• WIZYTA PANI PIELĘGNIARKI

     •   W czwartek 18 kwietnia br.w klasie 1b gościła Pani Agnieszka-pielęgniarka Oddziału Dziecięcego Szpitala Specjalistycznego w Pile. Prywatnie babcia uczennicy naszej klasy. Podczas ciekawego spotkania opowiedziała nam o swojej pracy , o tym jak wygląda praca służb medycznych. Dzieci miały okazję dowiedzieć  się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie i higienę.

      Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i ciekawą rozmowę.

     • Finał Miejskiego Konkursu Matematycznego - MAŁY MATEMATYK

     • Dnia 20 marca w SP nr 11 w Pile odbył się kolejny finał Miejskiego Konkursu Matematycznego - MAŁY MATEMATYK.

      Naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów klas drugich:

      Kręcki Remigiusz 2a

      Sień Szymon 2a

      Zahrt Laura 2a

      Kaczka Nikodem  2b

      Suhak Kanstantsin 2b

      Kamiński Filip 2b

      Rujner Jakub 2b

      Szweda Szymon 2c

      Jurach Tomasz  2d

      Romanowska Nadia  2d

       

      Spośród wszystkich reprezentantów troje uczniów zdobyło wyróżnienia:

      Laura Zahrt 2a

       Szymon Szweda 2c

      Tomasz Jurach 2d

       

      GRATULACJE!

       

      Opiekun uczniów podczas konkursu w SP nr 11:

      Małgorzata Kurowska

     • II Miejski Konkurs „Matematyczne 1 z 10”

     • W czwartek 18.04.2024 r. odbył się II Miejski Konkurs „Matematyczne 1 z 10” dla uczniów klas 6 szkół podstawowych organizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 w Pile. Po wcześniejszych eliminacjach naszą szkołę reprezentował Ignacy Dolny z kl. 6a. W sumie w etapie miejskim wzięło udział dziesięcioro najlepszych szóstoklasistów z pilskich podstawówek. Konkurs miejski składał się z trzech etapów: część I – pisemna wyłoniła sześcioro półfinalistów, wśród których znalazł się również Ignacy. Część II – półfinał i część III – finał wyglądały już tak jak turniej „1 z 10”. Niestety, Ignacemu zabrakło trochę szczęścia i nie dostał się do ścisłego finału… Ale i tak spisał się na medal i godnie reprezentował naszą szkołę! Gratulujemy!!!

       

      Opiekun – Małgorzata Strzelecka

     • Wyniki Miejskiego Konkursu Wokalnego dla uczniów szkół podstawowych

     • We wtorek (16.04.2024 r.) w auli Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Jana Bosko odbył się "I Miejski Konkurs Wokalny dla uczniów szkół podstawowych" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Piły.

       

      Wystąpiło w nim 37 młodych wokalistów w dwóch kategoriach wiekowych:

      a) klasy 1-3 miały wykonać piosenkę z repertuaru Jacka Cygana lub Majki Jeżowskiej,

      b) klasy 4-8 musiały wybrać utwór z bajki lub filmu Walta Disneya.

      Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów i wszyscy wrócili z nagrodami!!

      Dzieci młodsze przygotowała p. Katarzyna Sykutera-Świerczyńska.

      Sukcesy:

      - Martyna Filipczuk z kl. 1c zajęła zaszczytne 1. miejsce,

      - Lena Żyła z kl. 1c zajęła (ex equo) 3. miejsce,

      - Karolina Pankau z kl. 1c zajęła (ex equo) 3. miejsce.

      Uczennice zostały także zaproszone do występu przed szerszą publicznością, który odbędzie się z okazji Dnia Dziecka (02.06.2024) na Placu Zwycięstwa.

      Młodzież przygotował p. Błażej Drab.

      Sukcesy:

      - Zofia Marciniec z kl. 6a zajęła 2. miejsce,

      - Gracjan Graczyk kl. 5d zdobył wyróżnienie.

       

      Serdecznie gratuluję laureatom i zachęcam do dalszych ćwiczeń wokalnych, a także wspólnego muzykowania, które wspaniale łączy pokolenia.

       

      Z muzycznym pozdrowieniem Katarzyna Sykutera-Świerczyńska

       

      foto: FB Salezjańska Szkoła Podstawowa w Pile i KS-Ś

     • I Międzyszkolny Turniej Pierwszej Pomocy Przedmedycznej

     • 15 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Pile odbył się I Międzyszkolny Turniej Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. W turnieju wzięły udział drużyny reprezentujących pilskie szkoły podstawowe.
      Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy ósmej b: Borowiak Szymon, Grochowski Stanisław, Pakuła Wiktoria
      Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu teoretycznego i wykazanie się wiedzą praktyczną z zakresu bezpieczeństwa. Konkurencje praktyczne polegały na udzieleniu I pomocy osobie nieprzytomnej oddychającej, poszkodowanemu który się zachłysnął, dziewczynce która się topiła, osobie nieoddychającej, rannej osobie która spadła z wysokości.

     • Ogólnopolski TurniejBezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

     • Ogólnopolski TurniejBezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

      22 marca 2024r odbył się miejski etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczniowie uczestniczący w turnieju rozwiązywali testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego i pierwszeństwa ruchu na skrzyżowaniach. W następnych konkurencjach uczestniczy konkursu odpowiadali na pytania z pierwszej pomocy, musieli wykazać się umiejętnością jazdy rowerem zgodnie z przepisami ruchu drogowego oraz pokonać tor przeszkód.

      Reprezentanci naszej szkoły
      w grupie I: Ignacy Dolny klasa 6a, Gruszka Krzysztof kasa 6a, Nowak Maja klasa 6c, Kiestrzyn Emilia klasa 5d;
      w grupie II: Janowska Zuzanna, Piórkowski Mateusz, Strzelec Julian,- uczniowie klasy 7a

      zajęli zaszczytne II miejsce.

     • Rozśpiewane Pierwszaki

     • Dnia 8 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Pile odbył się X Miejski Konkurs Piosenki „Rozśpiewane Pierwszaki”. Podczas konkursu każda pilska szkoła mogła zaprezentować dwóch laureatów nagrodzonych w etapie szkolnym oraz zespół wokalny. Do tegorocznej edycji konkursu przystąpiło osiem szkół podstawowych: SP-1, SP-2, SP-3, SP-4, SP-5,  SP-6, SP-11, SP-12. Na scenie w pilskiej „Dwójce” wystąpiło dziesięciu solistów oraz cztery zespoły wokalne.

      Celem konkursu było upowszechnianie piosenki dziecięcej, która pozwala odkryć w dziecku jego naturalną muzykalność, rytm i radość śpiewania. Jury oceniało trafność doboru piosenki odpowiadającej warunkom głosowym, interpretację utworu oraz ogólne wrażenie artystyczne.

      Po przeprowadzeniu wcześniejszych eliminacji szkolnych do etapu miejskiego przeszły: Martyna Filipczuk z kl.1c i Lena Żyła z kl.1c.

      W tym rozśpiewanym konkursie dla najmłodszych nasza uczennica
      Martyna Filipczuk zajęła 2. miejsce.

      Gratulacje!

      Dziękuję za udział wszystkim dzieciom próbującym swoich sił, a także nauczycielkom świetlicy za przeprowadzenie eliminacji szkolnych.

      Red. Katarzyna Sykutera-Świerczyńska

       

     • DNI PRZEDMIOTÓW HUMANISTYCZNYCH

     • Tegoroczne Dni Przedmiotów Humanistycznych, które odbyły się w dniach 10-12 kwietnia, zorganizowaliśmy pod hasłem JEŚLI POTRAFISZ O CZYMŚ MARZYĆ, TO POTRAFISZ TAKŻE TEGO DOKONAĆ (Walt Disney). Szkolne święto humanistów od wielu lat już przygotowywane jest przez nauczycieli języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie oraz muzyki i plastyki. Również w tym roku postanowiliśmy podkreślić rolę przedmiotów humanistycznych w edukacji, planując na trzy dni szereg atrakcji i niespodzianek dla uczniów klas 4-8. Uczniowie klas piątych już w środę wzięli udział w Turnieju Mitologicznym (szczegóły w osobnym artykule). Turniejowi towarzyszyła wystawa na II piętrze pt. „Kultura starożytnej Grecji i Rzymu”, gdzie m.in. znalazły się lapbooki wykonane przez uczniów klas piątych. Klasy 6a i 6b, w ramach Minifestiwalu Teatralnego, wystawiły – przygotowane pod okiem swoich polonistek – krótkie formy, które obejrzeli zaproszeni młodsi koledzy i młodsze koleżanki. Uczniowie klas siódmych rozpoczęli w czasie DPH pracę nad słuchowiskami. Będą to projekty przygotowane w niewielkich grupach, które zostaną później ocenione. Najstarsza grupa uczniów z klas ósmych wzięła udział w, organizowanym podczas lekcji języka polskiego, konkursie „Znawcy lektur szkolnych”. Tu należało przygotować przebranie oraz plakat, związane z wybraną postacią literacką. Kreatywność niektórych uczniów nas zadziwiła! W piątek 12 kwietnia odbył się natomiast turniej/quiz „w ruchu” dla uczniów klas czwartych. Zabawa polegała na udzieleniu odpowiedzi na pytania z zakresu języka polskiego i historii, umieszczone w różnych miejscach na I piętrze. W quizie liczyły się nie tylko prawidłowe odpowiedzi, ale i czas ich udzielania (pobranie i zwrot karty odpowiedzi podczas jednej przerwy). W ramach DPH uczniowie klas 6-7 wzięli udział w konkursie wiedzy o Konstytucji 3 Maja. Konkurs zostanie rozstrzygnięty i nagrodzony w późniejszym terminie. Oczywiście nie możemy zapomnieć o żywych lekcjach historii, które przeprowadziło dla nas Bractwo Rycerskie „Kerin” (szczegóły w osobnym artykule) oraz o gazetkach/wystawach towarzyszących DPH. Oprócz wspomnianej już, prezentującej kulturę antyku, mogliśmy obejrzeć, usytuowaną na I piętrze, prezentację pt. TEATR, TEATR…, przybliżającą tę formę kultury. W holu szkoły natomiast pojawiły się prace plastyczne wykonane przez uczniów, czyli Wystawa Młodych Artystów.

      Podsumowując tegoroczne Dni Przedmiotów Humanistycznych, można śmiało powiedzieć, że wiele się działo! Mamy nadzieję, że szeroki wachlarz propozycji spodobał się naszym uczniom. Na kolejną humanistyczną ucztę zapraszamy już za rok!

       

      Małgorzata Kossak

       

     • EUROPEJSKI FESTYN INTEGRACYJNY


     • Od października 2023 r., działał w naszej szkole Szkolny Klub Europejski. Uczniowie w nim zrzeszeni brali udział w comiesięcznych spotkaniach w szkole oraz w Międzynarodowym Mitingu na Cmentarzu Jenieckim w Leszkowie (10.11.2023) i Teście Wiedzy o Unii Europejskiej w Szkole Podstawowej nr 12 (14.03.2024). Podsumowaniem rocznego projektu był wielki Europejski Festyn Integracyjny, który odbył się 5.04.2024. Wzięli w nim udział przedstawiciele władz miasta, młodzież pilskich szkół podstawowych, seniorzy oraz mieszkańcy Piły. Festyn rozpoczął się spotkaniem na Placu Staszica, po czym nastąpił przemarsz barwnego korowodu na pilską Wyspę. Tam nastąpiła główna część z hymnem UE i utworzeniem wielkiej flagi UE. Następnie uczniowie szkół podstawowych prezentowali na scenie informacje o wybranym kraju Unii Europejskiej. Naszej szkole przypadła Dania. Na scenie wystąpiły więc postacie z Baśni Ch. Andersena, wikingowie, Egon Olsen oraz kolorowe klocki Lego, za które przebrały się dzieci z kl. 1c pod opieką p. Katarzyny Sykutery – Świerczyńskiej. Zapraszam do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

      Koordynator projektu – Małgorzata Strzelecka
       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
   • (67) 211 74 52
   • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła Poland
   • KLASY 1-3 SP: justyna_siekiera@o2.pl KLASY 4-8 SP: blazejdrab@interia.pl
   • 764-23-33-770
   • /SP6_Pila/SkrytkaESP
 • Galeria zdjęć

   brak danych