• Co z tym prądem?

     • Dlaczego żarówki świecą i czasem przestają? Po co w żarówce żarzący
      się drucik? Dlaczego nie wolno mokrymi dłońmi włączać suszarki? Odpowiedzi na te pytania są oczywiste dla dorosłych, ale nie dla siedmiolatka, który jest bardzo ciekawy świata i wszelkich zjawisk. Uczniowie klasy Ia wraz
      z wychowawcą
      Aleksandrą Schoen-Kamińską wykonali  doświadczenia z prądem
      i znaleźli odpowiedzi na te pytania.

     • METALOWE INSPIRACJE -wycieczka

     • 19 maja uczniowie klasy 3B udali się na warsztaty do Centrum Metalowe Inspiracje w Wałczu. Udział w warsztatach dla dzieci to niezwykłe doświadczenie, które pozwala młodym uczestnikom rozwijać swoje umiejętności, kreatywność oraz zdobywać nową wiedzę przez interaktywną i angażującą zabawę. Uczniowie wzięli udział w warsztatach informatycznych, podczas których doskonalili technikę programowania w Scratchu. Następnie na warsztatach z Lego  budowali wyścigówki i skoczki przy pomocy zestawów Lego Education BricQ Motion. Na koniec wzięli udział w warsztatach przyrodniczo-chejicznych i wykonanali mydełka dla mam.

       

     • WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW z PP 12

     • 18 maja naszą szkołę odwiedziły przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 12 w Pile. Wizyta przedszkolaków w szkole to nie tylko okazja do zapoznania się z nowym środowiskiem, ale także do zdobycia pierwszych doświadczeń związanych z nauką i poznawaniem świata. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć, jak wygląda typowa sala lekcyjna, poznały specjalne miejsca w szkole, takie jak biblioteka, świetlica, plac zabaw czy boisko szkolne. Dzieci zostały oprowadzone po szkole a następnie wzięły udział w krótkiej lekcji przeprowadzonej z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Na koniec rozwiązały karty pracy.

      Przedszkolaki w swoim małym świecie pełnym kolorowych zabawek i przyjaciół z pewnością z niecierpliwością wyczekują momentu, gdy staną się uczniami szkoły. Jest to dla nich nie tylko przejście do nowego etapu życia, ale również fascynujące doświadczenie, które daje im możliwość odkrywania nowych miejsc i spotkania z prawdziwymi uczniami i nauczycielami.

      Takie wizyty są nie tylko cennym doświadczeniem dla przedszkolaków, ale również dla samej szkoły. Pomagają one stworzyć atmosferę przyjazną i otwartą, gdzie wszyscy uczniowie czują się mile widziani i doceniani.

       

      J.Siekiera

     • ROZŚPIEWANA „MATYLDA”

     • 16.05.2023r. uczniowie kl. 4b, 4d i 6c (46 uczestników) pod opieką p. B. Lipowicz,                p. B. Draba oraz rodziców udali się na wycieczkę do Teatru Kameralnego w Bydgoszczy. Ich celem było obejrzenie spektaklu muzycznego opartego na motywach powieści Roalda Dahla pt. MATYLDA. Spektakl ten był opatrzony takim samym tytułem.

      Po przybyciu na miejsce i zakupie biletów wszyscy zajęli wyznaczone miejsca i zagłębili się w opowiadaną historię… Bohaterką przedstawienia była ośmioletnia Matylda, która kochała książki, miała wspaniale rozwiniętą wyobraźnię i posiadała niezwykłe zdolności. Nie każdy jednak był w stanie docenić dar, jaki miała dziewczynka, więc gdy dziecko trafiło do szkoły demonicznej Agaty Łomot, zaczęły się przygody, jakich próżno by szukać na co dzień.

      Wszyscy widzowie z zapartym tchem śledzili losy wrażliwej i odważnej Matyldy. Dodatkowo podziwiali talent wokalny odtwórczyni głównej roli – Łucji Dobrogowskiej i pozostałych dziecięcych aktorów (dorosłych oczywiście również).

      Po zakończonym spektaklu udało się jeszcze zrobić kilka pamiątkowych fotek i około godz. 14:00 uczestnicy „wyprawy po kulturę” ruszyli w drogę powrotną do grodu Staszica. Na miejsce przybyli o 16:30 i pełni wrażeń oraz bogatsi o nowe doświadczenia rozeszli się do domów.

       

       

      aut. Beata Lipowicz

     • Wizyta sześciolatków z PP nr 18

     • 17 kwietnia 2023 r. klasę 1b odwiedziła grupa sześciolatków z Przedszkola nr 18 w Pile. Dzieci dowiedziały się jak wygląda nauka i zabawa w klasie pierwszej. Młodsi koledzy brali również udział we wspólnej nauce i zabawie: rozwiązywali zagadki matematyczne, rozpoznawali litery, czytali proste wyrazy, a także oglądali prezentację multimedialną. Poznali również zasady dobrego zachowania się ucznia w szkole. Na zakończenie wizyty, wspólnie z uczniami klasy pierwszej, zaśpiewali wesołą  piosenkę o maszerującej wiośnie.

       

      M.Kurowska                                                

     • XI MIEJSKI KONKURS PRZYRODNICZY DLA KLAS II

     • 18 kwietnia w SP 5  odbył  się
      XI Miejski Konkursu Przyrodniczy
      dla uczniów klas 2 "Przyroda, Ja i Ty" . 

      W konkursie udział wzięło 9 drużyn reprezentujących pilskie szkoły podstawowe.Zadaniem uczniów było rozwiązanie 5 zadań przygotowanych w formie ESCAPE ROOMU- pokoju zagadek.

      Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie:

      Maria Landowska z klasy 2d

      Hanna Dolna z klasy 2a

      Maciej Jankowski z klasy 2c

      Nasi reprezentanci zdobyli II miejsce. 

      GRATULACJE!!!

      Serdecznie dziękuję rodzicom za przywiezienie dzieci na konkurs oraz wychowawczyniom za przygotowanie dzieci do konkursu.

      J.Siekiera

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
   • (67) 211 74 52
   • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła
    Poland
   • KLASY 1-3 SP: justyna_siekiera@o2.pl
    KLASY 4-8 SP: blazejdrab@interia.pl
   • 764-23-33-770
   • /SP6_Pila/SkrytkaESP
 • Galeria zdjęć

   brak danych