• Mikołajki w naszej szkole!

     • 6 grudnia do naszej szkoły zawitał Święty Mikołaj. Uczniowie przyjęli go niezwykle entuzjastycznie. Na cześć wyjątkowego gościa uczennice klasy VIb pod opieką p. Edyty Wojtyry-Więch  przygotowały inscenizację. Wszyscy uczniowie otrzymali słodkie prezenty, które zostały przygotowane przez pomocników Mikołaja, czyli Radę Rodziców. Dziękujemy!

     • X  Miejski Konkurs Matematyczny „Mistrz Tabliczki Mnożenia” - 5 XII 2023 r.

     • Gościliśmy dzisiaj w naszej szkole uczestników X Miejskiego Konkursu Matematycznego „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. To jubileuszowa edycja konkursu, który łączy rozwiązywanie zadań matematycznych i podejmowanie wysiłku intelektualnego z zabawą i zajęciami manualnymi. Tegoroczny test konkursowy składał się z 58 zadań i wyłonił najlepszych rachmistrzów spośród 36 uczniów klas czwartych. Po konkursie był czas na zajęcia ze świątecznym origami .

       

      Laureatami konkursu zostali:

      1 miejsce Franciszek Zaranek, 54 punkty, Salezjańska Szkoła Podstawowa

      2 miejsce Róża Piątkowska i Aleksander Przydatek, 53 punkty, Salezjańska Szkoła Podstawowa

      3 miejsce Mateusz Górzyński, 48 punktów, Szkoła Podstawowa nr 7

       

      Wyróżnienie otrzymał Michał Kowalak ze Szkoły Podstawowej nr 12 (47 punktów).

       

      Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie – Jegor Wajs z klasy 4c, Wojciech Pankau z klasy 4a oraz Nicola Niepsuj z klasy 4b. Cała trójka wygrała szkolne eliminacje i uzyskała w konkursie wysokie wyniki.  Duże brawa dla wszystkich!

       

      Podczas pracy komisji konkursowej  uczniowie wraz z opiekunami uczestniczyli w warsztatach matematycznych, które poprowadziły nauczycielki naszej szkoły -  pani Zdzisława Rzeczycka i Anna Wolska.  Na zakończenie imprezy nastąpiło ogłoszenie wyników i podsumowanie zmagań konkursowych. Jak co roku, był to emocjonujący moment dla uczestników.  Pani wicedyrektor Małgorzata Strzelecka, wręczyła uczniom zasłużone  słodkie upominki oraz nagrody ufundowane przez Prezydenta Piły oraz Radę Rodziców naszej szkoły.

       

      Nad całością imprezy z zaangażowaniem czuwały nauczycielki naszej szkoły – p. Monika Małecka-Wiese, p. Małgorzata Strzelecka, p. Anna Wolska, p. Bogumiła Bumbul, p. Beata Krutel. Komisję konkursową wsparły także nauczycielki pilskich szkół – pani Lidia Pokulniewicz (STO) oraz pani Agnieszka Czobit (SP3). Dziękujemy!

      Podziękowania także dla dziewcząt, które pomagały przy organizacji: z klasy 7a – Olga, Kasia i Dominika oraz z klasy 6a – Amelia, Paulina i Zosia.

       

      Na koniec jeszcze raz serdecznie gratulujemy laureatom, uczniom, ich rodzicom i nauczycielom. Dziękujemy za spotkanie!

       

      Kodowane wyniki uczestników konkursu zamieszczone są w dołączonym pliku.

       

      X MIEJSKI KONKURS MATEMATYCZNY

      „MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA”

      5 GRUDNIA 2023 R.

       

      KODOWANE WYNIKI UCZNIÓW

       

      Pierwsza liczba oznacza kod ucznia, druga - liczbę zdobytych punktów.

      Maksymalna liczba punktów – 58

       

       

      Szkoła Podstawowa nr 1, ul. Staromiejska 11

      27 – 32 pkt

      4 – 37 pkt

      18 – 33 pkt

      Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Roosevelta 12

      23 – 34 pkt

      17 – 19 pkt

      7 – 22 pkt

      Szkoła Podstawowa nr 3, ul. Roosevelta 12

      21 – 27 pkt

      32 – 27 pkt

      3 – 39 pkt

      Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Grabowa 18

      16 – 22 pkt

      5 – 29 pkt

      35 – 19 pkt

      Szkoła Podstawowa nr 5, ul. Dzieci Polskich

      2 – 29 pkt

      28 – 26 pkt

      Szkoła Podstawowa nr 6, ul. Żeromskiego 41

      6 – 37 pkt

      10 – 40 pkt

      11 – 31 pkt

       

      Szkoła Podstawowa nr 7, Al. Wojska Polskiego 45

      15 – 36 pkt

      33 – 48 pkt – III miejsce

      30 – 41 pkt

      Szkoła Podstawowa nr 11, ul. Królowej Jadwigi 2

      12 – 29 pkt

      19 – 32 pkt

      20 – 34 pkt

      Szkoła Podstawowa nr 12, ul. Lelewela 140

      25 – 47 pkt - wyróżnienie

      31 – 26 p

      24 – 28 p

      Salezjańska Szkoła Podstawowa, ul. Andersa 34

      1 – 53 pkt – II miejsce

      22 – 54 pkt – I miejsce

      14 – 53 pkt – II miejsce

      Szkoła Podstawowa STO al. Powstańców Wlkp. 83

      34 – 29 pkt

      36 – 36 pkt

      26 – 32 pkt

      Niepubliczna Szkoła Podstawowa Vermilion w Pile

      8 – 41 pkt

      29 – 39 pkt

      13 – 16 pkt

       

      Przewodnicząca Komisji Konkursowej – Beata Krutel,  beata.krutel@gmail.com

       

     • Otwarcie Pilskiego Instytutu Integracji i Edukacji

     •           21 listopada bieżącego roku miało miejsce uroczyste otwarcie Pilskiego Instytutu Integracji i Edukacji. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz miasta i gminy Piła, seniorzy z Nadnoteckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz grupy uczniów z pilskich szkół podstawowych. Z naszej szkoły byli to uczniowie klas 2 i 3. Uroczystość ta to jedno z działań w ramach projektu „Miasto- Piła z nową energią”, finansowanego z Funduszy Norweskich.

                W czasie spotkania dzieci mogły wziąć udział w zabawach i animacjach dla nich przygotowanych, zjeść smaczną kiełbaskę z grilla oraz słodkie co nieco. Wystąpił też zespół Aranger , który umilał czas muzyką i zapraszał wszystkich do tańca. Mimo chłodu, dzieci chętnie się bawiły.

                Kontynuacją spotkania była edukacja ekologiczna, na którą z tą samą grupą uczniów byliśmy zaproszeni 27.11.2023. W ramach tego spotkania dzieci i seniorzy wspólnie zagospodarowali jedną rabatę sadząc tulipany i narcyzy. Posadzili też owocowe krzewy. Na wiosnę pojedziemy sprawdzić, czy wszystko się przyjęło i rośnie. Potem przy ciepłej herbatce wspólnie wysłuchaliśmy wykładu i obejrzeliśmy prezentację o ekologii.

                                                   Małgorzata Strzelecka

       

       

     • Tymczasem w Osieku...

     • 20 listopada w Szkole Podstawowej w Osieku odbyły się rozgrywki grupowe I rundy Mistrzostw Powiatu Pilskiego w Halowej Piłce Nożnej Chłopców rocznik 2009-2010. Wzięły w nim udział drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Pile, Szkoły Podstawowej w Ujściu i gospodarze turnieju. W rozegranych przez nasz zespół meczach padły następujące wyniki:

      *SP6 Piła, SP Ujście - 0:0 

      *SP6 Piła, SP Osiek - 6:2

      *SP6 Piła, SP7 Piła - 1:1

      W klasyfikacji końcowej rozgrywek nasz zespół zajął II miejsce, awansując do dalszych rozgrywek. Zagraliśmy w składzie:

      Oliwier Kopczyński, Filip Hryncewicz, Milan Szmyt, Mateusz Piórkowski, Marcel Molak, Bartosz Jopek, Julian Strzelec, Piotr Tuczyński, Maksim Piatlitski, Dawid Śpiewek.

      Gratuluję osiągniętego wyniku i życzę dalszych sukcesów.

      Opiekun zespołu

      Sławomir Grzegorczyk

     • Wystawa fotografii w BWA

     • W listopadzie, w Biurze Wystaw Artystycznych w Pile, można było oglądać wystawę zatytułowaną: Nowa tożsamość miasta. Piła na przestrzeni lat 1946-1989 na fotografiach Romana i Andrzeja Zaranków. Klasa 7a wybrała się do BWA 14 listopada, aby obejrzeć historyczne zdjęcia Piły, jej mieszkańców oraz wydarzeń z ubiegłego wieku. Uczniów zadziwiła zarówno ekspozycja jak i krótka historia opowiedziana przez panią  komisarz wystawy. Czarno –białe zdjęcia przedstawiające Piłę zrujnowaną po wojnie, a potem jej odbudowę, rozkwit miasta naprawdę zrobiły duże wrażenie.

       

      Małgorzata Strzelecka

     • Finał III Narodowego Konkursu Wiedzy o Sporcie

     • W piątek 17 listopada odbył się w Warszawie Finał III Narodowego Konkursu Wiedzy o Sporcie. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym zwanym eliminacjami należało rozwiązać  test online składający się z 30 pytań. Po przesłaniu odpowiedzi uczestnicy czekali na informację dotyczącą zakwalifikowania się do finału. Etap trwał do 31 października. Do finału przechodziło 30 zawodników , którzy uzyskali największą ilość zdobytych punktów. \

      Jest mi niezmiernie miło poinformować , że wśród finalistów znalazł się uczeń naszej szkoły - Wojciech Drzewiecki z klasy VB , który w eliminacjach zajął 26 miejsce , dające mu awans do finału ogólnopolskiego w kategorii młodszej 7 - 12 lat. 

      W eliminacjach online wzięło udział ponad 8000 osób , więc tym bardziej sukces Wojtka jest godny podkreślenia.

      W finale do rozwiązania był test składający się z 30 pytań. Na rozwiązanie uczestnicy mieli 30 minut. Wojtkowi co prawda nie udało się stanąć na podium ale za udział otrzymał nagrody i pamiątkowy dyplom. 

      Gratuluję Wojtkowi  sukcesu i życzę dalszych sportowych osiągnięć . 

      Opiekun konkursu - Sławomir Grzegorczyk. 

     • Plan po korektach...

     • W zakładce PLAN LEKCJI znajduje się już plan po korektach, obowiązujący od najbliższego poniedziałku 20 listopada 2023r. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami.

       

                                                                                                                                              Dyrekcja szkoły

     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 

     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia, a także uświadomić, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w nauce matematyki.

      W piątek 17 listopada komisje złożone z uczniów klas czwartych, wspierane przez asystentów, sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia. Każdy z chętnych, a było ich bardzo dużo rozwiązywał przykłady z tabliczki mnożenia, po komisyjnym zaliczeniu uzyskiwał tytuł ,,eksperta tabliczki mnożenia". Poziom konkursu był bardzo wysoki a emocje ogromne. Wszyscy chcieli policzyć bezbłędnie zadania.

      Wszystkim, którzy otrzymali odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia (wręczono 160 takich odznak dla uczniów oraz 9 dla osób dorosłych).

      Światowemu Dniu Tabliczki Mnożenia towarzyszyła wystawa plakatów i lapbooków z tabliczką mnożenia wykonanych przez uczniów klasy IVa, IVb i IVc.

      Nad całością imprezy czuwały nauczycielki uczące matematyki: Beata Krutel, Monika Małecka – Wiese , Anna Wolska.

      GRATULUJEMY!

                                                                                                                    Szkolny koordynator Anna Wolska

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
   • (67) 211 74 52
   • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła
    Poland
   • KLASY 1-3 SP: justyna_siekiera@o2.pl
    KLASY 4-8 SP: blazejdrab@interia.pl
   • 764-23-33-770
   • /SP6_Pila/SkrytkaESP
 • Galeria zdjęć

   brak danych