• 23.01.2020--- „Puchatki” z Przedszkola nr 18 z wizytą w naszej szkole .

     • 17 stycznia 2020 roku naszą szkołę odwiedziły dzieci z grupy "Puchatki" z Przedszkola nr 18 w Pile

      Przedszkolaki obejrzały jasełka w wykonaniu uczniów klasy 2 c, którzy po raz kolejny wcielili się w role Maryi, Józefa, pasterzy, aniołów, gwiazdy betlejemskiej i trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. W ten sposób pokazali młodszym kolegom i koleżankom wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Po przedstawieniu dzieci chętnie odpowiadały na pytania dotyczące  wydarzeń w Betlejem .Następnie udaliśmy się do sali lekcyjnej, gdzie odbyły się zajęcia plastyczne. Spotkanie sprawiło wszystkim wiele radości.

      Agata Kin

     • 21.01.2020---Wyniki szkolnego konkursu recytatorskiego dla uczniów klas 1

     • Wyniki szkolnego konkursu recytatorskiego dla uczniów klas 1

      pt. „Mój ulubiony wiersz”.

       

      Miejsce 1:

      Lena Kegel kl. 1c

       

      Miejsce 2:

      Maria Tykwińska kl. 1b

       

      Miejsce 3:

      Zofia Jordan kl. 1d

       

      Wszystkim uczniom dziękujemy za udział i gratulujemy nagrodzonym!

      Organizatorki:

      Adamczyk Katarzyna

      Sykutera-Świerczyńska Katarzyna

     • 09.01.2020--- DRZEWO ŻYCIA DLA RWANDY

     • Przedświąteczny czas w naszej szkole obfitował nie tylko w wydarzenia związane  z Bożonarodzeniowymi tradycjami – dedykowany był również tym, którzy w swoim życiu doświadczają ubóstwa, głodu, braku edukacji, sieroctwa  i widoku codziennej śmierci bliskich.

      Rwanda, to kraj w którym codzienność dzieci i ich rodzin naznaczona jest głodem i ubóstwem.

      Caritas Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej zaproponował akcję charytatywną

       „Drzewo Życia dla Rwandy- Sadzimy Awokado”.

      Akcja polegała na zebraniu funduszy, przeznaczonych na zakup drzewek awokado, rozdawanych dzieciom
      w Rwandzie, by mogły je zasadzić wokół swojego domu.

      Po co?  Owoc ten często zastępuje śniadanie. Z uwagi na swoją kaloryczność pozwala doczekać następnego posiłku lub pozostaje jedynym posiłkiem w ciągu dnia.

      Na akcję skierowaną przez nasze szkolne Koło Caritas z wielkim entuzjazmem  i zaangażowaniem odpowiedziały klasy: 1 b, 1c,1d, 2a, 2b, 2c, 3a, 3c, 4a, 5b, 5c, 5d, 6b, 6d, 7b, 7c,  8a, 8c.

      Dzięki Waszej ofiarności uzbieraliśmy kwotę 1370 zł.

      Razem zasadziliśmy 39 drzewek!!! Tym samym pomogliśmy 39 rodzinom!!!

      DZIĘKUJĘ!!!!

      Niech dobro, które czynicie przepełnia radością Wasze serca!!!

      opiekun SKC Sylwia Chyła

     • 27.12.2019--- Świąteczny dar naszych serc. Paczka dla potrzebujących seniorów.

     • „ To właśnie tego wieczoru,

      gdy wiatr zimny dmucha,

      w serca złamane i smutne,

      cicha wstępuje otucha”.

       

      Czas Świąt Bożego Narodzenia napełnia nasze serca radością i wdzięcznością. Chwile wśród bliskich, pozwalają doświadczyć wielkiego daru, jakim jest rodzina. Niestety, tego wieczoru, w tym czasie są i takie osoby, które świąteczną radość dzielą z samotnością, bólem i cierpieniem, doświadczając choroby i biedy materialnej. W ich stronę, kolejny już raz skierowały się nasze oczy i serca. Współpracując z Caritas Parafii NMP Wspomożenia Wiernych oraz Szkolnym Kołem Caritas , wybraliśmy osoby, które potrzebowały naszej pomocy. Z „Choinki dobra”, wywieszonej na tablicy w holu kl. I – III, rozlosowane zostały bombki z imionami osób. I ruszyło! Produkty spożywcze, chemiczne, ciepłe koce, kapcie i wszystko, co można sobie wymarzyć... Z dnia na dzień coraz więcej paczek i ogrom radości z ich przygotowania. 18 i 19 grudnia to już prawdziwe „ świąteczne szaleństwo”. Sala 008 wypełniała się paczkami, spakowanymi w świąteczny papier, a w środku niespodzianka: świąteczne życzenia od klasy przygotowującej paczkę :) Każda paczka trafiła do adresata! Dostarczeniu już od drzwi towarzyszyły łzy obdarowywanych. Słowo „dziękuję” było powtarzane po stokroć, a wdzięczność w oczach pełnych łez nie do opisania. W imieniu wszystkich obdarowanych DZIĘKUJĘ:) Wychowawcom, uczniom, rodzicom. Niech piękno tego daru przepełnia wasze serca.

      Jesteście Wielcy !!!

      Tak, jak wielkie i piękne są Wasze serca!

      Dziękuję klasom: 8c, 7c, 6 b, 5b, 5c, 4a

      oraz naszym najmniejszym uczniom z klas: 1a, 1b, 1c, 1d, 2a, 2b, 2c, 3b, 3c.

      Podziękowanie kieruję również w stronę p. Agaty Graj i cudownych dzieci, uczęszczających do świetlicy szkolnej. Wasze kartki i świąteczne życzenia były radością dodawaną do każdej świątecznej paczki ofiarowanej potrzebującym przez Caritas Parafialne.

      Za ofiarowane dobro DZIĘKUJĘ :)

      Opiekun SCK Sylwia Chyła

     • 27.12.2019--- Pomocnicy Świętego Mikołaja.

     • „Kochany Święty Mikołaju, proszę...”. Tak, rozpoczyna się każdy list dziecka pisany do św. Mikołaja przed 6 grudnia. Piszemy i czekamy... na prezenty, niespodzianki i słodkie upominki. Są jednak dzieci, które doświadczone ciężką chorobą, w swoich listach najbardziej proszą o zdrowie.
      I właśnie do tych dzieci postanowiliśmy dotrzeć z naszymi niespodziankami. Pomagając św. Mikołajowi przed 6 grudnia, rozpoczęliśmy pakowanie paczek dla dzieci przebywających na Oddziale Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej II Katedry UM w Poznaniu. 

      Przygotowane paczki wypełnione były po brzegi: grzechotkami, środkami higienicznymi, grami, puzzlami, maskotkami, książkami i artykułami papierniczymi.

      Radością było dla nas to, że nasze mikołajkowe niespodzianki dostarczyła Nikola z rodzicami :)

      Dziękuję wszystkim, którzy do serca wzięli sobie kontynuację pięknego dzieła św. Mikołaja. W tym roku jego pomocnikami były klasy: 1c, 2a, 2c, 4a, 5b, 5c, 6c, 7a, 7c, 8c.

      Wychowawcom, uczniom, rodzicom za okazane dobro

      Dziękuję :)

      Opiekun SCK Sylwia Chyła

     • 14.12.2019--- Wigilia Miejska

     • W dniach 12-15 grudnia jak każdego roku odbywał  się w Pile PILSKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY.  W trakcie tych dni, a dokładnie 14 grudnia odbył się przegląd twórczości uczniów  pilskich szkół  pt. ,, Wigilie polskie”, w którym brała udział klasa 1c oraz konkurs dekorowania choinki, w którym udział wzięła grupa uczniow z klasy 3b (N.Kurpisz, N.Stróżyńska, F.Konieczny, I.Kaczmarek). Uczniowie klasy 1c przygotowali krótką część artystyczną, pod kierunkiem pani Beaty Foszcz. Stroje przygotowali rodzice uczniów. Ozdoby choinkowe przygotowali uczniowie klasy 3b wraz z  wychowawczynią panią Justyną Siekierą.  Na miejscu grupą, która zdobiła choinkę opiekowała się pani Agata Graj. Trzeba przyznać, że wszystko przebiegło zgodnie z planem, w atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc.

       

      red. J.Siekiera, B.Foszcz

       

     • 09.12.2019--- Listy Św. Mikołaja...

     • Według definicji pewnej znanej encyklopedii, Święty Mikołaj to postać starszego mężczyzny z białą brodą ubranego w czerwony strój. Ale czy tak naprawdę wyglądał Św. Mikołaj?

      9 grudnia grupa uczniów z klasy 3b (F.Konieczny, N.Stróżyńska, R.Jopek, P.Sikora, I.Kaczmarek, K.Węgrzyn, A.Białkowski, M.Andrzejak) wybrała się do niepublicznego przedszkola  kreatywnego „Wesoła przygoda” w celu  wystawienia przedstawienia pt. „Listy Świętego Mikołaja”, w którym postać ta wyglądała zupełnie inaczej.  Święty Mikołaj (w którego rolę wcielił się Michał Dąbrowski ) , był biskupem z  Mirry, który pomagał potrzebującym i tego właśnie tematu dotyczyło przedstawienie. Przedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały i wysłuchały występu, do którego scenariusz przygotowała pani Sylwia Chyła.  Uczniów przygotowała wychowawczyni pani Justyna Siekiera.  Bardzo dziękujemy pani dyrektor Edycie Walewskiej za tak miłe przyjęcie oraz upominki dla dzieci.

       

      red.J.S.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
   • sekretariat@sp6pila.dlaedu.pl
   • agatamadej@sp6pila.dlaedu.pl
   • (67) 211 74 52 fax: (67) 211 74 73
   • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła
   • KLASY 1-3 SP: justyna_siekiera@o2.pl KLASY 4-7 SP oraz 2-3 GIM: agatamadej@interia.pl SPORTOWE: m.iwanicki9@wp.pl
   • 764-23-33-770
 • Galeria zdjęć

   brak danych