• 10.12.2021 --- Podsumowanie projektu Aktywna Szkoła

     • Od 18 października do 3 grudnia w naszej szkole realizowany był Projekt AKTYWNA SZKOŁA - FESTIWAL REKREACJI . Projekt był realizowany na zajęciach wychowania fizycznego . Wzięli w niej udział uczniowie klas II - VIII - łącznie około 190 osób .

      Podczas zajęć wykorzystany został sprzęt sportowy przekazany szkole przez Urząd Miasta , który był jednocześnie pomysłodawcą Projektu . Podczas realizacji zajęć wykorzystano skakanki , kółka ringo , gumy do skakania , kółka hula - hop oraz zestawy do badmintona . 

      Chciałem podziękować wszystkim nauczycielom i uczniom za pomoc i zaangażowanie podczas realizacji projektu .

      Koordynator Projektu - Sławomir Grzegorczyk .

     • 08.12.2021--- FESTIWAL REKREACJI!

     • W listopadzie klasy I-III uczestniczyły w spotkaniu na holu szkoły. Niedawno, to tu właśnie na posadzce pojawiły się dziwne znaki. Tajemnica została rozwiązana, a tajemnicze znaki to nic innego jak gry. Gry, tak wspaniałe, a jednak już trochę zapomniane. Projekt „Wychodzą z cienia podwórkowe wspomnienia”, którego celem jest: Stworzenie miejsc, zabaw służących dorosłym i dzieciom do dobrej, bezpiecznej zabawy i rekreacji oraz integracji. Koordynatorem wspomnianego projektu jest p. Agata Graj. Pani Teresa Zapolska zaprosiła nas na spotkanie i  bardzo ciekawie omówiła zasady oraz z pomocą dzieci, zaprezentowała w jaki sposób bawimy się w „Chińczyka”, „Hopla”, „Potrójna gra w klasy”. Radości, śmiechu nie było końca. Każda gra wprowadziła dzieci w świat gier, zabawy, wspólnej integracji.

      Red. Katarzyna Adamczyk

     • 08.12.2021--- 24 zadania w interaktywnym kalendarzu.

     • Czas poprzedzający święta Bożego Narodzenia to okres, który uczniowie lubią szczególnie. Tematyka świąteczna towarzyszy uczniom klasy IIIa na wielu zajęciach, pozwala realizować podstawę programową w sposób niezwykle atrakcyjny dla dzieci. Staje się to dzięki klasowemu kalendarzowi, który tworzy dla swych uczniów wychowawczyni Aleksandra Schoen-Kamińska. Co dzień w okienku z datą dzienną czeka na dzieci nowe zadanie. Uczniowie projektowali swetry dla Mikołaja, które potem opisywali. Mają okazję trenować swą spostrzegawczość, szukając różnic między obrazkami. Kodują, liczą, rozwiązują zagadki i quizy. Praca z interaktywnym kalendarzem jest przykładem wykorzystania technologii podczas codziennych zajęć. 

      Kalendarz został udostępniony na stronie internetowej Klikankowo (prowadzonej przez p. Kamińską), by uczniowie i nauczyciele z naszej i innych szkół, mogli z niego korzystać. KLIKNIJ - KALENDARZ

     • 06.12.2021 --- VIII Miejski Konkurs Matematyczny "Mistrz Tabliczki Mnożenia"

     • VIII  Miejski Konkurs Matematyczny „Mistrz Tabliczki Mnożenia”

      2 grudnia 2021 r. po raz ósmy gościliśmy w naszej szkole uczestników Miejskiego Konkursu Matematycznego „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Przybyli do nas reprezentanci klas czwartych dziesięciu pilskich szkół podstawowych, a honorowy patronat objął Pan Prezydent Piotr Głowski. 

      Laureatami konkursu zostali zdobywcy miejsc I-III:

      1 miejsce – Jan Kosarski, 55 p, Salezjańska Szkoła Podstawowa

      2 miejsce –Kornel Duraj, 53 p, Szkoła Podstawowa nr 12

      3 miejsce –Wadim Jezior, 50 p, Szkoła Podstawowa nr 12  


      Wyróżnienia otrzymali:

      Julian Królik, 48p, Szkoła Podstawowa nr 11

      Leon Megger, 48 p, Szkoła Podstawowa nr 2


      Serdecznie gratulujemy!


      Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie - Ignacy Dolny, Zosia Marciniec i Jagoda Pląskowska, którzy uzyskali wysokie wyniki. Niestety ze względów zdrowotnych w konkursie nie mogła wziąć udziału Antonina Wach, która wcześniej uzyskała kwalifikacje. Duże brawa dla wszystkich!

      Na zakończenie imprezy, po sprawdzeniu prac i zajęciach dla dzieci, nagrody ufundowane przez pana Prezydenta Miasta Piły wręczyła uczniom pani dyrektor Małgorzata Strzelecka, a słodycze zapewniła Rada Rodziców przy SP nr 6.

      W tym roku cała impreza, która gromadzi młodych pasjonatów matematyki, odbywała się pod dyktando obostrzeń, nie wszyscy uczniowie mogli przybyć na konkurs. Jednak  było nam niezmiernie miło gościć Was drodzy Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice. Życzymy wielu sukcesów i wspaniałych przygód z królową nauk!


      Nauczycielki SP nr 6 – panie: Monika Małecka-Wiese, Agata Madej, Zdzisława Rzeczycka,  Małgorzata Strzelecka, Anna Wolska, Beata Krutel.


      Kodowane wyniki uczestników konkursu zamieszczone są w poniższym linku:

      wyniki_2021.pdf

      Beata Krutel – przewodnicząca komisji konkursowej

     • 04.12.2021--- Akcja dla schroniska

     • Podziękowanie

      Rodzicom i dzieciom oraz nauczycielom z naszej szkoły , którzy otworzyli swoje serca i z tak wielkim poświęceniem i zaangażowaniem włączyli się do akcji charytatywnej na rzecz bezdomnych zwierząt serdecznie dziękujemy . Wszystkie zebrane rzeczy zostały przekazane dla schroniska  dla zwierząt w Pile – Miluszków.

      Dziękujemy za pomoc i ogromne wsparcie dla naszej akcji.

       

      Opiekunowie akcji:

      Katarzyna Adamczyk  i Magdalena Kozłowska

     • 15.11.2021 --- Z kaligrafią za pan brat

     • Uczestniczki V Ogólnopolskiego Konkursu Kaligraficznego  im. Janusza Korzeniowskiego na etapie szkolnym zmierzyły się z piórem maczanym, piórem wiecznym, brushpenami lub pisakami kaligraficznymi, przepisując tekst konkursowy:

      „W każdej chwili liczy się to, kim jesteśmy i co robimy, a nie to,

      kim planujemy być i co planujemy robić”. J.R.R. Tolkien, Listy

                  Zadanie wymagało od uczestniczek umiejętności kształtnego i pięknego pisania. W ciągu dwóch godzin powstały przepiękne prace.

                  W etapie wojewódzki naszą szkołę będzie reprezentowała Aleksandra Kelich z klasy 7c.

       

      Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

     • 18.11.2021 --- Haiku w SP6

     • Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie poetyckim Haik, którego pomysłodawcą i organizatorem etapu miejskiego jest Szkoła Podstawowa nr 4 w Pile.

      Haiku to gatunek poetycki wywodzący się z Japonii. Jest to krótki, trzywersowy utwór, będący imitacją chwili , próbą przelania nieopisywalnego wrażenia na papier. Głównym motywem tej poezji jest zachwyt nad pięknem przyrody, aprobata codzienności i brania życia takim, jakie jest.

                  Samo słowo haiku znaczy: żart.

      Tegoroczne zmagania na etapie szkolnym II Miejskiego Konkursu Poetyckiego Haiku zaowocowały pięknymi wierszami.

      Okropnie tęsknię

      Za tą łąką zieloną…

      Nadeszła jesień

       Autor: Z. K.

      Pewien mały liść

      Nad szarym miastem lata

      Czy to nostalgia?

      Autor: Z. K.

       

      W agorze serca

      Nadzieja rozpływa się

      Jak fale morza.

      Autor: As Pik

      Wśród lasu smutków –

      Twój uśmiech lśniący tak, jak

      Świeże maliny.

      Autor: As Pik

       

      25 listopada 2021 roku odbył się etap miejski Konkursu Poetyckiego Haiku, a jego zwyciężczynią została uczennica naszej szkoły Zuzanna Kapidura z klasy 8d.

       

      Serdecznie GRATULUJEMY!

     • 23.11.2021 --- GRANTY PPGR

     • Szanowni Państwo,
      Gmina Piła po przeanalizowaniu złożonych przez rodziców uczniów lub dorosłych uczniów szkół średnich oświadczeń, złożyła 4 listopada 2021 r. wniosek w ramach konkursu „Granty PPGR - Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym”, zgodnie z regulaminem oraz wytycznymi organizatora konkursu. 17 listopada 2021 r. instytucja wdrażająca nałożyła na gminę konieczność wnikliwszej analizy poprawności danych w złożonych oświadczeniach przez opiekunów prawnych oraz osoby pełnoletnie składające oświadczenie we własnym imieniu.

      -

      W konsekwencji organizator konkursu nałożył na gminę obowiązek poświadczenia danych złożonych w oświadczeniach. W związku z powyższym, wszyscy opiekunowie prawni oraz osoby pełnoletnie, które złożyły oświadczenia w ramach konkursu, są zobligowani dostarczyć do siedziby Gminy Piła następujące dokumenty:

      • poświadczające, że ich przodek pracował w Państwowym Przedsiębiorstwie Gospodarki Rolnej (organizator konkursu wskazuje następujące dokumenty, które poświadczają pracę przodka w PPGR: zaświadczenia lub inne dokumenty wystawione przez instytucje organów publicznych, informacje takie jak zeznania osób fizycznych, nie stanowią podstawy do uznania prawidłowego poświadczenia zatrudnienia w PPGR),
      • poświadczające pokrewieństwo z przodkiem, który pracował i zamieszkiwał miejscowość popegeerowską (dokumenty powinny potwierdzać linię pokrewieństwa od przodka do dziecka, dla którego ma być zakupiony sprzęt, takimi dokumentami mogą być np. akty urodzenia, akty małżeństwa),
      • poświadczające, że dziecko wskazane w oświadczeniu spełnia obowiązek szkolny.


       

      Powyższe dokumenty należy dostarczyć do Urzędu Miasta Piły do dnia 08.12.2021 r. włącznie  - (II piętro, pok. 205).

       

      Brak dostarczenia wszystkich niezbędnych dokumentów w terminie, wiązać się będzie
      z nieuwzględnieniem danego oświadczenia w korekcie składanego wniosku oraz utratą możliwości otrzymania sprzętu komputerowego.

       

      Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonów:

       

      • 696 778 066
      • 539 994 705
      • 668 223 245
      • 668 802 977
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
   • sekretariat@sp6pila.dlaedu.pl
   • agatamadej@sp6pila.dlaedu.pl
   • (67) 211 74 52
   • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła Poland
   • KLASY 1-3 SP: justyna_siekiera@o2.pl KLASY 4-8 SP: agatamadej@interia.pl
   • 764-23-33-770
   • /SP6_Pila/SkrytkaESP
 • Galeria zdjęć

   brak danych