• 05.04.2022--- Z wizytą w Nadleśnictwie Zdrojowa Góra w Pile.

     • W piękny wiosenny poranek 23 marca  uczniowie klasy 1 b SP udali się na niecodzienną lekcję przyrody do Nadleśnictwa Zdrojowa Góra w Pile. W specjalnie przystosowanej sali edukacyjnej, wyposażonej w eksponaty roślin i zwierząt, uczniowie poszerzyli  wiedzę na temat ,, Zwiastunów wiosny”. Pani leśnik wykorzystując swoją wiedzę, eksponaty, tablice demonstracyjne opowiadała o zwierzętach, roślinach leśnych i zmianach jakie zachodzą wiosną w przyrodzie. Uczniowie brali aktywny udział w zajęciach odpowiadając na pytania , a w zamian otrzymały drobne upominki ufundowane przez Nadleśnictwo . Na zakończenie nadmiar energii dzieci spożytkowały bawiąc się  wspólne  na świeżym powietrzu.

      Wycieczka była miła okazją do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u dzieci. Aż żal było odjeżdżać!

      M. Kozłowska

     • 04.04.2022 --- "ŚWIĄTECZNE KARTKI DOBROCZYNNE"

     • Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,

      Czas pędzi niezwykle szybko i wciąż jest go mało, więc coraz trudniej nam o szczęście. Korzystając z zakupionych świątecznych kartek wielkanocnych, wyślecie w świat cząstkę dobra i optymizmu. Ten cenny dar z pewnością zauważą i docenią Wasi  bliscy i znajomi.

      Oferujemy Państwu wyjątkową kolekcję kartek świątecznych. W tym roku, dochód z ich sprzedaży inwestujemy w pomoc Uchodźcom, zasilając Fundusz Wsparcia Dzieci Uchodźców z Ukrainy, prowadzony przez Stowarzyszenie Sursum Corda.

       

      Kartki będą sprzedawane w dniach 4-13 kwietnia w holu naszej szkoły przez Samorząd Uczniowski podczas przerw lekcyjnych.

      Koszt kartki wraz z kopertą wynosi 3 zł.

      Zapraszamy i liczymy na Waszą pomoc!

       

     • 21.03.22 --- DZIEŃ BEZ PLECAKA

     • Z okazji rozpoczęcia wiosny dzień  21 marca (poniedziałek) był dniem bez plecaka oraz tzw. dniem kolorowym. 

      Inicjatorami oraz pomysłodawcami akcji byli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. W tym dniu uczniowie naszej szkoły mieli możliwość przyjść na lekcje bez plecaków - a podręczniki, ćwiczenia oraz inne materiały dydaktyczne przynieść w wymyślony przez siebie sposób (np. w torbach, koszykach, walizkach, skrzynkach, wózkach, wiaderkach itp.).

      Dodatkowo uczniowie mogli przyjść ubrani w charakterystyczne kolory wiosny – czyli na żółto oraz zielono. Trzeba uczciwie przyznać, że nasza społeczność szkolna wykazała się wielką pomysłowością i kreatywnością w temacie ciekawych „zastępczych plecaków” . Dowody w zdjęciach powyżej.

      Piotr Gorzelak

     • 03.04.2022--- ,,ZDROWO JEM- JESTEM ZDROWY"

     • Klasa 3c była na warsztatach ,,ZDROWO JEM- JESTEM ZDROWY" w ramach współpracy z p. Agnieszką Pankau- dietetyczką. Uczniowie mieli okazję doświadczać wszystkimi zmysłami. Indywidualnie przygotowywali sobie zdrowy posiłek, następnie wspólnie spożywali - spring rolls, sos orzechowy oraz koktail z tapioka. Podczas warsztatów rozmawialiśmy na temat naszych śniadaniówek i ich zawartości. Uczniowie kształtowali nawyk jedzenia warzyw i owoców. Rozumieli doskonale i pięknie się wypowiadali na temat znaczenia witamin dla naszego zdrowia. Czerpaliśmy ogrom  radości ze wspólnego przygotowywania i spożywania posiłków. Już czekamy na kolejne warsztaty, które odbędą się w kwietniu.

      Beata Foszcz

     • 27.03.2022 --- Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

     • Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” odbył się w naszej szkole 17 marca. W tym samym czasie konkurs odbywał się w wielu krajach świata na wszystkich kontynentach. 

      Uczniowie piszą test w różnych kategoriach wiekowych:

      Żaczek – klasy II

      Maluch – klasy III i IV

      Beniamin – klasy V i VI

      Kadet – klasy VII i VIII

      W tym roku szkolnym do konkursu w naszej szkole przystąpiła rekordowa liczba uczestników czyli aż 91 uczniów. Na początku każdy uczeń otrzymał pewną pulę punktów, a za błędne odpowiedzi lub ich brak punkty były odejmowane.

      Przykładowe zadanie:

      Na łące pasą się krowy, owce i gęsi. Łącznie 15 zwierząt. Wiemy, że 10 z nich nie jest krowami, a 8 z nich nie jest owcami. Ile gęsi pasie się na łące?

      A)2                 B)3                  C)4                  D)8                 E)10

      Wyniki konkursu poznamy pod koniec kwietnia. Trzymamy kciuki!

      Szkolny Koordynator Konkursu – Beata Krutel

     • 27.03.2022 --- DNI MATEMATYKI, INFORMATYKI I TECHNIKI

     • W dniach 15  - 18  marca w naszej szkole trwały Dni Matematyki, Informatyki , Techniki”.

      MATEMATYKA NITKĄ HAFTOWANA – to warsztaty przeprowadzone przez p. Zdzisławę Rzeczycką

      MATEMATYCZNY CZAR PAR  to turniej przygotowany przez p. Anna Wolska, w którym wzięli udział uczniowie Klasa 6a

      17 marca odbył się konkurs  -KANGUR MATEMATYCZNY ; w tym roku szkolnym do konkursu w naszej szkole przystąpiła rekordowa liczba uczestników czyli aż 91 uczniów. Na początku każdy uczeń otrzymał pewną pulę punktów, a za błędne odpowiedzi lub ich brak punkty były odejmowane.

      Szkolnym Koordynatorem Konkursu –była p. Beata Krutel

      Uczniowie klas 4 i 5 zaproszeni byli do konkursu matematyczno – plastycznego. Prace można było oglądać na gazetkach szkolnych, a wyniki konkursów przedstawiały się następująco:

      Klasa 4 – „Geometryczny pejzaż „I miejsce Amanda Kordyla, II m. – Mikołaj Durecki, III m. Milena Szukaj i Natalia Adamik

      Klas 5  „Kołowy zawrót głowy” I miejsce Maja Kołodziejczyk, II m. Karmen Steciak,

       III m  Patryk Kwiatkowski i Małgorzata Chamczyk, dyplom za wyjątkową pracę otrzymała Oliwia Klinowiecka.

      18 marca odbyły się „WIOSENNE TURNIEJE MATEMATYCZNE”.

      Matematyczny turniej klas 4 przygotowały i poprowadziły p. Beata Krutel i  p. Małgorzata Strzelecka

      W turnieju brały udział klasy 4a, 4b, 4c. Uczniowie rozwiązywali zadania matematyczne, bawili się w skojarzenia, układali wiersz pt. Wesoła tabliczka mnożenia oraz tworzyli kolorowy plakat, którego tematem były liczby i działania. Ponadto klasy przygotowały transparenty, okrzyki i kolorowe stroje. Zaangażowani byli wszyscy uczniowie i kolejny raz okazało się, że matematyka nie jest taka straszna. Można się jej uczyć przez zabawę, przez współdziałanie.

      Zmagania uczniów oceniało jury w składzie pani dyrektor Małgorzata Strzelecka, pani Katarzyna Franc  oraz przewodnicząca SU – Iga Zaremba. W prowadzeniu turnieju panią Beatę Krutel wspierały uczennice klasy 7c – Basia Zadrożna, Iga Mays i Julia Środa.

      Wyniki turnieju:

      1 miejsce – klasa 4a    2 miejsce – klasa 4c     3 miejsce – klasa 4b


      Matematyczny turniej klas 5 przygotowały i poprowadziły

      p. Monika Małecka-Wiese i  p. Anna Wolska
      I miejsce 5a, II miejsce 5c, III – 5b, wszystkie klasy pracowały wspaniale i wszystkim należą się gratulacje.

      Nagrody w konkursie plastycznym i słodycze na turnieje ufundowała Rada Rodziców.

       

      KLASY VII,  VIII mogły sprawdzić swoje myślenie matematyczne  w QUIZIE „Potyczki matematyczne”.

      Na lekcjach informatyki uczniowie korzystali z programowania w języku LOGOMOCJA wykonując zadania wymagające  korelacji matematyki z informatyką.

      Nad całością czuwał zespół nauczycieli uczących matematyki, informatyki i techniki.

      Izabela Karczewska

      Beata Krutel

      Agata Madej

      Monika Małecka-Wiese

      Zdzisława Rzeczycka

      Małgorzata Strzelecka

      Anna Wolska

     • 25.03.2022--- Kolorowa muzyka kodowana klockami.

     • Klasa IIIa wykorzystuje podczas różnych zajęć klocki Korbo. Również na muzyce. Code music to innowacyjne narzędzie dla nauczycieli do przeprowadzenia ćwiczeń rytmiczno-muzycznych. Rytm, dźwięk i melodia zawarte w łatwych zakodowanych schematach pobudzają uczniów do aktywnej pełnej uśmiechu logicznej zabawy, wystukiwania, tworzenia, grania i muzykowania dzieci. Wszystko w formie prostego kodu. Kolorowe zębatki odpowiadają kolorom bum bum rurek i ułatwiają dzieciom zapamiętanie nazw solmizacyjnych i literowych dźwięków gamy C-dur. Ostatnio na muzycznych zajęciach o charakterze STEAM trzecioklasiści wykorzystali płytki i wełnę do wykonania pięciolinii, a odpowiednio ułożone zębatki odegrały rolę nut gamy C-dur. Uczniowie potrafią też „przełożyć” kolorową partyturę z nutami na klocki Korbo z zachowaniem odpowiedniego metrum. Zestaw KORBO CODE MUSIC to różnorodne możliwości i wiele aktywności na zajęciach: układanie i odgrywanie sekwencji rytmicznych, słuchanie, zapamiętanie i odtworzenie usłyszanych rytmów, szyfrowanie i kodowanie rytmów oraz wykorzystania utworzonego kodu w zabawach muzycznych, zrozumienie czasu trwania odpowiednich wartości nut (ćwierćnuta, ósemka), interpretacja ruchem schematów rytmicznych, z wykorzystanie gestów dźwiękotwórczych: klaskanie, pstrykanie, tupanie, uderzanie o kolana, poszukiwanie podobieństw między kodem, a zapisem nutowym oraz rozwijanie umiejętności pracy w grupie. Zajęcia prowadzone są przez wychowawcę Aleksandrę Schoen-Kamińską. Zapraszamy do obejrzenia filmu - klik. 

     • 23.03.2022--- PANI WIOSNA- WYNIKI KONKURSU

     • Znamy już zwycięzców szkolnego konkursu plastycznego dla uczniów klas pierwszych "Pani Wiosna".

      Zadaniem pierwszaków było, wykonanie z wykorzystaniem plastikowej butelki i innych materiałów postaci Pani Wiosny. 

      Na konkurs wpłynęło 28 prac. Wszystkie piękne i kolorowe. Wybór był trudny.

      Po burzliwych naradach jury w składzie Teresa Zapolska, Agata Graj i Justyna Siekiera wyłoniło zwycięzców konkursu.

      Przyznano następujące miejsca:

      I MIEJSCE KAJA GRZONA 1 c

                          BIANKA BADOCHA 1d

      II MIEJSCE LILIANA MATYKA 1a

                           TYMON FORECKI  1a

      III MIEJSCE MARIA  LANDOWSKA    1 d

                            MACIEJ GRABUS      1 d

       

       

      Wyróżnienia zdobyli:

      Kaja Piotrowicz 1a

      Mieszko Zaremba 1a

      Karol Danielewicz 1b

      Alex Długosz 1b

      Aleksandra Kledzik 1b

      Mikołaj Dratwa 1c

      Norbert Lipski 1c

      Oliwier Karniszewski 1d

      Natalia Staszczak 1d

      Zosia Stefaniak 1d


      SERDECZNE GRATULACJE!

      DZIĘKUJĘ ZA TAK DUŻE ZAANGAŻOWANIE.

      ORGANIZATOR KONKURSU

      JUSTYNA SIEKIERA


     • 18.03.2022--- Wycieczka do Nadleśnictwa Zdrojowa Góra.

     • Kilka dni temu uczniowie klasy 3 D wybrali się na wycieczkę do Nadleśnictwa Zdrojowa Góra.

      W nadleśnictwie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych o tematyce przyrodniczo-leśnej, które przeprowadziła dla nas p. Paulina Kołodziejczyk.

      Dzieci oglądały ekspozycję zwierząt, mogły samodzielnie przez mikroskop obejrzeć nogi pająka czy też skrzydło motyla, a także brały udział w różnego rodzaju konkursach.

      Po zajęciach czekało na uczniów ognisko oraz świetna zabawa na terenie nadleśnictwa.

      Wychowawca klasy

      Maria Konik

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
   • sekretariat@sp6pila.dlaedu.pl
   • agatamadej@sp6pila.dlaedu.pl
   • (67) 211 74 52
   • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła Poland
   • KLASY 1-3 SP: justyna_siekiera@o2.pl KLASY 4-8 SP: agatamadej@interia.pl
   • 764-23-33-770
   • /SP6_Pila/SkrytkaESP
 • Galeria zdjęć

   brak danych