• 21.03.22 --- DZIEŃ BEZ PLECAKA

• Z okazji rozpoczęcia wiosny dzień  21 marca (poniedziałek) był dniem bez plecaka oraz tzw. dniem kolorowym.

Inicjatorami oraz pomysłodawcami akcji byli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. W tym dniu uczniowie naszej szkoły mieli możliwość przyjść na lekcje bez plecaków - a podręczniki, ćwiczenia oraz inne materiały dydaktyczne przynieść w wymyślony przez siebie sposób (np. w torbach, koszykach, walizkach, skrzynkach, wózkach, wiaderkach itp.).

Dodatkowo uczniowie mogli przyjść ubrani w charakterystyczne kolory wiosny – czyli na żółto oraz zielono. Trzeba uczciwie przyznać, że nasza społeczność szkolna wykazała się wielką pomysłowością i kreatywnością w temacie ciekawych „zastępczych plecaków” . Dowody w zdjęciach powyżej.

Piotr Gorzelak

• 03.04.2022--- ,,ZDROWO JEM- JESTEM ZDROWY"

• Klasa 3c była na warsztatach ,,ZDROWO JEM- JESTEM ZDROWY" w ramach współpracy z p. Agnieszką Pankau- dietetyczką. Uczniowie mieli okazję doświadczać wszystkimi zmysłami. Indywidualnie przygotowywali sobie zdrowy posiłek, następnie wspólnie spożywali - spring rolls, sos orzechowy oraz koktail z tapioka. Podczas warsztatów rozmawialiśmy na temat naszych śniadaniówek i ich zawartości. Uczniowie kształtowali nawyk jedzenia warzyw i owoców. Rozumieli doskonale i pięknie się wypowiadali na temat znaczenia witamin dla naszego zdrowia. Czerpaliśmy ogrom  radości ze wspólnego przygotowywania i spożywania posiłków. Już czekamy na kolejne warsztaty, które odbędą się w kwietniu.

Beata Foszcz