• Spotkanie z druhną

      22.05.2024

      Uczniowie klasy 2c gościli 8 maja druhnę Lidię, która jest prywatnie mamą Anastazji i ciocią Patrycji. Druhna Lidia powiedziała nam o swojej pasji i działaniach podejmowanych w ramach spotkań z zuchami i harcerzami. Współczesny zuch i harcerz to przecież ktoś zaradny, pomocny, energiczny, odznaczający się odwagą, a także członek harcerskieji zuchowej drużyny dziecięcej, bardzo często z pozytywnym i wesołym usposobieniem. Podczas spotkania z panią Lidią dzieci zadawały dużo pytań i wspólnie wykonały zadania związane z tematyką zabaw proponowanych przez naszego gościa. Dowiedzieliśmy się również, iż podczas spotkań zuchy i harcerze rozwijają swoją wyobraźnię, umiejętności, kształtują charakter jednocześnie integrując się we wspólnych działaniach. To było bardzo owocne spotkanie i bardzo zachęcające do zdobywania różnych sprawności. Sprawność zuchowa to określone programem umiejętności

     • Turniej w Warcabach Klasycznych

      19.05.2024

      W dniu 14 maja odbył się w naszej szkole II szkolny Turniej w Warcabach Klasycznych . Zawodnicy uczestniczący w zawodach zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe : klasy I - III i starsi . Każdy z uczestników rozegrał trzy partie .

      Podczas gier jak zawsze zawodnikom emocje .

      Klasyfikacja końcowa po zakończonych rozgrywkach przedstawia się następująco:

     • Wycieczka do Miasteczka Ruchu Drogowego

      17.05.2024

      W czwartek 9 maja br. uczniowie klasy 2d wybrali się na wycieczkę do Miasteczka Ruchu Drogowego w Pile. Na miejscu czekał na nas pracownik Straży Miejskiej pan Jarosław Oźmina, który poprowadził zajęcia edukacyjne na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

      W czasie zajęć dzieci zapoznały się z obowiązującymi znakami drogowymi, zasadami poruszania się na przejściach dla pieszych z sygnalizacją świetlną oraz utrwalały numery alarmowe.

     • EGZAMINY...

      09.05.2024

      PONOWNIE TO ZROBILI !!!

      CHŁOPCY Z SP6 DRUGI ROK Z RZĘDU MISTRZAMI WIELKOPOLSKI W PIŁCE SIATKOWEJ !!!

      Reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 6 powtórzyli ubiegłoroczny sukces i po raz drugi zameldowali się na najwyższym stopniu podium. Do Mistrzostwa w Piłce Siatkowej Czwórek dorzucili Mistrzostwo w Piłce Siatkowej 6-osobowej.

     • "Psy, koty i inne pupile”

      08.05.2024

      To tytuł szkolnego konkursu grafiki komputerowej dla uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich. Celem konkursu było: kształtowanie właściwego stosunku do zwierząt i odpowiedzialności za nie, kształtowanie empatii w stosunku do zwierząt, odkrywanie w sobie nowych talentów, motywowanie dzieci do pogłębiania wiedzy o środowisku przyrodniczym oraz wykorzystanie umiejętności obsługi narzędzi programu graficznego Paint, nabytych podczas zajęć edukacji informatycznej w szkole.

     • XX MIEJSKI KONKURS WIEDZY ZINTEGROWANEJ INTEGRANCIK 2024

      30.04.2024

      W środę, 17 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 11 odbył się XX Miejski Konkurs Wiedzy Zintegrowanej Integrancik 2024 dla uczniów klas 3, Szkół Podstawowych. Naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów z klas 3, którzy zdobyli największą liczbę punktów w etapie szkolnym.

      1. Kubiak Jakob 3a
      2. Dolna Hanna 3a
      3. Jordan Mieszko 3a
      4. Borodin Alicja 3a
      5. Śmigiel Marcel 3b
      6. Jankowski Maciej 3c
      7. Dróżdż Józef 3d
      8. Badocha Bianka 3d
      9. Wleklak Marcelina 3d
      10 Żyła Zofia 3d

      Wyniki:

     • Mistrzostwa Powiatu w Trójboju L-A

      29.04.2024

      Zawody L-A rozpoczęte.

      Dziewczęta Naszej Szkoły wystartowały w Trójboju. Był on przeznaczony dla klas 4 i młodszych.

      Na stadionie Mosir (26.04 2024 )w Pile pojawiło się 8 ekip-SP 2 PIŁA,SP3 PIŁA,SP 4 PIŁA.SP5 PIŁA,SP6 PIŁA,SP7 PIŁA,SP 11 PIŁA ORAZ SP WYSOKA.

      W skład trójboju wchodzą następujące konkurencje-Bieg na 60 m,skok w dal oraz rzut piłeczka palantową .Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji sędziowie uzyskane wyniki w poszczególnych konkurencjach przeliczyli na punktację wielobojową.

     • Czym skorupka za młodu … czyli żyć zgodnie z naturą

      28.04.2024

      To tytuł tygodniowego projektu ekologicznego, który zrealizowała klasa 2a. Jego celem było: podnoszenie świadomości ekologicznej uczniów, wyrobienie gotowości do działań na rzecz ochrony środowiska, kształtowanie odpowiedzialności za obecny i przyszły stan środowiska, uświadomienie przyczyn zanieczyszczeń środowiska. Uczniowie wykonali lapbook o Ziemi, w którym zawarli najważniejsze informacje o recyklingu. Poznali nazwy przedmiotów, które ponownie powstają z papieru, plastiku czy metalu. Dowiedziały się, że… do wykonania ciepłych bluz polarowych potrzeba 35 plastikowych butelek i że w Japonii istnieją już takie polarowe automaty. Wykorzystując roboty Photon i Zosię dokonały selekcji śmieci do odpowiednich pojemników, a z internetowej wyszukiwarki śmieci dowiedziały się, że nie zawsze nasza wiedza o recyklingu jest tak oczywista. Gwoździe, choć z metalu wrzucimy do odpadów zmieszanych -

     • Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w Piłce Siatkowej

      26.04.2024

      W czwartek, 18.kwietnia.2024r. W Krotoszynie odbyły się Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w Piłce Siatkowej drużyn czteroosobowych. Dziewczęta z naszej szkoły wywalczyły sobie prawo wystąpienia w tym turnieju zwyciężając uprzednio w rozgrywkach powiatowych a następnie rejonowych obejmujących kilka powiatów: Natalia Adamik, Paulina Babczyńska, Zofia Marciniec, Zofia Kulawik, Amelia Pawłowska, Jagoda Pląskowska, Kaja Raczykowska, Ula Lus, Emilia Kądziela z klasy VI a oraz Katarzyna Pankau i Maja Kołodziejczyk z klasy VII a zajęły ostatecznie VI miejsce ulegając po zaciętej walce i prowadzeniu w meczu o półfinał. Gratulujemy dziewczętom i ich opiekunce Pani Annie Fiedorowicz.

     • WIZYTA W SALONIE KOSMETYCZNYM

      26.04.2024

      Uczniowie klasy 2c byli z wizytą w pobliskim salonie kosmetycznym p. Agnieszki Klusak, która jest kosmetologiem to znaczy, że specjalizuje się w zabiegach z zakresu kosmetologii pielęgnacyjnej twarzy i ciała. Służy radą pomagając w doborze właściwych zabiegów, dbając o zadowolenie i efekty zabiegowe swoich klientów. Mama Heleny i Milana przygotowała dla klasy lekcję edukacyjną na której bardzo pięknie opowiedziała nam jak dbać o naszą skórę, jak ją pielęgnować i na co zwracać uwagę. Omówiła również proces powstawania delikatnego makijażu, przekłuwania uszu i pokazała wszystkim swój gabinet: pomieszczenie do wykonania make-up, pomieszczenie do robienia i zdobienia paznokci, pomieszczenie do pielęgnacji twarzy i ciała. Uczniowie mieli przygotowane te stanowiska i mogli pod kontrolą doświadczać wszystkimi zmysłami. Wszystkim bardzo się podobało i padło bardzo wiele pytań związanych z zawod

     • ZŁOTA ŻABA

      25.04.2024

      ZŁOTA ŻABA to konkurs z trzydziestoletnią tradycją organizowany w dziedzinach: język polski i literatura oraz matematyka. Składa się zawsze z dwóch etapów: eliminacji szkolnych i finału o zasięgu międzywojewódzkim. W bieżącym roku szkolnym pierwszy etap miał miejsce w listopadzie i wyłonił dwóch uczniów, którzy uzyskali prawo startu w etapie drugim. Byli to Jan Świerczyński w dziedzinie matematyki oraz Adam Kotecki w dziedzinie j. polski i literatura, oboje z kl. 8b. Finał odbył się 2 marca 2024 r., w Swarzędzu, ale dopiero 3 kwietnia otrzymaliśmy wiadomość, że obaj chłopcy znajdują się w gronie laureatów!!!

     • ,,Przywitaj z nami wiosnę!”

      24.04.2024

      Dnia 13 kwietnia na Skateplazie odbył się przepiękny i bardzo kolorowy piknik pod hasłem

      ,,Przywitaj z nami wiosnę!”.

      Pilskie szkoły wraz z wychowawcami, uczniami, rodzicami i całymi rodzinami przeszły w barwnym korowodzie po terenie Skateplazy. Niesiono przepięknie wykonane marzanny i fotobudki. Można było zrobić sobie wspólne zdjęcia przy barwnych ściankach i skorzystać z przygotowanych dla najmłodszych atrakcji. Były również ciekawe konkursy dla osób lubiących dobrą zabawę i przygotowano bardzo atrakcyjne nagrody. Wszystko odbyło się przy przepięknych występach uczniów pilskich podstawówek. Naszą szkołę reprezentowała klasa 2c śpiewając piosenkę ,,Witaminki” i tańcząc przygotowany układ taneczny ,,Nadejście wiosny”. To był wyjątkowy dzień: ciepły, słoneczny, kolorowy i bardzo radosny. Dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w tak ciekawych działaniach i czekamy na kolejne.

     • REWIA MODY

      24.04.2024

      W ramach Ecokonkursu, który odbywa się w naszej szkole od 11 kwietnia do 10 maja 2024 roku, oraz z okazji Święta Ziemi, które miało miejsce 22 kwietnia 2024 roku, zorganizowany został konkurs na najciekawszy strój proekologiczny pod tytułem:

      "Rewia Mody - Daj rzeczom drugie życie".

      Uczestnicy konkursu mieli za zadanie zaprojektować i wykonać strój ekologiczny z materiałów gotowych do ponownego wykorzystania, np. folie, plastik, papier, torebki, pudełka, lub z materiałów naturalnych, np. kwiaty, liście, gałązki. Mogły być wykorzystane i przerobione stare ubrania. Projekt był dowolny, a temat pracy otwarty (strój wieczorowy, sportowy do pracy, do szkoły, na plażę itp.). Wszystkie stroje miały być wykonane z rzeczy, które były o krok od wylądowania w kuble na śmieci. Wykorzystane materiały miały dostać drugą szansę i stać się użytecznymi, otrzymać tzw. „drugie życie”. Stworzone kreacje

     • Spektakle w naszej szkole

      24.04.2024

      W ramach Dni Przedmiotów Humanistycznych 12.04.24r. nasza szkolna czytelnia zamieniła się w teatralną scenę, na której uczniowie z klasy VD i VIB wystawili przygotowane przez siebie krótkie spektakle.Aktorzy z VD przenieśli nas w okolice greckiego Olimpu, gdzie odbyła się rozprawa przeciwko Syzyfowi, którego historia uczy nas, że nie warto zdradzać tajemnic, oszukiwać i kłamać.Z kolei VIB pokazała, jakie zagrożenia niesie ze sobą uzależnienie od komputera, co stanowi jeden z większych problemów dzisiejszej młodzieży.Nad całością czuwały panie Edyta Więch i Mirosława Rościszewska. Widzowie dopisali, a ich gromkie brawa niezmiernie cieszyły naszych aktorów.Wszystkich zachęcamy do zabawy w teatr.

  • Herb Polski
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
   • (67) 211 74 52
   • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła
    Poland
   • KLASY 1-3 SP: justyna_siekiera@o2.pl
    KLASY 4-8 SP: blazejdrab@interia.pl
   • 764-23-33-770
   • /SP6_Pila/SkrytkaESP
 • Galeria zdjęć

   brak danych