• 04.05.2022 --- Konkurs plastyczny „Z pszczołami za pan brat”

• Pszczoły nie tylko produkują miód, dają nam również takie produkty jak, pierzga, propolis, pyłek.  Zapylają blisko 80% roślin. Przenosząc pyłek, zwiększają jakość i ilość plonów. Bez pszczół i ich zapylania, rozwój i wzrost roślin jest prawie niemożliwy. To właśnie pszczoły były tematem konkursu plastycznego, w którym brali udział uczniowie klas IV – VIII. Na konkurs wpłynęło 109 prac plastycznych. Wiele z nich można było obejrzeć na tablicach w holu szkoły. Prace zostały ocenione. A oto wyniki konkursu:

I miejsce – Aleksandra Kelich – klasa VIIc

II miejsce – Maria Bagińska – klasa VIIIc

- Nadia Tomczyk – klasa VIIId

III miejsce – Iga Zaremba – klasa VIIc

Wszystkim, którzy wykonali prace serdecznie dziękuję, a zwycięzcom gratuluję!

Marlena Wesołowska

• 04.05.2022 --- MIEJSKI KONKURS MATEMATYCZNY "MISTRZ RACHUNKÓW"

• 31 marca 2022 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje do IV Miejskiego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas 5 "Mistrz Rachunków". Wzięło w nim udział 14 uczniów klas piątych. Czworo najlepszych z nich, czyli Wojciech Kozieł z kl. 5b, Zuzanna Janowska z kl. 5a, Olga Słowińska z kl. 5a i Roksana Jopek z kl. 5c reprezentowało naszą szkołę na etapie miejskim, który odbył się 27 kwietnia 2022 r., w Szkole Podstawowej nr 7 w Pile.

Do konkursu przystąpili reprezentanci niemal wszystkich szkół podstawowych z Piły. Uczniowie mieli do rozwiązania 50 przykładów w czasie 45 minut. Bezkonkurencyjny okazał się reprezentant naszej szkoły Wojciech Kozieł, który bezbłędnie rozwiązał cały test zdobywając tym samym tytuł Mistrza Rachunków 2022!!! Natomiast Zuzanna Janowska zajęła IV miejsce. Podsumowanie wyników i wręczenie nagród odbyło się 29.04.2022. Gratulujemy całej reprezentacji naszej szkoły! Warto dodać, że konkurs odbywał się pod patronatem Prezydenta Miasta Piły.

Małgorzata Strzelecka

• 03.05.2022 --- 22nd April Earth Day - Dzień Ziemi

• Znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tego dnia  prowadzone są coroczne wiosenne akcje, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie.

Nasza szkoła również przyłączyła się do powyższej akcji, w ramach której nauczyciele języków obcych wraz ze swoimi uczniami zorganizowali wystawę prac, związanych z ekologią, jak również zbiórkę odpadów  w otoczeniu naszej szkoły i ich segregację. Przy tej okazji uczniowie poznali słownictwo w języku angielskim, związane z segregacją odpadów.

W akcji wzięły udział klasy:

gr. kl. 4 b/c pod opieką p. Piotra Gorzelaka

gr. kl. 5 b/c  pod opieką p. Agnieszki Kuchcińskiej

kl. III a pod opieką p. Hanny Podemskiej

gr. kl. 5c pod opieką p. Anny Teodorowicz

Za co serdecznie wszystkim uczniom dziękujemy! :)

Ilość zebranych śmieci, czyli pełne, ciężkie, a nawet urywające się worki świadczą o zasadności podejmowania takich akcji zarówno teraz, jak i w przyszłości!  Powinniśmy mieć świadomość, że  o środowisko należy dbać przez cały czas, nie tylko od święta, a wtedy nasza okolica będzie piękniejsza, a środowisko zdrowsze!  Działajmy wspólnie przez 365 dni w roku!!! :)

opracowała: Hanna Podemska