W dniu 28 listopada 2022 roku w bibliotece gościliśmy poetkę, panią Wiesławę Pyrcz. Książka uczy, bawi, pomaga - pani Wiesława Pyrcz jest autorką wierszy o misiach, zwierzętach, przyrodzie, zdrowym odżywianiu. Opowiedziała uczniom o przelewaniu na papier swoich myśli, pragnień, wrażeń - pisaniu wierszy. W spotkaniu uczestniczyły wszystkie klasy drugie. Uczniowie obejrzeli wystawę ilustracji do wierszy poetki, brali udział w warsztacie - jak powstaje misiu..Mieli również możliwość zakupu książek z imienną dedykacją. Bardzo dziękujemy pani Wiesławie Pyrcz za piękne spotkanie. Za to, że uczniowie mogli poznać autorkę książek, które między innymi mieszkają w naszej bibliotece. Maria Kluk
Spotkanie z autorką...
- 20
II Miejski Konkurs Literacko-Fotograficzny pt. „Misja – Zielony pamiętnik”
W październiku 2022 r. Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza w Pile zorganizowała II Miejski Konkurs Literacko-Fotograficzny pt. „Misja – Zielony pamiętnik”.
Na konkurs wpłynęło 6 prac z poziomu I (klasy 5-6) i 7 prac z poziomu II (klasy 7-8). Łącznie w konkursie wzięło udział 13 osób.
Po sprawdzeniu prac okazało się, że w 2 pracach z I poziomu las potraktowany jest marginalnie, a 1 praca jest niezgodna z hasłem tegorocznej edycji - „Ja w lesie”.
Jury w składzie: Maja Cieślak-Strzelec, Karolina Strógarek, Anna Szczap, Wioletta Wiśniewska i Anna Kałka, podjęło decyzję o przyznaniu następujących miejsc w poszczególnych kategoriach:
POZIOM 1 – kl.5-6
I miejsce Szymon Nakoneczny
II miejsce Marcelina Kowalska
III miejsce Zofia Ossowska
POZIOM 2 - klasy 7-8
I miejsce Michalina Kowalska
II miejsce Jan Świerczyński ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Lotników Polskich w Pile (opiekun: p. Mirosława Rościszewska)
III miejsce Nadia Zbroniec
Piękne dyplomy dla laureatów wykonała pani Lidia Kotarak.
Gratulujemy laureatom !!!
Dziękujemy sponsorom nagród:
- Prezydentowi miasta Piły - Panu Piotrowi Głowskiemu,
- Nadleśniczemu Nadleśnictwa Zdrojowa Góra - Panu Adamowi Standio.
Informacja ze strony SP7.
„Szkoła idąca z duchem czasu”
„Szkoła idąca z duchem czasu”
Te mądre słowa wypowiedział prezydent Piły pan Piotr Głowski, obserwując zajęcia w pilskich szkołach, również naszej placówce. Gościem był również pan dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Sebastian Dzikowski. Pierwszoklasiści pokazali, jak wspaniale wykorzystują roboty Photon podczas nauki czytania. Trzecioklasiści zaprezentowali swoje umiejętności inżynieryjne z wykorzystaniem klocków lego Spice Prime. Ten projekt pokazuje, że warto inwestować w edukację, bo to przyszłość społeczeństwa. Wszystkie zakupione pomoce angażują i motywują. Przede wszystkim przygotowują do zawodów, których jeszcze nie ma. Ogromną rolę odgrywa współpraca, umiejętność porozumiewania się i rozwiązywania problemów. Cieszymy się bardzo, że nasza szkoła otrzymała tak przydatny sprzęt w ramach rządowego projektu #LaboratoriaPrzyszłości . Zajęcia były prowadzone 10 listopada, pod kierunkiem p. Justyny Siekiery oraz p. Aleksandry Schoen-Kamińskiej.
4
DLA NIEPODLEGŁEJ
17 listopada odbyła się kolejna edycja Miejskiego Konkursu Recytatorskiego "Dla Niepodległej" pod patronatem Prezydenta Miasta. Do konkursu przystąpiło 17 uczestników - reprezentantów pilskich szkół podstawowych, którzy zostali wyłonieni w etapach szkolnych. Najlepszymi recytatorami wybranymi przez jury okazali się:
Natalia Maruszewska SP STO - I miejsce
Zuzanna Posadzińska SP 11 - II miejsce
Leonard Kmiotek SP 2 - III miejsce
Marika Rebelska SP 2 - wyróżnienie
Konstantyn Kopera SP 6 - wyróżnienie.
Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez Urząd Miasta oraz Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 6. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy
7
Uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości - fotorelacja
- 7
EGZAMINY (PRÓBNE)
UWAGA!!!
W dniach 22-24.11.2022 (wtorek, środa, czwartek) – odbędą się próbne egzaminy klas 8 SP. Uczniowie przychodzą na egzaminy wg harmonogramu rozpisanego poniżej. Po egzaminach uczniowie mają lekcje od 1045. Należy posiadać: ważną legitymację szkolną, długopis z czarnym wkładem, na matematykę-linijkę. Nie wolno mieć i używać: telefonów, kalkulatorów, korektorów.
Obecność uczniów obowiązkowa.
Nauczyciele zasiadający w komisjach są zwolnieni do 10:35. Nauczyciele zasiadający w salach 031, 023, 028- odpowiednio o godz. dłużej.
Harmonogram godzinowy egzaminów próbnych klas 8:
wtorek 22.11.2022 r.- lekcje od 10:45 (uczniowie z dostosowaniem od 11:40,uczniowie z Ukrainy od 12:00).
godz. 8:00 – zbiórka wszystkich uczniów – hol
godz. 8:10 – zbiórka komisji – sekretariat
godz. 8:25 – 10:25 – j. polski –czas 120 min (wydłużony czas – do 11:25 , uczniowie z Ukrainy –do 12:00)
środa 23.11.2022 r.- lekcje od 10:45 (uczniowie z dostosowaniem od 11:15).
godz. 8:20 – zbiórka wszystkich uczniów – hol
godz. 8:20 – zbiórka komisji – sekretariat
godz. 8:45 – 10:25 – matematyka –czas 100 min (wydłużony czas –do 11:15)
czwartek 24.11.2022 r. - lekcje od 10:45 (uczniowie z dostosowaniem od 11:10).
godz. 8:30 – zbiórka wszystkich uczniów – hol
godz. 8:30 – zbiórka komisji – sekretariat
godz. 8:55 – 10:25 – język obcy –czas 90 min (wydłużony czas -do 11:10).
Obiad wydawany planowo od godz. 12:00. Owoce, warzywa i mleko można odbierać dopiero od godz. 12:00. Świetlica w godzinach od 7.00 do 11.00 przeniesiona do sali 008.
XIII Olimpiada Ekologiczna Subregionu Północnej Wielkopolski
8 listopada dwie uczennice reprezentowały naszą szkołę w XIII Olimpiadzie Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski.
W olimpiadzie wzięło udział 40 uczniów z 5 powiatów: pilskiego, chodzieskiego, wągrowieckiego, wałeckiego i czarnkowsko-trzcianeckiego. Uczestnicy mieli do rozwiązania 35 zadań z ekologii, ochrony środowiska i ochrony przyrody. Nasze uczennice wykazały się ogromną wiedzą zajmując:
I miejsce – Aleksandra Kelich z klasy VIII c
III miejsce – Martyna Grabowska z klasy VIII a
Wielkie gratulacje!
Marlena Wesołowska
Spotkanie z radcą prawnym.
Pod koniec października uczniowie klasy 3c razem z wychowawczynią p. Katarzyną Sykuterą- Świerczyńską mieli przyjemność gościć radcę prawnego Panią Natalię Zapolską.
Podczas spotkania zostały przybliżone poszczególne zawody prawnicze.
Uczniowie poznali znaczenie słów: konstytucja, kodeks, toga, Temida, świadek, mecenas itp. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach wykazując się sporą wiedzą opartą w głównej mierze na serialach prawniczych.
Dziękujemy za ciekawe spotkanie, które zwiększyło świadomość prawną i zachęciło do kształcenia w jednym z wielu zawodów prawniczych.
Do startu gotowi!
We wrześniu i październiku w naszej szkole był realizowany we współpracy z Urzędem Miasta Piły projekt sportowy pod nazwą " DO STARTU GOTOWI - HOP " . Część sportowa obejmowała zaproszenie dwóch klubów działających na terenie miasta do prezentacji klubu oraz osiągniętych wyników sportowych . Do współpracy został zaproszony Klub UKS " 6 " Piła - Judo oraz Akademia Piłkarska Soccer Stars Piła . Prezentacja klubów nastąpiła 11 i 25 września na SKATEPLAZIE na Wyspie .
Oprócz tego w szkole zostały przeprowadzone rozgrywki sportowe w unihokeja , piłkę koszykową i siatkową a także turniej gier i zabaw ruchowych .
Łącznie w projekcie uczestniczyło 150 uczniów .
Koordynator projektu - Sławomir Grzegorczyk .
13
Archiwum wydarzeń