• EGZAMINY (PRÓBNE)

     • UWAGA!!!

      W dniach 22-24.11.2022 (wtorek, środa, czwartek) – odbędą się próbne egzaminy klas 8 SP. Uczniowie przychodzą na egzaminy wg harmonogramu rozpisanego poniżej. Po egzaminach uczniowie mają lekcje od 1045. Należy posiadać: ważną legitymację szkolną, długopis z czarnym wkładem, na matematykę-linijkę. Nie wolno mieć i używać: telefonów, kalkulatorów, korektorów.

      Obecność uczniów obowiązkowa.

      Nauczyciele zasiadający w komisjach są zwolnieni do 10:35. Nauczyciele zasiadający w salach 031, 023, 028- odpowiednio o godz. dłużej.

      Harmonogram godzinowy egzaminów próbnych klas 8:

      wtorek 22.11.2022 r.- lekcje od 10:45 (uczniowie z dostosowaniem od 11:40,uczniowie z Ukrainy od 12:00).

      godz. 8:00 – zbiórka wszystkich uczniów – hol

      godz. 8:10 – zbiórka komisji – sekretariat

      godz. 8:25 – 10:25 – j. polski –czas 120 min (wydłużony czas  – do 11:25 , uczniowie z Ukrainy –do 12:00)

      środa  23.11.2022 r.- lekcje od 10:45 (uczniowie z dostosowaniem od 11:15).

      godz. 8:20 – zbiórka wszystkich uczniów – hol

      godz. 8:20 – zbiórka komisji – sekretariat

      godz. 8:45 – 10:25 – matematyka –czas 100 min (wydłużony  czas –do 11:15)

      czwartek  24.11.2022 r. - lekcje od 10:45 (uczniowie z dostosowaniem od 11:10).

      godz. 8:30 – zbiórka wszystkich uczniów – hol

      godz. 8:30 – zbiórka komisji – sekretariat

      godz. 8:55 – 10:25 – język obcy –czas 90 min (wydłużony czas -do 11:10).

       

      Obiad wydawany planowo od godz. 12:00. Owoce, warzywa i mleko można odbierać dopiero od godz. 12:00. Świetlica w godzinach od 7.00 do 11.00 przeniesiona do sali 008.

     • XIII Olimpiada Ekologiczna Subregionu Północnej Wielkopolski

     •  

       

         8 listopada dwie uczennice reprezentowały naszą szkołę w XIII Olimpiadzie Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski.

         W olimpiadzie wzięło udział 40 uczniów z 5 powiatów: pilskiego, chodzieskiego, wągrowieckiego, wałeckiego i czarnkowsko-trzcianeckiego. Uczestnicy mieli do rozwiązania 35 zadań z ekologii, ochrony środowiska i ochrony przyrody. Nasze uczennice wykazały się ogromną wiedzą zajmując:

      I miejsce – Aleksandra Kelich z klasy VIII c

      III miejsce – Martyna Grabowska z klasy VIII a

       

      Wielkie gratulacje!

                                                                               Marlena Wesołowska

     • Spotkanie z radcą prawnym.

     • Pod koniec października uczniowie klasy 3c razem z wychowawczynią p. Katarzyną Sykuterą- Świerczyńską mieli przyjemność gościć radcę prawnego Panią  Natalię Zapolską. 

      Podczas spotkania zostały przybliżone poszczególne zawody prawnicze. 

      Uczniowie poznali znaczenie słów: konstytucja, kodeks, toga, Temida,  świadek, mecenas itp.  Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach wykazując się sporą wiedzą opartą w głównej mierze na serialach prawniczych.

      Dziękujemy za ciekawe spotkanie, które zwiększyło świadomość prawną i zachęciło do kształcenia w jednym z wielu zawodów prawniczych.

     • Do startu gotowi!

     • We wrześniu i październiku w naszej szkole był realizowany we współpracy z Urzędem Miasta Piły projekt sportowy pod nazwą " DO STARTU GOTOWI - HOP " . Część sportowa obejmowała zaproszenie dwóch klubów działających na terenie miasta do prezentacji klubu oraz osiągniętych wyników sportowych . Do współpracy został zaproszony Klub UKS " 6 " Piła - Judo oraz Akademia Piłkarska Soccer Stars Piła . Prezentacja klubów nastąpiła 11 i 25 września na SKATEPLAZIE na Wyspie . 

      Oprócz tego w szkole zostały przeprowadzone rozgrywki sportowe w unihokeja , piłkę koszykową i siatkową a także turniej gier i zabaw ruchowych . 

      Łącznie w projekcie uczestniczyło 150 uczniów . 

      Koordynator projektu - Sławomir Grzegorczyk . 

     • WARSZTATY KULINARNE

     • W piątek 28 października 2022 r. uczniowie klasy 1 D uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych w Poradni Dietetycznej p. Agnieszki Pankau. Rozmawialiśmy na temat higieny pracy w kuchni, podstawowych zasad zdrowego odżywiania, jak również zdrowego stylu życia. Uczniowie samodzielnie z przepisu p. Agnieszki wykonali zdrowe i odżywcze ciasteczka. Dzieci wykazały się dużym zaangażowanie, aktywnością i zapałem
      w przygotowaniu słodkiej przekąski.

      Była to dla wszystkich kulinarna przygoda pełna pozytywnych emocji!

      Wychowawczyni klasy 1 D

      Maria Konik

     • Europejski Tydzień Kodowania

     • CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia. CodeWeek jest świetną okazją, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową i podstawami robotyki. Idea jest prosta – każdy, kto chce się włączyć, może zorganizować własne wydarzenie. „Kodowanie niejedno ma imię” to wydarzenie klasy Ia, które zorganizowała ich wychowawczyni Aleksandra Schoen-Kamińska. Działania dzieci zostały docenione - uhonorowano je certyfikatami za uczestnictwo w tym europejskim święcie kodowania.  

     • XV BIEG LOTNIKA

     • Z Okazji DNIA EDUKACJI NARODOWEJ odbył się w naszej szkole XV jubileuszowy BIEG LOTNIKA pod patronatem Prezydenta Miasta Piły pana Piotra Głowskiego . Biegi zostały podzielone na kategorie klas 1 - 3 dziewcząt i chłopców , które zostały rozegrane na dystansie 300 metrów . Dziewczęta i chłopcy z klas 4 - 6 rywalizowali na dystansie 800 metrów . 

      W rywalizacji dziewcząt dziewcząt klas 1 - 3 zwyciężyła MARIANNA KUHN - uczennica klasy 3 B . Na drugim miejscu przybiegła HANNA ŚWIERKOWSKA - UCZENNICA KLASY 3A a trzecie miejsce zajęła MARIA MOLENDA reprezentująca również klasę 3A . 

      W rywalizacji chłopców klas 1 - 3 pierwszy do mety przybiegł BRONISŁAW DACYK - JODDA - uczeń klasy 3 B . Drugie miejsce zajął MIKOŁAJ DRATWA z klasy 2 C a trzeci był JÓZEF DRÓŻDŻ  - uczeń klasy 2 D .

      W rywalizacji dziewcząt klas 4 - 6 zwyciężyła WERONIKA BOGDAŃSKA ze Szkoły Podstawowej nr 2 przed ANTONINĄ CHWIESIUKOWICZ ze Szkoły Podstawowej nr 4 . Na trzecim miejscu uplasowała się IZA FORTUIAK reprezentująca SP nr 2 .

      W kategorii chłopców klas 4 - 6  najlepszy okazał się MAKSYM ADAMOV - uczeń Szkoły Podstawowej nr 7 , który wyprzedził drugiego na mecie - KACPRA WALEWSKIEGO ze Szkoły Podstawowej nr 4 . Trzecie miejsce zajął uczeń SP nr 7 - PATRYK WACHOLC .

      W kategorii dziewcząt i chłopców startujących na dystansie 800 metrów wystartowały reprezentacje szkół Miasta Piły w składach 5 osobowych . Do punktacji zespołowej liczono miejsca zajęte przez 3 pierwszych zawodników z każdej szkoły . W zawodach wzięły udział drużyny SP 2 , SP 4 , SP 5 , SP 6 i SP 7 . 

      W biegu dziewcząt 1 miejsce zajęła uczennica SP 6 - ZOFIA JAROSZWICZ . Na drugim miejscu uplasowała się MARTYNA GRABOWSKA - SP 6 a trzecią lokatę zajęła PATRYCJA KRÓL - reprezentująca SP 2 . 

      W kategorii chłopców zwyciężył CYPRIAN SIKORSKI ze Szkoły Podstawowej nr 6 przed WIKTOREM POŻARSKIM ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz OLIVIEREM KOPCZYŃSKIM - reprezentantem SP 6 .

      W końcowej klasyfikacji szkół 5 miejsce zajęła SP nr 5 . Na miejscu czwartym uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 4 . Miejsce trzecie przypadło zespołowi Szkoły Podstawowej nr 7 . Miejsce drugie zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 . Zwycięzcami punktacji drużynowej okazał się zespół Szkoły Podstawowej nr 6 .

      Należy nadmienić , że statuetki oraz puchary zostały ufundowane przez Urząd Miasta w Pile . 

      Dziękujemy również  darczyńcom za ufundowanie nagród rzeczowych , które zostały rozlosowane między dziećmi .

      Podziękowania kierujemy do kierownictwa i pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji za udostępnienie terenów do biegania oraz pomocy w organizacji imprezy . 

      Zespół nauczycieli wychowania fizycznego . 

     • Kolorowa muzyka

     • Innowacja metodyczna „Kodowanie kolorową muzyką”, realizowana od września 2022 roku, jest odpowiedzią wychowawcy Aleksandry Schoen-Kamińskiej na wyjście naprzeciw wymogom edukacyjnym zawartym w aktualnej podstawie programowej dla pierwszego etapu edukacyjnego. Dzieci najchętniej i najskuteczniej uczą się w trakcie zabawy. Muzyczne klocki Korbo oraz kolorowe instrumenty to niezwykle atrakcyjne pomoce, o ogromnych walorach edukacyjnych. Niniejsza innowacja ma na celu szerzenie idei wykorzystania amerykańskiej metody CHROMA-NOTES w której uczniowie grają utwory niezależnie od znajomości nut. Wszystko odbywa się za pomocą specjalnych kolorów przedstawiających wysokość dźwięku. Posiadając bum bum rurki, kolorowe dzwonki i dzwoneczki uczniowie klasy Ia rozpoczęli przygodę z kolorową muzyką. 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
   • sekretariat@sp6pila.dlaedu.pl
   • blazejdrab@interia.pl
   • (67) 211 74 52
   • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła Poland
   • KLASY 1-3 SP: justyna_siekiera@o2.pl KLASY 4-8 SP: blazejdrab@interia.pl
   • 764-23-33-770
   • /SP6_Pila/SkrytkaESP
 • Galeria zdjęć

   brak danych