• "20.10.2021 --- PROJEKT "AKTYWNA SZKOŁA"

     • Nasza szkoła zgłosiła swój udział do projektu pod nazwą - ,, Aktywna szkoła " . Celem projektu jest stworzenie warunków do upowszechniania kultury fizycznej oraz organizacji wydarzeń o charakterze integracyjno - edukacyjno - rekreacyjnym . Projekt będzie realizowany od października do grudnia . Zajęcia będą realizowane głównie na lekcjach wychowania fizycznego.

      W związku z udziałem w projekcie nastąpiło przekazanie sprzętu sportowego , który będzie wykorzystywany podczas prowadzenia zajęć . 

      Koordynator projektu - Sławomir Grzegorczyk . 

     • 07.10.2021 --- WYBORY NA STANOWISKO PRZEWODNICZĄCEGO  SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO SZKOŁY PODSTAWOWEJ

     • Dnia 27 września (poniedziałek) w naszej szkole odbyło się głosowanie wśród uczniów klas IV – VIII SP mające na celu wyłonić nową przewodniczącą bądź nowego przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.

      Do startu w tegorocznych wyborach stanęło czworo kandydatów. Były to, w kolejności alfabetycznej: Patrycja Franc (klasa VIII C), Julita Kucharska (klasa VIII B), Jan Świerczyński (klasa VI B) oraz Iga Zaremba (klasa VII C). W ramach „kampanii wyborczej”  kandydaci wraz ze swoimi sztabami wyborczymi przygotowali specjalne plakaty z informacją o samych sobie (zainteresowania, hobby itp.), programem wyborczym oraz pomysłami na funkcjonowanie samorządu uczniowskiego. Plakaty można było podziwiać w holu szkoły. Nie obyło się także bez wizyty w klasach, częstowaniem uczniów słodyczami, a także przygotowania życzliwych haseł dla swoich wyborców.

      Tradycyjnym elementem wyborów było powołanie uczniowskiej komisji wyborczej czuwającej nad prawidłowym przeprowadzeniem głosowania. W skład komisji weszły uczennice klasy VIII A - Amelia Bogusławska, Lena Osowicka, Apolonia Preihs, uczennica klasy VII A – Kalina Banasz oraz uczeń klasy VIII A – Mateusz Knapek. Członkowie komisji wyborczej zapraszali wszystkie klasy IV-VIII SP do specjalnie przygotowanego stanowiska wyborczego przy którym wszyscy zainteresowani uczniowie mieli możliwość oddania głosu na wskazanego przez siebie kandydata.

      W tym miejscu warto przypomnieć najważniejsze cechy prawidłowo przeprowadzonych wyborów - powinny być one:

      1.POWSZECHNE: każdy uczeń ma  dobrowolne prawo do udziału w głosowaniu,

      2.RÓWNE: każdy uczeń ma jeden głos,

      3.BEZPOŚREDNIE: każdy głosuje osobiście,

      4.TAJNE: wybór jest anonimowy,

      5.WIĘKSZOŚCIOWE: wybory wygrywa kandydat, który otrzymał najwięcej głosów.

      Nadmienić należy, że wszystkie te cechy zostały spełnione. Komisja po przeprowadzonych wyborach dokonała bardzo skrupulatnego przeliczenia wszystkich oddanych głosów. Ze wszystkich tych zadań wywiązano się wzorowo za co należą się  wielkie słowa uznania!

      Na podstawie wszystkich zebranych głosów szkolna komisja wyborcza wyliczyła następujące dane:

      Osób uprawnionych do głosowania: 372

       

      Liczba oddanych głosów: 347

      W tym:

      -głosów ważnych: 346

      - głosów nieważnych: 1

       

      Wyniki na podstawie oddanych ważnych głosów:

      1.    IGA ZAREMBA (KL. 7 C) – 141 GŁOSÓW

      2.    JULITA KUCHARSKA (KL. 8 B) – 99 GŁOSÓW

      3.    PATRYCJA FRANC (KL. 8 C)  - 67 GŁOSÓW

      4.    JAN ŚWIERCZYŃSKI (KL. 6 B) – 39 GŁOSÓW

       

      Nową przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej nr 6 w roku szkolnym 2021/2022 została uczennica klasy VII C – IGA ZAREMBA. Nowej przewodniczącej serdecznie gratulujemy wyboru i życzymy owocnej pracy oraz samych  ciekawych pomysłów. Pozostałym kandydatom serdecznie  dziękujemy za udział w wyborach, składamy gratulacje i liczymy na aktywną działalność w samorządzie uczniowskim!

     • 17.10.2021--- Nauczyciel Jutr@

     •  

      Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej z naszej szkoły, pani Aleksandra Schoen-Kamińska została finalistką ogólnopolskiego konkursu Nauczyciel Jutr@ 2021. Jury spośród ponad trzystu zgłoszeń, wybrało tylko pięciu nauczycieli, którzy w swej pracy wyróżniają otwartą postawą na prowadzenie zajęć z uczniami w oparciu o nowoczesne, angażujące metody nauczania, zgodne z potrzebami młodych ludzi wychowywanych
      w świecie cyfrowym; dążą do podnoszenia swoich kompetencji,
      w tym kompetencji cyfrowych; wykorzystują nowe technologie, aby prowadzić bardziej nowoczesne, ciekawe
      i angażujące lekcje dla uczniów
      i uczennic.

      SERDECZNE GRATULACJE!

      Konkurs zorganizowała Fundacja Orange oraz Głos Nauczycielski. Uroczysta gala finałowa odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie 12 października 2021 roku i towarzyszyła finałowi konkursu Nauczyciel Roku 2021. 

       

       

     • 05.10.2021 --- WŁÓCZKERSI.

     • Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w akcji charytatywnej pod nazwą WŁÓCZKERSI.

      Akcja ma na celu zebranie włóczek potrzebnych do wykonania swetrów, czapek, rękawiczek dla dzieci z terenów dotkniętych biedą oraz działaniami wojennymi.

      Włóczki można przynosić przez cały październik podczas przerw na holu szkoły i przekazywać dyżurującym tam  przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego.

       

      Bardzo liczymy na Państwa i Waszą pomoc!

      Kilka lat temu przy Fundacji "Redemptoris Missio" powstał pierwszy klub Włóczkersów. To osoby, którym nie jest obojętny los marznących dzieci.

      Cała historia zaczęła się Siostry Cecylii Śmiech, Urszulanki, która jednej zimy wydziergała dla małych Afgańczyków 150 czapek. Od tego czasu siostrze udało się wykonać ponad 3000 czapek, które nieustannie trafiają do potrzebujących dzieci. O akcji dowiedziały się też inne osoby, które chętnie dzieliły się z siostrą Cecylia włóczką. Włóczki zebrało się tak dużo, że siostra postanowiła nauczyć robienia na drutach kolejne osoby. Tak zrodził się pomysł warsztatów robienia na drutach i pierwsze kursantki ustaliły, że nazwą się Włóczkersami. Kluby Włóczkersów zaczęły powstawać w całej Polsce, w bibliotekach, domach kultury, prywatnych mieszkaniach, wszędzie gdzie mogło się spotkać kilka osób i razem zrobić coś dobrego. Jeden z klubów powstał nawet na oddziale kobiecym w areszcie śledczym, a czapki do Fundacji dowoziła straż więzienna.
       

      Przykład siostry porwał do działania całą rzeszę ludzi dobrej woli. Do tej pory Włóczkersi wydziergali i wysłali do Afganistanu 75 tysięcy czapek. Cała akcja pomocy dzieciom odbywa się zupełnie bezkosztowo. Ludzie przysyłają do Fundacji włóczkę, Włóczkersi wyrabiają z nich kolorowe cudeńka, wolontariusze Fundacji pakują je do paczek.. W tym roku czapki , skarpetki trafią do dzieci w Afganistanie oraz na Ukrainie .

     • 07.10.2021 --- ZAPROSZENIE DLA RODZICÓW I UCZNIÓW – ROZŚWIETLAMY JESIEŃ – DARMOWE OŚWIETLENIE DLA ROWERZYSTÓW – BEZPIECZNA PIŁA

     • Szanowni Państwo, Zapraszamy do udziału w akcji „Rozświetlamy Jesień”, która ma na celu propagowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i promowanie transportu zeroemisyjnego,

      ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NA PIKNIK ROWEROWY "ROZŚWIETLAMY JESIEŃ",
      KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ 16 PAŹDZIERNIKA (SOBOTA) NA WYSPIE (OKOLICE FONTANNY).
      WYDARZENIE ROZPOCZNIE SIĘ OK. GODZ. 12:30. Każdy uczestnik, który
      przyjedzie rowerem lub innym alternatywnym środkiem komunikacji (np.
      hulajnogą) otrzyma darmowe oświetlenie pojazdu. Chcemy, aby zwłaszcza
      dzieci i młodzież byli widoczni na drogach, a co za tym idzie –
      bezpieczni. Na miejscu będą czekać liczne atrakcje i gadżety.
      Zapraszamy!
      
      *W ramach akcji odbędzie się również RAJD ROWEROWY - START 11:00 z
      Placu Staszica (trasa ok. 15 km) - (udział w Pikniku nie zobowiązuje
      do udziału w Rajdzie) - chętnych do udziału w Rajdzie zapraszamy do
      zapisów http://www.rajdrowerowy.pila.pl/ [1]
      
       Organizatorem akcji jest Miasto Piła, a partnerami: Wojewódzki
      Ośrodek Ruchu Drogowego w Pile, Komenda Powiatowa Policji w Pile,
      Centrum Handlowe VIVO Piła.
      
      Zachęcamy do promocji akcji na stronach i profilach społecznościowych
      szkół i przedszkoli - w załączeniu wysyłamy plakat dot. akcji.
      
       Urząd Miasta Piły
      Plac Staszica 10,
      64-920 Piła
      Tel. +48 67 345 23 67
      adres e-mail:
      msmoczyk@um.pila.pl
      smoczyk.magdalena.pila@gmail.com
     • 06.10.2021--- KARTECZKI DLA BLANECZKI

     • Uczniowie klas młodszych przyłączyli się do niezwykłej akcji charytatywnej, by spełnić marzenia chorej Blanki.  Dziewczynka marzyła o otrzymaniu wielu kartek urodzinowych z dinozaurami, bo to one są jej ulubionym motywem. Dzieci wykonały niezwykle piękne kartki na których pojawiły się kolorowe i brokatowe dinozaury, wypisały życzenia urodzinowe oraz życzenia powrotu do zdrowia. To piękny gest ze strony Naszych uczniów - sprawić radość nieznanej dziewczynce!

      Jesteśmy z Nich bardzo dumni!

       

     • 01.10.2021 --- XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!pod takim hasłem odbył się w naszej szkole XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W pięciu komisjach umieszczonych na szkolnych korytarzach można było przystąpić do egzaminu i zdobyć odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia. Zainteresowanie było bardzo duże – odznakę zdobyło 275 uczniów i 8 nauczycieli, a 21 osób nie zdało egzaminu.

      Świętując Dzień Tabliczki Mnożenia uczniowie wykonali pomysłowe kolorowe lapbooki i plakaty, ukazujące piękno matematyki, a na lekcjach matematyki odbyły się quizy i zabawy z tabliczką mnożenia.

      Podziękowania należą się uczniom klas czwartych, którzy w komisjach egzaminowali swoich kolegów oraz uczniom klas starszych, którzy pełnili funkcję asystentów i wspierali młodszych kolegów.

      Dziękujemy za wspólne świętowanie!

      Beata Krutel

     • 26.09.2021--- DZIEŃ KROPKI

     • 15 września w naszej szkole obchodziliśmy międzynarodowy

      Dzień Kropki.

      Wydarzenie to ma promować i podkreślać kreatywność oraz pomysłowość uczniów a także odkrywać ich talenty. W tym dniu nasi uczniowie przygotowali specjalne „kropki” (w tym miejscu należą się podziękowania za ich przygotowanie dla dzieci  z klas V A, VI B oraz VII C) na których można było w ciekawy i nieszablonowy sposób przedstawić swoje mocne strony a także zainteresowania. Uzupełnione kropki zostały przyczepione na tablicę w holu naszej szkoły tworząc unikatowe i oryginalne drzewo talentów. W przedsięwzięcie to zaangażowani byli uczniowie z klas I-VIII SP. Tego dnia wielu uczniów posiadało ubiór lub jego fragment w kropki. Ponadto, najmłodsze dzieci z klas I-III, wraz z paniami wychowawczyniami, przygotowały piękne kropkowe wystawy w swoich salach oraz na korytarzach szkolnych. Osobne podziękowania za organizację i przeprowadzenie Dnia Kropki należą się przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego – z klasy VI B: Sebastian Ignaciuk, Konstantyn Kopera, Adam Kotecki, Jan Świerczyński oraz z klasy VII C: Nadia Lewandowska, Basia Zadrożna oraz Iga Zaremba.

      Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego niezwykłego dnia.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
   • sekretariat@sp6pila.dlaedu.pl
   • agatamadej@sp6pila.dlaedu.pl
   • (67) 211 74 52
   • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła Poland
   • KLASY 1-3 SP: justyna_siekiera@o2.pl KLASY 4-8 SP: agatamadej@interia.pl
   • 764-23-33-770
   • /SP6_Pila/SkrytkaESP
 • Galeria zdjęć

   brak danych