13.06.2022

Po raz pierwszy nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu sportowego pod nazwą PHO3NIX KIDS . Celem tego projektu jest aktywizacja dzieci i wprowadzanie ich w świat sportu od najmłodszych lat . W zajęciach wzięło udział około 60 uczniów z klas I - III . Były one prowadzone głównie w formie gier i zabaw ruchowych oraz zabaw z elementami gier zespołowych .

02.06.2022

Dnia 13 maja 2022 roku w Salezjańskiej Szkole Podstawowej w Pile zostałarozstrzygnięta II edycja konkurs plastyczno-językowy LET’S VISIT PIŁA. W tym roku tematem przewodnim była ekologia i zachęcaniedo bycia eko.Hasłem przewodnim tegorocznego konkursu było: PIŁA ECO-FRIENDLY CITY.

Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1-3, klasy 4-6 oraz klasy 7-8.

02.06.2022

W ramach obchodów Dnia Dziecka, uczniowie klas 1-3 pod hasłem "Wiecej wiem- zdrowiej jem!" realizowali akcję "Śniadanie daje moc!".

Wychowawczynie przerpowadziły w klasach pogadanki na temat prawidłowego odżywiania oraz roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia.

Następnie uczniowie pod czujnym okiem wychowawczyń przyogotowywali przepyszne kanapki, kolorowe szaszłyki, sałatki i koktajle owocowe.

23.05.2022

„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas.”

Florian Plit

12 i 18 maja 2022r.,w ramach projektu „Być artystą”, uczniowie klasy Id po raz drugi wystawili tym razem dla uczniów klas III oraz rodziców, spektakl teatralny pt. „Jak to Ziemia chorowała”. Celem naszego projektu było i jest promowanie ekologii, kształtowanie świadomości ekologicznej- jak postępować, aby chronić środowisko naturalne. My potrzebujemy natury, żeby żyć, a ona potrzebuje nas, żeby nie zginąć. Wprowadziliśmy naszych gości w świat smutny, szary, zanieczyszczony, a z ich pomocą otrzymaliśmy czysty, radosny i kolorowy. Wybraliśmy spośród widzów ochotników, którzy pomogli naszym aktorom posegregować zanieczyszczenia. Egzamin z segregacji zdali na szóstkę! W nagrodę otrzymali medale „Przyjaciela Ziemi”.

23.05.2022

Uczniowie klasy 4a wraz ze swoim opiekunem Anną Krutel wzięli udział w kolejnej edycji, największej, polskiej akcji ekologicznej - Sprzątanie Świata. Inicjatywa ta jest częścią obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi 2022. Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników udało się posprzątać teren często odwiedzanego przez młodzież parku „Stawki”.

05.05.2022

„Garść witamin” to projekt zdrowotno-artystyczny, który zrealizowała klasa IIIa pod opieką wychowawczyni Aleksandry Schoen-Kamińskiej. Aby skutecznie kształtować nawyki żywieniowe dzieci, samo mówienie o ich wartościach odżywczych nie wystarczy. Stąd ich uczestnictwo w aktywnych i atrakcyjnych działaniach, zachęcających do spożywania większej ilości surowych owoców i warzyw. Podczas sesji fotograficznej każde dziecko wybrało swój ulubiony owoc. By zachęcić innych do próbowania nowych smaków, odbyła się konsumpcja mango i marakui. Zapraszamy do galerii i obejrzenia prezentacji.

05.05.2022

Z wielką radością informujemy, że dn. 29 kwietnia br. drużyna reprezentująca naszą szkołę w składzie – Julian Giuliano (kl. 3 d), Olaf Góra (kl. 3 d), Olivier Mielczarek (kl. 3 c), zajęła II miejsce w Miejskim Konkursie Języka Angielskiego „Our First Steps” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Piły. Celem konkursu było doskonalenie znajomości języka angielskiego, motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego, propagowanie wykorzystywania technologii komputerowej w nauce języków obcych, nawiązanie lub pogłębienie już istniejącej współpracy między szkołami pilskimi, upowszechnianie kultury i tradycji krajów anglojęzycznych, zachęcanie do pozytywnej rywalizacji i rozwijania swoich ambicji oraz stworzenie szansy na zwycięstwo.

03.05.2022

Znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tego dnia prowadzone są coroczne wiosenne akcje, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie.

Nasza szkoła również przyłączyła się do powyższej akcji, w ramach której nauczyciele języków obcych wraz ze swoimi uczniami zorganizowali wystawę prac, związanych z ekologią, jak również zbiórkę odpadów w otoczeniu naszej szkoły i ich segregację. Przy tej okazji uczniowie poznali słownictwo w języku angielskim, związane z segregacją odpadów.

28.04.2022

Uczniowie klas młodszych wzięli udział w szkolnym konkursie grafiki komputerowej, którego celem było uwrażliwienie dzieci na piękno polskiej przyrody, dbanie o nią w różnych formach, zdobywanie umiejętności obserwacji przyrody, wyrabianie wrażliwości na piękno natury, rozwijanie kreatywności uczestników konkursu, zastosowanie dotychczas poznanych narzędzi edytora Paint oraz samodzielne wykonanie pracy. Pierwszoklasiści zrobili prace „Przyroda wokół nas”, uczniowie klas drugich w swych grafikach odzwierciedlali „Piękno polskiego lasu”. Trzecioklasiści, którzy poznali już wiele narzędzi programu Paint skupili się na ukazaniu „Symetrii w przyrodzie”.

Drodzy Rodzice, Kochani Uczniowie, Szanowni Pracownicy naszej szkoły.

Szkolna akcja charytatywna trwająca od 1 marca 2022r. , pn. ,,NIE JESTEŚCIE SAMI” sprawiła, że do naszej szkoły przyniesiono bardzo dużo artykułów potrzebnych osobom, które przyjeżdżają do naszego miasta z Ukrainy. Były to między innymi: środki czystości i higieny, leki, opatrunki, środki odkażające, żywność z długim terminem przydatności, artykuły dla niemowląt i dzieci, odzież, koce, poduszki, śpiwory. Chylimy czoła przed wszystkimi, którzy otworzyli dla bliźnich swoje serca! Wszyscy bardzo wspieramy osoby uciekające przed wojną, którym chaos zabrał ich uporządkowany świat. Tym osobom potrzebne było wsparcie, którego Państwo hojnie udzieliliście odpowiadając na nasz apel. DZIĘKUJEMY.