• 15.11.2020---Szybka akcja dla Sary zakończona sukcesem!

     • Dziękuję Wam drodzy uczniowie za szybką reakcję i zaangażowanie w akcjęz kartkami urodzinowymi dla Sary Popielarskiej z Nieżychowa.Kolejny raz udowodniliście, że macie WIELKIE SERDUCHA, i że los potrzebujących osób nie jest Wam obojętny. Dzięki Wam udało się spełnić urodzinowe życzenie chorej dziewczynki i jej rodziców. Z okazji 8 urodzin Sara otrzymała od najmłodszych uczniów naszej szkoły aż 100 pięknych, ręcznie wykonanych kartek urodzinowych. W akcję „Kartka dla Sary” zaangażowały się pilskie media i wiele osób na portalach społecznościowych.W sumie do dziewczynki dotarło aż 1050 kartek z serduszkami.Rodzice dziękują za okazane wsparcie.Codziennie czytają córce Wasze życzenia i słowa dodające otuchyw walce z chorobą.

       

      Z podziękowaniami

      Agata Kin

     • 21.10.2020--- PASOWANIE NA UCZNIA

     • "Ślubuję być dobrym Polakiem,

      dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły…"

      Tymi słowami zaczyna się przysięga, którą 16 października tego roku uczniowie klas I złożyli w obecności dyrekcji szkoły, podczas uroczystości pasowania na ucznia. Tego dnia zostali oficjalnie uczniami Szkoły Podstawowej nr 6 im. Lotników Polskich w Pile.  Był to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Na pamiątkę otrzymali dyplomy oraz słodki upominek, ufundowany przez Radę Rodziców.

      Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

      Uroczystość przygotowały wychowawczynie klas I: pani K. Sykutera-Świerczyńska, pani D. Wojtkiewicz-Kraska oraz pani J.Siekiera.

      Dekoracje przygotowały: p. S.Chyła oraz p. A.Graj.

      Dziękujemy wszystkim uczniom starszych klas, zaangażowanym podczas uroczystości.  

     • 19.10.2020 --- Covid 19: kwarantanna / ważne informacje dla rodziców uczniów i przedszkolaków

     • Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pile informuje:

      1. Jeżeli zachorowałeś na Covid 19 uzyskaj od lekarza rodzinnego zwolnienie lekarskie L-4, przebywaj w izolacji domowej, Twoi domownicy objęci są kwarantanną domową.

      Osobom objętym kwarantanną zostanie wydana decyzja administracyjna (poczta nie dostarcza korespondencji do adresatów na kwarantannie – otrzymacie decyzję po jej zakończeniu).

      Złóż oświadczenie u pracodawcy (telefonicznie lub e-mailowo) o tym, że przebywasz na kwarantannie.

      Po odbyciu kwarantanny dostarcz otrzymaną decyzję o kwarantannie do pracodawcy (każdy domownik wg konieczności dostarcza kopię w/w decyzji).

       

      2. Jeśli jesteś rodzicem ucznia lub przedszkolaka który został objęty kwarantanną w związku z jego kontaktem z osobą zarażoną, również ty wraz z domownikami zostaniesz objęty kwarantanną na okres 10 dni liczonych od dnia następującego po dniu ostatniego kontaktu dziecka z chorym.

      Przygotuj dane domowników (imiona, nazwiska, nr pesel, nr telefonów) i czekaj na kontakt telefoniczny z pracownikiem inspekcji. W razie dużej ilości takich spraw - bądź cierpliwy.

      Złóż oświadczenie u pracodawcy (telefonicznie lub e-mailowo) o tym, że przebywasz na kwarantannie.

      Zostanie wydana decyzja administracyjna o okresie kwarantanny (poczta nie dostarcza korespondencji do adresatów na kwarantannie – otrzymacie decyzję po jej zakończeniu).

      Po odbyciu kwarantanny dostarcz otrzymaną decyzję o kwarantannie do pracodawcy (każdy domownik wg konieczności dostarcza kopię w/w decyzji).

      Jeśli w okresie kwarantanny ktoś z domowników zaczyna mieć niepokojące objawy skontaktuj się z lekarzem prowadzącym w celu odbycia konsultacji. Lekarz zdecyduje o potrzebie wykonania testu.

     • 05.10.2020 ---WYBORY NA STANOWISKO PRZEWODNICZĄCEGO  SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO SZKOŁY PODSTAWOWEJ

     • Dnia 5 października (poniedziałek) w naszej szkole odbyło się głosowanie wśród uczniów klas IV – VIII SP mające na celu wyłonić nową przewodniczącą bądź nowego przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Do startu w tegorocznych wyborach stanęło pięcioro kandydatów. Były to, w kolejności alfabetycznej: Inga Stankiewicz (klasa VIII B), Julia Szews (klasa VII B), Jan Świerczyński (klasa V B), Zofia Waszak (klasa VIII A), Tymoteusz Wojdyło (klasa VIII A) . W ramach „kampanii wyborczej”  kandydatki oraz kandydaci wraz ze swoimi sztabami wyborczymi przygotowali specjalne plakaty z informacją o samych sobie (zainteresowania, hobby itp.), programem wyborczym oraz pomysłami na funkcjonowanie samorządu uczniowskiego. Plakaty można było podziwiać w holu szkoły.

      Tradycyjnym elementem wyborów było powołanie szkolnej uczniowskiej komisji wyborczej czuwającej nad prawidłowym przeprowadzeniem głosowania. W skład komisji weszły uczennice klasy VIII C: Oliwia Krawczyk, Agata Łańska oraz Klaudia Michniewicz. Przedstawicielki komisji wyborczej odwiedziły wszystkie klasy IV-VIII SP, zaprezentowały najważniejsze zasady wyborów, oraz zebrały rozdysponowane wcześniej karty wyborcze. W tym miejscu warto przypomnieć najważniejsze cechy prawidłowo przeprowadzonych wyborów - powinny być one:

      1.POWSZECHNE: każdy uczeń ma  dobrowolne prawo do udziału w głosowaniu,

      2.RÓWNE: każdy uczeń ma jeden głos,

      3.BEZPOŚREDNIE: każdy głosuje osobiście,

      4.TAJNE: wybór jest anonimowy,

      5.WIĘKSZOŚCIOWE: wybory wygrywa kandydat, który otrzymał najwięcej głosów.

      Nadmienić należy, że wszystkie te cechy zostały spełnione. Komisja po przeprowadzonych wyborach dokonała bardzo skrupulatnego przeliczenia wszystkich oddanych głosów. Ze wszystkich tych zadań wywiązano się wzorowo za co należą się uczennicom wielkie słowa uznania!

      Na podstawie wszystkich zebranych głosów szkolna komisja wyborcza wyliczyła następujące dane:

      Osób uprawnionych do głosowania: 357

      Liczba oddanych głosów: 330

      W tym:

      -głosów ważnych: 325

      - głosów nieważnych: 5

       

      Wyniki na podstawie oddanych ważnych głosów:

      1. TYMOTEUSZ WOJDYŁO  (KL. 8 A) – 100 GŁOSÓW
      2. JULIA SZEWS (KL. 7 B)  – 62 GŁOSY
      3. ZOFIA WASZAK (KL. 8 A) – 55 GŁOSÓW

             JAN ŚWIERCZYŃSKI (KL. 5 B) – 55 GŁOSÓW

      1. INGA STANKIEWICZ (KL. 8 B) – 53 GŁOSY

       

      Nowym przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej nr 6 w roku szkolnym 2020/2021 został uczeń klasy VIII A – Tymoteusz Wojdyło. Nowemu przewodniczącemu serdecznie gratulujemy wyboru i życzymy owocnej pracy i samych  ciekawych pomysłów w nowej roli. Pozostałym kandydatom serdecznie  dziękujemy za udział w wyborach, składamy gratulacje i liczymy na aktywną działalność w samorządzie uczniowskim.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
   • sekretariat@sp6pila.dlaedu.pl
   • agatamadej@sp6pila.dlaedu.pl
   • (67) 211 74 52 fax: (67) 211 74 73
   • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła
   • KLASY 1-3 SP: justyna_siekiera@o2.pl KLASY 4-8 SP: agatamadej@interia.pl
   • 764-23-33-770
   • /SP6_Pila/SkrytkaESP
 • Galeria zdjęć

   brak danych