• XV Turniej Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora SP 6  w Pile

     •  

      W dniu 24.05.2024 odbył się  już XV Turniej Piłki Siatkowej najmłodszej grupy siatkarek Naszej szkoły. Na Boiskach   zameldowały się dziewczęta z klas czwartych i piątych. Klasy czwarte rywalizowały w zespołach trójkowych, natomiast klasy piąte  grały w zespołach czwórkowych. Oprócz reprezentantek Naszej szkoły w rywalizacji uczestniczyły zaproszone zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Pile. W wyniku rozegranych spotkań kolejność zajętych miejsc poszczególnych   zespołów wygląda następująco:

      I MIEJSCE -ZESPÓŁ 1 SZKOŁY  PODSTAWOWEJ  NR 5 w PILE

      II MIEJSCE -ZESPÓŁ 1 SZKOŁY  PODSTAWOWEJ  NR 6  w PILE

      (SKŁAD NASZEGO ZESPOŁU- JAGODA MISZTAL,LENA BURZYŃSKA,ZUZANNA KOKOSZKA ORAZ MARYSIA TYKWIŃSKA)

      III MIEJSCE -ZESPÓŁ 2 SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR w 5 PILE

      IV MIEJSCE- ZESPÓŁ 2 SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR  6  W PILE

      W całym  turnieju rywalizowały   33  młode adeptki piłki siatkowej.

      ORGANIZATOR I OSOBA PROWADZĄCA TURNIEJ -Dorota Zaleska

       

       

     • Miejski Konkurs  MATHS in ENGLISH

     •                      

      W czwartek  23.05.2024 r. odbył się MIEJSKI  KONKURS   MATEMATYCZNY  W  JĘZYKU  ANGIELSKIM  MATHS IN ENGLISH dla uczniów klas 7 szkół podstawowych organizowany  przez Szkołę Podstawową nr 12 w Pile. W konkursie wzięło udział 18 uczniów z 9 pilskich szkół podstawowych.

      Po wcześniejszych eliminacjach naszą  szkołę reprezentowali:

      Katarzyna Pankau z klasy 7a i

      Wojciech Kozieł  z klasy 7b.

      Uczniowie mieli do rozwiązania 5 zadań  zamkniętych i 5 zadań otwartych.

      Treści zadań były zapisane w języku angielskim, uczniowie musieli więc wykazać się nie tyko wiedzą matematyczną, ale również znajomością języka angielskiego. W przypadku takiej samej ilości punktów o wygranej decydował czas oddania pracy.

      Po zaciętej rywalizacji uczeń naszej szkoły

      Wojciech Kozieł zajął zaszczytne III miejsce.

       

      Gratulujemy   i życzymy dalszych sukcesów.

      Zespół nauczycieli matematyki

       

       

     • SIATKARKI I SIATKARZE SP6 Z AWANSEM DO FINAŁU WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO W PLAŻOWEJ PIŁCE SIATKOWEJ!

     • Uczennice i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 im. Lotników Polskich w Pile:

      1. Janowska Zuzanna kl. 7A
      2. Raszeja Kornelia kl. 7A
      3. Słowińska Olga kl. 7A

       

      1. Hryncewicz Filip kl. 7A
      2. Jopek Bartosz kl. 8A
      3. Molak Marcel kl. 8A

      Wyżej wymienione zawodniczki i zawodnicy wzięli udział w Finałach Powiatowych i Rejonowych w Plażowej Piłce Siatkowej. Turnieje odbyły się 22.05.2024 r. na terenie OTW Płotki.

       

      Zespoły dziewcząt i chłopców awansowały do Finału Województwa Wielkopolskiego w Plażowej Piłce Siatkowej. Już za tydzień ponownie ruszymy do Wrześni walczyć o medale. Tym razem zacięte boje będą się toczyły na piaszczystych boiskach.

       

      Serdeczne gratulacje !.Opiekunowie drużyn: Rafał Justynowicz oraz Miłosz Malczewski

     • Międzynarodowy Dzień Strażaka

     • Można powiedzieć, że ile dni w kalendarzu – tyle świąt. Jak wiemy, jedne obchodzone są huczniej, drugie pozostają w ich cieniu a o innych rzadko się słyszy lub nie słyszy się wcale.  Są jednak święta, które obchodzi się na całym świecie w tym samym dniu.

      4 maja to Międzynarodowy Dzień Strażaka, w którym szczególnie doceniamy bardzo trudną i pełną wyzwań pracę strażaków oraz pełne oddanie służbie i potrzebującym ludziom. Z tej też okazji klasa 2c wybrała się w odwiedziny do Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Joachima Lelewela w Pile.

      Przewodnikiem spotkania był Pan Mateusz Burdzy, prywatnie tata Igi. Na początku pokazał nam i omówił pomieszczenia a następnie opowiedział do czego służą poszczególne elementy wyposażenia wozu bojowego. Mieliśmy okazję zobaczyć różne części ubioru strażackiego, przystosowanego do pracy w trudnych warunkach. Rozmowy z Panem Mateuszem utwierdziły nas w przekonaniu jak ciężka jest to praca i jak wiele wymaga cierpliwości, opanowania i odwagi.

      Kiedy myśleliśmy, że lepiej być już nie może, okazało się, że każdy z nas mógł wejść do środka samochodu strażackiego. Uśmiechy nie schodziły nam z twarzy. Choć było wysoko to bardzo fajnie.

      Gdy emocje troszkę opadły zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. Na koniec otrzymaliśmy od Pana Mateusza słodki poczęstunek i spokojnie wróciliśmy do szkoły. W podziękowaniu za tak ciężką pracę przygotowaliśmy klasowy album, który zostawiliśmy dla wszystkich strażaków dbających o nasze bezpieczeństwo.

      Był to niesamowity dzień, pełen  wrażeń.

      Dziękujemy za poświęcony nam czas i tak miłe przyjęcie. A w imieniu społeczności szkolnej przekazujemy słowa uznania.  Bądźcie nadal pierwsi tam, gdzie zagrożone jest ludzkie życie, zdrowie lub dobytek. Dziękujemy Wam za każdy dzień strażackiej służby, poświęcenie, stałą gotowość niesienia pomocy oraz dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców. Niech św. Florian towarzyszy Wam na każdym wyjeździe i otacza Was swoją opieką.

       

      Beata Foszcz

     • Spotkanie z druhną

     • Uczniowie klasy 2c gościli 8 maja druhnę Lidię, która jest prywatnie  mamą Anastazji i ciocią Patrycji. Druhna Lidia powiedziała nam o swojej pasji  i działaniach podejmowanych w ramach spotkań z zuchami i harcerzami. Współczesny zuch i harcerz to przecież ktoś zaradny, pomocny, energiczny, odznaczający się odwagą, a także członek harcerskieji zuchowej drużyny dziecięcej, bardzo często z pozytywnym i wesołym usposobieniem. Podczas spotkania z panią Lidią dzieci zadawały dużo pytań i wspólnie wykonały zadania związane z tematyką zabaw proponowanych przez naszego gościa. Dowiedzieliśmy się również, iż podczas spotkań zuchy i harcerze rozwijają swoją wyobraźnię, umiejętności, kształtują charakter jednocześnie integrując się we wspólnych działaniach. To było bardzo owocne spotkanie i bardzo zachęcające do zdobywania różnych sprawności.  Sprawność zuchowa to określone programem umiejętności i pożądane zachowania przeżyte w zabawie. Zdobywanie sprawności służy ujawnieniu i rozwijaniu uzdolnień zuchów, uczy rzetelności w zabawie, umożliwia poznawanie otaczającego świata i ćwiczenie pożytecznych w życiu umiejętności.

      Być może ktoś po spotkaniu zechce zostać zuchem?

       

      Beata Foszcz

     • Turniej w Warcabach Klasycznych

     • W dniu 14 maja odbył się w naszej szkole II szkolny Turniej w Warcabach Klasycznych . Zawodnicy uczestniczący w zawodach zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe : klasy I - III i starsi . Każdy z uczestników rozegrał trzy partie .

      Podczas gier jak zawsze zawodnikom emocje . 

      Klasyfikacja końcowa po zakończonych rozgrywkach przedstawia się następująco:

      Klasy I - III

      I miejsce - Róża Połyniak - klasa 2A

      II miejsce - Albert Dubicki - klasa 2C

      III miejsce - Julianna Zahrt - klasa 1C

      IV miejsce - Maja Gotszling - klasa 1B

      klasy IV i starsi

      I miejsce - Antoni Jaśiński - klasa 5B

      II miejsce - Jegor Wajs - klasa 4C

      Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w turnieju . 

      Gratuluję osiągniętych wyników i życzę dalszych sukcesów . 

      Medale i dyplomy za udział w zawodach ufundowała Rada Rodziców . 

      Organizator - Sławomir Grzegorczyk . 

     • Wycieczka do Miasteczka Ruchu Drogowego

     • W czwartek 9 maja br. uczniowie klasy 2d wybrali się na wycieczkę do Miasteczka Ruchu Drogowego w Pile. Na miejscu czekał na nas pracownik Straży Miejskiej pan Jarosław Oźmina, który poprowadził zajęcia edukacyjne na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

           W czasie zajęć dzieci zapoznały się z obowiązującymi znakami drogowymi, zasadami poruszania się na przejściach dla pieszych z sygnalizacją świetlną oraz utrwalały numery alarmowe.

           Na koniec uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności poruszania się po drodze bez chodnika i przekraczania jezdni, a także wcielając się w rolę cyklisty przejechać miasteczko na rowerze.

      Bardzo dziękujemy za fantastyczną lekcję.

      Maria Konik

     • Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Dolny Śląsk 2024

     • W Wałbrzychu (w dniach 06-09.05.2024 r.) odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Dolny Śląsk 2024 – w dyscyplinie piłki siatkowej.

      Wśród zawodników, którzy reprezentowali Wielkopolskę, było aż 3 uczniów naszej szkoły:

      1. Bartosz Jopek kl. 8a

      2. Marcel Molak kl. 8a

      3. Jan Świerczyński kl. 8b

       

      Wyżej wymienieni zawodnicy wyróżnili się swoimi umiejętnościami siatkarskimi i zaangażowaniem podczas treningów, a także zostali powołani do  Kadry Wielkopolski (liczącej 12 osób) piłki siatkowej chłopców rocznika 2010.

       

      Wielkopolanie udanie rozpoczęli olimpiadę wygrywając dwa pierwsze spotkania co dało im awans do najlepszej 8-mki turnieju.  W meczu ćwierćfinałowym ulegli ekipie z woj. Łódzkiego, a następnie pokonali młodych siatkarzy z woj. Lubelskiego zajmując wysokie 7 m-ce w kraju (na 16 startujących drużyn).

       

      Siatkarze trenują na co dzień w JET Service Joker Piła, a pierwszym trenerem jest pan Jacek Wysocki.

       

      Red. Dumni rodzice :)

      Foto: FB i własne

       

       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
   • (67) 211 74 52
   • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła
    Poland
   • KLASY 1-3 SP: justyna_siekiera@o2.pl
    KLASY 4-8 SP: blazejdrab@interia.pl
   • 764-23-33-770
   • /SP6_Pila/SkrytkaESP
 • Galeria zdjęć

   brak danych