• 25.01.2021 --- PLAN NA II SEMESTR

     • Informujemy, że plan zajęć na II półrocze jest dostępny w zakładce
      PLAN LEKCJI.

      W najbliższych dniach administratorzy wprowadzą plan w dzienniku elektronicznym.

     • 21.12.2021 --- Kolejne spotkanie z pszczołąmi.

     • W grudniu klasa IVc z wychowawczynią panią Beatą Krutel gościła na swej lekcji panią Bożenę Wolę – prezeskę Fundacji Pszczoła. Fundacja współtworzy pasiekę edukacyjną znajdującą się przy Nadnoteckim Instytucie UAM w Pile.

      Pani Bożena przeprowadziła z uczniami zajęcia online pt. "Jak w ulu - edukacja dzieci i młodzieży z zakresu pożytku i roli pszczół w ekosystemie miasta Piły”. Głównym celem lekcji było promowanie edukacji ekologicznej oraz ochrona zwierząt i dziedzictwa przyrodniczego. Uczniowie poznali rodzaje i zwyczaje pszczół, ugruntowali wiedzę na temat roli pszczół w przyrodzie, wypełnili test, a na zakończenie zajęć zadawali naszemu gościowi pytania i dostali zaproszenie do pasieki.

      Było to już kolejne spotkanie uczniów z miłośniczką pszczół (wcześniej spotkaliśmy się z panią  Martą Konek). Widać, że zainteresowanie przyrodą oraz poczucie odpowiedzialności za środowisko młodych osób ciągle wzrasta. Z niecierpliwością czekamy na spotkanie w pasiece :)

      Beata Krutel

     • 21.12.2021--- Paczka dla potrzebujących seniorów.

     •                                                            Świąteczny dar naszych serc.

                                                           Paczka dla potrzebujących seniorów.

                                                                „ To właśnie tego wieczoru,

                                                                   gdy wiatr zimny dmucha,

                                                                   w serca złamane i smutne,

                                                                     cicha wstępuje otucha”.

       

                     Czas Świąt Bożego Narodzenia napełnia nasze serca radością i wdzięcznością. Chwile wśród bliskich, pozwalają doświadczyć wielkiego daru, jakim jest rodzina. Niestety, tego wieczoru, w tym czasie są i takie osoby, które świąteczną radość dzielą z samotnością, bólem i cierpieniem, doświadczając choroby i biedy materialnej. W ich stronę, kolejny już raz skierowały się nasze oczy i serca. Współpracując z Caritas Parafii NMP Wspomożenia Wiernych oraz Szkolnym Kołem Caritas , wybraliśmy osoby, które potrzebowały naszej pomocy. Z „Choinki dobra”, wywieszonej na tablicy w holu kl. I – III, rozlosowane zostały bombki  z imionami osób.I ruszyło!  Produkty spożywcze, chemiczne, ciepłe koce, kapcie i wszystko, co można sobie wymarzyć... Z dnia na dzień coraz więcej paczek i ogrom radości z ich przygotowania.  16 i 17 grudnia to już prawdziwe „świąteczne szaleństwo”. Klasa 008 wypełniała się paczkami, spakowanymi w świąteczny papier, a w środku niespodzianka: świąteczne życzenia od klasy przygotowującej paczkę:) Każda paczka trafiła do adresata! Dostarczeniu już od drzwi towarzyszyły łzy obdarowywanych. Słowo „dziękuję” było powtarzane po stokroć, a wdzięczność w oczach pełnych łez nie do opisania. W imieniu wszystkich obdarowanych DZIĘKUJĘ:)  Wychowawcom, uczniom, rodzicom. Niech piękno tego daru przepełnia wasze serca.

       

       

                                                                              Jesteście Wielcy !!!

       

                                                     Tak, jak wielkie i piękne są Wasze serca!

       

                                                         Dziękuję klasom: 4b, 4c, 5c, 6a, 7c, 8b

       

                            oraz naszym najmniejszym uczniom z klas: 1a, 1b, 1c, 1d, 2a, 2b, 2c, 3a, 3b, 3c, 3d.

       

       

      Podziękowanie kieruję również w stronę p. Agaty Graj i cudownych dzieci, uczęszczających  do świetlicy szkolnej. Wasze kartki były radością dodawaną do każdej świątecznej paczki ofiarowanej potrzebującym przez Caritas Parafialne.

       

      Za ofiarowane dobro DZIĘKUJĘ :)

       

       

      Opiekun SCK Sylwia Chyła

     • 20.12.2021--- XXIII POWIATOWY KONKURS NA LAMPĘ RORATNIĄ

     •            

       8 grudnia br. w Domu Pielgrzyma w Skrzatuszu odbyło się podsumowanie XXIII Powiatowego Konkursu na Lampę Roratnią. Na konkurs zgłoszono 261 prac z 22 szkół podstawowych z powiatu pilskiego. W tej licznej grupie 25 prac rezprezentowało naszą szkołę. Pomysłowość i kreatywność zaskoczyła nawet komisję konkursową, która nagrodziła 30 prac, a 50 lamp wyróżniła. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znalazły sie prace naszych uczniów.

       

      Nagrodzeni w konkursie:

      Jan Świerczyński kl. 6b

      Aleksander Józefkowicz kl. 4b

      Jacek Kujawa kl. 3c

      Alicja Skrzypczak kl. 3d

      Paweł Gawliński kl. 3b

      Maja Piechota kl. 3b

      Paweł Borodin kl. 3c

       

      Wyróżnieni:

      Alicja Kledzik kl. 3d

      Helena Janca kl.3a

      Gracjan Graczyk kl. 3a

      Kornelia Olszewska kl. 4b

      Nadia Westfal kl. 4b

      Gratulujemy!

       

                Bardzo dziękuję wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie. Prace wykonali również: Alan Nadskakuła, Filip Adamkiewicz, Nela Zegan, Victoria Nowakowska, Aleksander Janicki, Jan Siebyła, Natalia Adamik, Laura Sujka, Franciszek Banasz, Magdalena Nowak, Anna Jaroszewicz. Dziękuję rodzicom i dziadkom za pomoc w wykonaniu lamp. Wszystkim uczestnikom GRATULUJĘ! pomysłowości.

       

                                                                                                     Sylwia Chyła

       

      Link do zdjęć z konkursu

                              

     • 15.12.2021--- Mikołaj w szkole!!!

     •  „Ho, ho, ho. Za śnieżnymi lasami, za lodowatymi górami, tu Elfów, Mikołajek i Śnieżynek, pracy moc. Pomagają Mikołajowi spełniać najskrytsze dzieci marzenia, przez dzień, aż po noc! To tutaj jest właśnie taka kraina, gdzie magia się zaczyna!!!”

      6 grudnia jak tradycja nakazuje żaden Mikołaj nie próżnuje!!! W naszej szkole, czekając z niecierpliwością na Mikołaja, w ramach projektu „Być artystą”, uczniowie klasy Id wystawili dla wszystkich uczniów klas I, spektakl teatralny pt. „Mikołaj w szkole”. Mali aktorzy przenieśli naszych gości do krainy Elfów, Śnieżynek , Mikołajów. Życząc wszystkim zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, mamy nadzieję, że tym skromnym widowiskiem wprowadziliśmy wszystkich w świąteczny nastrój!

      Red. Katarzyna Adamczyk

     • 10.12.2021 --- Zapraszamy do kampanii charytatywnej "Świąteczne Kartki Dobroczynne”!

     • Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,

      W dniach 13-17 grudnia w naszej szkole odbędzie się akcja sprzedaży kartek z życzeniami bożonarodzeniowymi na rzecz podopiecznych stowarzyszenia SURSUM CORDA – W GÓRĘ SERCA. Kartki będą sprzedawane przez Samorząd Uczniowski podczas przerw lekcyjnych w holu szkoły. Koszt kartki wraz z kopertą wynosi 2 zł 50 gr. Zapraszamy i liczymy na Waszą pomoc!

      Możecie sprawić, że świat dookoła będzie piękniejszy i radośniejszy. I to podwójnie! Pierwszy raz, gdy dzięki zebranym funduszom uda się pomóc chorym i niepełnosprawnym dzieciom, podopiecznym Stowarzyszenia Sursum Corda, a drugi raz, gdy kartka z ciepłym słowem dotrze do kogoś bliskiego na święta. Pomagając - wróćmy do pięknego zwyczaju wysyłania tradycyjnych, świątecznych kartek.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
   • sekretariat@sp6pila.dlaedu.pl
   • agatamadej@sp6pila.dlaedu.pl
   • (67) 211 74 52
   • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła Poland
   • KLASY 1-3 SP: justyna_siekiera@o2.pl KLASY 4-8 SP: agatamadej@interia.pl
   • 764-23-33-770
   • /SP6_Pila/SkrytkaESP
 • Galeria zdjęć

   brak danych