• WIRTUALNE PODRÓŻE

• W dniu 31.03.2023r. uczniowie klasy III a z rodzicami zorganizowali uroczystą kolację. Poczęstunek został przygotowany w ramach podsumowania wielomiesięcznej pracy nad projektem
            WIRTUALNE PODRÓŻE II – AZJA.
            Gośćmi honorowymi tego przedsięwzięcia byli: HONOROWY KONSUL ARMENII PAN PAWEŁ ŁADZIŃSKI oraz DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 W PILE PAN GRZEGORZ MĄKA.
            Podczas kolacji można było skonsumowań czternaście potraw z siedmiu krajów azjatyckich.
            Imprezie towarzyszył miły klimat przy wyśmienitym jedzeniu i nastrojowej muzyce.
            Dzieci, rodzice oraz licznie przybyli goście w radosnej atmosferze wymieniali się przepisami kulinarnymi, dzieląc się jednocześnie własnymi doświadczeniami.
            Serdecznie dziękuję gościom za przybycie. Rodzicom oraz uczniom klasy III a za zaangażowanie oraz przygotowanie pysznych dań.
            Do zobaczenia za kilka miesięcy
            opiekun projektu
            Dorota Wojtkiewicz - Kraska

• Warsztaty języka angielskiego.

•  W dniach 27 – 31.03.2023,  uczniowie z klasy 5A, mieli okazję uczestniczyć w 5-dniowych warsztatach językowych z języka angielskiego w Międzygórzu na Ziemi Kłodzkiej.
             Zajęcia prowadzone były przez entuzjastycznych wolontariuszy Fundacji Euroweek z Gruzji, Francji, Zanzibaru, Meksyku, Wietnamu, Turcji i Albanii. Projekt Euroweek uznawany jest przez młodzież i nauczycieli jako jeden z najciekawszych programów edukacyjnych w Polsce.

Celem tego programu jest rozwijanie kompetencje językowych tj:

budowanie pewności siebie
            promowanie nauki języków obcych
            rozwijanie zdolności komunikacyjnych w języku angielskim
            integrowanie uczestników
            rozwijanie zdolności przywódczych i umiejętności współpracy

Aktywności w trakcie warsztatów to między innymi:

Gry rozwijające pracę w grupie
            Zadania rozwijające prezentację oraz sprawności językowe
            Warsztaty kreatywności Mission Impossible np.: Przygotowanie i prezentacja  parodii reklamy polskiej rodziny podczas świąt Bożego Narodzenia/ polskiego ucznia/ polskiego przyjęcia weselnego, Skomponowanie i wykonanie piosenki na temat Euroweek, wykonanie piosenki/tańca z lat 80/90/2000-2010
            Zajęcia warsztatowe - tworzenie plakatów w grupach i przedstawianie ich na forum na temat: Ja za 20 lat, Moja idealna szkoła,
            Prezentacje krajów z których pochodzą wolontariusze
            Zajęcia na świeżym powietrzu: spacery min. do wodospadu Wilczki, zwiedzanie Kopalni Złota, Osady i Ochrowy w Złotym Stoku.

Na koniec warsztatów wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające uczestnictwo.
            Z wyjazdu przywieźliśmy również podziękowania dla Pana Dyrektora za owocną współpracę przy organizacji obozu szkoleniowego EuroWeek.
            Poniżej fotorelacja z przebiegu warsztatów.
            Wychowawca klasy 5a Anna Krutel