• SIATKARKI I SIATKARZE SP6 RYWALIZOWALI W FINALE WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO W PLAŻOWEJ PIŁCE SIATKOWEJ!

     • Uczennice i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 im. Lotników Polskich w Pile:

      1. Janowska Zuzanna kl. 7A
      2. Raszeja Kornelia kl. 7A
      3. Słowińska Olga kl. 7A

       

      1. Hryncewicz Filip kl. 7A
      2. Jopek Bartosz kl. 8A
      3. Molak Marcel kl. 8A

      Wyżej wymienione zawodniczki i zawodnicy wzięli udział w Finale Województwa Wielkopolskiego w Plażowej Piłce Siatkowej. Turniej odbył się 29.05.2024 r. we Wrześni.

       

      Zmagania w piłce siatkowej plażowej zakończyliśmy na miejscach 5-6 w przypadku chłopców oraz 9-12 w przypadku dziewcząt. Ten bardzo dobry sportowo sezon zamykamy zawodami w Wrześni i już nie możemy się doczekać przyszłorocznych potyczek na parkietach i boiskach piaszczystych.

       

      Serdeczne gratulacje !.

      Opiekunowie drużyn: Rafał Justynowicz oraz Miłosz Malczewski

       

     • KONKURS LEROY MERLIN - PROŚBA O GŁOSY

     • Szanowni Państwo,

      uczniowie naszej szkoły, uczęszczający na zajęcia świetlicowe, przystąpili do konkursu DZIECIĘCY MINI OGRÓDEK LEROY MERLIN W PILE.

      Zgodnie z regulaminem każdy klient, który zrobi zakupy w Leroy Merlin w dniach od 31.05.2024r. do 09.06.2024r., na podstawie paragonu będzie mógł zagłosować na dowolną pracę. Każdy paragon upoważnia do oddania jednego głosu. W ten sposób organizatorzy konkursu wyłonią laureatów.

      BARDZO PAŃSTWA PROSIMY O ODDANIE GŁOSU NA PRACĘ WYKONANĄ PRZEZ UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY.

      (zdjęcie pracy poniżej).

     • GRA EDUKACYJNA

     • Gra edukacyjna- podłogowa to efekt przeniesienia koncepcji tradycyjnej gry planszowej na duży format podłogowy. Planszą jest duża przestrzeń, a pionkami – dzieci. Skupiając uwagę na fabule gry i współzawodnictwie uczniowie  rozwijają jednocześnie koncentrację i zdolności uczenia się słuchowego, wizualnego i kinetycznego. Nauczyciele z kolei są w stanie realizować swoje cele w sposób ciekawy i przyjemny dla uczniów. Taka gra, to także pomoc dydaktyczna dla nauczycieli i świetna zabawa dla ich podopiecznych. Aktywność fizyczna – połączona z zabawą – znacznie mocniej angażuje uczniów, przyczynia się do ich dobrego samopoczucia, wzrostu motywacji i chęci do pracy.

        Dzięki takiej grze możemy kształtować wśród uczniów i ich najbliższych aktywne postawy proekologiczne, poczucie odpowiedzialności za środowisko i troskę o najbliższe otoczenie m.in. w zakresie : ochrony powietrza, wód, gospodarki odpadami. Podczas  zabawy dzieci poznają wzorzec zachowania w otaczającej ich przyrodzie, pozwalającego na wzajemne przyjazne funkcjonowanie człowieka i środowiska naturalnego.

      Jak mówi powiedzenie: „Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał”.

        Warto wykorzystać ten potencjał i rozwijać świadomość ekologiczną już od najmłodszych lat, przy okazji poznawać obiekty charakterystyczne dla naszego miasta- Piły.

      W zabawie udział wzięli uczniowie klasy:

      1a- wychowawca- p. Dorota Wojtkiewicz-Kraska

      1b- wychowawca- p. Dominika Lipska-Gendera

      1c- wychowawca- p. Katarzyna Sykutera-Świerczyńska

      1d- wychowawca- p. Sylwia Chyła

       

      Gry zostały zakupione przez Gminę Piła z dotacji otrzymanej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

       

      Red. Dominika Lipska-Gendera

     • XV Turniej Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora SP 6  w Pile

     •  

      W dniu 24.05.2024 odbył się  już XV Turniej Piłki Siatkowej najmłodszej grupy siatkarek Naszej szkoły. Na Boiskach   zameldowały się dziewczęta z klas czwartych i piątych. Klasy czwarte rywalizowały w zespołach trójkowych, natomiast klasy piąte  grały w zespołach czwórkowych. Oprócz reprezentantek Naszej szkoły w rywalizacji uczestniczyły zaproszone zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Pile. W wyniku rozegranych spotkań kolejność zajętych miejsc poszczególnych   zespołów wygląda następująco:

      I MIEJSCE -ZESPÓŁ 1 SZKOŁY  PODSTAWOWEJ  NR 5 w PILE

      II MIEJSCE -ZESPÓŁ 1 SZKOŁY  PODSTAWOWEJ  NR 6  w PILE

      (SKŁAD NASZEGO ZESPOŁU- JAGODA MISZTAL,LENA BURZYŃSKA,ZUZANNA KOKOSZKA ORAZ MARYSIA TYKWIŃSKA)

      III MIEJSCE -ZESPÓŁ 2 SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR w 5 PILE

      IV MIEJSCE- ZESPÓŁ 2 SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR  6  W PILE

      W całym  turnieju rywalizowały   33  młode adeptki piłki siatkowej.

      ORGANIZATOR I OSOBA PROWADZĄCA TURNIEJ -Dorota Zaleska

       

       

     • Miejski Konkurs  MATHS in ENGLISH

     •                      

      W czwartek  23.05.2024 r. odbył się MIEJSKI  KONKURS   MATEMATYCZNY  W  JĘZYKU  ANGIELSKIM  MATHS IN ENGLISH dla uczniów klas 7 szkół podstawowych organizowany  przez Szkołę Podstawową nr 12 w Pile. W konkursie wzięło udział 18 uczniów z 9 pilskich szkół podstawowych.

      Po wcześniejszych eliminacjach naszą  szkołę reprezentowali:

      Katarzyna Pankau z klasy 7a i

      Wojciech Kozieł  z klasy 7b.

      Uczniowie mieli do rozwiązania 5 zadań  zamkniętych i 5 zadań otwartych.

      Treści zadań były zapisane w języku angielskim, uczniowie musieli więc wykazać się nie tyko wiedzą matematyczną, ale również znajomością języka angielskiego. W przypadku takiej samej ilości punktów o wygranej decydował czas oddania pracy.

      Po zaciętej rywalizacji uczeń naszej szkoły

      Wojciech Kozieł zajął zaszczytne III miejsce.

       

      Gratulujemy   i życzymy dalszych sukcesów.

      Zespół nauczycieli matematyki

       

       

     • SIATKARKI I SIATKARZE SP6 Z AWANSEM DO FINAŁU WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO W PLAŻOWEJ PIŁCE SIATKOWEJ!

     • Uczennice i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 im. Lotników Polskich w Pile:

      1. Janowska Zuzanna kl. 7A
      2. Raszeja Kornelia kl. 7A
      3. Słowińska Olga kl. 7A

       

      1. Hryncewicz Filip kl. 7A
      2. Jopek Bartosz kl. 8A
      3. Molak Marcel kl. 8A

      Wyżej wymienione zawodniczki i zawodnicy wzięli udział w Finałach Powiatowych i Rejonowych w Plażowej Piłce Siatkowej. Turnieje odbyły się 22.05.2024 r. na terenie OTW Płotki.

       

      Zespoły dziewcząt i chłopców awansowały do Finału Województwa Wielkopolskiego w Plażowej Piłce Siatkowej. Już za tydzień ponownie ruszymy do Wrześni walczyć o medale. Tym razem zacięte boje będą się toczyły na piaszczystych boiskach.

       

      Serdeczne gratulacje !.Opiekunowie drużyn: Rafał Justynowicz oraz Miłosz Malczewski

     • Międzynarodowy Dzień Strażaka

     • Można powiedzieć, że ile dni w kalendarzu – tyle świąt. Jak wiemy, jedne obchodzone są huczniej, drugie pozostają w ich cieniu a o innych rzadko się słyszy lub nie słyszy się wcale.  Są jednak święta, które obchodzi się na całym świecie w tym samym dniu.

      4 maja to Międzynarodowy Dzień Strażaka, w którym szczególnie doceniamy bardzo trudną i pełną wyzwań pracę strażaków oraz pełne oddanie służbie i potrzebującym ludziom. Z tej też okazji klasa 2c wybrała się w odwiedziny do Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Joachima Lelewela w Pile.

      Przewodnikiem spotkania był Pan Mateusz Burdzy, prywatnie tata Igi. Na początku pokazał nam i omówił pomieszczenia a następnie opowiedział do czego służą poszczególne elementy wyposażenia wozu bojowego. Mieliśmy okazję zobaczyć różne części ubioru strażackiego, przystosowanego do pracy w trudnych warunkach. Rozmowy z Panem Mateuszem utwierdziły nas w przekonaniu jak ciężka jest to praca i jak wiele wymaga cierpliwości, opanowania i odwagi.

      Kiedy myśleliśmy, że lepiej być już nie może, okazało się, że każdy z nas mógł wejść do środka samochodu strażackiego. Uśmiechy nie schodziły nam z twarzy. Choć było wysoko to bardzo fajnie.

      Gdy emocje troszkę opadły zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. Na koniec otrzymaliśmy od Pana Mateusza słodki poczęstunek i spokojnie wróciliśmy do szkoły. W podziękowaniu za tak ciężką pracę przygotowaliśmy klasowy album, który zostawiliśmy dla wszystkich strażaków dbających o nasze bezpieczeństwo.

      Był to niesamowity dzień, pełen  wrażeń.

      Dziękujemy za poświęcony nam czas i tak miłe przyjęcie. A w imieniu społeczności szkolnej przekazujemy słowa uznania.  Bądźcie nadal pierwsi tam, gdzie zagrożone jest ludzkie życie, zdrowie lub dobytek. Dziękujemy Wam za każdy dzień strażackiej służby, poświęcenie, stałą gotowość niesienia pomocy oraz dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców. Niech św. Florian towarzyszy Wam na każdym wyjeździe i otacza Was swoją opieką.

       

      Beata Foszcz

     • Spotkanie z druhną

     • Uczniowie klasy 2c gościli 8 maja druhnę Lidię, która jest prywatnie  mamą Anastazji i ciocią Patrycji. Druhna Lidia powiedziała nam o swojej pasji  i działaniach podejmowanych w ramach spotkań z zuchami i harcerzami. Współczesny zuch i harcerz to przecież ktoś zaradny, pomocny, energiczny, odznaczający się odwagą, a także członek harcerskieji zuchowej drużyny dziecięcej, bardzo często z pozytywnym i wesołym usposobieniem. Podczas spotkania z panią Lidią dzieci zadawały dużo pytań i wspólnie wykonały zadania związane z tematyką zabaw proponowanych przez naszego gościa. Dowiedzieliśmy się również, iż podczas spotkań zuchy i harcerze rozwijają swoją wyobraźnię, umiejętności, kształtują charakter jednocześnie integrując się we wspólnych działaniach. To było bardzo owocne spotkanie i bardzo zachęcające do zdobywania różnych sprawności.  Sprawność zuchowa to określone programem umiejętności i pożądane zachowania przeżyte w zabawie. Zdobywanie sprawności służy ujawnieniu i rozwijaniu uzdolnień zuchów, uczy rzetelności w zabawie, umożliwia poznawanie otaczającego świata i ćwiczenie pożytecznych w życiu umiejętności.

      Być może ktoś po spotkaniu zechce zostać zuchem?

       

      Beata Foszcz

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
   • (67) 211 74 52
   • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła
    Poland
   • KLASY 1-3 SP: justyna_siekiera@o2.pl
    KLASY 4-8 SP: blazejdrab@interia.pl
   • 764-23-33-770
   • /SP6_Pila/SkrytkaESP
 • Galeria zdjęć

   brak danych