć wszystkich oddziałów, prosimy jednak o sprawdzenie. Plan po korektach umieszczony już został w zakładce PLAN LEKCJI.

     • DZIEŃ KROPKI...

     • 15 września obchodziliśmy w naszej szkole międzynarodowy Dzień Kropki. Wydarzenie to ma promować i podkreślać kreatywność oraz pomysłowość uczniów a także odkrywać ich talenty. Pomysłodawcą Dnia Kropki jest amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds, który  w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. 

      Z okazji tego dnia  uczniowie naszej szkoły przygotowali specjalne prace plastyczne, których motywem przewodnim była oczywiście kropka. Każda zainteresowana osoba miała możliwość pokolorować według własnego pomysłu kropkę, sowę, czy też tęczę. Było to niezwykle przydatne ćwiczenie na rozwijanie wyobraźni. Wiele wykonanych prac trafiło na tablice talentów znajdującą się w holu naszej szkoły.  Nad tworzeniem kompozycji czuwały przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego – uczennice klasy VI A: Natalia Adamik, Zosia Kulawik, Ula Lus, Zosia Marciniec oraz Jagoda Pląskowska. Wielu uczniów uczciło ten dzień  posiadając ubiór w kropki lub grochy a także miało możliwość pomalowania twarzy, oczywiście w kropki! Ponadto, uczniowie mogli skorzystać ze specjalnych „kropkowych” wydzieranek (przygotowanych przez panią Katarzynę Sykuterę-Świerczyńską) wybierając swoją wymarzoną cechę charakteru.

      Wszystkim zaangażowanym dziękujemy za wsparcie i pomoc!

       

     • WYKORZYSTANIE KLOCKÓW KORBO W EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ

     • Dzieci najchętniej i najskuteczniej uczą się w trakcie zabaw, które odgrywają ogromnie ważną rolę w ich rozwoju. Dzięki niej dzieci zdobywają doświadczenie, uczą się, poznają różne właściwości, doświadczają i eksperymentują, rozwijają wszystkie funkcje umysłowe. Zabawa dostarcza też przyjemnych przeżyć - daje radość, uśmiech i wyzwala pozytywne emocje. A jeśli zabawa towarzyszy nauce… to fantastycznie!

       

      Klocki zostały uznane jako najbardziej uniwersalne i kreatywne zabawki, o ogromnych walorach edukacyjnych. Prowadzenie zajęć z wykorzystaniem klocków Korbo zwiększa zainteresowanie i motywację uczniów do podejmowania rozmaitych wyzwań. Zalety tych zajęć to m.in.: rozwój u uczniów umiejętności samodzielnego myślenia, kreatywnego rozwiązywania problemów, myślenia nieschematycznego. Praca w grupach pozwala na  współpracę i komunikację oraz samoocenę własnej pracy. Korbo wykorzystujemy z dużym powodzeniem na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej w klasie 2a. Ich posiadanie daje możliwość realizacji podstawy programowej, w różnych sferach aktywności i… wzbudza radość  uczniów! 

       

     • „Piła na skrzyżowaniu kultur i pokoleń”

     •  

                 W czwartek 14.09.2023 r  uczniowie klasy 8 b: W. Pakuła, K. Kopera, A. Kotecki, N. Graczew, J. Świerczyński wraz z nauczycielką p. Iwoną Bagińską uczestniczyli w imprezie zorganizowanej przez miasto Piłę. Uroczystość pt.:„Piła na skrzyżowaniu kultur       i pokoleń” odbywała się w parku na Wyspie. W jej ramach odbyła się gra miejska pt: „Śladami Stanisława Staszica”. Wzięło w niej udział 5 różnych szkół podstawowych z terenu Piły.  Uczniowie wykonywali różne zadania, musieli wykazać się pomysłowością i znajomością czasów, w których żył i działał Stanisław Staszic. Uczniowie naszej szkoły po  trudnej  rywalizacji zajęli I miejsce w/w grze miejskiej. W czasie pobytu na Wyspie  odwiedzili także wioskę Słowian i Wikingów. Poniżej zdjęcia uczniów wraz z opiekunką p. Iwoną Bagińską, koordynatorem gry z ramienia miasta Piły p. Jakubem Niewiarowskim   a także z rekonstruktorami historycznymi.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
   • (67) 211 74 52
   • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła Poland
   • KLASY 1-3 SP: justyna_siekiera@o2.pl KLASY 4-8 SP: blazejdrab@interia.pl
   • 764-23-33-770
   • /SP6_Pila/SkrytkaESP
 • Galeria zdjęć

   brak danych