• Informacja

     • formujemy, że lista dzieci przyjętych do klasy pierwszej SP6 (w tym do klasy patronackiej ASBL) została wywieszona w przedsionku szkoły.

                                                                                                              Dyrekcja SP6

     • FINAŁ WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

     • W dniu 20 kwietnia w Żerkowie odbył się Finał Wojewódzki w Drużynowych Biegach Przełajowych . Naszą szkołę reprezentowała sztafeta dziewcząt klas 7 - 8 oraz indywidualnie Cyprian Sikorski w kategorii klas 7 - 8 chłopców.

      Nasze dziewczęta pobiegły w składzie : Martyna Grabowska , Zofia Jaroszewicz , Aleksandra Kelich  oraz Iga Zaremba zajmując w klasyfikacji końcowej  11 miejsce na około 60 startujących ekip . 

      Znakomicie zaprezentowała się Martyna Grabowska , która w klasyfikacji indywidualnej zajęła 4 miejsce .

      Również bardzo dobrze pobiegł Cyprian Sikorski , który w swoim biegu uplasował się na 6 miejscu . 

      Gratuluję uzyskanych wyników i życzę dalszych sukcesów . 

      Opiekun grupy - Sławomir Grzegorczyk . 

     • Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców

     • Pod koniec marca odbyły się Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców . Naszą szkołę reprezentowały : sztafeta chłopców klas IV , dziewcząt klas V - VI , dziewcząt klas VII - VIII oraz uczniowie klas ósmych - Giuliano Nicolo i Cyprian Sikorski . Sztafeta chłopców klas czwartych zajęła 5 miejsce w klasyfikacji końcowej . Dziewczęta z klas V i VI uplasowała się na miejscu 7 . Bardzo dobrze zaprezentowała się sztafeta dziewcząt klas 7 - 8 . Biegnąca w składzie : Martyna Grabowska , Iga Zaremba , Aleksandra Kelich i Zofia Jaroszewicz zajęła 1 miejsce w klasyfikacji końcowej awansując tym samym do Finału Wojewódzkiego . 

      Indywidualnie swoje biegi wygrała Martyna Grabowska oraz Cyprian Sikorski , który tym samym wywalczył sobie prawo startu w Finale Wojewódzkim . 

      Gratulujemy wszystkim startującym uzyskanych wyników i życzymy dalszych sukcesów sportowych . 

      Opiekunowie zespołów - Justyna Waszak i Sławomir Grzegorczyk . 

     • Piłka nożna

     • W kwietniu odbyły się XIII Edycja Wielkopolskiego Turnieju Orlika 2023 w Piłce Nożnej Chłopców rocznik 2010 - 2012 . Zawody zostały rozegrane na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 1 w Pile . Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły . Pierwsza drużyna składała się z uczniów klasy IV A , która zagrała w składzie : Paweł Borodin , Mateusz Raszewski , Aleksander Uzdejczyk , Kasper Pedersen , Filip Adamkiewicz , Jan Sikorski , oraz Kacper Nowakowski zajęła w rozgrywkach grupowych 3 miejsce . Drugi zespół wystąpił w składzie : Tomasz Pufal , Filip Staniszewski , Krzysztof Kopertowicz , Oliwier Pawłowski , Michał Szuster , Paweł Gawliński i Jan Siebyła  zajmując w rozgrywkach miejsce 4 . 

      Dziękuję za udział w zawodach i życzę dalszych sukcesów sportowych . 

      Opiekun drużyn - Sławomir Grzegorczyk 

     • KOLOROWY TYDZIEŃ

     • KOLOROWY TYDZIEŃ W NASZEJ SZKOLE

      24 28 KWIETNIA

       

      Z okazji pełnego nadejścia wiosny (a jak wiadomo wiosna to niezwykle kolorowa pora roku :D)  Samorząd Uczniowski zachęca wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w tzw.
      KOLOROWYM TYGODNIU – każdy dzień tygodnia będzie poświęcony innemu kolorowi.

      W związku z tym w ostatnim tygodniu kwietnia (24.04-28.04) każdego dnia  przychodzimy ubrani w następujący kolor/kolory:

      PONIEDZIAŁEKCZERWONY/POMARAŃCZOWY

      WTOREKNIEBIESKI

      ŚRODAZIELONY/ŻÓŁTY

      CZWARTEKFIOLETOWY/RÓŻOWY

      PIĄTEK – BIAŁY/CZARNY

       

      Posiadanie stroju w danym kolorze zwalnia z NIEZAPOWIEDZIANYCH kartkówek oraz odpowiedzi ustnych.

      Pokażmy, że wiosna potrafi być kolorowa!

     • Z WIZYTĄ W CENTRUM SYMULACJI MEDYCZNEJ Akademii Nauk Stosowanych W Pile.

     • Korzystając z gościnności Akademii Nauk Stosowanych im Stanisława Staszica w Pile, uczniowie klasy 2 b odwiedzili Centrum Symulacji Medycznej – dumę tutejszej uczelni. Wraz z panią kierownik centrum , uczniowie zwiedzili wiele różnych pomieszczeń  m.in.: szpitalny oddział ratunkowy, intensywną terapię , salę rehabilitacji oraz salę zabiegową , w których szkolą się przyszli ratownicy medyczni, pielęgniarki i fizjoterapeuci. Największe wrażenie zrobiły  na dzieciach  symulatory pacjentów – które oddychały , mówiły i płakały. Za pomocą sprzętu do resuscytacji, uczniowie sprawdzali  jak powietrze dostaje się do płuc oraz zaglądali do wnętrza ucha i oka. Ta wizyta długo pozostanie w naszej pamięci. Kto wie, może po tej wizycie odezwie się w jakimś dziecku powołanie medyczne i będzie to początek pasji zawodowej?

      M.Kozłowska

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
   • (67) 211 74 52
   • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła Poland
   • KLASY 1-3 SP: justyna_siekiera@o2.pl KLASY 4-8 SP: blazejdrab@interia.pl
   • 764-23-33-770
   • /SP6_Pila/SkrytkaESP
 • Galeria zdjęć

   brak danych