• Dzień Dziecka kl. 1-3

     • Dzień Dziecka to święto, na które wszyscy uczniowie czekają z niecierpliwością przez cały rok! Poza klasowymi obchodami ogólnoszkolne świętowanie odbyło się w tym roku 29. maja.

      Dzieci z klas 1-3 miały zorganizowane zawody sportowe (z podziałem na dwie zmiany), które koordynował pan Sławomir Grzegorczyk. W organizacji pomagali również inni nauczyciele (p. Małgorzata Strzelecka, p. Magda Juszczak, p. Dawid Szymański, ks. Andrzej Jarzyna). Konferansjerkę prowadzili tatusiowie z kl. 1c – pan Wojciech Dróżdż na pierwszej zmianie i pan Przemysław Pogorzelski na drugiej zmianie.

      Wyścigi rzędów w których uczestniczyli najmłodsi uczniowie sprawiły wiele radości, ale też satysfakcji z wygranych poszczególnych konkurencji, chociaż miejsca na mecie nie były brane pod uwagę. Liczyła się przede wszystkim wspólna zabawa i integracja międzyklasowa.

      Tego dnia na dzieci czekał drobny poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców i lody zakupione przez Rady Klasowe.

      Dwie klasy – 1a i 3d – wraz z wychowawczyniami uczestniczyły w wyjściu do Regionalnego Centrum Kultury, gdzie obejrzały spektakl teatralny pt.  „Doktor i jego zwierzęta”, następnie udały się na lody.

      Red. K. Adamczyk, K. Sykutera-Świerczyńska
      Foto. M. Strzelecka, J.Siekiera

     • DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE – PRZEGLĄD TALENTÓW „MAMY TALENT” I NIE TYLKO!

     •  

      Z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole odbyła się kolejna edycja przeglądu talentów pod nazwą  MAMY TALENT!”, w ramach którego uczniowie naszej szkoły mogli zaprezentować swoje nieprzeciętne i niebanalne umiejętności w postaci występów wokalnych i sprawnościowych, tańca hip-hop, gry na skrzypcach czy też układania kostki Rubika. Uczestnicy zostali wyłonieni z castingów przeprowadzonych przez Samorząd Uczniowski oraz wytypowani przez pana Błażeja Draba w ramach kółka wokalnego. W holu naszej szkoły przed zgromadzoną publicznością zaprezentowali się niezwykle utalentowane oraz odważne młode osoby:

      - Marcelina Rozpłoch (4b) i Antonina Roszkowska (4c) – duet wokalny w utworze  „Ne rozumiju” Vixen

      - Maksim Yakovenko (4c) – gra na skrzypcach

      - Jagoda Misztal i Julia Pulka (5a) – duet wokalny w utworze „Taxi” Kizo

      - Maja Piechota (5a) - pokaz akrobatyczny WIOSENNA AKROBATYKA

      - Paweł Gawliński (5b) - układanie kostki Rubika na czas

      - Gracjan Graczyk (5d) – występ wokalny w utworze „Nie mów nie” Dawida Kwiatkowskiego

      - Amelia Pawłowska (6a) - pokaz hip hop

      - Paulina Babczyńska, Urszula Lus (6a) - pokaz siatkarski

      - Zofia Marciniec (6a) – występ wokalny + gra na keyboardzie w utworze „Miłość kwitnie wokół nas” z filmu  KRÓL LEW

      - Przemysław Grabowski (6c) – występ wokalny w utworze „Skrzydlate ręce” Enej 

      - Nikol Semenova (6c) – śpiew a capella  utworu „Trymaj” Christiny Solowij

      Uczestników oceniało jury w składzie: pani wicedyrektor Aldona Ostachowicz, pani pedagog Judyta Górka oraz przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Stanisław Grochowski z klasy 8 b. Trzeba przyznać, że wybór nie należał do najłatwiejszych gdyż wszystkie występy stały na niezwykle wysokim i wyrównanym poziomie. Ostatecznie, decyzją jury,  zwycięzcą został Maksym Yakovenko – uczeń klasy 4c, drugie miejsce zajęła Maja Piechota z klasy 5 a, a trzecie miejsce przypadło w udziale Nikol Semenowej z klasy 6 c. Nagrodę publiczności (w wyniku tajnego głosowania) otrzymał Przemek Grabowski z klasy 6 c. GRATULACJE!

      Triumfatorzy otrzymali cenne nagrody (m.in. hulajnogę oraz plecaki i piórniki). Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali w dowód uznania dyplomy i słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły. Wypada mieć nadzieję, iż tegoroczny przegląd nie  był ostatnią okazją, dzięki której uczniowie naszej szkoły mogli podzielić się swoimi zdolnościami oraz przełamywać własne bariery. Osobne podziękowania należą się uczennicom klasy 6 c – Kai Jagodzińskiej oraz Mai Walewskiej za pomoc przy organizacji oraz przeprowadzeniu konkursu a także uczniowi klasy 5 b – Jankowi Siebyle oraz uczniowi klasy 6 c - Przemkowi Grabowskiemu za wzorową opiekę nad nagłośnieniem.

      Wzorem roku poprzedniego, po zakończeniu przeglądu talentów odbył się turniej „Familiada”. W ramach zmagań drużyna Samorządu Uczniowskiego (uczniowie) zmierzyła się z drużyną nauczycieli naszej szkoły. Uczestnicy odpowiadali na  pytania dotyczące hobby oraz zainteresowań bohaterów tego dnia -  czyli naszych uczniów. Ankiety zawierające pytania zostały opracowane i przeprowadzone przez członków SU wśród setki przepytanych na tę okazję uczniów. Pytania prezentowały się następująco:

      PYTANIE 1 JAKIE MASZ  ULUBIONE HOBBY?

      PYTANIE 2: GDZIE NAJBARDZIEJ LUBISZ SPĘDZAĆ WAKACJE?

      PYTANIE 3: JAKIE MASZ ULUBIONE SŁODYCZE?

      PYTANIE 4: JAKI JEST TWÓJ ULUBIONY OWOC / WARZYWO?

      PYTANIE 5: JAKIE ZWIERZĄTKO NAJBARDZIEJ LUBISZ?

      PYTANIE 6: JAKI KOLOR NAJBARDZIEJ LUBISZ?

      Drużyny, pod przywództwem kapitanów (pani wicedyrektor Ostachowicz oraz uczennicy klasy 8 a - Agaty Musiał) wskazywały, które odpowiedzi na powyższe pytania były udzielane przez ankietowanych najczęściej. Stosownie do okazji zwycięzcami pojedynku została drużyna uczniowska, która celniej udzielała poprawnych odpowiedzi. Turniej przygotowały oraz poprowadziły uczennice klasy 6 a – Ula Lus oraz Zosia Marciniec.  Przyznać trzeba, że turniej cieszył się wielkim zainteresowaniem publiczności a także niezwykłym zaangażowaniem uczestników. Gratulacje dla wszystkich!

       

       

     • 29.05.2024 ODBYŁY SIĘ XIX MISTRZOSTWA SZKOŁY KLAS 7-8 W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW. 30 UCZNIÓW NASZEJ PLACÓWKI RYWALIZOWAŁO W DUCHU FAIR-PLAY. ZAPRASZAMY DO RELACJI Z PRZEBIEGU TURNIEJU.

     • Historia tych zawodów sięga już blisko 20 lat. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest Dyrektor naszej szkoły p.Grzegorz Mąka. XIX edycja przyniosła szereg ciekawych i zaciętych spotkań. W toku rozgrywek najlepsza okazała się klasa 7A zwyciężając z dorobkiem 10 punktów. Złoci medaliści tylko raz podzielili się punktami, a ich bramkarz wyciągał piłkę z siatki jedynie w spotkaniu z klasą 7B . Miejsce drugie zajęła klasa 8A, trzecie 8B, czwarta i piąta lokata przypadła odpowiednio dla klas 7C i 7B. Co warte zauważenia zmagania toczyły się w przyjaznej atmosferze. Oczywiście nie mogło zabraknąć nagród indywidualnych, słodkości i napojów dla uczestników turnieju. O to wszystko zadbała Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 6 w Pile. Zawody jak co roku cieszyły się dużym zainteresowaniem i uznaniem ze strony uczniów, a to przecież najważniejsze. Poniżej laureaci nagród indywidualnych i fotorelacja z dekoracji zawodów.

       

      Najlepszy bramkarz: Piotr Tuczyński kl. 8B

      Najlepszy strzelec: Wiktor Bukowski kl. 7A

      Najlepszy zawodnik: Oliwier Kopczyński kl. 8A.

     • SIATKARKI I SIATKARZE SP6 RYWALIZOWALI W FINALE WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO W PLAŻOWEJ PIŁCE SIATKOWEJ!

     • Uczennice i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 im. Lotników Polskich w Pile:

      1. Janowska Zuzanna kl. 7A
      2. Raszeja Kornelia kl. 7A
      3. Słowińska Olga kl. 7A

       

      1. Hryncewicz Filip kl. 7A
      2. Jopek Bartosz kl. 8A
      3. Molak Marcel kl. 8A

      Wyżej wymienione zawodniczki i zawodnicy wzięli udział w Finale Województwa Wielkopolskiego w Plażowej Piłce Siatkowej. Turniej odbył się 29.05.2024 r. we Wrześni.

       

      Zmagania w piłce siatkowej plażowej zakończyliśmy na miejscach 5-6 w przypadku chłopców oraz 9-12 w przypadku dziewcząt. Ten bardzo dobry sportowo sezon zamykamy zawodami w Wrześni i już nie możemy się doczekać przyszłorocznych potyczek na parkietach i boiskach piaszczystych.

       

      Serdeczne gratulacje !.

      Opiekunowie drużyn: Rafał Justynowicz oraz Miłosz Malczewski

       

     • KONKURS LEROY MERLIN - PROŚBA O GŁOSY

     • Szanowni Państwo,

      uczniowie naszej szkoły, uczęszczający na zajęcia świetlicowe, przystąpili do konkursu DZIECIĘCY MINI OGRÓDEK LEROY MERLIN W PILE.

      Zgodnie z regulaminem każdy klient, który zrobi zakupy w Leroy Merlin w dniach od 31.05.2024r. do 09.06.2024r., na podstawie paragonu będzie mógł zagłosować na dowolną pracę. Każdy paragon upoważnia do oddania jednego głosu. W ten sposób organizatorzy konkursu wyłonią laureatów.

      BARDZO PAŃSTWA PROSIMY O ODDANIE GŁOSU NA PRACĘ WYKONANĄ PRZEZ UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY.

      (zdjęcie pracy poniżej).

     • GRA EDUKACYJNA

     • Gra edukacyjna- podłogowa to efekt przeniesienia koncepcji tradycyjnej gry planszowej na duży format podłogowy. Planszą jest duża przestrzeń, a pionkami – dzieci. Skupiając uwagę na fabule gry i współzawodnictwie uczniowie  rozwijają jednocześnie koncentrację i zdolności uczenia się słuchowego, wizualnego i kinetycznego. Nauczyciele z kolei są w stanie realizować swoje cele w sposób ciekawy i przyjemny dla uczniów. Taka gra, to także pomoc dydaktyczna dla nauczycieli i świetna zabawa dla ich podopiecznych. Aktywność fizyczna – połączona z zabawą – znacznie mocniej angażuje uczniów, przyczynia się do ich dobrego samopoczucia, wzrostu motywacji i chęci do pracy.

        Dzięki takiej grze możemy kształtować wśród uczniów i ich najbliższych aktywne postawy proekologiczne, poczucie odpowiedzialności za środowisko i troskę o najbliższe otoczenie m.in. w zakresie : ochrony powietrza, wód, gospodarki odpadami. Podczas  zabawy dzieci poznają wzorzec zachowania w otaczającej ich przyrodzie, pozwalającego na wzajemne przyjazne funkcjonowanie człowieka i środowiska naturalnego.

      Jak mówi powiedzenie: „Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał”.

        Warto wykorzystać ten potencjał i rozwijać świadomość ekologiczną już od najmłodszych lat, przy okazji poznawać obiekty charakterystyczne dla naszego miasta- Piły.

      W zabawie udział wzięli uczniowie klasy:

      1a- wychowawca- p. Dorota Wojtkiewicz-Kraska

      1b- wychowawca- p. Dominika Lipska-Gendera

      1c- wychowawca- p. Katarzyna Sykutera-Świerczyńska

      1d- wychowawca- p. Sylwia Chyła

       

      Gry zostały zakupione przez Gminę Piła z dotacji otrzymanej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

       

      Red. Dominika Lipska-Gendera

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
   • (67) 211 74 52
   • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła
    Poland
   • KLASY 1-3 SP: justyna_siekiera@o2.pl
    KLASY 4-8 SP: blazejdrab@interia.pl
   • 764-23-33-770
   • /SP6_Pila/SkrytkaESP
 • Galeria zdjęć

   brak danych