• Awans do finału

     • Reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 6 im. Lotników Polskich w Pile podczas Finału Rejonu Pilskiego

      w Piłce Siatkowej Chłopców:

      1. Bukowski Wiktor kl. 6A
      2. Hryncewicz Filip kl. 6A
      3. Jamróz Alan kl. 7A
      4. Jopek Bartosz kl. 7A
      5. Kulawik Piotr kl. 6A
      6. Piórkowski Mateusz kl. 6A
      7. Plaszczyk Erwin kl. 7A
      8. Strzelec Julian kl. 6A
      9. Szmyt Milan kl. 6A
      10. Zuszma Patryk kl. 7A

      Wyżej wymienieni zawodnicy wywalczyli awans do finału wojewódzkiego. Chłopcy rywalizowali w Finale Mistrzostw Rejonu Pilskiego w Piłce Siatkowej w ramach Igrzysk Dzieci. Turniej odbył się w sobotę 18.03.2023.

      Nagrodę MVP turnieju otrzymał Bartosz Jopek.

       

      Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 6 za ufundowanie pucharów, medali oraz statuetki dla najlepszego zawodnika.Organizatorzy oraz sędziowie zawodów: Fiedorowicz Anna, Rafał Justynowicz oraz Miłosz Malczewski

     • FINAŁ POWIATU PILSKIEGO W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZYN

     • Oto reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 6 im. Lotników Polskich w Pile podczas Finału Powiatu Pilskiego

      w Piłce Siatkowej Dziewcząt:

      1. Bekierska Helena kl. 7A
      2. Burzyńska Zofia kl. 7A
      3. Janowska Zuzanna kl. 6A
      4. Klinowiecka Oliwia kl. 6A
      5. Kołodziejczyk Maja kl. 6A
      6. Pankau Katarzyna kl. 6A
      7. Perek Katarzyna kl. 7A
      8. Raszeja Kornelia kl. 6A
      9. Słowińska Olga kl. 6A
      10. Stróżyńska Nikola kl. 6A

      Wyżej wymienione zawodniczki wywalczyły awans do finału rejonowego. Dziewczyny rywalizowały w Finale Mistrzostw Powiatu Pilskiego w Piłce Siatkowej w ramach Igrzysk Dzieci. Turniej odbył się w piątek 03.03.2023.

      Na pochwałę zasługują: Bosianek Dominika, Chamczyk Małgorzata, Ćwik Martyna oraz Karina Węgrzyn, wszystkie z klasy 6A za prowadzenie dokumentacji turniejowej oraz obsługę elektronicznej tablicy wyników.

      Organizatorzy oraz sędziowie zawodów: Ireneusz Gondek, Rafał Justynowicz oraz Miłosz Malczewski

     • FINAŁ POWIATU PILSKIEGO W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW

     • Oto reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 6 im. Lotników Polskich w Pile podczas Finału Powiatu Pilskiego

      w Piłce Siatkowej Chłopców:

      1.  Hryncewicz Filip kl. 6A
      2. Jamróz Alan kl. 7A
      3. Jopek Bartosz kl. 7A
      4. Kulawik Piotr kl. 6A
      5. Piórkowski Mateusz kl. 6A
      6. Plaszczyk Erwin kl. 7A
      7. Strzelec Julian kl. 6A
      8. Szmyt Milan kl. 6A
      9. Zuszma Patryk kl. 7A

      Wyżej wymienieni zawodnicy wywalczyli awans do finału rejonowego. Chłopcy rywalizowali w Finale Mistrzostw Powiatu Pilskiego w Piłce Siatkowej w ramach Igrzysk Dzieci. Turniej odbył się w sobotę 25.02.2023.

      Na pochwałę zasługują: Kopczyński Oliwier kl. 7A oraz Krawczyk Wiktor kl. 7A za prowadzenie dokumentacji turniejowej oraz obsługę elektronicznej tablicy wyników.

      Organizatorzy zawodów: Rafał Justynowicz oraz Miłosz Malczewski

     • „AVATAREK”

     • 20 lutego 2023r. w Rokietnicy odbył się II etap Konkursu z Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych dla uczniów szkół podstawowych „AVATAREK”.

      Naszą szkołę reprezentowała drużyna, w której skład weszli Tomasz Szweda i Bartek Gazda z klas ósmych. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 50 zadań z różnych dziedzin informatycznych.Po części konkursowej  zwiedzali Zespół Szkół im. Jadwigi i Władysława Zamoyskich w Rokietnicy: pracownie informatyczne, architektoniczne, itp.Mimo że naszej drużynie nie udało się przejść do finału, to godnie reprezentowali naszą szkołę w konkursie ogólnopolskim.

     • Nadleśnictwo Zdrojowa Góra

     • Dnia 14.02.2023r. klasa 2d  wybrała się na wycieczkę do nadleśnictwa Zdrojowa Góra, gdzie odbyła się lekcja edukacyjna z przyrody. Tematem naszego spotkania były „Leśne Walentynki”. Uczniowie dowiedzieli się jak ważną rolę odgrywa w życiu przyrody zwierzęca rodzina. Wszyscy na zajęciach byli bardzo aktywni, odpowiadali na pytania, rozwiązywali zadania. Najlepsi otrzymali nagrody! Po zajęciach odbyło się ognisko oraz samodzielne pieczenie kiełbasek. Pogoda jak na tą porę roku, dopisała nam wspaniale. Po upieczeniu kiełbasek mieliśmy czas na zabawy na placu nadleśnictwa. Dziękujemy bardzo  za profesjonalizm … na pewno nie raz  jeszcze się spotkamy.

      K. Adamczyk

     • KINO SFERYCZNE

     •      W dniu 15.02.2023 w naszej szkole zagościło KINO SFERYCZNE. Ciekawa formuła kina dla dzieci, ponieważ to kino przyjechało do nas, a nie my do kina! Miejscem seansu filmowego była kopuła, która była dodatkową atrakcją dla dzieci. Każda klasa mogła wybrać dla siebie film, który trwał 45 min. Ogromny wachlarz propozycji filmowych takich jak filmy o kosmosie, przyrodzie, anatomii, fantastyka itp. pozwolił na to, że każdy był zadowolony, co widać na zdjęciach… Zapraszamy do galerii.

      K. Adamczyk

     • TŁUSTY CZWARTEK  I WALENTYNKI W NASZEJ SZKOLE

     • Z okazji Tłustego Czwartku (16 lutego) uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję charytatywną pod nazwą „Wyślij pączka do Afryki” organizowaną przez fundację „Kapucyni i Misje”. Celem akcji jest  zebranie pieniążków na rzecz biednych oraz głodujących dzieci w Afryce. Koordynatorem oraz inicjatorem akcji w naszej szkole była pani Sylwia Chyła - nauczyciel religii, przy współpracy Samorządu Uczniowskiego. Jak zawsze wielką pomoc wykazali wychowawcy wraz z uczniami swoich klas zakupując pączki a zarazem wspierając akcję. W akcję włączyły się następujące klasy – 1A, 1B, 1C, 1D, 2A, 2B, 2C, 2D, 3A, 3B, 3C, 4B, 4C, 5A, 5B, 5C, 6A, 6C,  7A, 7B, 8B, 8D.   W ramach przedsięwzięcia przedstawicielki SU sprzedawały  pyszne pączki uczniom naszej szkoły a całkowity dochód ze sprzedaży  został przeznaczony na szczytny cel  - pomoc dzieciom w Afryce. Z dumą ogłaszamy, że w ramach tegorocznej akcji udało nam się zebrać 1600 złotych. Uzyskane środki zostaną przeznaczone na ufundowanie ciepłych posiłków dzieciom w Afryce oraz zapewnienie im dostępu do edukacji. Co więcej, darowizna umożliwi wybudowanie nowych studni z czystą wodą. Serdecznie dziękujemy za ten szlachetny a zarazem słodki gest

      Ponadto, dwa dni wcześniej (14 lutego) przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego przeprowadziły w naszej szkole akcję pod nazwą „Poczta Walentynkowa” z okazji tzw. dnia zakochanych. W tym dniu uczniowie mieli możliwość wyrażenia sympatii osobom, które lubią,  poprzez wysłanie im kartki z życzeniami oraz ciepłym słowem. Wystarczyło tylko napisać stosowną wiadomość oraz wrzucić do specjalnie przygotowanej skrzynki a przedstawicielki SU dostarczyły walentynkę do wskazanego adresata W tym miejscu wielkie słowa podziękowania należą się uczennicom klasy 8c, które były zaangażowane w obydwa przedsięwzięcia (Tłusty Czwartek oraz Walentynki). Są to: Marysia Garska, Ola Kelich, Ola Lus, Iga Mays, Natasza Skrzypczak, Pola Więch, Basia Zadrożna oraz Iga Zaremba.

     • POMYŚL, ZBUDUJ, ZAKRĘĆ

     • Projekt “Pomyśl, zbuduj, zakręć” jest odpowiedzią na wyjście naprzeciw wymogom edukacyjnym zawartym w aktualnej podstawie programowej dla pierwszego etapu edukacyjnego. Dzieci najchętniej i najskuteczniej uczą się w trakcie zabawy. Klocki to niezwykle uniwersalna zabawka, o ogromnych walorach edukacyjnych. Projekt realizowany przez uczniów klasy 1a, ma na celu szerzenie idei wykorzystania klocków Korbo (i innych) na zajęciach. Ma rozwijać analityczne myślenie oraz wyciąganie wniosków, programowanie, projektowanie oraz kreowanie ruchomych modeli. Nauka i zabawa oraz doświadczanie mają zachęcać i motywować uczniów do rozwijania myślenia. 

      Przykładem zajęć w nurcie STEAM był eksperyment. Najpierw dzieci zbudowały samochody z klocków Korbo i samodzielnie połączyły z dwoma robotami - Dachem i Photonem. Po kilku próbach okazało się, że  roboty mogą pociągnąć samochody, ale muszą mieć ustawioną prędkość maksymalnie (potrzebna jest siła). Film z zajęć można obejrzeć tutaj. 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
   • (67) 211 74 52
   • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła Poland
   • KLASY 1-3 SP: justyna_siekiera@o2.pl KLASY 4-8 SP: blazejdrab@interia.pl
   • 764-23-33-770
   • /SP6_Pila/SkrytkaESP
 • Galeria zdjęć

   brak danych