• 21.06.2022--- ZDROWA KLASA

     • W roku szkolnym 2021/ 2022 nasza szkoła realizowała ogólnopolski projekt badawczo – edukacyjny „Zdrowa Klasa”, którego celem jest poprawa stanu odżywienia dzieci w wieku szkolnym. Projekt był realizowany pod czujnym okiem  dietetyków z ogólnopolskich sieci: Dobry Dietetyk i Fit Dietetyk.  Zasadniczym celem misji było aktywowanie szkół, rodziców oraz opiekunów
      do budowania właściwych zachowań prozdrowotnych wśród dzieci.
      W realizowanym projekcie zajmowaliśmy się promocją zdrowego stylu życia. Do badania przystąpiło 369 uczniów naszej szkoły. Wypełniali oni ankiety na podstawie których dietetycy opracowali szczegółowe raporty na temat zwyczajów żywieniowych dzieci. Rodzice wraz z dziećmi otrzymali zaproszenia na darmowe konsultacje dietetyczne.

      Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom zaangażowanym w realizację projektu składam serdeczne podziękowania.

       

      Agata Kin - szkolny koordynator projektu

       

     • 21.06.2022--- Wycieczka klasowa- ALPAKOLAND

     • W piękny, słoneczny, czerwcowy dzień uczniowie klasy 1c wybrali się na wycieczkę do Alpakoladnu w Klotyldzinie. Zobaczyli tam żywe Alpaki i wiele innych zwierząt. Mogli karmić zwierzątka i je głaskać, co sprawiło wszystkim dużo radości. Jedną z atrakcji była przejażdżka koniem. Dużo frajdy przyniosły wspólne zabawy na placu zabaw, skoki na trampolinie i rozgrywki w piłkę nożną. Na zakończenie rodzice zorganizowali wspaniałe ognisko, pyszne kiełbaski i przekąski. Wyjazd uważamy za bardzo udany. 

                                                                                    Agata Kin

     • 13.06.2022 --- Grand Prix Pucharu Polski w Grach Edukacyjnych Online

     • Od września zeszłego roku do końca maja tego roku odbyły się zawody z cyklu Grand Prix Pucharu Polski w Grach Edukacyjnych Online . Zawody zostały zorganizowane przez Pana Mateusza Pazdeja - nauczyciela Szkoły Podstawowej nr 5 w Pile . Rywalizacja została rozegrana w 5 dyscyplinach : Warcaby , Szachy , Domino , Scrabble Literaki oraz Chińczyk . W każdej konkurencji rozegrano 7 rund . Zawody odbywały się w soboty . W imprezie wzięli udział uczniowie naszej szkoły osiągając wysokie wyniki zarówno w poszczególnych rundach jak i w klasyfikacji generalnej .

      SZACHY - KLASYFIKACJA GENERALNA

      7 MIEJSCE - KAMIL KOSINIEC

      WARCABY - KLASYFIKACJA GENERALNA

      1 MIEJSCE - MATEUSZ CHOMONT

      2 MIEJSCE - SZYMON BRZEZOWSKI

      6 MIEJSCE - KAMIL KOSINIEC

      8 MIEJSCE - JAN ŚWIERCZYŃSKI

      FINALIŚCI

      ZUZANNA ŁOBACZ

      SYLWIA GÓRA

       

      DOMINO - KLASYFIKACJA GENERALNA

      1 MIEJSCE - MATEUSZ CHOMONT

      2 MIEJSCE - KAMIL KOSINIEC

      3 MIEJSCE - JAN ŚWIERCZYŃSKI

       

      SCRABLLE LITERAKI - KLASYFIKACJA GENERALNA

      1 MIEJSCE - MATEUSZ PATERSKI

      3 MIEJSCE - KAMIL KOSINIEC

       

      CHIŃCZYK - KLASYFIKACJA GENERALNA

      1 MIEJSCE  - MATEUSZ CHOMONT

      6 MIEJSCE - JAN ŚWIERCZYŃSKI

      FINALIŚCI

      JULIA PISAŃCZYK

      ALICJA DĄBROWSKA

      Oprócz wymienionych pragnę podziękować pozostałym uczniom za aktywne spędzenie wolnego czasu oraz udział w zawodach . Są nimi : Mateusz Raszewski , Wiktor Raszewski , Lena Kuszyk , Jan Skrypak - Schiller , Viktor McWilliam , Alena Suhak , Piotr Gaweł , Emilia Kiestrzyn .

      Gratuluję zwycięzcom osiągniętych wyników .

      Koordynator projektu - Sławomir Grzegorczyk . 

     • 13.06.2022 --- PHO3NIX KIDS

     • Po raz pierwszy nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu sportowego pod nazwą PHO3NIX KIDS . Celem tego projektu jest aktywizacja dzieci i wprowadzanie ich w świat sportu od najmłodszych lat . W zajęciach wzięło udział około 60 uczniów z klas I - III .  Były one prowadzone głównie w formie gier i zabaw ruchowych  oraz zabaw z elementami gier zespołowych . 

      Dziękuję wszystkim uczestnikom za ich chęci oraz zaangażowanie w czasie prowadzenia zajęć . 

      Koordynator projektu - Sławomir Grzegorczyk

     • 13.06.2022 --- Warsztaty w pasiece edukacyjnej

     • W piątek, 3 czerwca, klasa 4c z wychowawczynią panią Beatą Krutel wzięła udział w warsztatach w Pasiece Edukacyjnej i Ogrodzie Społecznym prowadzonym przez Fundację Pszczoła przy Nadnoteckim Instytucie Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Pile. Warsztaty są kontynuacją tegorocznych spotkań z projektem – Z pszczołami za pan brat.

      Na warsztaty zaprosiła nas pani Bożena Wola, która w ciekawy i inspirujący sposób wprowadziła uczniów w tajniki przyrody. Było podglądanie życia pszczół, budowanie domku dla owadów, zaglądanie do ogrodu pełnego roślin wyhodowanych od nasionka. Uczniowie mogli dostrzec, jak bardzo życie człowieka związane jest  z przyrodą, z owadami, z organizmami żywymi. Jak wielką rolę w środowisku odgrywają pszczoły.

      W czasie zajęć każdy uczeń własnoręcznie wykonał świecę z wosku pszczelego i poznał budowę ula i gniazd pszczół, os czy szerszeni.

      Zajęcia zakończyły się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Warsztaty były bardzo ciekawe, dostarczyły wielu pozytywnych emocji i pozwoliły na obcowanie z naturą. Dziękujemy bardzo Fundacji Pszczoła za zaproszenie. Impreza bardzo nam się podobała :)

     • 02.06.2022 --- Let's visit Piła

     • Dnia 13 maja 2022 roku w Salezjańskiej Szkole Podstawowej w Pile zostałarozstrzygnięta II edycja konkurs plastyczno-językowy LET’S VISIT PIŁA. W tym roku tematem przewodnim była ekologia i zachęcaniedo bycia eko.Hasłem przewodnim tegorocznego konkursu było: PIŁA ECO-FRIENDLY CITY.

       Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1-3, klasy 4-6 oraz klasy 7-8.

      Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie plakatu dowolnymi technikami artystycznymi celem zachęcenia do bycia eko w Pile; na plakacie oprócz haseł w języku angielskim należało zamieścić pomysły pokazujące w jaki sposób można być proekologicznym w naszym mieście

      Celami konkursu były popularyzacja i poszerzanie wiedzy na temat Piły i okolic, rozwijanie indywidualnych zdolności plastycznych, budzenie zainteresowania różnymi technikami plastycznymi, motywowanie uczniów do zdobywania nowych umiejętności i wiadomości, podniesienie poziomu umiejętności językowych, popularyzacja dbania o środowisko od najmłodszych lat, uświadamianie młodym ludziom istoty ochrony środowiska oraz ćwiczenie poprawnej pisowni.

      Jury  miało twardy orzech do zgryzienia. Oceniając wszystkie prace konkursowe jury zastosowało następujące kryteria oceny:  poprawność językową i prawidłowy zapis, oryginalność wykonanej pracy, estetykę wykonania, walory proekologiczne.

      Naszą szkołę w konkursie reprezentowali:

      - kl. 4-6: Maja Walewska, kl. IV C, Maja Nowak, kl. IV C, Maja Grabowska, kl. IV B, Antonina Wach, kl. IV C, Magdalena Nowak, kl. IV B , Szymon Janczarski, kl. IV C, Małgorzata Chamczyk VA, Maja Kostrubska, kl. V B, Emilia Zalewska, kl. V B oraz Roksana Jopek, kl. V C

      -  w kategorii klas 7-8: Agata Kułak, kl. VII B, Julia Kosiniec, kl. VII A, Laura Pytlarz, kl. VII B, Kalina Banasz, kl. VII A, Aleksandra Lus, kl. VII C, Pola Więch, kl. VII C, Maria Garska, kl. VII C oraz Iga Mays, kl. VII C

      Z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki. Dlatego też jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczniowie naszej szkoły stanęli na podium:

      - w kategorii kl. 4-6 :                             

      Maja Grabowska,  kl. IV B  – II MIEJSCE

      Maja Walewska, kl. IV C – III MIEJSCE

      - w kategorii kl. 7-8:

      Aleksandra Lus, kl. VII C – I MIEJSCE

      Maria Garska, kl. VII C – II MIEJSCE

      ​​​​​​​Agata Kułak, kl. VII B – III MIEJSCE

      Nagrody zwycięzcom wręczyła przewodnicząca Rady Miasta, pani Maria Kubica.

      Uczestnikom konkursu dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy! J

      Agnieszka Kuchcińska

      Anna Teodorowicz

     • 02.06.2022--- Dzień Dziecka w klasach 1-3.

     • W ramach obchodów Dnia Dziecka, uczniowie klas 1-3 pod hasłem "Wiecej wiem- zdrowiej jem!" realizowali  akcję "Śniadanie daje moc!". 

      Wychowawczynie przerpowadziły w klasach  pogadanki na temat prawidłowego odżywiania oraz roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia.

      Następnie uczniowie pod czujnym okiem wychowawczyń przyogotowywali przepyszne kanapki, kolorowe szaszłyki, sałatki i koktajle owocowe.

      Po wykonaniu zadania  dzieci z entuzjazmem przystąpiły do degustacji przygotowanych przez siebie zdrowych śniadań.  Wyczarowali prawdziwe dzieła sztuki, które szybko znikały z talerzy. 

      Była to niezapomniana przygoda edukacyjna na temat zdrowego odżywiania.

      Mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą pamiętać o tym, że „śniadanie” to najważniejszy posiłek dnia, dzięki któremu mają energię do nauki i zabawy oraz lepiej koncentrują się na lekcjach. Był to z pewnością udany dzień promujący zdrowie w naszej szkole.

       

       

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
    • (67) 211 74 52
    • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła Poland
    • KLASY 1-3 SP: justyna_siekiera@o2.pl KLASY 4-8 SP: blazejdrab@interia.pl
    • 764-23-33-770
    • /SP6_Pila/SkrytkaESP
  • Galeria zdjęć

    brak danych