• 5.12.2019 --- XII Gwiazdkowy Turniej Minisiatkówki

     • Od 12 lat organizowany jest w Naszej Szkole turniej minisiatkówki. Tym razem turniej dla uczniów klas VI odbył się 5.12.2019 ,natomiast dla klas V 12.12.2019.

      Do rywalizacji stanęło łącznie w obu turniejach 13 zespołów  trzy osobowych.W trakcie  spotkań rozegranych zostało 36 meczów .Wszystkie zespoły bardzo angażowały się w każdy mecz ,walcząc o  punkty.W tym turniejach najważniejszy  jednak był udział uczniów i ich chęci do uczenia się gry w piłkę siatkową.Gratulacje więc dla wszystkich uczestników  bez względu na zajęte miejsca.Podkreślę tylko ,że w turniejach znakomicie spisały się zarówno dziewczęta jak i chłopcy z klasy Va i VI a.

      Sponsorem( słodkie upominki oraz dyplomy) był Komitet Rodzicielski Naszej Szkoły .Dziękujemy !!! 

      Organizator Turniejów-Dorota Zaleska

     • 03.12.2019 --- SUKCES NASZYCH UCZENNIC!

     • Dnia 3 grudnia 2019 roku, w Szkole Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile odbył się VII Miejski Konkurs Recytatorski Poezji Anglojęzycznej SEASONS OF THE YEAR.

      W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV-VIII pilskich szkół podstawowych. Celem konkursu było między innymi  kształtowanie i rozwijanie zainteresowań młodzieży literaturą angielską oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród uczniów. Jury konkursowe powołane przez organizatora konkursu dokonało oceny prezentacji konkursowych biorąc pod uwagę następujące kryteria: dobór repertuaru, interpretację utworu, poprawność wymowy i intonacji, świadome używanie środków ekspresji i interpretacji tekstu, oryginalność wyrazu artystycznego i prezentacji oraz ogólne wrażenie artystyczne. W konkursie naszą szkołę reprezentowały następujące uczennice: Barbara Zadrożna, kl. V C, Aleksandra Jopek, kl. VI B oraz Julia Wesołowska, kl. VII A.

      Z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki.

      Jest nam niezmiernie miło poinformować, że dwie uczennice naszej szkoły zajęły czołowe miejsca w konkursie.

      I MIEJSCE: Aleksandra Jopek, kl. VI B

      II MIEJSCE: Julia Wesołowska, kl. VII A

      SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!

      Anna Strugarek

      Agnieszka Kuchcińska

     • 05.12.2019--- Konkurs  na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową.

     • Ozdoby bożonarodzeniowe pomagają nam wprowadzić w domu świąteczny nastrój. Sprawiają, że przebywanie  w pięknym, udekorowanym pomieszczeniu  wywołuje w nas pozytywne emocje, radość, zadowolenie i sprawia, że więcej się uśmiechamy.  Zbliżające święta Bożego Narodzenia to doskonała okazja do tworzenia takich właśnie ozdób. Dnia  5 grudnia 2019r. o godzinie 16.30w naszej szkole odbył się rodzinny konkurs  na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową.  Udział w konkursie wzięli uczniowie klas I-III SP wraz z opiekunami. Wykonali bardzo ładne ozdoby przy użyciu przeróżnych materiałów, które przynieśli ze sobą.  Oceny wykonanych przez siebie prac dokonali sami uczestnicy biorący udział w konkursie.  Każdy uczestnik miał jeden głos do oddania i wybierał pracę, która podobała mu się najbardziej.

       

      Wyniki szkolnego konkursu plastycznego na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową dla uczniów kl.1-3 z opiekunem
      pt. "Razem z babcią, ciocią, mamą..."

      Klasy 1:
      1. Lena Kegel kl. 1c (praca nr 5)
      2. Anna Jaroszewicz kl. 1d (praca nr 14)
      3. Mateusz Raszewski kl. 1c (praca nr 6)

      Klasy 2:
      1. Juliusz Romanowski kl. 2c (praca nr 12)
      2. Oskar Lipski kl. 2c (praca nr 11)
      3. Michalina Pastewska kl. 2c (praca nr 13)

      Klasy 3:
      1. Borys McWilliam kl. 3c (praca nr 8)
      2. Maja Kołodziejczyk kl. 3c (praca nr 10)
      3. Wojciech Kozieł kl. 3c (praca nr 7)

      Dziękujemy za aktywny i twórczy udział! Gratulujemy nagrodzonym!

      Organizatorki:
      Foszcz Beata
      Sykutera-Świerczyńska Katarzyna

     • 18.12.2019--- OKULARY DLA SYBERII

     • W dniach od 21 października do 8 listopada w naszej szkole została przeprowadzona zbiórka używanych okularów „Okulary dla Syberii” dla Polaków mieszkających w tym regionie. Niepotrzebne, nieuszkodzone okulary uczniowie naszej szkoły mogli zostawiać w wyznaczonych klasach w szkole. Zbiórka cieszyła się dużym zainteresowaniem i powodzeniem nie tylko wśród uczniów, ale także wśród nauczycieli. Okulary bezpłatnie zbadał oraz przygotował do przekazania Salon Optyczny Piękne Oczy z ul. Zwycięstwa 11. Okulary zostały przekazane przez Panią Annę Łogłoza dnia 27 listopada do Salonu Optometria Karczewski w Toruniu, który jest pomysłodawcą akcji.

      Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tą akcję.

     • 09.12.2019--- Szkolny konkurs pięknego czytania dla kl. 3

     • Dnia 9 grudnia 2019 r. odbył się szkolny konkurs pięknego czytania dla kl. 3. Uczniowie prezentowali swój talent przed komisją konkursową w składzie  
      p. Beatą Sielecką i p. Marią Konik.

      Komisja brała pod uwagę poprawność czytania, wyrazistość, dostosowanie tempa do sytuacji ukazanej w tekście, przestrzeganie znaków interpunkcyjnych, grę głosem oraz ciekawą interpretację tekstu.

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za emocje i przyjazną atmosferę.

      Laureatkami konkursu zostały:

      1 miejsce – Stempowska Liliana kl. 3 a

      2 miejsce – Janowska Zuzanna kl. 3c

      3 miejsce – Jopek Roksana kl. 3 b

      Organizatorki konkursu: Sielecka Beata, Konik Maria

     • 05.12.2019 --- VII Miejski Konkurs Matematyczny „Mistrz Tabliczki Mnożenia”

     • 5 grudnia 2019 r. po raz siódmy gościliśmy w naszej szkole uczestników Miejskiego Konkursu Matematycznego „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Przybyli do nas reprezentanci klas czwartych dziesięciu pilskich szkół podstawowych, a honorowy patronat objął Pan Prezydent Piotr Głowski.

      W tym roku szkolnym różnice punktowe wśród czterech najlepszych uczniów były bardzo małe, a los uśmiechnął się do reprezentantów naszej szkoły.

      Tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia w roku szkolnym 2019/2020 zdobył uczeń Szkoły Podstawowej nr 6 -
      Jan Świerczyński.

      Brawo!

      Ponadto laureatami konkursu zostali: Adam Kotecki ze Szkoły Podstawowej nr 6 (miejsce drugie) oraz Olivier Wójcik ze Szkoły Podstawowej nr 5 (miejsce trzecie). Uczeń Igor Margowski ze szkoły podstawowej STO zdobył wyróżnienie. Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w siódmej edycji konkursu!

      Należy dodać, że poza Jankiem i Adamem (obaj z klasy 4b) naszą szkołę reprezentowali także Katarzyna Perek i Erwin Plaszczyk z klasy 4a.

      Podczas prac komisji konkursowej dzieci brały udział w warsztatach origami prowadzonych przez panią Zdzisławę Rzeczycką i panią Annę Wolską. Uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami i rodzicami stworzyli urokliwą papierową gwiazdę na Święta.

      Na zakończenie imprezy pani dyrektor Małgorzata Strzelecka oraz nasz gość specjalny pani Maria Kubica – Przewodnicząca Rady Miasta wręczyły nagrody, dyplomy i podziękowania laureatom i ich opiekunom. Ponadto wszyscy uczniowie otrzymali słodkie upominki. Nagrody dla uczniów ufundowali Prezydent Miasta Piły oraz Rada Rodziców przy SP nr 6.

      Impreza odbyła się dzięki zaangażowaniu nauczycieli matematyki SP nr 6 oraz sprawnej pracy komisji konkursowej, w skład której weszły panie – Monika Małecka-Wiese, Małgorzata Strzelecka, Agata Madej, Lidia Pokulniewicz (STO) oraz Mirosława Zięcik (SP5)  Jeszcze raz gratulujemy serdecznie laureatom i dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie. Zawsze miło jest nam gościć w progach SP6 tak wspaniałych i zdolnych matematyków!


      Kodowane wyniki zostały podane na stronie już wcześniej, teraz dołączam test konkursowy, z którym zmagali się czwartoklasiści. Jeszcze raz duże brawa dla uczniów!

      TEST, Kliknij tutaj --------------> aaa_test_2019.pdf​​​​​​​


      Beata Krutel – przewodnicząca komisji konkursowej

     • 10.12.2019---XXI Powiatowy Konkurs na Lampę Roratnią.

     • 7 grudnia br. w Skrzatuszu, odbyło się uroczyste posumowanie
      XXI Powiatowego Konkursu na Lampę Roratnią. 

      Na konkurs wpłynęło 261 prac uczniów z powiatu pilskiego. Pomysłowość wykonawców zaskoczyła jury oraz wprawiła w zachwyt przybyłych gości.
       Z naszej szkoły wpłynęło 14 prac konkursowych. Jury przyznało nagrody oraz wyróżnienia. Organizatorzy zadbali również o pozostałych uczestników obdarowując ich słodką niespodzianką. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych lamp roratnich znalazły się prace naszych uczniów. 

      Gratulujemy !!!

      Nagrodzone prace wykonali:

      Małgorzata Chamczyk kl. 3c

      Natasza Skrzypczak kl. 5c

      Szymon Woźniak kl. 5b

      Wyróżnienie otrzymała praca wykonana przez uczennicę Agatę Kalkę z kl. 6a .

                          Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękuję za udział!

       

                                                                                                           Katechetka Sylwia Chyła

     • 10.12.2019--- Święta tuż, tuż ...

     • Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia 2 grudnia
      w naszej szkole odbyły się popołudniowe warsztaty plastyczne dla rodziców z dziećmi. Chętni uczniowie z klasy 3c wraz z najbliższymi wykonali piękne, kolorowe, trójwymiarowe kartki świąteczne.

           Celem spotkania było wzbogacanie rodziców o nowe doświadczenia w spędzaniu z dzieckiem wolnego czasu, stwarzanie rodzicom możliwości poznania przyjaciół swego dziecka i ich rodzin, a przede wszystkim spotkanie w świątecznej atmosferze.

       

      Katarzyna Sykutera-Świerczyńska

     • 10.12.2019--- WYCIECZKA DO SĄDU

     • Dnia 02 grudnia 2019r. uczniowie klasy III c wraz z wychowawczynią wybrali się na wycieczkę do Sądu Rejonowego w Pile. Powitała nas Dyrektor Sądu p.Elżbieta Klejc, następnie spotkaliśmy się z Sędzią p.Beatą Ksiądz oraz z Kuratorem p.Maciejem Pietraszakiem. Osoby te opowiedziały nam wiele ciekawych rzeczy związanych ze swoim zawodem. Mogliśmy zobaczyć jak wygląda sala sądowa, gdzie zasiadają sędziowie, prokuratorzy, adwokaci i oskarżeni oraz cele dla osób oczekujących na proces, dowiezionych z aresztu.  Dużą frajdą dla dzieci był również dźwięk młotka sędziowskiego.

                  Wycieczka wszystkim bardzo się podobała.

      Mamie Oliwii serdecznie dziękujemy za zaproszenie, a mamie Majki za pomoc i opiekę podczas wyjścia.

      Katarzyna Sykutera-Świerczyńska

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
   • sekretariat@sp6pila.dlaedu.pl
   • blazejdrab@interia.pl
   • (67) 211 74 52
   • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych