• Spotkanie z autorką...

     • W dniu 28 listopada 2022 roku w bibliotece gościliśmy poetkę, panią Wiesławę Pyrcz. Książka uczy, bawi, pomaga - pani Wiesława Pyrcz jest autorką wierszy o misiach, zwierzętach, przyrodzie, zdrowym odżywianiu. Opowiedziała uczniom o przelewaniu na papier swoich myśli, pragnień, wrażeń - pisaniu wierszy. W spotkaniu uczestniczyły wszystkie klasy drugie. Uczniowie obejrzeli wystawę ilustracji do wierszy poetki, brali udział w warsztacie - jak powstaje misiu..Mieli również możliwość zakupu książek z imienną dedykacją. Bardzo dziękujemy pani Wiesławie Pyrcz za piękne spotkanie. Za to, że uczniowie mogli poznać autorkę książek, które między innymi mieszkają w naszej bibliotece.                                                                                                                              Maria Kluk

     • II Miejski Konkurs Literacko-Fotograficzny pt. „Misja – Zielony pamiętnik”

     • W październiku 2022 r. Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza w Pile zorganizowała II Miejski Konkurs Literacko-Fotograficzny pt. „Misja – Zielony pamiętnik”.

       

      Na konkurs wpłynęło 6 prac z poziomu I (klasy 5-6) i 7 prac z poziomu II (klasy 7-8). Łącznie w konkursie wzięło udział 13 osób.

       

      Po sprawdzeniu prac okazało się, że w 2 pracach z I poziomu las potraktowany jest marginalnie, a 1 praca jest niezgodna z hasłem tegorocznej edycji - „Ja w lesie”.

       

      Jury w składzie: Maja Cieślak-Strzelec, Karolina Strógarek, Anna Szczap, Wioletta Wiśniewska i Anna Kałka, podjęło decyzję o przyznaniu następujących miejsc w poszczególnych kategoriach:

       

      POZIOM 1 – kl.5-6

       

      I miejsce Szymon Nakoneczny

      II miejsce Marcelina Kowalska

      III miejsce Zofia Ossowska

       

      POZIOM 2 - klasy 7-8

       

      I miejsce Michalina Kowalska

      II miejsce Jan Świerczyński ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Lotników Polskich w Pile (opiekun: p. Mirosława Rościszewska)

      III miejsce Nadia Zbroniec

       

      Piękne dyplomy dla laureatów wykonała pani Lidia Kotarak.

       

      Gratulujemy laureatom !!!

       

      Dziękujemy sponsorom nagród:

      • Prezydentowi miasta Piły - Panu Piotrowi Głowskiemu,
      • Nadleśniczemu Nadleśnictwa Zdrojowa Góra - Panu Adamowi Standio.

       

      Informacja ze strony SP7.

     • „Szkoła idąca z duchem czasu”

     • „Szkoła idąca z duchem czasu”

      Te mądre słowa wypowiedział prezydent Piły pan Piotr Głowski, obserwując zajęcia w pilskich szkołach, również naszej placówce. Gościem był również pan dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Sebastian Dzikowski. Pierwszoklasiści pokazali, jak wspaniale wykorzystują roboty Photon podczas nauki czytania. Trzecioklasiści zaprezentowali swoje umiejętności inżynieryjne z wykorzystaniem klocków lego Spice Prime. Ten projekt pokazuje, że warto inwestować w edukację, bo  to przyszłość społeczeństwa. Wszystkie zakupione pomoce angażują i motywują. Przede wszystkim przygotowują do zawodów, których jeszcze nie ma. Ogromną rolę odgrywa współpraca, umiejętność porozumiewania się i rozwiązywania problemów. Cieszymy się bardzo, że nasza szkoła otrzymała tak przydatny sprzęt w ramach rządowego projektu #LaboratoriaPrzyszłości . Zajęcia były prowadzone 10 listopada, pod kierunkiem p. Justyny Siekiery oraz p. Aleksandry Schoen-Kamińskiej. 

     • DLA NIEPODLEGŁEJ

     • 17 listopada odbyła się kolejna edycja Miejskiego Konkursu Recytatorskiego "Dla Niepodległej" pod patronatem Prezydenta Miasta. Do konkursu przystąpiło 17 uczestników - reprezentantów pilskich szkół podstawowych, którzy zostali wyłonieni w etapach szkolnych. Najlepszymi recytatorami wybranymi przez jury okazali się: 

       Natalia Maruszewska  SP STO - I miejsce

       Zuzanna Posadzińska SP 11 - II miejsce

       Leonard Kmiotek SP 2 - III miejsce

       Marika Rebelska SP 2 - wyróżnienie

       Konstantyn Kopera SP 6 - wyróżnienie.

       Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez Urząd Miasta oraz Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 6. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy

     • EGZAMINY (PRÓBNE)

     • UWAGA!!!

      W dniach 22-24.11.2022 (wtorek, środa, czwartek) – odbędą się próbne egzaminy klas 8 SP. Uczniowie przychodzą na egzaminy wg harmonogramu rozpisanego poniżej. Po egzaminach uczniowie mają lekcje od 1045. Należy posiadać: ważną legitymację szkolną, długopis z czarnym wkładem, na matematykę-linijkę. Nie wolno mieć i używać: telefonów, kalkulatorów, korektorów.

      Obecność uczniów obowiązkowa.

      Nauczyciele zasiadający w komisjach są zwolnieni do 10:35. Nauczyciele zasiadający w salach 031, 023, 028- odpowiednio o godz. dłużej.

      Harmonogram godzinowy egzaminów próbnych klas 8:

      wtorek 22.11.2022 r.- lekcje od 10:45 (uczniowie z dostosowaniem od 11:40,uczniowie z Ukrainy od 12:00).

      godz. 8:00 – zbiórka wszystkich uczniów – hol

      godz. 8:10 – zbiórka komisji – sekretariat

      godz. 8:25 – 10:25 – j. polski –czas 120 min (wydłużony czas  – do 11:25 , uczniowie z Ukrainy –do 12:00)

      środa  23.11.2022 r.- lekcje od 10:45 (uczniowie z dostosowaniem od 11:15).

      godz. 8:20 – zbiórka wszystkich uczniów – hol

      godz. 8:20 – zbiórka komisji – sekretariat

      godz. 8:45 – 10:25 – matematyka –czas 100 min (wydłużony  czas –do 11:15)

      czwartek  24.11.2022 r. - lekcje od 10:45 (uczniowie z dostosowaniem od 11:10).

      godz. 8:30 – zbiórka wszystkich uczniów – hol

      godz. 8:30 – zbiórka komisji – sekretariat

      godz. 8:55 – 10:25 – język obcy –czas 90 min (wydłużony czas -do 11:10).

       

      Obiad wydawany planowo od godz. 12:00. Owoce, warzywa i mleko można odbierać dopiero od godz. 12:00. Świetlica w godzinach od 7.00 do 11.00 przeniesiona do sali 008.

     • XIII Olimpiada Ekologiczna Subregionu Północnej Wielkopolski

     •  

       

         8 listopada dwie uczennice reprezentowały naszą szkołę w XIII Olimpiadzie Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski.

         W olimpiadzie wzięło udział 40 uczniów z 5 powiatów: pilskiego, chodzieskiego, wągrowieckiego, wałeckiego i czarnkowsko-trzcianeckiego. Uczestnicy mieli do rozwiązania 35 zadań z ekologii, ochrony środowiska i ochrony przyrody. Nasze uczennice wykazały się ogromną wiedzą zajmując:

      I miejsce – Aleksandra Kelich z klasy VIII c

      III miejsce – Martyna Grabowska z klasy VIII a

       

      Wielkie gratulacje!

                                                                               Marlena Wesołowska

     • Spotkanie z radcą prawnym.

     • Pod koniec października uczniowie klasy 3c razem z wychowawczynią p. Katarzyną Sykuterą- Świerczyńską mieli przyjemność gościć radcę prawnego Panią  Natalię Zapolską. 

      Podczas spotkania zostały przybliżone poszczególne zawody prawnicze. 

      Uczniowie poznali znaczenie słów: konstytucja, kodeks, toga, Temida,  świadek, mecenas itp.  Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach wykazując się sporą wiedzą opartą w głównej mierze na serialach prawniczych.

      Dziękujemy za ciekawe spotkanie, które zwiększyło świadomość prawną i zachęciło do kształcenia w jednym z wielu zawodów prawniczych.

     • Do startu gotowi!

     • We wrześniu i październiku w naszej szkole był realizowany we współpracy z Urzędem Miasta Piły projekt sportowy pod nazwą " DO STARTU GOTOWI - HOP " . Część sportowa obejmowała zaproszenie dwóch klubów działających na terenie miasta do prezentacji klubu oraz osiągniętych wyników sportowych . Do współpracy został zaproszony Klub UKS " 6 " Piła - Judo oraz Akademia Piłkarska Soccer Stars Piła . Prezentacja klubów nastąpiła 11 i 25 września na SKATEPLAZIE na Wyspie . 

      Oprócz tego w szkole zostały przeprowadzone rozgrywki sportowe w unihokeja , piłkę koszykową i siatkową a także turniej gier i zabaw ruchowych . 

      Łącznie w projekcie uczestniczyło 150 uczniów . 

      Koordynator projektu - Sławomir Grzegorczyk . 

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
    • (67) 211 74 52
    • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła Poland
    • KLASY 1-3 SP: justyna_siekiera@o2.pl KLASY 4-8 SP: blazejdrab@interia.pl
    • 764-23-33-770
    • /SP6_Pila/SkrytkaESP
  • Galeria zdjęć

    brak danych