• Finał III Narodowego Konkursu Wiedzy o Sporcie

     • W piątek 17 listopada odbył się w Warszawie Finał III Narodowego Konkursu Wiedzy o Sporcie. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym zwanym eliminacjami należało rozwiązać  test online składający się z 30 pytań. Po przesłaniu odpowiedzi uczestnicy czekali na informację dotyczącą zakwalifikowania się do finału. Etap trwał do 31 października. Do finału przechodziło 30 zawodników , którzy uzyskali największą ilość zdobytych punktów. \

      Jest mi niezmiernie miło poinformować , że wśród finalistów znalazł się uczeń naszej szkoły - Wojciech Drzewiecki z klasy VB , który w eliminacjach zajął 26 miejsce , dające mu awans do finału ogólnopolskiego w kategorii młodszej 7 - 12 lat. 

      W eliminacjach online wzięło udział ponad 8000 osób , więc tym bardziej sukces Wojtka jest godny podkreślenia.

      W finale do rozwiązania był test składający się z 30 pytań. Na rozwiązanie uczestnicy mieli 30 minut. Wojtkowi co prawda nie udało się stanąć na podium ale za udział otrzymał nagrody i pamiątkowy dyplom. 

      Gratuluję Wojtkowi  sukcesu i życzę dalszych sportowych osiągnięć . 

      Opiekun konkursu - Sławomir Grzegorczyk. 

     • Plan po korektach...

     • W zakładce PLAN LEKCJI znajduje się już plan po korektach, obowiązujący od najbliższego poniedziałku 20 listopada 2023r. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami.

       

                                                                                                                                              Dyrekcja szkoły

     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 

     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia, a także uświadomić, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w nauce matematyki.

      W piątek 17 listopada komisje złożone z uczniów klas czwartych, wspierane przez asystentów, sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia. Każdy z chętnych, a było ich bardzo dużo rozwiązywał przykłady z tabliczki mnożenia, po komisyjnym zaliczeniu uzyskiwał tytuł ,,eksperta tabliczki mnożenia". Poziom konkursu był bardzo wysoki a emocje ogromne. Wszyscy chcieli policzyć bezbłędnie zadania.

      Wszystkim, którzy otrzymali odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia (wręczono 160 takich odznak dla uczniów oraz 9 dla osób dorosłych).

      Światowemu Dniu Tabliczki Mnożenia towarzyszyła wystawa plakatów i lapbooków z tabliczką mnożenia wykonanych przez uczniów klasy IVa, IVb i IVc.

      Nad całością imprezy czuwały nauczycielki uczące matematyki: Beata Krutel, Monika Małecka – Wiese , Anna Wolska.

      GRATULUJEMY!

                                                                                                                    Szkolny koordynator Anna Wolska

     • Stowarzyszenie Sorsum Corda ŚWIĄTECZNE KARTKI DOBROCZYNNE

     •  

      DRODZY RODZICE, UCZNIOWIE, NAUCZYCIELE I PRZYJACIELE SZKOŁY.

      W dniach 27.11 - 06.12.23 Samorząd Uczniowski prowadzić będzie sprzedaż świątecznych kartek bożonarodzeniowych, które zaoferowało Stowarzyszenie Sorsum Corda.  

       Cena kartki wraz z kopertą to - 3zł

      Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc chorym i niepełnosprawnym, objętych pomocą  programu chcepomagac.org  Ten cenny dar z pewnością zauważą i docenią Twoi bliscy i znajomi.

      SU

     • Święto Niepodległości

     •     Co roku w Szkole podstawowej nr 6 w Pile uroczyście obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości Polski. W bieżącym roku szkolnym 9 listopada 2023 roku odbył się spektakl słowno- muzyczny pt.: " Ten, kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości, Nie jest godzien szacunku teraźniejszości, Ani ma prawo do przyszłości...". W trakcie uroczystości mogliśmy usłyszeć słowa  Marszałka J. Piłsudskiego, które  stanowiły motto przewodnie spektaklu.  Składał się on z komentarzy historycznych i wierszy recytowanych przez uczniów. W jego trakcie mogliśmy usłyszeć  następujące utwory muzyczne: "Wojenko, wojenko...", "Rozkwitały pęki białych róż", "Legiony", "Nie żałujcie serc dziewczyny...", "Biała Armia", "A jeśli nie wrócę...".  Spektaklowi towarzyszyła prezentacja multimedialna wykonana przez panią Dorotę Żołędziewską. Oprawę plastyczną  zaprojektowała i wykonała  pani Karolina Kujawa - Adamska. Uroczystość przygotowali pani Iwona Bagińska

      i pan Błażej Drab. Uczestnikami spektaklu byli uczniowie    klas od  3 do 8 .

        Obchodom Narodowego Święta Niepodległości Polski towarzyszyły gazetki tematyczne umieszczone na II piętrze szkoły.     Uczniowie Szkoły podstawowej nr 6 w Pile w dniu 10 listopada 2023 r  wraz z nauczycielami ,  Dyrekcją szkoły   jak co roku  przystąpili także do  akcji: "Szkoła do hymnu" i  o godzinie 11.11 uroczyście zaśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego". 

                                                                                                                                                                    Iwona Bagińska

     • KORBO W EDUKACJI

     •   W czwartek 9 listopada uczniowie klasy I b budowali z klocków KORBO obiekty nawiązujące do tematyki NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI. Produkty tworzone przez KORBO to innowacyjne zabawki zachęcające młodych budowniczych do kreatywnego i logicznego myślenia. Uczniowie korzystając z nich podczas zajęć uczą się kodowania, planowania, współpracy . Wszystko to w atmosferze zabawy.  Dzieci ułożyły z nich:  flagę Polski, rzekę Wisłę, smoka wawelskiego oraz budowały stolicę Polski – Warszawę J.

      Śmiechu i dobrej zabawy było co niemiara! Dziękujemy p.Oli za wypożyczenie tych klocków J

      Dominika Lipska-Gendera

     • WYCIECZKA DO FIRMY ALBATROS

     • 17 października klasa I b wraz z wychowawcą udała się na wycieczkę do Wałcza do firmy ALBATROS ALUMINIUM. Firma w której pracuje mama uczennicy Mai ,prowadzi akcję : „Mama ,tata w pracy” mającą na celu pokazanie w jaki sposób pracuje rodzic i jak wygląda zakład pracy. Dzieci zapoznały się z profilem produkcyjnym firmy. Dowiedziały się w jaki sposób wytłaczane są profile aluminiowe . W programie znalazł się czas na zwiedzanie całego zakładu produkcyjnego pod bacznym okiem specjalistów BHP.

        W czasie, gdy część grupy zwiedzała zakład , druga część dzieci rysowała i zadawała pytania specjalistom  dotyczące specyfiki pracy. Po dniu pełnym wrażeń dzieci zostały poczęstowane pysznymi tostami i owocami.

        Jeszcze raz dziękujemy firmie ALBATROS ALUMINIUM a przede wszystkim PRACOWNIKOM  za zaproszenie na pouczającą lekcję. Mamie Mai, która pokazała dzieciom tajniki pracy, Rodzicom oraz  Opiekunom wycieczki.

      Dominika Lipska-Gendera                                                                          

     • Szkolny Klub Europejski

     •  

      W październiku, w naszej szkole, rozpoczął działalność Szkolny Klub Europejski, którego celem jest udział w projekcie "Miasto Piła z nowa energią" pod egidą Stowarzyszenia Obywatelskiego Inicjatywy Europejskie. Członkami klubu są uczniowie klas 6 i 7. Odbyło się już spotkanie organizacyjne oraz pierwsze zajęcia dotyczące historii integracji europejskiej. Na zajęciach poznaliśmy również ojców zjednoczonej Europy wykorzystując do tego quizy edukacyjne. Natomiast 10.11.2023 członkowie klubu wzięli udział w Międzynarodowym Mitingu na Cmentarzu Jenieckim w Leszkowie. Celem było upamiętnienie tysięcy jeńców wielu narodowości, którzy cierpieli i zmarli w pilskim obozie jenieckim, a także zaapelowanie do władz społeczeństw Europy o zapobieganie konfliktom, budowanie zgody i wzmacnianie współpracy. Uczniowie mogli też obejrzeć wystawę archiwalnych zdjęć żołnierzy obozu oraz oddać cześć ich pamięci na cmentarzach z I i II wojny światowej.

       

      Małgorzata Strzelecka – opiekun klubu

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
   • (67) 211 74 52
   • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła
    Poland
   • KLASY 1-3 SP: justyna_siekiera@o2.pl
    KLASY 4-8 SP: blazejdrab@interia.pl
   • 764-23-33-770
   • /SP6_Pila/SkrytkaESP
 • Galeria zdjęć

   brak danych