31.10.2018--- AUTOSTRADA DO SZKOŁY
- 7
26.10.2018 --- Powiatowy Turniej w Szachach Drużynowych uczniów klas VII - VIII i III Gimnazjów.
Dnia 26 października w naszej szkole odbył się Powiatowy Turniej w Szachach Drużynowych uczniów klas VII - VIII i trzecich Gimnazjów . W zawodach wystartowało 9 drużyn z powiatu pilskiego.
Zawody otworzyła Wicedyrektor Szkoły pani Aldona Ostachowicz. Sędzią głównym turniej był pan Andrzej Ancuta. Rozegrano 5 rund. Partia trwała po 15 minut na każdego zawodnika. Drużyna liczyła 4 osoby.
W wyniku rozegranych partii zwyciężył zespół Społecznego Towarzystwa Oświatowego przed Szkołą Podstawową nr 2 w Pile i zespołem z Wysokiej. Nasza reprezentacja w końcowej klasyfikacji zajęła 7 miejsce.
Zagraliśmy w składzie : Ada Preihs, Wiktoria Fritza, Mateusz Jerzakowski i Wojciech Eljasz.
Na zakończenie imprezy medale i dyplomy najlepszym zespołom wręczyli Pani Wicedyrektor Aldona Ostachowicz i Pan Jacek Zapiec - członek Zarządu NSZS w Pile.
Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.
Opiekun zespołu oraz autor artykułu i zdjęć- Sławomir Grzegorczyk.
10.10.2018 --- Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt
W środę 10.10.2018 r. w Poznaniu nasza reprezentacja dziewcząt 2006 i młodsze walczyła jak równy z równym z najlepszymi zespołami w całym Województwie Wielkopolskim. W naszej kategorii wystartowało 39 zespołów-mistrzów i wice-mistrzów powiatów.
Choć Wiktoria - I zmiana przybiegła na dobrym czwartym miejscu to zamieszanie na zmianie spowodowało spadek na miejsce 11, które utrzymały dziewczyny do końca.
Szkołę Podstawową nr 6 czyli naszą szkołę reprezentowały dziewczęta klas VI A - Wiktoria Sutkiewicz, Weronika Więckowska, Julia Wesołowska, Zofia Pielacha, Zofia Waszak, Maria Sławińska, Agata Kozłowska, Weronika Donder oraz z klasy VI C Agata Łańska. Dziewczyny pojechały pod opieką swojej nauczycielki wychowania fizycznego Pani Anny Fiedorowicz.
Artykuł i zdjęcia: Anna Fiedorowicz.
4
26.09.2018 --- Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych
W środę, 26.09.2018 r. na terenach MOSiR w Pile odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych.
Naszą szkołę reprezentowały cztery zespoły - dziewczęta rocznik 2006 i młodsze, chłopcy w tej samej grupie wiekowej, dziewczęta 2002-2005 oraz chłopcy. Wszystkie reprezentacje biegały na dystansie 8x800 m Dziewczęta i chłopcy 2006 oraz 10x800 m. roczniki starsze.
IV i V miejsce chłopców i dziewcząt starszych roczników cieszą, ale największą niespodziankę sprawiły dziewczęta młodsze zdobywając Mistrzostwo Powiatu Pilskiego i kwalifikując się tym samym do Mistrzostw Województwa Wlkp.
Zwycięstwo wywalczyły: Wiktoria Sutkiewicz, Weronika Więckowska, Agata Kozłowska, Julia Wesołowska, Zofia Pielacha, Zofia Waszak, Maria Sławińska, Agata Łańska oraz rezerwa Weronika Donder i Hanna Słowińska. Dziewczęta przygotowała Anna Fiedorowicz.
Artykuł i zdjcia Anna Fiedorowicz.
6
22.10.2018 --- I Runda Powiatowego Turnieju Halowej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych.
Dnia 22 października w Szkole Podstawowej nr 2 w Pile odbyła się pierwsza runda Powiatowego Turnieju Halowej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych .
W zawodach zagrały drużyny ze Szkoły Podstawowej w Starej Łubiance , Szkoły Podstawowej nr 4 w Pile , Szkoły Podstawowej nr 2 oraz nasz zespół. Mecze rozegrano systemem każdy z każdym.
Nasza drużyna osiągnęła następujące wyniki : SP 2 - SP 6 - 1:4 , SP 4 - SP 6 - 1:4 , SP Stara Łubianka - SP 6 - 0:4. Wygrywając grupę awansowaliśmy do II rundy.
Zagraliśmy w składzie : Piotr Andruszko , Szymon Brzezowski , Jakub Filipski , Jakub Genderka , Kacper Michałowski, Tymoteusz Stasiuk, Tymoteusz Wojdyło i Jędrzej Zieliński .
Gratuluję i życzę dalszych sukcesów .
Opiekun zespołu i autor artykułu - Sławomir Grzegorczyk .
23.10.2018 --- ZEBRANIA Z RODZICAMI
23.10.2018 --- DZIENNIKARZE Z SZÓSTKI
Już drugi raz w naszej szkole działa grupa #Superkoderów. #SuperKoderzy to ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. Adresowany jest do szkół podstawowych oraz uczniów w wieku 9-12 lat.
W czasie trwania programu dzieci uczą się programowania, podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii nie tylko na informatyce, ale również na lekcjach przyrody, historii, języka polskiego, muzyki, matematyki czy języków obcych. Tym razem nasi uczniowie zmierzą się ze ścieżką polonistyczną, która nosi nazwę Dziennikarze Przyszłości.
Dzięki udziałowi w tym projekcie grupy stworzą reportaże, które zaprogramują w scratchu. Koderzy nauczą się czym jest podcast i wykorzystają program audacity do obróbki plików dźwiękowych. Opiekunami projektu są p. Aleksandra Schoen-Kamińska i p. Agata Madej. Obie nauczycielki wspólnie nakręciły film, który został zakwalifikowany do trzeciej edycji tego programu. Fundacja Orange przekazała naszej szkole dotację, na zakup sprzętu potrzebnego do projektu.
23.10.2018 --- KONKURS!!!
REGULAMIN KONKURSU <---KLIKNIJ NA NAPIS
22.10.2018 --- "MOJA ULUBIONA POSTAĆ BAJKOWA"
Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie przyznało II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Moja ulubiona postać bajkowa” Janowi Świerczyńskiemu.
W konkursie zakwalifikowano według regulaminu 680 prac plastycznych. Wybór był bardzo trudny, co jest rezultatem kreatywności, wyobraźni i ciężkiej pracy wszystkich uczestników.
Serdecznie Gratulujemy!
Karolina Kujawa-Adamska
14.10.2018 --- "Zapal znicz pamięci"
Uczennice kl. III B gimnazjum pod opieką p. Beaty Lipowicz i p. Małgorzaty Kossak zaangażowały się
w akcję medialno-edukacyjną: „Zapal znicz pamięci”. Jej inicjatorzy tak napisali na temat celu, który chcą osiągnąć: „Płomieniami palących się zniczy chcemy przypomnieć o tysiącach zamordowanych Polaków na obszarach siłą wcielonych do III Rzeszy niemieckiej w roku 1939, w tym powstańców wielkopolskich, śląskich oraz innych twórców II Rzeczypospolitej.Tylko do końca 1939 r. na terenie Wielkopolski, na Pomorzu, Kujawach, Śląsku i ziemi łódzkiej Niemcy zamordowali około 40 tysięcy przedstawicieli polskich elit.
W najbliższą niedzielę, 14 października o godz. 12.00 zapalmy znicze w miejscach egzekucji i niemieckiego terroru. Celem akcji jest przypomnienie sylwetek osób, które w danym regionie poniosły śmierć z powodu swojej przynależności narodowej oraz aktywności społecznej, a także zwrócenie uwagi na system okupacyjny wprowadzony na terenie ziem wcielonych do III Rzeszy Niemieckiej.
Uczestników akcji zapraszamy do nadsyłania fotografii wykonanej w miejscu pamięci na adresy: znicz@radiopoznan.fm oraz znicz@dzieje.pl
Akcja jest wspólnym przedsięwzięciem pionów edukacyjnych IPN z Poznania, Gdańska, Bydgoszczy, Katowic oraz Łodzi oraz regionalnych rozgłośni radiowych. Partnerem akcji jest Wielkopolskie Muzeum Niepodległości – Oddział: Muzeum Martyrologii Wielkopolan Fort VII.
Partnerem medialnym jest portal: www.dzieje.pl
Akcja odbywa się pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego”.
Nasze uczennice i nauczycielki pojechały do podpilskiej wsi – Zelgniewo – gdzie o 1:00 we wrześniu 1939 nastąpił atak na posterunek Polskiej Straży Granicznej, którego bohatersko bronili: Szczepan Ławniczak, Marceli Nowak, Stefan Galiński, Antoni Łaboda oraz żołnierz WP Aleksander Gulczyński (poległ w czasie ataku). Jeden z broniących tego posterunku został bestialsko zamordowany siekierami, gdy Polacy wycofywali się z wioski, pozostali zginęli w obozach koncentracyjnych. Więcej na ten temat opowie nasz film realizowany w ramach konkursu „Niepodległa”. Dziś krótko przypominamy ich historię i zapalamy ZNICZ PAMIĘCI.
Beata Lipowicz
Archiwum wydarzeń