• 20.04.2021--- Technologie są dla dzieci!

     • Edukacja zdalna nie jest przeszkodą, by uczniowie tworzyli kreatywne zadania
      i wykorzystywali do tego strony internetowe. Przykładem są działania uczniów
      z klasy IIa. Dzieci pod kierunkiem wychowawcy Aleksandry Schoen-Kamińskiej tworzyli proste chmury wyrazowe w programie Word Art, utrwalając pisownię wyrazów z „rz”po spółgłoskach. Z ich prac wychowawczyni stworzyła interaktywne puzzle, które systematycznie dodaje na planszy Genially. Z okazji Dnia Ziemi uczniowie wykonali prosty komiks w programie Toony Tool, pokazując w jaki sposób można dbać o naszą planetę. Tworząc ten plakat uczniowie poznali, czym jest dialog, utrwalili pisownię zdań oraz pisownię polskich znaków z wykorzystaniem klawiatury. Działania te są przykładem podnoszenia kompetencji cyfrowych i realizacji podstawy programowej
      za pomocą prostych narzędzi webowych. 

     • 13.04.2021 --- DNI PRZEDMIOTÓW HUMANISTYCZNYCH  - edycja 2021

     • W dniach 29 – 31. 03. 2021 r. w naszej szkole odbyły się Dni Przedmiotów Humanistycznych. W tym roku w nietypowy i jedyny dostępny sposób, czyli online. Nauczycielki przedmiotów humanistycznych chciały, wraz z uczniami, świętować Międzynarodowy Dzień Teatru, który przypada 30 marca każdego roku, ale też sprawić, by młodzież „zaprzyjaźniła się” z szeroko pojętą kulturą. W tych dniach zazwyczaj uczniowie mieli okazję wyjść do teatru lub kina, sami przedstawiali spektakle, uczestniczyli w humanistycznych turniejach, organizowane były wystawy uczniowskich prac.

      W bieżącym roku musieliśmy zmienić formułę, ale nie chcieliśmy zupełnie zrezygnować ze świętowania! Ostatecznie we wszystkich niemalże klasach 4 – 8 udało się zaakcentować obchody humanistycznego święta. W ramach wirtualnych wizyt w teatrze uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakle:

      „Zemsta” w reż. J. Świderskiego (z zasobów NINATEKI) oraz sięgnęli do sztuk czytanych performatywnie – tu zapoznali się również z „Zemstą”- w wykonaniu aktorów Teatru KWADRAT, zaś młodsze klasy obejrzały spektakle „Pinokio”,  „Bambuko, czyli skandal w krainie gier”, „Oskar i pani Róża” lub „Tajemniczy ogród” w wykonaniu gimnazjalistów ze Środy Śląskiej.

       Zaprosiliśmy też do kina, gdyż ZAWSZE JEST CZAS NA DOBRY FILM! Chętni uczniowie mogli więc zasiąść do oscarowej  produkcji w reż. Petera Weira pt. „ Stowarzyszenie Umarłych Poetów ”. Chcieliśmy również zaakcentować obecność w naszej kulturze poetów i pisarzy, którzy stali się patronami roku 2021. A są to STANISŁAW LEM, CYPRIAN KAMIL NORWID, KRZYSZTOF KAMIL BACZYŃSKI oraz KARD. STEFAN WYSZYŃSKI. Młodzież miała możliwość zapoznania się z sylwetkami tych twórców i ludzi mających wpływ na życie kulturalne i społeczne naszego kraju. Wyświetlone zostały różnorakie prezentacje i filmy przybliżające dorobek tych niezwykłych postaci.

      WYŚLIJ KARTKĘ, NIE SMS-a pod tym hasłem uczniowie tworzyli , w programach graficznych lub własnoręcznie kartki pocztowe. mogli napisać życzenia z okazji Wielkanocy, pozdrowić kogoś lub wyrazić wdzięczność wybranej osobie/osobom, nie tylko od święta. Zajęcia były doskonałą okazją do utrwalenia zasad redagowania kartek pocztowych, a także zachęceniem do ich tworzenia i wysyłania najbliższym i znajomym.

      Dodatkowo nawiązaliśmy do Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego i wykorzystaliśmy okazję, aby zaprosić uczniów do zabawy z językiem polskim. Do dyspozycji mieli szereg filmików propagujących poprawne mówienie i pisanie, zabaw językowych, polonistycznych escape roomów, gier, prezentacji ( przyg. przez p. Monikę Gawerek), które za punkt wyjścia miały np. wielkanocne jajo J, a były pretekstem do utrwalania związków frazeologicznych, wiedzy gramatycznej, poznawania ciekawostek językowych.

      Podsumowując, można stwierdzić, iż jeśli ktoś naprawdę chciał się „ ZAPRZYJAŹNIĆ ”  z językiem swoich przodków i własnym, to w tych kilku przedświątecznych dniach miał ku temu świetną okazję!

       

      Tekst: Beata Lipowicz

     • 22.03.2021--- MY FAVOURITE ENGLISH WORD (MOJE ULUBIONE SŁÓWKO ANGIELSKIE)

     • Jest nam niezmiernie miło zaprezentować najładniejsze prace oraz przedstawić wyniki konkursu plastycznego pod nazwą „My favourite English word – Moje ulubione słówko angielskie”. Celem konkursu było wzbudzenie zainteresowania  językiem angielskim wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły, rozwijanie ich kreatywności i wyobraźni oraz wyrażenie umiejętności plastycznych.  Konkurs został przeprowadzony wśród uczniów klas I oraz II SP. Polegał on na przedstawieniu  w jak najciekawszy, pomysłowy oraz oryginalny sposób swojego ulubionego angielskiego słówka.

      Jury konkursowe, składające się z nauczycieli języka angielskiego naszej szkoły, za najlepszą pracę wśród wszystkich przekazanych uznało dzieło uczennicy klasy 2 a – Laury Sujki, która wykonała słówko „DOG”.

      Serdeczne gratulacje!

      Wyniki w kategoriach klas pierwszych i drugich prezentują się następująco:

      KLASY  I SP:

      1 miejsce - Liwia Grabowska (klasa 1 c),  tytuł pracy: „LOVE”

      2 miejsce -  Kacper Patyk (klasa 1 b), tytuł pracy: „TIGER”

      3 miejsce – Wiktoria Taras (klasa 1 b), tytuł pracy: „PUZZLE”

      Wyróżnienia – Jakub Kanty (klasa 1 b), tytuł pracy: „DOG” oraz Nina Duda (klasa 1 a), tytuł pracy: „TREE”


      KLASY II SP:

      1 miejsce – Julia Chorążyczewska (klasa 2 c), tytuł pracy: „EGG”  oraz Michał Szuster (klasa 2 d), tytuł pracy: „CAR”

      2 miejsce – Lena Burzyńska (klasa 2 b), tytuł pracy „PUPPY”

      3 miejsce –  Julian Giuliano (klasa 2 d), tytuł pracy: „WOOD”

      Wyróżnienia - Paweł Borodin (klasa 2 c), tytuł pracy: „WINTER” oraz  Alicja Kledzik (klasa 2 d), tytuł pracy: „RULER”


      Wszystkim laureatom oraz osobom wyróżnionym serdecznie gratulujemy  a  wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie J


      Zespół nauczycieli języka angielskiego

     • 17.03.2021 --- KONKURS Z OKAZJI DNIA ŚW.PATRYKA ROZSTRZYGNIĘTY!

     • 15 marca 2021 r. rozstrzygnięto szkolny konkurs plastyczny z okazji Dnia Świętego Patryka – patrona Irlandii.

      Jury konkursowe wyłoniło laureatów najciekawszych prac plastyczno-językowych złożonych przez uczniów w dwóch kategoriach wiekowych.

      Celem konkursu było poszerzenie wiedzy językowej uczniów, rozwijanie zainteresowań z zakresu kultury anglojęzycznej oraz odkrywanie ich umiejętności artystycznych.

      Wyniki konkursu:KATEGORIA KLASY 4

      I MIEJSCE: Małgorzata Chamczyk (4a)

      II MIEJSCE: Michał Dąbrowski (4c)

      III MIEJSCE: Oliwia Klinowiecka (4a)

       

      KATEGORIA KLASY 7

      I MIEJSCE: Dominik Obarski 7d

      II MIEJSCE: Kacper Rólkiewicz 7c

      III MIEJSCE: Alicja Dąbrowska 7d

       

      WYRÓŻNIENIA: Wojciech Kozieł klasa 4b i Liliana Stempowska klasa 4b

      Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY a wyróżnione prace można podziwiać na stronie internetowej naszej szkoły.

      Zespół nauczycieli języka angielskiego.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
   • sekretariat@sp6pila.dlaedu.pl
   • agatamadej@sp6pila.dlaedu.pl
   • (67) 211 74 52 fax: (67) 211 74 73
   • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła
   • KLASY 1-3 SP: justyna_siekiera@o2.pl KLASY 4-8 SP: agatamadej@interia.pl
   • 764-23-33-770
   • /SP6_Pila/SkrytkaESP
 • Galeria zdjęć

   brak danych