• 29.04.2021 --- "Wiosna w matematyce" KLASY 4 - Dni Matematyki i Informatyki

     • Przedstawiamy wyniki szkolnego konkursu matematyczno - plastycznego dla uczniów klas 4 pod hasłem WIOSNA W MATEMATYCE:


      I MIEJSCE: Małgorzata Chamczyk 4a

      II MIEJSCE: Wojciech Kozieł 4b

      III MIEJSCE: Maja Kołodziejczyk 4a

       

      A oto pozostałe prace:

      Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali prace konkursowe.

       

      ANNA WOLSKA

     • 30.04.2021--- „Zaproś mnie na swoją lekcję”

     • Jest to projekt edukacyjny, w którym biorą udział uczniowie klasy II a wraz z wychowawcą Aleksandrą Schoen-Kamińską. Powstał on z inicjatywy nauczycielek Magdy Krajewskiej i Irminy Żarskiej. Polega on na tym, że jedni nauczyciele zapraszają na swoje lekcje innych nauczycieli. Na facebooku funkcjonuje grupa, której członkowie przedstawiają swoje"oferty" zgodnie ze swoimi umiejętnościami i zainteresowaniami. Podczas zdalnej edukacji drugoklasistów odwiedziło już czterech gości.

      Pan Mateusz Łysek, założyciel grupy Belfry Bazgrolą, ambasador Genially (grafik, nauczyciel historii z Radlina) zaprosił dzieci do wspólnego rysowania bohaterów ostatnio przeczytanej lektury. Pokazał, jak za pomocą jednego podstawowego kształtu narysować zwierzęta. 

      Pani Joanna Gadomska (nauczycielka biologii z Żychlina), prowadząca stronę i fanpage „Biologia z blondynką” opowiedziała uczniom o mózgu oraz wpływie diety na jego rozwój. 

      Pani Monika Walkowiak (nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej z Kamieńca Wrocławskiego) zaprowadziła dzieci do Wrocławia, opowiadając niezwykle fascynujące historyjki o krasnalach. Uczniowie poznali o nich legendy, ich imiona i co najważniejsze zobaczyli malutkie posążki w różnych miejscach Wrocławia. Dowiedzieli się też, ile jest skrzatów i co było impulsem do powstania „pomarańczowej alternatywy”. Krasnale były bohaterami matematycznych zadań logicznych oraz interaktywnego quizu.

      Pani Vitia  Bartošová Hoffmann (grafik, nauczycielka z Gdańska, z pochodzenia Czeszka) pokazała dzieciom podobieństwa językowe wyrazów, pochodzących z polskiego i czeskiego. Choćby karp, topi czesku kapr. Gość przeprowadził fascynującą lekcję plastyki.  Uczniowie rysowali „marchewki”, które za pomocą kilku kresek stawały się mamą supermenką! 

      A. Kamińska była gościem w sześciu klasach. Przedstawiła dzieciom lekcję „Z życia kota domowego” oraz „Generatory do wykonania gier”. 

      Edukacja zdalna z takim projektem jest ciekawa i niezwykle angażuje uczniów!

     • 23.04.2021---„DZIEŃ ZIEMI – ZOSTAŃ PRZYJACIELEM NASZEJ PLANETY”.

     •          Z okazji międzynarodowego Dnia Ziemi (22 kwietnia) Samorząd Uczniowski naszej szkoły przeprowadził konkurs ekologiczno – plastyczny dla uczniów klas I-VIII pod nazwą

      „DZIEŃ ZIEMI – ZOSTAŃ PRZYJACIELEM NASZEJ PLANETY”.

             W ramach konkursu zainteresowani uczniowie mieli za zadanie przygotować plakat ukazujący w jaki sposób należy dbać o nasze środowisko. Praca plastyczna miała zawierać własnoręcznie narysowane przykłady dobrych praktyk dla natury oraz przyrody (np. segregacja odpadów, oszczędzanie wody lub prądu, sprzątanie lasów i parków, opieka nad zwierzątkami). Praca mogła być wzbogacona krótkimi hasłami, rymowankami lub wierszami promującymi postawę pro-ekologiczną.

          Przysłano 60 prac – to bardzo piękny wynik! Nadesłane prace odznaczyły się niezwykłą starannością, pomysłowością, kreatywnością oraz trafnym doborem materiałów związanych z  troską o nasze otoczenie. Wszystkim uczniom, którzy nadesłali swoje prace, należą się wielkie słowa uznania i podziękowania Szczególne podziękowania należą się uczniom z klasy 1 b (wychowawca -  p. Justyna Siekiera), klasy 1 c (wychowawca
      – p. Katarzyna Sykutera-Świerczyńska) oraz klasy 2 c (wychowawca – p. Beata Foszcz). Właśnie od uczniów
      z tych klas przedstawiciele SU otrzymali najwięcej przygotowanych prac. Wypada mieć nadzieję,
      że zaprezentowane w tych pracach pomysły były, są i będą realizowane w praktyce. Osobne podziękowanie oraz wyróżnienie należą się także przedstawicielom SU z klasy 8 c, którzy byli zaangażowani w organizację
      i przebieg konkursu. Są to: Oliwa Krawczyk, Agata Łańska, Klaudia Michniewicz, Julia Wolska, Zuzanna Załachowska oraz Antoni Gryka.

          Spośród wszystkich przesłanych prac przedstawiciele SU wybiorą wkrótce te najciekawsze. Wyniki zostaną podane w niedalekim czasie.

      Z wielką przyjemnością i dumą prezentujemy nadesłane prace wraz z imionami i nazwiskami
      ich autorek/autorów.

       

     • 22.04.2021 --- Rozstrzygnięcie konkursu Earth Day

     • 22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień ZIemi, którego celem jest uświadamianie społeczeństwa, czym są postawy proekologiczne i jak ogromną rolę powinny odgrywać w naszym życiu. 

      Dzień Ziemi obchodzony jest w momencie równonocy wiosennej na półkuli północnej, czyli w dniu równonocy jesiennej na półkuli południowej. Ten dzień wyróżnia się tym, że na całej planecie dzień trwa tyle samo, co noc. Równonoc wiosenna w starożytnych kulturach rolniczych wiązała się ze świętem rodzącego się życia

      W naszej szkole uczciliśmy ten dzień w wyjątkowy sposób. Uczniowie klas 6 i 7 wraz z nauczycielami języka angielskiego stworzyli plakaty promujące ratowanie ziemi. Prac było naprawdę sporo. Jury składające się z pani Karoliny Kujawy-Adamskiej oraz Agaty Madej, zadecydowało o wybraniu zwycięzców w dwóch kategoriach: klas 7 i 6.

      W KLASACH 7:

      ===============================================
      I MIEJSCE: Alicja Dąbrowska 7D

      II MIEJSCE: Martyna Wiśniowiecka 7D

      III MIEJSCE: Julia Kulikjan 7A

      WYRÓŻNIENIA: Lena Osowicka 7C oraz Maria Bagińska 7C

       

      W KLASACH 6:

      ===============================================
      I MIEJSCE: Natasza Skrzypczak 6C

      II MIEJSCE: Nikola Bojaczuk 6D

      III MIEJSCE: Maciej Lipiński 6D

      WYRÓŻNIENIA: Amelia Skuz 6D

      A oto pozostałe prace uczniów:

      GRATULUJEMY!!!

      Opracowali:

      nauczyciele języka angielskiego z p. Karoliną Kujawą Adamską i p. Agatą Madej

     • 21.04.2021 --- UWAGA! KONKURS.

     • KONKURS "LET'S VISIT PIŁA" (ODWIEDŹMY PIŁĘ).

      CELEM KONKURSU JEST:

      •popularyzacja i poszerzanie wiedzy na temat Piły i okolic

      • rozwijanie indywidualnych zdolności plastycznych

      • budzenie zainteresowania różnymi technikami plastycznymi

      • motywowanie uczniów do zdobywania nowych umiejętności i wiadomości

      • podniesienie poziomu umiejętności językowych

      • ćwiczenie poprawnej pisowni

       

      Złożone prace, powinny cechować się:

      • estetyką wykonania

      • bezbłędnym zapisem i poprawnością językową

      • trafnością dostosowania tekstu do obrazu

      • oryginalnym pomysłem

      • samodzielnym wykonaniem pracy

      • w mailu z załączoną pracą należy podać: imię, nazwisko, szkołę, klasę

      • prace mogą zostać wykonane różnymi technikami artystycznymi: z

      zastosowaniem programów komputerowych (zapisane w formacie jpg., pdf.,

      png,, lub odt.) lub dowolną metodą tradycyjną (zdjęcie pracy przesłane w

      formacie jpg. lub pdf.)

       

      KRYTERIA OCENY PRZY WYBORZE NAJCIEKAWSZYCH PRAC:

       

      • poprawność językowa i prawidłowy zapis

      • oryginalność wykonanej pracy

      • estetyka wykonania

       

      INFORMACJE DODATKOWE:

      • niezależna komisja powołana przez organizatora wybierze na każdym etapie

      edukacyjnym 3 nagrody, w tym na etapie klas IV – VIII 6 nagród, z podziałem

      na klasy IV – VI i VII – VIII

      • zdobywcy nagród oraz wyróżnień zostaną zaproszeni na wręczenie nagród,

      które odbędzie się 7 maja 2021 r. w Urzędzie Miasta Piły

       

      Piotr Gorzelak

     • 20.04.2021--- Technologie są dla dzieci!

     • Edukacja zdalna nie jest przeszkodą, by uczniowie tworzyli kreatywne zadania
      i wykorzystywali do tego strony internetowe. Przykładem są działania uczniów
      z klasy IIa. Dzieci pod kierunkiem wychowawcy Aleksandry Schoen-Kamińskiej tworzyli proste chmury wyrazowe w programie Word Art, utrwalając pisownię wyrazów z „rz”po spółgłoskach. Z ich prac wychowawczyni stworzyła interaktywne puzzle, które systematycznie dodaje na planszy Genially. Z okazji Dnia Ziemi uczniowie wykonali prosty komiks w programie Toony Tool, pokazując w jaki sposób można dbać o naszą planetę. Tworząc ten plakat uczniowie poznali, czym jest dialog, utrwalili pisownię zdań oraz pisownię polskich znaków z wykorzystaniem klawiatury. Działania te są przykładem podnoszenia kompetencji cyfrowych i realizacji podstawy programowej
      za pomocą prostych narzędzi webowych. 

     • 13.04.2021 --- DNI PRZEDMIOTÓW HUMANISTYCZNYCH  - edycja 2021

     • W dniach 29 – 31. 03. 2021 r. w naszej szkole odbyły się Dni Przedmiotów Humanistycznych. W tym roku w nietypowy i jedyny dostępny sposób, czyli online. Nauczycielki przedmiotów humanistycznych chciały, wraz z uczniami, świętować Międzynarodowy Dzień Teatru, który przypada 30 marca każdego roku, ale też sprawić, by młodzież „zaprzyjaźniła się” z szeroko pojętą kulturą. W tych dniach zazwyczaj uczniowie mieli okazję wyjść do teatru lub kina, sami przedstawiali spektakle, uczestniczyli w humanistycznych turniejach, organizowane były wystawy uczniowskich prac.

      W bieżącym roku musieliśmy zmienić formułę, ale nie chcieliśmy zupełnie zrezygnować ze świętowania! Ostatecznie we wszystkich niemalże klasach 4 – 8 udało się zaakcentować obchody humanistycznego święta. W ramach wirtualnych wizyt w teatrze uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakle:

      „Zemsta” w reż. J. Świderskiego (z zasobów NINATEKI) oraz sięgnęli do sztuk czytanych performatywnie – tu zapoznali się również z „Zemstą”- w wykonaniu aktorów Teatru KWADRAT, zaś młodsze klasy obejrzały spektakle „Pinokio”,  „Bambuko, czyli skandal w krainie gier”, „Oskar i pani Róża” lub „Tajemniczy ogród” w wykonaniu gimnazjalistów ze Środy Śląskiej.

       Zaprosiliśmy też do kina, gdyż ZAWSZE JEST CZAS NA DOBRY FILM! Chętni uczniowie mogli więc zasiąść do oscarowej  produkcji w reż. Petera Weira pt. „ Stowarzyszenie Umarłych Poetów ”. Chcieliśmy również zaakcentować obecność w naszej kulturze poetów i pisarzy, którzy stali się patronami roku 2021. A są to STANISŁAW LEM, CYPRIAN KAMIL NORWID, KRZYSZTOF KAMIL BACZYŃSKI oraz KARD. STEFAN WYSZYŃSKI. Młodzież miała możliwość zapoznania się z sylwetkami tych twórców i ludzi mających wpływ na życie kulturalne i społeczne naszego kraju. Wyświetlone zostały różnorakie prezentacje i filmy przybliżające dorobek tych niezwykłych postaci.

      WYŚLIJ KARTKĘ, NIE SMS-a pod tym hasłem uczniowie tworzyli , w programach graficznych lub własnoręcznie kartki pocztowe. mogli napisać życzenia z okazji Wielkanocy, pozdrowić kogoś lub wyrazić wdzięczność wybranej osobie/osobom, nie tylko od święta. Zajęcia były doskonałą okazją do utrwalenia zasad redagowania kartek pocztowych, a także zachęceniem do ich tworzenia i wysyłania najbliższym i znajomym.

      Dodatkowo nawiązaliśmy do Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego i wykorzystaliśmy okazję, aby zaprosić uczniów do zabawy z językiem polskim. Do dyspozycji mieli szereg filmików propagujących poprawne mówienie i pisanie, zabaw językowych, polonistycznych escape roomów, gier, prezentacji ( przyg. przez p. Monikę Gawerek), które za punkt wyjścia miały np. wielkanocne jajo J, a były pretekstem do utrwalania związków frazeologicznych, wiedzy gramatycznej, poznawania ciekawostek językowych.

      Podsumowując, można stwierdzić, iż jeśli ktoś naprawdę chciał się „ ZAPRZYJAŹNIĆ ”  z językiem swoich przodków i własnym, to w tych kilku przedświątecznych dniach miał ku temu świetną okazję!

       

      Tekst: Beata Lipowicz

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
   • sekretariat@sp6pila.dlaedu.pl
   • agatamadej@sp6pila.dlaedu.pl
   • (67) 211 74 52 fax: (67) 211 74 73
   • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła
   • KLASY 1-3 SP: justyna_siekiera@o2.pl KLASY 4-8 SP: agatamadej@interia.pl
   • 764-23-33-770
   • /SP6_Pila/SkrytkaESP
 • Galeria zdjęć

   brak danych