• Informacja

• formujemy, że lista dzieci przyjętych do klasy pierwszej SP6 (w tym do klasy patronackiej ASBL) została wywieszona w przedsionku szkoły.

Dyrekcja SP6

• FINAŁ WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

• W dniu 20 kwietnia w Żerkowie odbył się Finał Wojewódzki w Drużynowych Biegach Przełajowych . Naszą szkołę reprezentowała sztafeta dziewcząt klas 7 - 8 oraz indywidualnie Cyprian Sikorski w kategorii klas 7 - 8 chłopców.

Nasze dziewczęta pobiegły w składzie : Martyna Grabowska , Zofia Jaroszewicz , Aleksandra Kelich  oraz Iga Zaremba zajmując w klasyfikacji końcowej  11 miejsce na około 60 startujących ekip .

Znakomicie zaprezentowała się Martyna Grabowska , która w klasyfikacji indywidualnej zajęła 4 miejsce .

Również bardzo dobrze pobiegł Cyprian Sikorski , który w swoim biegu uplasował się na 6 miejscu .

Gratuluję uzyskanych wyników i życzę dalszych sukcesów .

Opiekun grupy - Sławomir Grzegorczyk .

• Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców

• Pod koniec marca odbyły się Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców . Naszą szkołę reprezentowały : sztafeta chłopców klas IV , dziewcząt klas V - VI , dziewcząt klas VII - VIII oraz uczniowie klas ósmych - Giuliano Nicolo i Cyprian Sikorski . Sztafeta chłopców klas czwartych zajęła 5 miejsce w klasyfikacji końcowej . Dziewczęta z klas V i VI uplasowała się na miejscu 7 . Bardzo dobrze zaprezentowała się sztafeta dziewcząt klas 7 - 8 . Biegnąca w składzie : Martyna Grabowska , Iga Zaremba , Aleksandra Kelich i Zofia Jaroszewicz zajęła 1 miejsce w klasyfikacji końcowej awansując tym samym do Finału Wojewódzkiego .

Indywidualnie swoje biegi wygrała Martyna Grabowska oraz Cyprian Sikorski , który tym samym wywalczył sobie prawo startu w Finale Wojewódzkim .

Gratulujemy wszystkim startującym uzyskanych wyników i życzymy dalszych sukcesów sportowych .

Opiekunowie zespołów - Justyna Waszak i Sławomir Grzegorczyk .

• Piłka nożna

• W kwietniu odbyły się XIII Edycja Wielkopolskiego Turnieju Orlika 2023 w Piłce Nożnej Chłopców rocznik 2010 - 2012 . Zawody zostały rozegrane na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 1 w Pile . Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły . Pierwsza drużyna składała się z uczniów klasy IV A , która zagrała w składzie : Paweł Borodin , Mateusz Raszewski , Aleksander Uzdejczyk , Kasper Pedersen , Filip Adamkiewicz , Jan Sikorski , oraz Kacper Nowakowski zajęła w rozgrywkach grupowych 3 miejsce . Drugi zespół wystąpił w składzie : Tomasz Pufal , Filip Staniszewski , Krzysztof Kopertowicz , Oliwier Pawłowski , Michał Szuster , Paweł Gawliński i Jan Siebyła  zajmując w rozgrywkach miejsce 4 .

Dziękuję za udział w zawodach i życzę dalszych sukcesów sportowych .

Opiekun drużyn - Sławomir Grzegorczyk

• KOLOROWY TYDZIEŃ

• KOLOROWY TYDZIEŃ W NASZEJ SZKOLE

24 28 KWIETNIA

Z okazji pełnego nadejścia wiosny (a jak wiadomo wiosna to niezwykle kolorowa pora roku :D)  Samorząd Uczniowski zachęca wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w tzw.
            KOLOROWYM TYGODNIU – każdy dzień tygodnia będzie poświęcony innemu kolorowi.

W związku z tym w ostatnim tygodniu kwietnia (24.04-28.04) każdego dnia  przychodzimy ubrani w następujący kolor/kolory:

PONIEDZIAŁEKCZERWONY/POMARAŃCZOWY

WTOREKNIEBIESKI

ŚRODAZIELONY/ŻÓŁTY

CZWARTEKFIOLETOWY/RÓŻOWY

PIĄTEK – BIAŁY/CZARNY

Posiadanie stroju w danym kolorze zwalnia z NIEZAPOWIEDZIANYCH kartkówek oraz odpowiedzi ustnych.

Pokażmy, że wiosna potrafi być kolorowa!

• Z WIZYTĄ W CENTRUM SYMULACJI MEDYCZNEJ Akademii Nauk Stosowanych W Pile.

• Korzystając z gościnności Akademii Nauk Stosowanych im Stanisława Staszica w Pile, uczniowie klasy 2 b odwiedzili Centrum Symulacji Medycznej – dumę tutejszej uczelni. Wraz z panią kierownik centrum , uczniowie zwiedzili wiele różnych pomieszczeń  m.in.: szpitalny oddział ratunkowy, intensywną terapię , salę rehabilitacji oraz salę zabiegową , w których szkolą się przyszli ratownicy medyczni, pielęgniarki i fizjoterapeuci. Największe wrażenie zrobiły  na dzieciach  symulatory pacjentów – które oddychały , mówiły i płakały. Za pomocą sprzętu do resuscytacji, uczniowie sprawdzali  jak powietrze dostaje się do płuc oraz zaglądali do wnętrza ucha i oka. Ta wizyta długo pozostanie w naszej pamięci. Kto wie, może po tej wizycie odezwie się w jakimś dziecku powołanie medyczne i będzie to początek pasji zawodowej?