• PASOWANIE NA UCZNIA

      17.10.2022

      Tradycją naszej szkoły jest, że najmłodsi uczniowie w październiku przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość .

      13 października 2022 r. w naszej szkole odbyło się coroczne i jakże piękne spotkanie, a mianowicie ,,PASOWANIE NA UCZNIA”. Pierwszoklasiści odświętnie ubrani i przejęci, w obecności swoich najbliższych rozpoczęli występ, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie ślubowali ,,być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”.

     • Laboratoria przyszłości- LEGO SPIKE PRIME

      16.10.2022

      Podczas drugiego spotkania z klockami Lego SPIKE PRIME w ramach „Laboratoriów Przyszłości”, uczniowie klasy 3b mieli za zadanie zsynchronizować pracę silników „tancerza breakdance” tak, aby tańczył w rytm muzyki. Nie było to łatwe zadanie. Zaczęliśmy od pojęcia rytmu i przypomnienia działania silników. Na początku niektóre silniki nie kręciły się w odpowiednim kierunku. Trzeba było wykazać się umiejętnością czytania instrukcji i postępowania zgodnie z nią, aby nadać tancerzowi odpowiedniego tempa ruchów i dostosować do niego pracę silników. Uczniowie świetnie poradzili sobie z tym zadaniem.

     • Warsztaty kulinarne

      16.10.2022

      Z okazji Dnia Chłopaka klasa 3 b wybrała się na warsztaty kulinarne do poradni dietetycznej Pani Agnieszki Pankau. Po wstępnej pogadance dotyczącej prawidłowego odżywania uczniowie przystąpili do działania. Pod czujnym okiem pani dietetyk wykonali ciasto na pizzę, a następnie układali na nim przygotowane składniki. Miłym zaskoczeniem był fakt, że na pizzach pojawiły się nie tylko klasyczne pieczarki i ser, ale również pomidor, kukurydza czy papryka. Każda pizza wyglądała i smakowała znakomicie. Uczniowie otrzymali na pamiątkę przepis na pizzę w formie papierowej.

     • „Six bricks”

      13.10.2022

      Dwa klocki, posiadające 2 na 4 piny, można połączyć z sobą na 24 różne sposoby. Przy trzech klockach liczba kombinacji wzrasta do 1060. A przy sześciu klockach aż do 915 103 765 kombinacji!!! Sześć kolorowych klocków Lego Duplo o rozmiarach 2 na 4 piny wykorzystuje właśnie metoda „6 klocków”. Opiera się ona na wykorzystywaniu podczas zajęć krótkich zadań, które uatrakcyjniają proces zdobywania wiedzy oraz rozwijania umiejętności. Koncepcja tej metody zakłada, że uczniowie w młodszym wieku szkolnym rozwijają jedną z najbardziej istotnych funkcji mózgu - umiejętność kontrolowania swego zachowania w dążeniu do określonego celu. Uczniowie klasy Ia rozpoczynają przygodę z sześcioma klockami. Zastosowane zadania mają charakter otwarty, pozwalają być kreatywnym, dają możliwość współpracy z innymi i są fantastyczną zabawą. Zestawy klocków Lego Duplo dla całej klasy pozyskała wychowawczyni Alek

     • XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

      12.10.2022

      7 października obchodziliśmy w polskich szkołach XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

      W klasach czwartych i piątych odbyły się lekcje z tabliczką mnożenia na poważnie i wesoło. Była współpraca i rywalizacja w grupach przy zadaniach-łamigłówkach m.in. – Bystrzak, Zaczarowany kwadrat, Labirynt z tabliczką mnożenia, Kwadrat łaciński. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko znajomością tabliczki mnożenia, ale także logicznego myślenia, wyobraźnią i ogólną wiedzą matematyczną. Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali odznaki eksperta tabliczki mnożenia. To zobowiązuje! Ponadto nasi uczniowie przygotowali na ten dzień kolorowe plakaty oraz interaktywne lapbooki, które można dotknąć, poruszyć i sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia. Wszystkie prace wyeksponowane zostały na parterze szkoły i przyciągały uwagę uczniów.

     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

      12.10.2022

      U W A G A ! ! !

      W dniu 14 października 2022 – piątek, odbędzie się: XV Bieg Lotnika o puchar Prezydenta Miasta Piły.

      Organizacja dnia:

      • 9.20 – zbiórka w szkole (sprawdzenie obecności)
      • 9.30 – wyjście pod opieką wychowawców na miejsce biegu – tereny przyległe do hali MOSiR
      • 10.00 – powitanie uc
     • Październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

      11.10.2022

      MMBS daje możliwości pokazania biblioteki jako miejsca przyjaznego uczniom, bezstresowego, pozwalającego przyjemnie spędzić czas, umożliwiającego rozwijanie zainteresowań- książka uczy, bawi, pomaga- uzdolnień czy wzięcia udziału w spotkaniach z książką, zaproszonymi gośćmi. W dniach 5,6 października w bibliotece odbyło się spotkanie z cyklu. " Ludzie zwykli i niezwykli są wśród nas" z panią E.I.Banach- Wach, malarką. W spotkaniu uczestniczyła klasa V c, V b, VI b. Pani Ilona podzieliła się z uczniami swoją wrażliwością, postrzeganiem świata poprzez swoje obrazy, opowiedziała o ich tworzeniu, technikach, wspierającej literaturze, pomocnych plenerach, spotkaniach, wystawach . Można było obejrzeć obrazy malarki oraz wystawę książek poświęconych sztuce.

     • 1, 2, 3, 4, 5!

      06.10.2022

      Klocki są jedną z najpopularniejszych zabawek wśród dzieci (nie tylko konstrukcyjnych), które łączą z sobą naukę i zabawę. Zabawa klockami dostarcza dzieciom wiele radości. Zdaniem psychologów odgrywa znaczącą rolę w ich rozwoju fizycznym, intelektualnym, emocjonalnym i społecznym. Klocki rozwijają małą motorykę i ćwiczą koordynację. Są świetnym materiałem do rozróżniania wielkości, kolorów czy kształtów. Wpływają również na kreatywność i rozwój twórczego myślenia. Uczniowie klasy Ia pod kierunkiem wychowawcy Aleksandry Schoen-Kamińskiej kolejny raz wykorzystali klocki edukacyjne KNE’X. Tym razem posłużyły one do utrwalenia wyglądu poznanych liczb w zakresie 1-5. Dzieci zrealizowały własne pomysły i stworzyły wesołe cyferki. To były niezwykle udane zajęcia!

     • Laboratoria przyszłości- LEGO SPIKE PRIME

      04.10.2022

      Klasa 3B pod czujnym okiem wychowawczyni Justyny Siekiery realizuje rządowy projekt „Laboratoria przyszłości”, który umożliwia uczniom opanowanie podstaw przedmiotów STEAM i przyswojenie niezbędnych w XXI wieku umiejętności, by mogli zostać architektami innowacyjnych rozwiązań przyszłości. Klasa trzecia korzysta z zestawu klocków Lego SPIKE PRIME, które wprowadzają młodszego ucznia do robotyki, inżynierii i kodowania. Na pierwszym spotkaniu uczniowie zapoznali się z klockami i ich poszczególnymi elementami. Sprawdzili jak działa matryca świetlna i silniki. Następnie przystąpili do budowania skoczka- robota poruszającego się w nietypowy sposób. Tutaj przydała się umiejętność czytania instrukcji i współpraca między uczniami. Po zbudowaniu robota ułożyli wspólnie skrypt umożliwiający robotowi poruszanie się. Niektóre skoczki poruszały się w tył, jednak dzieci szybko znalazły rozwiązanie pr

     • Co potrafi zaprogramowany Photon?

      04.10.2022

      Przygoda z programowaniem rozpoczyna się od klasy pierwszej - jest uwzględniona w podstawie programowej edukacji informatycznej. Uczniowie klasy Ia pod kierunkiem wychowawcy Aleksandry Schoen-Kamińskiej po raz kolejny wykorzystali roboty Photony, pozyskane dzięki rządowemu programowi Laboratoria Przyszłości. Dzięki programowaniu pierwszoklasiści rozwijali umiejętności logicznego myślenia, intuicji, wyobraźni i wnioskowania. Rozwijali też kompetencje społeczne, poprzez kształcenie umiejętności pracy zespołowej. Uczniowie korzystali z aplikacji Draw, która pozwoliła kreślić na tablecie trasę robota. Photon odtwarzał ją na puzzlach. Musieli bacznie obserwować ilość pól do dyspozycji na puzzlach, by prawidłowo wyznaczyć drogę np. od obrazka do literki (żaba - ż), od obrazka do koloru (żaba - zielony). Ważną umiejętnością z zakresu edukacji matematycznej było utrwalenie strony lewej i prawej

     • Dzień Głośnego Czytania

      01.10.2022

      Obchodzimy dzisiaj Dzień Głośnego Czytania, Światowy Dzień Serca- Czytamy z Sercem-. Zapraszamy na obejrzenie wystawy- książki, prace plastyczne wykonane przez uczniów uczęszczających na świetlicę (pokazują również symbol swojego serca) pod kierunkiem nauczycieli świetlicy . Czytamy, czytamy...- klasa ll c pokazuje wszystkim symbol serca, słucha swojego serca, słucha czytanej książki - Widłak W. , Dwa serca anioła. Maria Kluk

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W NASZEJ SZKOLE

      28.09.2022

      MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W NASZEJ SZKOLE

      26 września br. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. Celem akcji było wzbudzenie zainteresowania językami obcymi, rozszerzanie umiejętności językowych, rozwijanie pomysłowości i kreatywności naszych uczniów a także integrowanie młodzieży szkolnej.
      Z tej okazji w holu szkolnym oraz na I piętrze pojawiły flagi państw europejskich a także wystawy prac uczniowskich w postaci fiszek językowych prezentujących różne przedmioty, osoby, zwierzęta w języku angielskim i niemieckim. W różnych miejscach naszej placówki pojawiły się angielskie oraz niemieckie nazwy poszczególnych pomieszczeń szkolnych, a na drugim piętrze można było podziwiać wystawę wyrazów dźwiękonaśladowczych. Ponadto, podczas przerw lekcyjnych uczniowie mogli posłuchać oraz potańczyć do wielu zagranicznych piosenek.
      Niezwykle ważnym elementem przedsięwzięci

     • Gdzie słychać głoskę "o"? 

      27.09.2022

      Uczniowie klasy Ia poznali już literę o. Utrwalając analizę i syntezę wzrokowo - słuchową wykorzystali nowe klocki
      Kid K'nex education, zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Korzystając z gotowych instrukcji ułożenia rozmaitych zwierząt odszukali te, w nazwach których występowała głoska "o". I tak pojawiły się: motyle, komary, słonie i biedronki. Dzieci dzieliły nazwy tych zwierząt na sylaby i głoski, wskazywały miejsce położenia "o" w modelach wyrazów. Ponadto opisywały wygląd tych zwierząt w naturze. Zajęcia zostały przeprowadzone pod kierunkiem wychowawcy Aleksandry Schoen-Kamińskiej.

     • Biblioteka

      22.09.2022

      Nasza szkoła otrzymała dotację w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-25.

      Głównym celem Programu jest wzmocnienie czytelnictwa w Polsce oraz modernizacja bibliotek.

      Za Priorytet 3, czyli zakup nowości do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych odpowiada Ministerstwo Edukacji i Nauki.

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
   • (67) 211 74 52
   • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła Poland
   • KLASY 1-3 SP: justyna_siekiera@o2.pl KLASY 4-8 SP: blazejdrab@interia.pl
   • 764-23-33-770
   • /SP6_Pila/SkrytkaESP
 • Galeria zdjęć

   brak danych