• REKRUTACJA 2024/25

     • AKCJA TALENCIAKI 2023 - NAGRODY JUŻ NAS CIESZĄ

      We wrześniu 2023 roku nasz szkoła kolejny raz przystąpiła do projektu Szkoły pełne talentów organizowanego przez Lidl Polska.

      Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców (całych rodzin), nauczycieli i pracowników szkoły, którzy dostarczali do lidlowej skrzyneczki kupony, zebraliśmy 9297 Talenciaków!

      W tym roku postawiliśmy na doposażenie świetlicy,  zebrane kupony pozwoliły na zakup klocków piankowych, które wykorzystywane są przez dzieci do wspólnych zabaw. Ponadto zamówione zostały: pakiety planszówek, zestaw tangramów i do nauki geometrii, układ słoneczny, wafle piankowe do tworzenia różnych konstrukcji, zestaw do nauki ułamków, zestaw konstrukcyjny.

      Bardzo serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM, którzy zaangażowali się w akcję, a w szczególności rodzicom, którzy wsparli projekt, przekazując Talenciaki na konto naszej szkoły.

      Zamówione pomoce już do nas dotarły!

     • WIZYTA W CENTRUM SYMULACJI MEDYCZNYCH

     • Jeszcze przed feriami klasa 3 c wybrała się do Centrum Symulacji Medycznej ANS w Pile,  gdzie studenci takich kierunków jak pielęgniarstwo doskonalą swoje umiejętności. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali wyposażenie i możliwości sprzętów medycznych znajdujących się w salach Centrum. Trzecioklasiści podjęli próbę reanimowania „elektronicznego pacjenta”,  co okazało się dla większości nie lada wyzwaniem.  Natomiast zaskakująco dobrze poradzili sobie z pobieraniem sztucznej krwi z realistycznego trenażera ramienia. Sprawdzali również jak źrenica reaguje na światło czy jak szybko bije serce człowieka oraz dowiedzieli się czym jest pępowina. Mogli sprawdzić jakie możliwości daje szpitalne łóżko oraz do czego służy podnośnik rehabilitacyjny. Celem wyjścia było przede wszystkim oswojenie dzieci z miejscem jakim jest szpital.

      Serdecznie dziękujemy pracownikom Centrum za oprowadzenie po placówce.

     • ”Puss in boots -Kot w butach"...

     • Dnia 09.02.2024 uczniowie z klasy 6a i 3d wcielili się w role bohaterów bajki w przedstawieniu teatralnym pt.”Puss in boots -Kot w butach"  Postać kota zagrała Zosia Marciniec, rolę księżniczki odtwarzała Jagoda Pląskowska, a Lena Wrener Króla. Krzysztof Gruszka, Paulina Babczyńska i Józef Dróżdż wystąpili w roli Braci a Natalia Adamik i Zosia Kulawik wcielili się w postaci Sług. Oskar Nowakowski zinterpretował postać Ojca a Zuzanna Butkiewicz Stangreta. Urszula Lus zagrała rolę Ducha. Kaja Raczykowska, Alena Suhak i Emilia Kądziela odegrały rolę Rolników. Angielskim lektorem była Amelia Pawłowska, a polskim Zofia Żyła.

      „Kot w butach” to opowieść o przewadze inteligencji i umiejętności nad przeciwnościami i o tym żeby się nie poddawać.

       Serdecznie dziękuję rodzicom za pomoc w przygotowaniu rekwizytów, strojów, nagłośnienia i prezentacji multimedialnej.

      Poniżej fotorelacja z wydarzenia.

      Anna Krutel

       

     • DYSKOTEKA KARNAWAŁOWO-WALENTYNKOWA

     •  

      Z okazji karnawału oraz nadchodzących walentynek w dn. 7 lutego (środa) w naszej szkole odbyła się dyskoteka karnawałowo-walentynkowa. Dyskoteka została zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Gościem specjalnym był absolwent naszej szkoły  -  pan Wojtek Przybylski (DJ Wojtek), który serwował pełen przekrój utworów (tych nowszych i nieco starszych). Efektowne oświetlenie podczas imprezy zapewnił oraz przygotował  pan Marek Marciniec  - rodzic jednej z uczennic naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy obu panom za poświęcony czas oraz pełen profesjonalizm! Podczas dyskoteki nie obyło się bez konkursów – obecni na imprezie wybrali króla i królową dyskoteki posiadających najciekawsze stroje karnawałowe oraz najlepsze tancerki/tancerzy a także pary taneczne. Pomysłodawcami konkursów byli przedstawiciele SU – Zuzia Różańska oraz Stasiu Grochowski z klasy 8b, którym również należą się wielkie słowa uznania za organizację dyskoteki. Ponadto, podziękowania należą się innym przedstawicielom SU za  ogromną pomoc przy  przeprowadzeniu dyskoteki, z klasy 8b – Kostek Kopera oraz Nikodem Doligała, z klasy 6a – Zosia Marciniec i Emilka Kądziela, z klasy 6c – Kaja Jagodzińska, z klasy 5b – Wojtek Drzewiecki i Paweł Gawliński. Osobne podziękowania należą się także pani Kasi Sykuterze-Świerczyńskiej za nieocenioną pomoc przy organizacji imprezy, oraz paniom  - Annie Krutel oraz Mirosławie Rościszewskiej, za pracę podczas dyskoteki. Zdjęcia z imprezy wykonała pani Anna Krutel. Dziękujemy!

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
    • (67) 211 74 52
    • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła Poland
    • KLASY 1-3 SP: justyna_siekiera@o2.pl KLASY 4-8 SP: blazejdrab@interia.pl
    • 764-23-33-770
    • /SP6_Pila/SkrytkaESP
  • Galeria zdjęć

    brak danych