• 27.12.2019--- Świąteczny dar naszych serc. Paczka dla potrzebujących seniorów.

     • „ To właśnie tego wieczoru,

      gdy wiatr zimny dmucha,

      w serca złamane i smutne,

      cicha wstępuje otucha”.

       

      Czas Świąt Bożego Narodzenia napełnia nasze serca radością i wdzięcznością. Chwile wśród bliskich, pozwalają doświadczyć wielkiego daru, jakim jest rodzina. Niestety, tego wieczoru, w tym czasie są i takie osoby, które świąteczną radość dzielą z samotnością, bólem i cierpieniem, doświadczając choroby i biedy materialnej. W ich stronę, kolejny już raz skierowały się nasze oczy i serca. Współpracując z Caritas Parafii NMP Wspomożenia Wiernych oraz Szkolnym Kołem Caritas , wybraliśmy osoby, które potrzebowały naszej pomocy. Z „Choinki dobra”, wywieszonej na tablicy w holu kl. I – III, rozlosowane zostały bombki z imionami osób. I ruszyło! Produkty spożywcze, chemiczne, ciepłe koce, kapcie i wszystko, co można sobie wymarzyć... Z dnia na dzień coraz więcej paczek i ogrom radości z ich przygotowania. 18 i 19 grudnia to już prawdziwe „ świąteczne szaleństwo”. Sala 008 wypełniała się paczkami, spakowanymi w świąteczny papier, a w środku niespodzianka: świąteczne życzenia od klasy przygotowującej paczkę :) Każda paczka trafiła do adresata! Dostarczeniu już od drzwi towarzyszyły łzy obdarowywanych. Słowo „dziękuję” było powtarzane po stokroć, a wdzięczność w oczach pełnych łez nie do opisania. W imieniu wszystkich obdarowanych DZIĘKUJĘ:) Wychowawcom, uczniom, rodzicom. Niech piękno tego daru przepełnia wasze serca.

      Jesteście Wielcy !!!

      Tak, jak wielkie i piękne są Wasze serca!

      Dziękuję klasom: 8c, 7c, 6 b, 5b, 5c, 4a

      oraz naszym najmniejszym uczniom z klas: 1a, 1b, 1c, 1d, 2a, 2b, 2c, 3b, 3c.

      Podziękowanie kieruję również w stronę p. Agaty Graj i cudownych dzieci, uczęszczających do świetlicy szkolnej. Wasze kartki i świąteczne życzenia były radością dodawaną do każdej świątecznej paczki ofiarowanej potrzebującym przez Caritas Parafialne.

      Za ofiarowane dobro DZIĘKUJĘ :)

      Opiekun SCK Sylwia Chyła

     • 27.12.2019--- Pomocnicy Świętego Mikołaja.

     • „Kochany Święty Mikołaju, proszę...”. Tak, rozpoczyna się każdy list dziecka pisany do św. Mikołaja przed 6 grudnia. Piszemy i czekamy... na prezenty, niespodzianki i słodkie upominki. Są jednak dzieci, które doświadczone ciężką chorobą, w swoich listach najbardziej proszą o zdrowie.
      I właśnie do tych dzieci postanowiliśmy dotrzeć z naszymi niespodziankami. Pomagając św. Mikołajowi przed 6 grudnia, rozpoczęliśmy pakowanie paczek dla dzieci przebywających na Oddziale Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej II Katedry UM w Poznaniu. 

      Przygotowane paczki wypełnione były po brzegi: grzechotkami, środkami higienicznymi, grami, puzzlami, maskotkami, książkami i artykułami papierniczymi.

      Radością było dla nas to, że nasze mikołajkowe niespodzianki dostarczyła Nikola z rodzicami :)

      Dziękuję wszystkim, którzy do serca wzięli sobie kontynuację pięknego dzieła św. Mikołaja. W tym roku jego pomocnikami były klasy: 1c, 2a, 2c, 4a, 5b, 5c, 6c, 7a, 7c, 8c.

      Wychowawcom, uczniom, rodzicom za okazane dobro

      Dziękuję :)

      Opiekun SCK Sylwia Chyła

     • 14.12.2019--- Wigilia Miejska

     • W dniach 12-15 grudnia jak każdego roku odbywał  się w Pile PILSKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY.  W trakcie tych dni, a dokładnie 14 grudnia odbył się przegląd twórczości uczniów  pilskich szkół  pt. ,, Wigilie polskie”, w którym brała udział klasa 1c oraz konkurs dekorowania choinki, w którym udział wzięła grupa uczniow z klasy 3b (N.Kurpisz, N.Stróżyńska, F.Konieczny, I.Kaczmarek). Uczniowie klasy 1c przygotowali krótką część artystyczną, pod kierunkiem pani Beaty Foszcz. Stroje przygotowali rodzice uczniów. Ozdoby choinkowe przygotowali uczniowie klasy 3b wraz z  wychowawczynią panią Justyną Siekierą.  Na miejscu grupą, która zdobiła choinkę opiekowała się pani Agata Graj. Trzeba przyznać, że wszystko przebiegło zgodnie z planem, w atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc.

       

      red. J.Siekiera, B.Foszcz

       

     • 09.12.2019--- Listy Św. Mikołaja...

     • Według definicji pewnej znanej encyklopedii, Święty Mikołaj to postać starszego mężczyzny z białą brodą ubranego w czerwony strój. Ale czy tak naprawdę wyglądał Św. Mikołaj?

      9 grudnia grupa uczniów z klasy 3b (F.Konieczny, N.Stróżyńska, R.Jopek, P.Sikora, I.Kaczmarek, K.Węgrzyn, A.Białkowski, M.Andrzejak) wybrała się do niepublicznego przedszkola  kreatywnego „Wesoła przygoda” w celu  wystawienia przedstawienia pt. „Listy Świętego Mikołaja”, w którym postać ta wyglądała zupełnie inaczej.  Święty Mikołaj (w którego rolę wcielił się Michał Dąbrowski ) , był biskupem z  Mirry, który pomagał potrzebującym i tego właśnie tematu dotyczyło przedstawienie. Przedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały i wysłuchały występu, do którego scenariusz przygotowała pani Sylwia Chyła.  Uczniów przygotowała wychowawczyni pani Justyna Siekiera.  Bardzo dziękujemy pani dyrektor Edycie Walewskiej za tak miłe przyjęcie oraz upominki dla dzieci.

       

      red.J.S.

     • 18.12.2019 --- Pokonkursowa wystawa.

     • W Muzeum Okręgowym w Pile trwa wystawa pokonkursowa prezentująca prace fotograficzne uczniów naszej szkoły, odtwarzające sceny lub portrety uwiecznione na obrazach słynnych malarzy. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa Nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Pile przy współpracy z Muzeum Okręgowym w Pile pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta.

     • 18.12.2019--- „Okulary dla Syberii”

     • W związku z tak dużym zainteresowaniem ruszamy z kolejną edycją zbiórki „Okulary dla Syberii” od 18 grudnia do 20 stycznia. Zachęcamy do przekazania okularów także tych niemodnych i o dużych wartościach soczewek. Być może ten rodzinny czas zachęci naszych uczniów do poinformowania o zbiórce dalszych członków rodziny. Pamiętajmy, że każda para jest cenna dla naszych rodaków!

     • 16.12.2019--- „Żywe Obrazy”

     • „Żywe Obrazy” to konkurs międzyszkolny dla uczniów pilskich szkół podstawowych, organizowany przez Szkołę Podstawową nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusz Korczaka w Pile. W poniedziałek 16 grudnia 2019 r. w Muzeum Okręgowym w Pile odbyło się podsumowanie konkursu.

      Głównym założeniem konkursu jest propagowanie wiedzy o kulturze i sztuce oraz nauka poprzez zabawę. Jest to wspaniały sposób na zainteresowanie dziecii młodzieży sztuką oraz zapoznanie ich z dziedzictwem kulturowym i dorobkiem artystów z całego świata. Zadaniem młodych uczestników było skopiowanie wybranego dzieła sztuki poprzez dokładne odtworzenie scenerii, kostiumów, rekwizytów a następnie uchwycenie sceny na fotografii. Uczniowie z naszej szkoły  odtwarzali dzieła tj. „Autoportret  Fridy”, „Dziewczyna z perłą” ,  "Autoportret z zabandażowanym uchem i fajką" oraz ,, „Portret dziewczynki w czerwonej sukience”.

       

      Na konkurs wpłynęło wiele prac uczniów szkół podstawowych z Piły. Pomysłowość wykonawców zaskoczyła jury oraz wprawiła w zachwyt przybyłych gości.Wśród nagrodzonych i wyróżnionych zdjęć znalazły się prace naszych uczniów. 

      2 miejsce otrzymały prace wykonane przez:

                   Jagodę Pląskowską z kl. 2b

                         Lenę Werner z kl. 2b

       

      Opiekun Pani Magdalena Kozłowska

       

       

       

      Wyróżnienie otrzymały prace wykonane przez uczniów

       

      Oliwię Jasiukiewicz z kl. 5b

       Szymona Woźniaka z kl. 5b

       

      Opiekun Pani Karolina Kujawa-Adamska

       

      Podziękowania dla Pani Agaty Madej, która zadbała o efekty graficzne prac  w klasach 4-6.

       

      Nasi uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom! A w ich realizacjach czuć było prawdziwą pasję i radość tworzenia oraz wspólnej zabawy.

       

      Gratulujemy !!!

      Red. Magdalena Kozłowska

     • 12.12.2019 --- Nasza Uczennica zwyciężczynią IV Miejskiego Konkursu Piosenki Angielskiej i Niemieckiej!!!

     • Dnia 12 grudnia 2019 roku odbył się IV Miejski Konkurs Piosenki Angielskiej i Niemieckiej pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Piły, w którym udział wzięła uczennica naszej szkoły, Angelina Litwinienko. 

      Wykonała po jednym utworze o tematyce świątecznej w języku angielskim i niemieckim i spisała się rewelacyjnie! Przewodnicząca jury, ogłaszając wyniki, oświadczyła, że komisja konkursowa była jednomyślna i nie miała żadnych wątpliwości co do przyznania nagrody Zwycięzcy. Angelina okazała się najlepsza!!! Wielkie brawa dla naszej utalentowanej Uczennicy :)

      Chciałabym przy tej okazji podziękować Panu Błażejowi Drabowi za jego nieocenioną pomoc w przygotowaniu Angeliny od strony muzyczno-technicznej.

      Opiekun
      Hanna Podemska
       

     • 6.12.19 --- ODWIEDZIŁ NAS ŚWIĘTY MIKOŁAJ!

     • 6 grudnia 2019 r. odbyły się w naszej szkole apele mikołajkowe pt.: „Matrix Mikołajacja'”. Tego dnia w holu szkolnym mogliśmy zobaczyć przedstawienie przygotowane przez część klasy 6b (E. Domagalski, W. Szkodzińska, W. Płóciennik, W. Wojewódka, J. Winiarska, D. Tausz, W. Nowak, J. Bingel, J. Szews, I. Tokarska, K. Łaszcz, J. Kucharska, A. Jopek) pod opieką pań: Beaty Lipowicz i Małgorzaty Kossak. 

      Łącznie wystawiono 5 apeli według  planu: 

      godz. 8.55 – klasy 6a, 6b, 6c, 6d

       godz.9.50 – klasy 1a, 1b, 1c, 1d, 2c                                                                   

       godz.10.15 – klasy 7a, 7b, 7c, 8a, 8b, 8c

       godz.11.40 – klasy 2a, 2b, 3a, 3b, 3c

       godz.12.05 – klasy 4a, 4b, 5a, 5b, 5c, 5d.

       

      Przedstawienie nie udałoby się, gdyby nie udział panów: Mariusza Kwiatkowskiego i Sławomira Grzegorczyka, którzy wcielili się w rolę Szefa aniołków-agentów oraz Świętego Mikołaja. Widok jeżdżących na hulajnogach i rolkach agentów wzbudził zdziwienie i głośny śmiech publiczności, zwłaszcza w młodszych grupach wiekowych. Nie zabrakło również zabawnych wpadek. Szef aniołów-agentów,  podczas skakania po torbie, stracił równowagę i wylądował na ziemi. Całe szczęście nic mu się nie stało (w końcu to wygimnastykowany wuefista) i wszyscy uznali to za część scenariusza. Było to zabawne przedstawienie o czekających nas, być może  w przyszłości,  Mikołajkach.

      W przerwach między występami także wiele się działo. Święty Mikołaj (p. S. Grzegorczyk) umilał czas swoim autorskim i nie do powtórzenia tańcem oraz śpiewem w stylu rap. Reszta aktorów relaksowała się grając w kalambury.

      Warto wspomnieć o niezastąpionej Radzie Rodziców, która ufundowała każdemu uczniowi słodki upominek, rozdawany przez pomocnice Mikołaja. Apel uważam za udany i  czekam z niecierpliwością na przyszłoroczne przedstawienie.

       

       

      Sprawozdanie sporządziła

      Aleksandra Jopek

       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
   • sekretariat@sp6pila.dlaedu.pl
   • blazejdrab@interia.pl
   • (67) 211 74 52
   • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych